Oryginalność gry

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Pawlu_ [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 17 lut 2013, 21:12
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Oryginalność gry

Post autor: Pawlu_ »

Witam,

Mam nadzieję, że piszę w odpowiednim miejscu, jeśli nie prosiłbym o przeniesienie :).

Mam problem dotyczący zakupionej przeze mnie starej wersji magii i miecza (podstawka -wersja druga, smoki i mistrzowie). Posiadaczy starej wersji prosiłbym o pomoc. Chodzi o to że zastanawiam się czy wersja ta jest oryginalna ponieważ różni się od podobnej wersji którą juz wcześniej zakupiłem:

- przede wszystkim wszystkie (ze wszystkich części) karty i żetony są laminowane z jednej strony, tj. mają jakby folię na awersie
- rewersy mają dokładnie taką samą barwę we wszystkich częściach
- karty wyglądają jakby były cięte, a nie "wyrywane" (brakuje im takich pozostałości po łączeniach)
- podstawki pod figurki są dużo mniejsze i na szersze karty - karty postaci z nich wypadają
- karty mają rozmyte napisy (opisy, tekst)
- w żetonach widnieją potrójne mieszki złota (trzy na jednym kwadraciku)
- instrukcja na pojedyńczych kartkach A4 spęta zszywaczem.
- kolor instrukcji smoków ciemnopomarańczony
- jedyne co wydaje mi się oryginalne to pudełka i plansza

Chciałem zapytać czy ktokolwiek spotkał sie już z taką wersją czy nabyłem bardzo dobrze spreparowaną podróbkę. Proszę pilnie o odpowiedzi, ponieważ jeśli to podróbka chciałbym wersję oddać sprzedającemu :)

Ewentualnie czy ktoś wie gdzie w Krakowie możnaby było sprawdzić oryginalność starej magii i miecza (jakiś sklep, antywariat?).


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

W wersji oryginalnej na pewno nie było potrójnych mieszków złota. One są na pewno drukowane (tzw. "żetony Zbycha").

Oryginalne karty nie były laminowane, aczkolwiek możliwe, iż sam właściciel je laminował.

Co masz na myśli, iż podstawki są dużo mniejsze? Co prawda był problem z niektórymi "małymi Poszukiwaczami", ale to dlatego, iż w jednej edycji karty nie były drukowane na sztywnym papierze, tylko na giętkim. Ale to wina samych kart była, iż się nie trzymały podstawek, a nie samych podstawek.

Karty nie mają prawa być rozmyte - żadna wersja nie była rozmyta.

Oryginalna instrukcja miała normalnie strony. Dwie czy 3 kartki formatu A3.

Jeżeli masz zdjęcia, to zapodaj. Aczkolwiek póki co wydaje mi się, iż jest to podróbka.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Ja tylko dodam, że rewersy Kart Poszukiwaczy ze Smoków były inne od Podstawki oraz Karty Przygód były na grubszym papierze i bardziej zielone niz w Podstawce. Przynajmniej tak jest u mnie i u paru innych osób.

Podstawki były albo przezroczyste albo szarawe w późniejszych dodrukach.

Żetony Mieszków tak jak Nemo pisał to żetony Zbycha dostępne na stronce Valdiego - ja u siebie tez je wprowadziłem.

Najlepiej jak podeślesz zdjęcia - z opisu jak dla mnie to podróba.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Pawlu_ [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 17 lut 2013, 21:12
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: Pawlu_ »

Witam,

Dziekuję za odpowiedzi chciałem się upewnic że to falsyfikat :). Zdjęć nie mam możliwości zamieścić - nie mam aparatu. Na szczęście sprzedawca zdeklarował się oddać kasę, bo sam nie wiedział że to podróbka.

Pozdrawiam i dziękuję


ODPOWIEDZ