WIELKA IDEA!!!!-pomysł

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
PROFESIONALISTA [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: środa 24 sie 2005, 14:27

WIELKA IDEA!!!!-pomysł

Post autor: PROFESIONALISTA »

Mam do dyspozycji dosc duży serwer i chciałbym stworzyć wielki serwis ściagania związany z MiM. I chciałbym za przyzwoleniem wszystkich pomysłodawców i osób które skanowały MiM, zgrać wszystkie te rzeczy na ten serwer i zrobić serwis MiM, nie tylko o grze ale głownie z dużą ilością plików. Na obecną chwile jak sie zorientowalem jest kilka stron i dosc duzo plików ale są one na wielu stronach, i chyba było by lepiej na zgranie tego wszystkiego na jeden serwer, obecnie mam okolo 250mb materilaow głownie z emule, ale chciałbym głownie wykorzystać materialy Lukasa. Ale to jak mówie wszyscy muszą się zgodzić, bo nie chce umieszczac cudzych pomysłów bez przyzwolenia. Moim zdaniem było by to z pożytkiem dla wszystkich graczy a także dla nowych graczy którzy poznają dopiero tą gre. Czekam na reakcje waszą i dalsze pomysły na rozwiniecie takiej strony.
Pozdrawiam wszyskich, i witam ponieważ jest to mój pierwszy post.


Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Witamy!

Edit: eee... ostatnio chyba źle zakumałem, więc:
Bardzo fajnie, że masz te 250MB i serwer z miejscem do dyspozycji, rzeczywiście to niezły pomysł, by zrobić mirrory dla plików lub całych witryn...

Jednak w sprawie materiałów dogaduj się z autorami i tylko z nimi uzgadniaj zgodę na zamieszczenie plików. Z materiałami co do których nikt nie roszczy sobie praw do wyłączności będzie zapewne prościej.

Ale tak swoją drogą to może najpierw uruchom całe to przedsięwzięcie i pochwal się jak chodzi z prostą stronką i kilkoma plikami testowymi o dowolnej zawartości? Pozdrawiam.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Idea nie jest zla. Przynajmniej kazdy mialby dostep do autorskich dodatkow za darmo. Tak jak jest to w przypadku http://www.randomdice.com/games/talisman/default.asp
i tak marzy mi sie widziec polski serwis o Magii i Mieczu. Bez kłótni, złodziejstwa i napychaniu sobie kieszeni cudzym kosztem. Szuka dla MiMa i MIM dla sztuki. Jednak wiem, ze u nas to niemozliwe.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Hmm Ja wiem czy to nie jest możliwe... Przynajmniej ja jak i kilka osób staram sie aby wszystko było darmowe np. moja stronka, mam nadzieje że jak Lukas zapozna sie z prawem zrozumie że jeżeli chce coś sprzedawać z nieswoich prac MUSI je zamieścić w internecie za free, a wszelkie zmiany w nich wprowadzane wydawać (publikować) w formie "patha" znaczy oddzielnie (ad. dział Karczma, post Dodatki drukowane przez Lucasa). Bo nikt mu niezabrania drukowania i sprzedarzy dodatków autorskich (znajdujących sie aktualnie w jego ofercie). Poza tym według mnie to nawet dobrze że je sprzedaje w końcu chodzi o 100% dostępność MiM jak i MM, a nie wszyscy mają przecież dostęp do drukarki/drukarni/punktu ksero z możliwością wydruku.

W sumie nie wiem Lens co rozumiesz przez "(...) napychaniu sobie kieszeni cudzym kosztem (...)"...ale w końcu nie chodzi aby sie kłócić.
Ostatnio zmieniony niedziela 25 lis 2007, 08:10 przez Valdi, łącznie zmieniany 1 raz.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

O nic mi nie chodzi. Chcialbym porzadnego serwisu o MiMie i tyle. Gdzie mozna byloby zamieszczac i sciagac wszelkie pliki o grze. Slowem płynna wymiana calego stuffu ku uciesze wszystkich graczy. Jak jest mozliwosc zrobienia takiego serwisu to czemu z niej nie skorzystac. W koncu chce sie za to zabrac ktos kto nazywa siebie Profesjonalistą.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Myślę Lens, że nie tylko my dwaj bylibyśmy zainteresowani takim wielkim portalem. Z pewnością ucieszyłoby to chyba wszystkich na tym Forum.

Co do TalismanIsland, to tam w ogóle nie spotkałem się ze zjawiskiem sprzedawania czegokolwiek. Przypuszczalnie dlatego, że tam nikt nawet nie pomyślał o tym, że inni mogliby chcieć / potrzebować (być może na zachodzie sprawy domowej poligrafii i własnego sprzętu to problem zupełnie innej kategorii, tzn. kategorii "brak problemu").

Być może też dlatego, że gdyby tam ktoś postanowił w sposób jak Lukas rozprowadzać swoją pracę, to spotkałby się z chłodnym przyjęciem (może nie sama twórczość, co "akcja reklamowa" jak u nas L.) - być może u nich taka sytuacja miała już miejsce, ale lata temu, (bo to u nas taki niespodziewany boom nastał - jak by nie patrzeć - po latach zupełnej ciszy w temacie) a teraz tam już opadł kurz na ten problem (jeśli był).

Być może u nas problem dotyczy "wszędobylskości" Lukasa i tego, że nasz mały światek powoli zdaje się stawać nierozerwalnie związany z twórczością Lukasa, że ludzie traktują te poprawki jako oficjalnie obowiązujące i dlatego mają żal, że nie ma do nich dostępu poza zakupem. Ale to przecież nie jest prawda. Te materiały są dodatkowe i ich brak nie obniża grywalności, a po drugie te poprawki są bardzo nieoficjalne. Są po prostu poprawkami Lukasa i jeśli ktoś chce grać właśnie nimi - powinien uzyskać zgodę Lukasa, na przykład płacąc za kopie. ALBO powinni po prostu zapomnieć o problemie. Problem przestanie istnieć.

TalismanIsland wcale nie jest taką znów rewelacją, zamieszczone tam materiały nie nadają się do druku i gry, może poza planszami - ale tylko wersje english, a przecież Talisman wydano w wielu krajach. To właściwie tylko taka skarbnica amatorskich pomysłów. Kiepsko zilustrowanych a czasem też kiepsko wymyślonych. Oczywiście są tam też perełki.
[edit] po poniższym poście Lensa:
nie nadają się do druku i gry - chodzi mi przede wszystkim o nie spinanie kart w arkusze, ale też niska rozdzielczość tych kart. Kiepsko zilustrowanych a czasem też kiepsko wymyślonych - to oczywiście wyłącznie moja opinia, jednak uważam, że właśnie taki problem ma większość kart jakie tam są. Większość - to znów nie wszystkie. Ale niestety przytłaczająca ilość z całości.[/edit]

No i najważniejsze: na TalismanIsland nie ma ani odrobiny materiałów naruszających własność Games Workshop. Nie ma tam skanów Talismanu.

Gdyby powstał taki mega portal MiM to sam chętnie użyczyłbym swoich linków i podesłał do downloadu pliki - jeślibym jakieś miał dla ludzi. Sądzę, że podobnie myśli większość kolegów Twórców.

Co do Profesjonalisty i jego jedynego jak do tej pory posta na tym Forum - to jeszcze nie mam pewności, czy nie jest to po prostu żart.
Ostatnio zmieniony niedziela 28 sie 2005, 03:06 przez wilczy, łącznie zmieniany 1 raz.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Dziwny post Wilczy. Najdziwniejsze sa te poprawki, za ktore powinnismy placic... ale zostawmy to.
Z jednym trzeba sie zgodzic po prostu fani z zachodu sa dojrzalsi od nas. To po pierwsze, a po drugie nie musza dorabiac sobie na boku paru groszy rozmieniajac przy tym na drobne swoja reputacje. Nie porownujmy nawet ich sytuacji z sytuacja i swiadomoscia obywateli naszego kraju.

A co do mega potralu o MiMie jestem tak samo sceptyczny jak ty.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Dziwny mówisz... cóż, po prostu mimo zaistniałej sytuacji próbuję być obiektywny. Ale masz rację, rzeczywiście nie całkiem napisałem to wszystko co bym chciał. Spełnianie zachcianek prowadzi do skraju egoizmu, he he... dobra, odpłynąłem, ale już wracam.

Płacić za poprawki... powinniśmy... cóż, oczywiście, jeśli chcemy tych właśnie poprawek. Nie powinniśmy płacić za poprawki tylko dlatego, że się pojawiły. Można używać starszych wersji, można też samodzielnie nanieść poprawki. Można też poczekać na inną osobę, która spoci się, napracuje, ale owoce odda w ręce ludu.

To nie mój problem, że ktoś bardzo chce używać rozszerzeń Lukasa, ale nie chce mu za to zapłacić, co czyni go nieszczęśliwym. Z mojego punktu widzenie istotne jest to, by Lukas nie sprzedawał rzeczy opartych na moich pomysłach. Jeśli dobrze go zrozumiałem - Lukas zgodził się nie sprzedawać kart z moimi pomysłami. Jeśli w podobny sposób Lukas potraktował resztę materiałów nie swojego autorstwa - to ja nie widzę niczego złego, jeśli ktoś zachęcony jego ofertą zapłaci mu kasę za druk. To, czy te materiały się komuś podobają to sprawa indywidualna. Nie ma np. czegoś takiego, jak "ostatnia aktualna i obowiązująca wersja kart do dodatku 'Przedpola Piekieł' ", komplet tych kart po prostu znajduje się na stronce Cliff'a i DeSS'a, kto chce ten ściąga i drukuje, może też nanieść własne poprawki - jeśli potrafi. Może też te poprawki wysłać do Autorów PP z prośbą o rozpatrzenie i ew. zamieszczenie nowych wersji kart lub wręcz nowych kart.

fani zza-chodu ... poza tym, co napisałeś o nich trzeba jeszcze pamiętać, że MiM to nie Talisman, ja tam w Talismanie chyba bym się nie zakochał. To trudne do uchwycenia, ale klimat jest inny. Więc podejście do tematu też jest inne. Poza tym nikt nie wyklucza, że tam nie było takich akcji. Ludzie są ludźmi, na całym świecie są podobni do siebie. Szczególnie gdy nie mówsz o konkretnych osobach tylko o grupie.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

A mnie paradoksalnie bardziej podoba sie talizman. Tez nie gralem, ale te rysuneczki, proste opisy i w ogole kolorowy swiat w sumie mnie wciagaja. dodatki anglojezyczne, które ty wczesniej pisales, ze sa "kiepsko zilustrowane a czasem też kiepsko wymyślone" dla mnie sa cool.
Mam wydrukowany harem i troll mountains i przyznam, ze w ten pierwszy gramy z kumplami z niemala uciechą. Nawet zaczelismy translacje haremu, no ale szybko zauwazylismy, ze polish version od razu traci klimat i w ogole robi sie do kitu.
Moze to bledne odczucia i po prostu potrzeba mi troche odmiany, zeby mi przeszlo, ale... ale w sumie mialo byc o czyms innym, z tym, ze nie chce mi sie juz o tym pisac. Jakos nie lubie pisac o rzeczach, ktore po prostu uwazam za zalosne. Poza tym ilez mozna maglowac jeden temat.
Zajmijmy sie juz lepiej tym portalem...


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Ja jestem jak najbardziej za zwłaszcza w sprawie nie oficjalnych dodatków po polsku (bo oficjalne mam wszystkie kupione legalnie w sklepie pare lat temu kiedy jeszcze były dostępne).
Fajnie by też było aby do wszystkich kart (także oficjalnych) dodawać poprawki w grafice, opisach itd. bo zdarzają się błędy albo nie jasności.

Co do Lucasa to uważam że fajnie że wysyła pięknie wydrukowane karty, pocięte itd. i rozumiem że każe za to płacić ale poza tym powinie wszystko co jest w ofercie umieścic też za darmo na stronce (a umieszcza tylko część z nich).


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
PROFESIONALISTA [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: środa 24 sie 2005, 14:27

Do graczy!!!

Post autor: PROFESIONALISTA »

Więc tak jak kolega napisał, wziołem się do pracy, dlatego nic nie dopisywałem na początku chce stworzyć najprostszą baze plików, mając takie zaplecze chciałbym rozbudowac portal, by był skarbnicą wiadomosci o MiM, ale oczywyscie sam teo nie uczynie i chciałbym wszystkich zachecic do wspopracy gdy bedzie podstawa żeby dodali swoje prace, wiadomosci i opracowania. Wiec postaram sie zalatwic do w wrzesniu bo sadze ze pozniejszym terminbie sie nie wyrobie poniewaz zaczynam studia i nie bvede miecv czasu, wiec jezeli mi sie uda to teraz zalatwic, to bedzie juz zaczete, ale jak juz mowilem niechcial bym zamieszczac cudzych prac bez zgody wlasciciela, wiec musicie mi pomoc i udostepnic pliki. I mam nadzieje ze lukas przylączy sie do tego pomyslu, jestem pelen nadzieji ze mi sie to uda, ale nie chce nic na 100% obiecywac ale sie postaram. I nikt nie podal zadnego pomyslu an i propozycji dla mnie zeby mi ulatwic start, wiec czekam na propozycje i jakies rady a takze na pomysly. I dziękuje wsazystkim sceptykom ze umią podniesc na duchu i poprawic samopoczucie, oraz zachecic do pracy, pozdrawiam wszystkich.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

No i pomysł tak jak się pojawił tak upadł. Hmm czy można powiedzieć że było to do przewidzenia ?


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Już nawet nie odpowiadam na takie tematy, wszyscy mają różnego rodzaju pomysły i chęci, toczą się dyskusje na te tematy, a owoców tych prac od lat nie widać.

ZAORAĆ !!!


Obrazek
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Jest dokładnie tak jak mówi Kufir. Odkąd zarejstrowałem się na tym forum ciągle widzę coraz to nowsze tematy w których ktoś pisze że ma serwer, albo umie zrobić MiMa PC, albo ma tony pomysłów na ulepszenie gry itd. itp. a potem kończy się na tym że taki koleś nie dość że nic nie robi w tym kierunku to jeszcze najczęściej jego pobyt na tym forum ogranicza się do założenia "tegoż tematu" i tyle. Przykłądem jest choćby ten PROFESIONALISTA. Założył temat chwaląc się pojemnością serwa i skończyło się na dwóch napisanych postach.

Nie zrozumicie mnie źle. Na nikogo nie najeżdżam tym bardziej że ktoś mi zaraz powie że ja sam takich rzeczy nie robię (MiMa PC, nowych kart czy innych rzeczy) więc lepiej nieh się nie odzywam ale ja się na tym nie znam i nie mam środków więc się za to nie zabieram ale jeśli ktoś zaczyna dyskusję i mówi że robi to czy tamto a nie dość że nie widać efektów pracy to jeszcze koleś znika po napisaniu kilku postów to chyba nie można go brać na poważnie.

I jeszcze sory jeśli kogoś uraziłem.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Gamekeeper
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
Inkwizytor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Posty: 962
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 14:42
Lokalizacja: Krakw
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Gamekeeper »

Hmm czytajac ten temat zaczybam miec wrazenie ze powoli stajemy sie "starzy i zgorzkniali" zaczynamy czepiac sie ortografii pisowni a na wiekszosc nowych pomyslow patrzymy starsznie pesymistycznie. Potrzeba nam powiewu pomyslow i nie opierajmy go na wstepnej krytyce.

Panowe i Panie glowa do gory ja tu polowe swiat spedzilem na skanowaniu i poprawianiu jakosci skanow i jesli co niektorzy czytaja czasem strone www portalu czas trudnych zrodel MiM'a bedzie sie mial ku koncowi juz za miesiac.

Nie robcie zawsze smetnych min na kazdy nowy pomysl ktory pojawi sie na forum ... pamietam jak powiedzialem znajomym ze zrobie strone o MiM tez slyszalem slowa roznego rodzaju i w wiekszosci rady aby pozucic ten pomysl "bo kto to bedzie czytal".

Ten temat powinien sie zaczac od slow " jak Ci moge pomoc" choc szczerze mowiac, to ja tak powinienem sie zapytac, Nowy Rok sie zaczal wec zacznijmy go optymistycznie.


Panie PROFESJONALISTO oczywiscie jestem tym zainteresowany i musimy pogadac o tym na gg (355159) odezwij sie do mnie, napewno dojdziemy do porozumienia.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Ehhh, no tak zgadza się szefie masz racje. :)
Sorry :oops:


Obrazek
Awatar użytkownika
Gamekeeper
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
Inkwizytor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Posty: 962
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 14:42
Lokalizacja: Krakw
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Gamekeeper »

Kufir pisze:Ehhh, no tak zgadza się szefie masz racje. :)
Sorry :oops:
No tak Kufir wiedzialem za no kogo jak kogo ale na Ciebie zawsze mozna liczyc, no ba no i Juri ludzie "z żelaza" ;)


Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

Badz odważny jak lew, szybki jak chart i twardy jak stal Kruppa :wink: jak mawiali niemieccy zolnierze na IIWŚ.

A co do starosci i zgorzknienia to tak na powaznie na tegoroczne swieta dostalem od rodziny plyn zapobiegajacy lysieniu :twisted: Powaga :!: Wiec nie smiac sie ze "starca" i tym bardziej nie pytac o wiek :twisted:

Wracajac do oferty PROFESJONALISTY ja mam na HDD pare nie-mimowych skanow gier w PL ktorymi urzejmie sluze w razie czego. Ofkoz zapraszam na GG.

Aha i dziekuje za kopniecie starych dziadów na Forum w ich zmurszałe dupska, bo zasiedzielismy sie jak dziadki na ławce w "Asterix u Helwetów" bodajze :wink:

P.S. Wnuczek mnie zgania z kompa - czas wziaśc niebieska pigulke na sen i wsadzic szczeke do sloika :lol:
Ostatnio zmieniony wtorek 03 sty 2006, 09:39 przez Juri, łącznie zmieniany 1 raz.


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Wszystko się zgadza tylko że temat został założony już dość dawno a PROFESJONALISTA zniknął i nic nie wiadomo o tym serwerze itp.

A ja może taki stary jeszcze nie jestem a już toczę boje o przyznanie mi renty z powodu błędu lekarki (przepisała niewłaściwe antybiotyki i doznałem uszczerbku na zdrowiu). Heh czyżby MiM postarzał? Ktoś by powiedział że to gra dla dzieci a tu takie stare pierdziele się w to bawią i z wypiekami na twarzy oczekują kolejnych nieoficjalnych dodatków. Pewnie dlaje jesteśmy dziećmi ale przez MiMa się za szybko starzejemy :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
skwaru
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 221
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2005, 18:27
Płeć:

Post autor: skwaru »

HunteR pisze:A ja może taki stary jeszcze nie jestem a już toczę boje o przyznanie mi renty z powodu błędu lekarki (przepisała niewłaściwe antybiotyki i doznałem uszczerbku na zdrowiu). Heh czyżby MiM postarzał? Ktoś by powiedział że to gra dla dzieci a tu takie stare pierdziele się w to bawią i z wypiekami na twarzy oczekują kolejnych nieoficjalnych dodatków. Pewnie dlaje jesteśmy dziećmi ale przez MiMa się za szybko starzejemy :wink:
o wypraszam sobie :) ja mam 15 lat i nieuważam siebie za dziecko ani za "starego pierdziela"


Awatar użytkownika
artur
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 16:03
Lokalizacja: Koszalin
Płeć:
Kontakt:

Post autor: artur »

Witam. Temat ciekawy i warty zrealizowania.
Mam sporo miejsca na serwerze - około 0,5 Giga , więc można pomyśleć.
Tylko nachodzą mie pytania: Jak to powinno być zorganizowane? I co tam miałoby być ?

Czy ktoś z kolegów ma wstępną wizję takiego projektu?


Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

Najprosciej byłoby stworzyć grupy ze wzgl. na firmy. Np. ENCORE, SFERA, lub ze wzgl. na rodzaj gry, np. FANTASY, S-F, STRATEGIE.

Ponadto sadze, iz podstawowa sprawa byloby umieszczenie dodatkow i kart fanowskich w oddzielnym folderze.

Mimo wszystko najlpiej bedzie jezeli kazdy powie co moze uploadowac i wtedy jakas pierwsza liste sie stworzy.


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
artur
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 16:03
Lokalizacja: Koszalin
Płeć:
Kontakt:

Post autor: artur »

Biorąc pod uwagę sporą ilość gier wydanych przez Sferę, Encore jak i wcześniej kilka przez Grotekę podział musiałby być bardzo czytelny. Czy też skupić się na kilku najbardziej popularnych pozycjach ?


ODPOWIEDZ