Figurki i inne pierdółki

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Figurki i inne pierdółki

Post autor: HunteR »

Zastanawiałem się czy jest jakaś firma która na zamówienie wykona figurki do gry w stylu Warhammera. Takie figurki mogą się też przydać do planszówek (wystarczy spojżeć na planszowego Dooma albo Space Hulk - planszowa odmiana WH40k gdzie akcja dzieje się na wraku statku). Kiedyś grałem w MiMa z kumplami a za pionki służyły nam figurki z młotka i fajnie było.
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że nie byłoby to tanie ale chciałbym wiedzieć z ciekawości czy istnieje wogóle taka możliwość.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Kiedyś widziałem reklamę figurek do Magii i miecza, albo w czasopiśmie "Magia i miecz" albo w starym czasopiśmie Dragon, ale to było łądnych parę lat temu, koło 1997 albo 98, więc można przyjąć, że "dawno i nieprawda". Ale z tego sądzę, że takie pomysły były i ktoś próbował to robić.


Awatar użytkownika
Nataniel
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 148
Rejestracja: niedziela 01 sie 2004, 11:29
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Na zamówienie to musialoby to kosztowac jakies olbrzymie pieniadze, wiec raczej zapomnij. Najpredzej mozna wlasnie uzywac figurek z innych gier - bitewniakow lub innych planszowek.


Wszystko o grach planszowych: www.Gry-Planszowe.pl
Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

GW wydal serie figurek specjalnie do Talismanu, ktore Sfera stosowala w MiM. Widzialem nawet raz na aukcji allegro - szczerze mowiac kiszka :roll:

Ale fakt faktem ze istnieja - powinny byc na sajcie GW, widzialem je tam chyba.


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

No cóż , nie bójmy się stwierdzenia że nie ma już figurek do Talizmanu , kiedy byłem w Anglii to poszedłem do najwiekszego sklepu GW w Birmingham i próbowałem się czegoś dowiedzieć na temat ewentualnie "zagubionych" gdzieś w magazynach figurek , i klops nie ma , tylko aukcje pozostają.
Zresztą jak wam wiadomo to w orginale figurki przedstawiały dokładnie taką samą postać jak karta , i dlatego były takie "interesujące" bo kupić sobie figurkę każdy może ale chodzi o to żeby była taka sama :D jak rysunek no a jak wiecie to w polskiej wersji zmieniono orginalne rysunki , z tego co wiem to Polska to chyba jedyny(?) kraj w którym to zrobiono, więc nawet gdybys zdobył orginalne figurki GW to i tak nie pasowałyby do postaci na poslkich kartach

więc trzeba łkać z rozpaczy lub samemu próbować upodobnić figurki do tego co widzisz na karcie


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

http://www.solegends.com/cittal/

Cala lista miniatur do 2 ed Talizmana


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Takie figurki mogą się też przydać do planszówek (wystarczy spojżeć na planszowego Dooma ... )
Jest planszowy doom ? Prosze o jakiegoś linka chce to zobaczyć :D


Obrazek
Awatar użytkownika
Nataniel
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 148
Rejestracja: niedziela 01 sie 2004, 11:29
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Nataniel »



Wszystko o grach planszowych: www.Gry-Planszowe.pl
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

No prosze, fajnie się prezentuje, grał ktoś? :)


Obrazek
Awatar użytkownika
Nataniel
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 148
Rejestracja: niedziela 01 sie 2004, 11:29
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Ja gralem, bardzo fajna gierka jezeli ma sie dobra ekipe marines. Cholernie ciezka w 4 osoby (3 marines + invader). Troche male replayability, jak sie przejdzie 2-3 razy wszystkie scenariusze, to nie bardzo jest do czego wracac -- ale zawsze mozna wymyslic wlasne.


Wszystko o grach planszowych: www.Gry-Planszowe.pl
ambar0
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 343
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 21:41
Płeć:

Post autor: ambar0 »

Z zasłyszanych opinii wynika, że gra się fajnie. Będe miał możliwość przetestowania gierki już niedługo :P

Co do figurek z MiMa, chybiony pomysł. Nie dość że wyglądają raczej marnie, to zajmują miejsce i ważą zapewne trochę... Poza tym do Jaskini figurek raczej nie ma. 8)


Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Kurde, sam założyłem temat i troszkę go zaniedbałem (wakacyjne wyjazdy, wiadomo) a potem nawet nie zauważyłem że z pozoru "niewinny, kameralny" temacik nieźle się rozwinął.

Wiem że o planszowym Doomie już było ale jest jeszcze jeden polski link którego nikt nie wymienił a tam właśnie czytałem o tym po raz pierwszy. Oto on.

A co do tematu figurek to nawet nie wiedziałem że były jakieś figurki do Talizmana. Nie chodziło mi jednak o figurki konkretnie do MiMa ale figurki wogóle. Takie które nie są związane z żadną konkretną grą i poprostu można je wykorzystać w dowolnej planszówce o podobnej tematyce. Myślałem też nad tym czy jest jakaś firma która na zamówienie wykona określone modele postaci, stworów itd.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
LC
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 43
Rejestracja: sobota 18 cze 2005, 13:05
Lokalizacja: Londyn
Płeć:

Post autor: LC »

HunteR pisze:Myślałem też nad tym czy jest jakaś firma która na zamówienie wykona określone modele postaci, stworów itd.
W necie możesz HunteR znaleźć wiele ofert wykonania figurek na zamówienie. Przeważnie są to firmy (lub artyści) zachodnie... swego czasu, gdy szperałem w necie znalazłem kilka ciekawych stron. Najbardziej spodobała mi się oferta grupy/firmy - HeadBlast (znają się na rzeczy) :) - malowanie figurek, opracowywanie nowych, konwersja standardowych figurek...

Poniżej podaje link do ich cennika:

http://www.edv-partner.com/ceno/ablage/ ... ricing.php

http://www.battlefield-berlin.de/ - Na tej stronie znajdziesz też 'kilka' figurek do wykorzystania w różnych grach fantasy i nie tylko.


Awatar użytkownika
Gamekeeper
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
Inkwizytor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Posty: 962
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 14:42
Lokalizacja: Krakw
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Gamekeeper »

ja zaopatruje sie w figurki do mim'a z allegro i z http://www.jotte.com.pl/cpg135/index.php


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Temat stary, każdy zna oryginalne figsy z Talismana, ale można poszukać odpowiedników do konwersji. Liczyłby się stopień zgodności. Znalazłem coś z czego mogę stworzyć mojego ulubionego Trolla z MM.

http://www.darkswordminiatures.com/gall ... _sword.htm
http://img388.imageshack.us/my.php?image=trolltn1.png

Twarz podobna, brak futrzanego okrycia na piersi (łatwe do przerobienia), czaszka na pasie, lecz całkiem pasuje, odjąć miecz, a do drugiej dłoni wstawić procę i mamy Trolla.


ODPOWIEDZ