Kontrakty

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ

OCEŃ ARTYKUŁ RECENZENTA

1
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
5
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 0

Rocy7 [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Atuty Charakteru
Posty: 106
Rejestracja: sobota 09 mar 2013, 00:58
Lokalizacja: Miasto
Płeć:

Kontrakty

Post autor: Rocy7 »

Autor dodatku:

Z tego co wiem kontrakty są tłumaczeniem Felisa dodatku Talisman
Contracts grupy Talismanic Creations.

Czym jest owo rozszerzenie?

Jest to zestaw misji pozwalający otrzymywać złoto za wykonanie określonych zadań, złoto dostaje się za każdorazowe wykonanie zadania.

Ścisłość zasad

Oryginalna zasada że najpierw z kart miasta trzeba wylosować kartę gildia pośredników kompletnie mi nie pasowa więc zmieniłem to że misje są dostępne dla każdego (bez warunków wstępnych) na polu Gildi Anarchistów w Mieście

Równowaga sił gra/gracz

Niektóre Kontrakty ułatwiają w szybki i łatwy sposób bogacenie się więc ułatwia tą grę

Osobiste wrażenia

Ponieważ zależało mi by nowe osoby przyciągnąć do gry więc opisze też ich reakcje.

W trakcie mojej sesje większość graczy chciała mieć jakiś Kontakt, niektórzy nawet kilka razy godzili specjalnie do Anarchistów by poszukać ciekawszego kontraktu.

Kontakt to prosta i pewna metoda zarabiania kasy dlatego jest atrakcyjna dla graczy.

Jednak spora część Kontraktów nie miała powodzenia więc zgłoszono postulat bymciekawsze kontrakty dać w kilku sztukach zaś nudne usunąć.

Kontakty są strasznie nierówne, dużo łatwiej wypełnić misję

"Niniejszym otrzymujesz zadanie wyrębu lasu. Jeśli znajdziesz się na Obszarze Puszczy, możesz zająć się wyrębem lasu, zamiast badać obszar. Pod koniec każdej tury, w której to czynisz, dostajesz 1 mieszek złota."

niż

"Niniejszym otrzymujesz zadanie rozprawienia się ze wszystkimi Goblinami i Hobgoblinami w królestwie. Za każdego zabitego otrzymasz 2 mieszki złota."

Gobliny i Hobgobliny są w Przygodach ale jak jest więcej kart prawdopodobieństwo trafienia na któregoś spada.


GRYWALNOŚĆ 6/10 ( ocena byłaby dużo lepszą ale wtedy jeśli prostsze Kontrakty by się powtarzały)
ZASADY 6/10
WYKONANIE 4/10 (zero grafik oraz nierówność kontaktów)
KLIMAT 7/19 ( więcej by było jeśli zdubluje się proste misje)

Ocena ogólna: 6/10

Gdzie można dostać dodatek?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 25 mar 2013, 20:03 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ