Imba poszukiwacz

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

No wiem że to tragiczny pomysł z środkową krainą ale, są postacie które zaczynają w "Puszczy" "Ruinach" "Równinach" a te obszary są też w środkowej krainie i w czasach gdy je robiłem nie miałem dostępu do neta i nie można było się naradzić z całym światem na temat zasad. Teraz to i owszem też mogę być za tylko kraina zewnętrzną. Oczywiście są jeszcze takie rodzynki jak "Morlok" który zaczyna w "Wejście do podziemi" co nie powinno mieć miejsce ale... Uważam że powinna być tylko kraina zewnętrzna a start typu: Wioska odbywać się na planszy głównej żeby nikt sobie nie zaczynał na planszy gospody.
To było poza tematem tylko w ramach sprostowania.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Valdi, przyjrzyj sie planszy: Ruiny są tylko w Zewnętrznej. Na 100%.

Przejście z Zewnętrznej do Środkowej jest pierwszym poważniejszym testem samodzielności Poszukiwacza. Trzeba być wystarczająco silnym, ewentualnie przygotować wyposażenie, ewentualnie trzeba trochę pokombinować :wink: - zawsze trzeba się odrobinę postarać. Pojawienie się automatycznie w Środkowej jako miejsce startu zupełnie psuje tę zasadę, na szczęście w myśl oryginalnej gry tak się nie zdarza (nie powinno).

Z Wioską masz rację, bo jeśli ktoś dokłada planszę Wioski i jest Poszukiwacz, który startuje w Wiosce, to oczywiście startuje sobie z jakiegoś pola na tej dodatkowej planszy. Rozwiązaniem powinno być opisanie konkretnego pola, na którym pojawiają się Poszukiwacze startujący w Wiosce, dokładnie tak, jak oznaczono na planszy Miasta pole Plac Miejski.

Morlok nie miałby szans, gdyby miał startować na powierzchni. Jednak możnaby się zastanowić, czy nie losować na początku takiej rozgrywki odkrytego już miejsca "Wejście Do Podziemi" (losować gdzie je położyć - oczywiście wyłącznie w Zewnętrznej) - żeby inni też mogli próbować, nie tylko on.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
ODPOWIEDZ