Moje boje z Lukasem przy zamawianiu Magii i Miecza

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Może bóg się nad Tobą zlituje i aktywuje Gwiazdę Zagłady ;) Wtedy się na legalu zemścisz :twisted:


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Elemele
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2006, 16:43
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

Post autor: Elemele »

Patrząc na wpisy w "księdze gości" na stronie Lukasa (http://www.lukasprzyjaciel.cba.pl/wzorbook.php) to można się zastanawiać, czy nie odzywa się bo już go policja ściaga. Gdyby wszyscy poszkodowani zebrali się razem, to można by niezłe paragrafy na niego wyciągnąć.


Once you taste Dilmah, you will never go back to ordinary tea!
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Eeee może ja jestem ślepy ale na podstawie czego wyciągnąłeś taki wniosek? (że go Policja ściga)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Elemele
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2006, 16:43
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

Post autor: Elemele »

To były tylko takie moje rozważania, bo patrząc na ilość poszkodowanych, to takie coś powinno być już chyba ścigane z urzędu.

BTW, ja bym jednak polecał Lukasowi ugodę z poszkodowanymi. Będzie to lepiej i dla nich i dla niego samego.


Once you taste Dilmah, you will never go back to ordinary tea!
Awatar użytkownika
Tankret
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: sobota 11 lut 2006, 10:49
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Tankret »

tak tylko ilu jest tych poszkodowanych ;/ zreszta teraz to juz torche za pozno na mediacje... facet ma dwa wyjsci albo oddaje kase, albo daje towar.... < bez skojarzeñ:)


"Któ¿ umie tak jak Polak, mówi±c - milczeæ, milcz±c - piæ?Tak szumieæ,tak o s³owo jedno zaraz w mordê biæ...Ech biada,te gotyckie rêce znów nie tam gdzie trza,Darujcie mi wybite drzwi ³bem ¿abojada."
Awatar użytkownika
Elemele
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2006, 16:43
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

Post autor: Elemele »

a prawdę rzecz biorąc to facet d*** dał... :lol:


Once you taste Dilmah, you will never go back to ordinary tea!
Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Szczerze wątpię czy Lukas się jeszcze pokaże na forum .
a inna sprawa to
No tak Lukas zwinął interes ale jego dodatki zostały , ponadto ludzie wymyślają karty odwołujące się do tych dodatków , tyle że raczej nie ma już szansy ich dostać ,
zatem moze w zaistniałej sytuacji ci którzy je mają udostępbiliby je do ściągnięcia za darmo ? Sam autor złamał zasady wypinając się na swoich kilentów więc uważam że należałoby to zrobić


Awatar użytkownika
Tankret
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: sobota 11 lut 2006, 10:49
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Tankret »

:) popieram pomys³, :)


"Któ¿ umie tak jak Polak, mówi±c - milczeæ, milcz±c - piæ?Tak szumieæ,tak o s³owo jedno zaraz w mordê biæ...Ech biada,te gotyckie rêce znów nie tam gdzie trza,Darujcie mi wybite drzwi ³bem ¿abojada."
Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

Hmmmm, ja mam przyjemnosc posiadac niemal wszystko co "popełnił" Lukas, ale zastanawiam sie nad stroną moralna tego przedsiewziecia.


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

No wiesz Lucas wkońcu też sprzedawał dodatki nie swojej produkcji. No tak, może i miał pozwolenie ale jednak sprzedawał też te oryginalne a nie sądzę żeby dostał od Games Workshop i Sfery praw do tego. A skoro Lucas ma te dodatki i robi tak jak robi to czemu nie? Niech inni też mają okazję zagrania. Wogóle uważam że Lucas już na początku powinien zrobić tak że wszystko co ma do sprzedaży powinno być też za darmo dostępne do sciągnięcia na stronce. Jak ktoś ma czas i możliwości sam drukuje ponosząc koszta ale jeśli mu sie nie chce albo nie ma jak zamawia u Lucasa już wydrukowane i posklejane i wtedy płaci za papier, tusz, czas poświącony na sklejanie itd. Wtedy chyba by nie było aż tylu problemów.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Cóż, może ktoś cieszący się największym poważaniem na tym forum powinien zapytać się Lukasa czy nie ma nic przeciwko udostępnieniu tego co było w jego ofercie i sprawa moralna zostałaby rozwiązana.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Jestem za SeSim... teraz zgłaszać się ludzie z największym poważaniem...


Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

Co do pytania to watpie czy odpowie - sami widzicie, ze go nie ma nigdzie na Forum .... Co do odpowiedzi to jestem niemal pewny,ze nie bylby kontent Lukas.

Co do najbardziej powazanej osoby- nech Denver spyta, to jego cyrk :wink: Ja tu tylko sprzatam, a z miotla sie powaznie nie wyglada :roll:


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Czemu jak jak Lukas kradł ludziom pomysły , ich dodatki i w koncu realne pieniądze to szuka się dla niego usprawiedliwienia i okazuje zrozumienie ale jak ktoś chce to co Lukas tylko przetłumaczył albo przerobił to to jest już mornalnie nieuczciwe ? Czy tylko dlatego że Lukas był przez długi czas "siłą napędową" tego forum pozwala stosować do niego inne zasady ?
Mnie osobiście Lukas nie zabrał pieniędzy ale spytajcie się tych którzy zamówili u niego dodatki czy niechcieliby wkoncu ich dostać choćby w wersji elektronicznej ?
Koniec , niech ten post posłuży do zastanowienia się.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Widzisz... Być może poprostu niektórzy nie chcą być tacy jak Lukas i chcą być fair poprostu wobec własnego sumienia. Osobiście uważam, że zasada skurwysyństwo za skurwysyństwo (może przekoloryzowałem ale wiadomo o co kamon) nie jest jakoś specjalnie dobrą zasadą którą neleży się kierować w życiu. Zniżanie się do czyjegoś poziomu może nie koniecznie odpowiadać niektórym ludziom.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Tankret
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: sobota 11 lut 2006, 10:49
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Tankret »

a mo¿e poprostu pinformowaæ go, ¿e za to i¿ wyciuæka³ ludzi na cacy, my w ramach rekompensaty udostêpniamy jego oferte gratis. wtedy on zostanie poinformowany i usprawiedliwnie morlane jest, jako ¿e chcemy naprawiæ z³o przez niego narobione?


"Któ¿ umie tak jak Polak, mówi±c - milczeæ, milcz±c - piæ?Tak szumieæ,tak o s³owo jedno zaraz w mordê biæ...Ech biada,te gotyckie rêce znów nie tam gdzie trza,Darujcie mi wybite drzwi ³bem ¿abojada."
Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

Ja nie czuje sie władny podejmować decyzji o czyims "odkupieniu win" poprzez udostepnianie jego, badz co badz, pracy.

Poza tym to Forum działało i bez Lukasa, i miało sie dobrze przez chyba 2 lata bez niego, więc on siła napędową to mogł być co najwyzej swojego biznesu. A raczej to miejsce pozwolilo mu rozwinac skrzydla jego interesu. Więc ponikad i ja moge czuc sie "okradziony", nie mowiac juz o niedoslanych rzeczach...


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
Anonim
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
MiM (Pojedyncze karty)
Posty: 165
Rejestracja: środa 04 maja 2005, 12:22
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Anonim »

Osobiście popieram Michaela Augustusa.
Nikt tu nie uwzględnił jednej rzeczy, część dodatków Lukasa to przetłumaczone angielskie wersie, więc możemy te dodatki na nowo przetłumaczyć tylko ktoś będzie musiał włożyć w to trochę pracy.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Juri pisze:Co do pytania to watpie czy odpowie - sami widzicie, ze go nie ma nigdzie na Forum .... Co do odpowiedzi to jestem niemal pewny,ze nie bylby kontent Lukas.

Co do najbardziej powazanej osoby- nech Denver spyta, to jego cyrk :wink: Ja tu tylko sprzatam, a z miotla sie powaznie nie wyglada :roll:
Więc tak:

1) Nie ma obecnie internetowego kontaktu z Lucasem, sam staram się z nim skontaktować bez rezultatów.

2) O ile się orientuje Denver już kiedyś rozmawiał z Lucasem na temat udostępnienia jego dodatków dostepnych na jego www. Z jego i z mojej rozmowy nic nie wyszło i nie sądze aby wyszło coś w przyszłości. Lucas naprawdę odwalił kawał dobrej roboty i nie sądzę, że chciałby wiele godzin pracy oddać za darmo fanom. W pewnym sensie go rozumiem.

Co do płatności i działalności Lucasa się nie wypowiadam :roll: .


Obrazek
Awatar użytkownika
Tankret
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: sobota 11 lut 2006, 10:49
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Tankret »

a nie ma nikt komórki adresu do niego zeby w jaki kolwiek inny sposób siê z nim skontatkowac?


"Któ¿ umie tak jak Polak, mówi±c - milczeæ, milcz±c - piæ?Tak szumieæ,tak o s³owo jedno zaraz w mordê biæ...Ech biada,te gotyckie rêce znów nie tam gdzie trza,Darujcie mi wybite drzwi ³bem ¿abojada."
Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

Lucas naprawdę odwalił kawał dobrej roboty i nie sądzę, że chciałby wiele godzin pracy oddać za darmo fanom. W pewnym sensie go rozumiem.
Ja to nazwe po imieniu - przyszedł zrobić tutaj KURWASZ MAĆ biznes, i nic innego. A tak nie wymsknęło mi sie tylko specjalnie to dałem :!:
Korzystał z pracy Lensa, Valdiego i paru innych chlopaków, Roba Wingrovea, i innych zagranicznych autorów. Oczywiście, że miał wielki talent do grafiki, ale każdy tutaj daje coś od siebie, a nie handluje tym. Moim m.in. błędem było pozwolenie na takie działanie. Jest to Forum stricte fanowskie i nie powinniśmy do tego dopuścić - sami widzicie jakie przyniosło to efekty :cry:


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
Gamekeeper
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
Inkwizytor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Posty: 962
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 14:42
Lokalizacja: Krakw
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Gamekeeper »

Juri pisze:Ja to nazwe po imieniu - przyszedł zrobić tutaj KURWASZ MAĆ biznes, i nic innego. A tak nie wymsknęło mi sie tylko specjalnie to dałem :!:
Korzystał z pracy Lensa, Valdiego i paru innych chlopaków, Roba Wingrovea, i innych zagranicznych autorów. Oczywiście, że miał wielki talent do grafiki, ale każdy tutaj daje coś od siebie, a nie handluje tym. Moim m.in. błędem było pozwolenie na takie działanie. Jest to Forum stricte fanowskie i nie powinniśmy do tego dopuścić - sami widzicie jakie przyniosło to efekty :cry:

Aha Juri sie wk..zdenerwowal :lol: niema co sie unosic , mysle ze sprawa jest juz na tyle wyjasniona ze ostateczniae zamknieta. Watpie by ktokolwiek po przeczytaniu tylu postow zdecydowal sie na uslugi Pana L.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Może i był to błąd ale z drugiej strony nikt nie musiał brać pod uwagę jego oferty i składać zamówienia. Teraz to już nie istotne.


Obrazek
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

No dobra... to kto ma karty do kanałów? :) Bo tego min nie dostałem :(


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

Ja mam :wink: A co porzyczyć Ci SeSim ?? :twisted:


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Zablokowany