Gdzie pograc ?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Burjaufojad [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Mała Magia i Miecz
Posty: 681
Rejestracja: wtorek 21 lut 2012, 15:34
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 52

Gdzie pograc ?

Post autor: Burjaufojad »

Witam,

Gralem bardzo duzo, dobrze i dawno. Gdzie i kiedy mozna w stolycy pograc z konkretnymi zawodnikami ? Przepraszam, ale skonczylem na podstawce+podziemia+miasto (niechetnie)+otchłań+duzo swoich kart/czaròw/poszukiwaczy i jeszcze nie kumam rozszeżeń (nawet tych już pòł oficjalnych).
Z tego co widziałem to nie ma kompromisu na temat zasad / rozszerzeń turniejowych - szkoda, gra zasługuje na założenie ligi. Chciałbym wròcić do tematu kiedy trochę pogram i zobaczę czym szkoła falenicka ròżni się od otwockiej, ale moim zdaniem ktoś kto walczy o tytuł musi umieć wykończyć jasnowidza czy arcymaga nie mòwiác o duperelach takich jak rumak i (bez obrazy) krzyż.
Pozwòlcie mi zagrać a zobaczycie grę jakiej nie znaliście !


Wasz Niedozajebicia
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Tak swoją drogą, to z Arcymagiem i Jasnowidzem, owszem jest problem dopiero jak grają w tę grę gracze co grają głównie dla dobrej zabawy. Bo owi im tę zabawę psują. Natomiast rzeczywiście kiedy grają gracze dążący do zwycięstwa, to taki Arcymag czy Jasnowidz nie mają lekkiego życia. Ale żeby byli grywalni wymaga toilości 4 graczy. Bo 1 na 1 z takim Arcymagiem czy Jasnowidzem nie ma szans, za małe szanse, że dojdzie do jakieś interakcji fizycznej.
Ostatnio zmieniony środa 22 lut 2012, 00:31 przez the MackaN, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Burjaufojad pisze:szkoła falenicka ròżni się od otwockiej
Te rejony są super mocno bliskie mi. Jesteś z okolic Falenicy, Józefowa czy Otwocka?


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Burjaufojad [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Mała Magia i Miecz
Posty: 681
Rejestracja: wtorek 21 lut 2012, 15:34
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Burjaufojad »

1.Nie chcę narobić sobie wrogów na dzień dobry ale "dla dobrej zabawy" to grać się powinno u cioci na imieninach a nie na turnieju
W moim przypadku "dobrej zabawa" występuje kiedy jest ciężko, beznadziejnie ale jednak zwycięsko
2. Zgadzam się, że przy standardzie kart przydaje się spółdzielnia ale:
A) raz grałem na czterech kiedy koleś wróżká nawet się nie ruszył !! (kula ognia plus 3 ataki - jeden dzieki teleportacji). Myślę, że 3 to idealna liczba graczy
B) zawsze gram z giermkami, wybieramy 2 z 4 poszukiwaczy (zeby nie było za ostro tych 4 to wylosowanych 5 bez jednego, ktorego wybiera gracz po prawej), więc prawie zawsze mamy nizłe comba'nacje - raz cyborg+centaur (cztery ruchy: wyjscie z otchłani, wyjscie do zewnętrznej, pierwszy atak -2W, drugi taki sam i rip
C) najciekawsze: w ramach naszej twórczości, mamy czary takie jak: "chaos" -2W koszt żeby rzucić i ustalasz WSZYSTKIE rzuty w ciágu jednej tury (arcymag nie rozprasza zdolnościá bo to nie czar rzucony na niego tylko ogólny) a jak potem rzucasz na niego np wyssanie jaźni to MUSI rozproszć i traci dodatkowo 1W (nie muszę dodawać, że to ostatnia tura arcymaga) czy "kuglarz" (działa jak zdolność poszukiwacza - umożliwia to combo 2 a nawet 3 dotyków śmierci) oraz przedmioty jak: żelazna rózga: na poczátku tury możesz zablokować przedmiot lub zdolność dowolnego poszukiwacza (jakbyś chciał czarować jasnowidza)
3. Najbardziej w mim podoba mi się, że można nie poddawać: ZAWSZE JEST SZANSA

Dzieki za komentarz the MackaN i nie chciałbym aby zabrzmiało to zbyt dento czy agresywnie (w końcu jeszcze nie gramy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
the MackaN,


Wasz Niedozajebicia
Awatar użytkownika
Burjaufojad [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Mała Magia i Miecz
Posty: 681
Rejestracja: wtorek 21 lut 2012, 15:34
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Burjaufojad »

Nemomon,

Tekst o szkołach to staroć z przed wojny rosyjsko japońskie o otwieraniu piwa drugim piwem (szkoła otwocka - nadsiębiernie, falenicka - podsiębiernie) - mogę pokazać przy spotkaniu.
Chodziło mi o różnice w zasadach pomiędzy tym co grałem a obowiázujácym kanonem
Mieszkam na ursynowie i dojeżdżam w twoje okolice

Jest ktoś trzeci ?
Mogę zorganizować, Jaro kiedyś grał nieźle ale teraz będzie potrzebował viagry czy dwóch


Wasz Niedozajebicia
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Burjaufojad pisze:.Nie chcę narobić sobie wrogów na dzień dobry ale "dla dobrej zabawy" to grać się powinno u cioci na imieninach a nie na turnieju
Owszem. Czy ja coś mówiłem o turnieju? :)
Natomiast z tymi giermkami, to nie próbowałem grać. Dochodzi problem w zasadach. Które umiejętności się wykluczają a które nie, chyba.
A z tym losowaniem Poszukiwaczy, to świetny patent. Tzn ja zawsze losowałem tak, że każdy losuje 4 z czego wybiera jednego, ale nie wpadłem nigdy, że można jeszcze zrobić tak, żeby jednego z nich odrzucał ci gracz po lewej. Świetny patent.
Z drugiej strony, jak sobie przypomnę rozgrywki na poważnie, to z tym patentem jestem prawie absolutnie pewny, że nigdy nikt nie zagrał by jasnowidzem. No chyba, że komuś wylosował by się zestaw Jasnowidz, Kuglarz, Wróżka. Wtedy zależnie co by wylosowali inni, to może by ktoś się skusił wywalić z gry Kuglarza. :)


Awatar użytkownika
Burjaufojad [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Mała Magia i Miecz
Posty: 681
Rejestracja: wtorek 21 lut 2012, 15:34
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Burjaufojad »

the MackaN,

Fakt, to ja o tym mówiłem. Byłem świeżo po lekturze prób ujednolicenia zasad dla potrzeb turniejowych i nieco mnie poniosło :evil:
Giermkowie weszli jako opcja przy podziemiach czy otchłani. Gra nabiera rumieńców. Nie trafiłem na przykład konfliktu zdolności ... ale ponieważ aplikować trzeba WSZYSTKIE zdolności niektóre mogą być bezużyteczne (np gladiator+wampir). Na szczęście to ty wybierasz 2 z 4. Kiedy padnie pierwszy tandem, wybierasz 2 z 3 (nikt nie eliminuje najlepszego, aby była szansa na nadrobienie postępu tych co grają jakością nowego tandemu)
the MackaN pisze:nikt nie zagrał by jasnowidzem
Z radością bym zagrał Jasnowidzem (nie dane mi było, gdyż adwersaże zawsze wymiękali) w końcu jestem:


Wasz Niedozajebicia
Awatar użytkownika
Niedźwiedź
Kobold
Kobold
Kobold
Uczestnik Zjazdów
Posty: 267
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 14:36
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Niedźwiedź »

Burjaufojad, Panie zastosowałem twoje modyfikacje do Talizmana, zrobiła się fajna sieczka nie powiem. :)

Czy dałoby radę, żebyś zapodał linka do wszystkich tych zasad? Z chęcia zaimplementowałbym te, których nie miałem okazji przetestować.

P.S. Ten niziołek po nocach mnie się śni... :P


Grammar - The difference between knowing your shit and knowing you're shit!
dms~
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2012, 01:13
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: dms~ »

Chyba się za bardzo rozpędziłeś. Ciekawe czy jednym losowym poszukiwaczem też jesteś taki dobry i agresywny. Grać trzema to nie sztuka. A Ty spróbuj jednym z ograniczeniami siłi/mocy do 6 to wymiękniesz i nie będziesz tak podskakiwał :)


Awatar użytkownika
Niedźwiedź
Kobold
Kobold
Kobold
Uczestnik Zjazdów
Posty: 267
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 14:36
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Niedźwiedź »

@ DMS

Zimny kompresik widzę komuś jest potrzebny...

To tyle w kwestii "sąsiedzkiej uprzejmości"

Co się tyczy konkretów zaś:

Granie losowym poszukiwaczem nie zawsze jest ciekawe, zwłaszcza gdy dana postać po prostu ci nie leży. Właśnie po to się losuje n poszukiwaczy, ażeby gra nabrała rumieńców.

Generalnie po to jest forum, co by ludzie w miłej atmosferze wymieniali poglądy i ciekawe pomysły.


Grammar - The difference between knowing your shit and knowing you're shit!
dms~
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2012, 01:13
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: dms~ »

Mówisz głupie rzeczy Moim zdaniem.
"koleś się wróżką nawet nie ruszył"
;)


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

A co w tym jest głupiego. Jest to możliwe przy odrobinie pecha :P

Tak swoją drogą, nie zastanawiasz się nad tym czemu tyle osób Ci zwraca uwagę na Twoje zachowanie?


Ja nawet nie mam Talismana.
dms~
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2012, 01:13
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: dms~ »

A co Ja takiego powiedziałem?

Apropo tematu:

Ja rozumiem że jest to możliwe. Ale zbieg okoliczności w postaci kuli ognia + teleportacja to dla Mnie zwykły fart. A wróżka chyba też nic nie robiła ze swoimi czarami i nie broniła się.
Jej giermkiem był?

A jeśli chodzi o losowanie kilku i wybór to jest to ciekawe, też tak gram!


Awatar użytkownika
Burjaufojad [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Mała Magia i Miecz
Posty: 681
Rejestracja: wtorek 21 lut 2012, 15:34
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Burjaufojad »

To prawda, ale trafiło się raz na tysiąc gier. Nie pamiętam giermka,
Przykład dotyczył grania w max trzech bo przy większej ilości i giermkach może być przy-ciężko Wyobraź sobie, że pierwszy ruch wróżką robisz (z kaplicy) z 2 punktami W - miło? A prawdopodobieństwo takiego zajścia jest już dużo wyższe

Wybieramy Poszukiwaczy żeby nie było "przgranych na starcie. Dysproporcje pomiędzy graczami są wtedy dużo mniejsze niż w wariancie solowym (ale OCZYWIŚCIE, chętnie staję i do solówek).

Myślę, że pomogłem ...


Wasz Niedozajebicia
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

B) zawsze gram z giermkami, wybieramy 2 z 4 poszukiwaczy (zeby nie było za ostro tych 4 to wylosowanych 5 bez jednego, ktorego wybiera gracz po prawej),
A ja zawsze gram tym który się jako pierwszy wylosował. Innego wybierania postaci nie uznaję. I kto jest boss? :P

btw, giermków nie uznaję.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
ODPOWIEDZ