Pytanie ogolne do miłośników MiM

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Darkaraghel [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 22:22
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Pytanie ogolne do miłośników MiM

Post autor: Darkaraghel »

Witam was wszystkich,
Wspaniale jest odnaleźć ludzi, którzy tak jak ja, kiedyś spędzali wspaniałe chwile przy zabawie w MiM.
Nie sądziłem, że jest was tak wielu i że pamięć o tej grze wciąż żyje, a co więcej nie spodziewałem się takiego zaangażowania jak tworzenie własnych dodatków i światów gry.

BRAWO.

Jestem wielim miłośnikiem fantasy, rpgów, mmo, a także autorem książek fantasy.
Mam do was- jako fanów i speców - ogromną prośbę. Mimo że nie jestem wcale taki stary nie bardzo poruszam się po necie i specyficznych stronach, linkach itd.
Zdobyć pudełkowe produkty Sfery w stanie nie naruszonym to po prostu niemożliwe, więc pozostało mi nic innego jak ściągnąć grafikę i udać się do mojej drukarni w której drukują dla mnie książki :).
Czy moglibyście mi pomóc?

Bardzo prosiłbym o konkretne linki do całego zestawu oficjalnych pełnych i oryginalnych dodatków a także do tych bonusów które uważacie za najlepsze.

Przy okazji pozwólcie ze zaproponuję swą pomoc przy tworzeniu nowego dodatku (postaci, miejsc, opisów itd) oczywiście całkowicie bezpłatnie i z zamiłowania.

Wszystkich zakochanych w fantasy zapraszam na moją autorską stronę internetową pod adresem
Moja Stronka

Dziękuje z góry za pomoc!

Dark


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Bez problemu w internecie znajdziesz idealne egzemplarze. Całkiem często pojawiają się na Allegro, jedyna kwestia jest taka, ile możesz za taką elegancką sztukę zapłacić? Piękny zestaw może kosztować około 500 zł.

Tyle tytułem kosztów. Wszystkie ważniejsze i ukończone prace znajdziesz na stronie Valdiego tj. www.magiaimiecz.eu Znajdziesz tam również retusze oryginalnej Magii i Miecza, z tym że nie wszystkie są kompletne tzn. może czegoś brakować np. w Podziemiach Alternatywnych Zakończeń itp. Profesjonalny druk nie jest tani dlatego rozważ zakup oryginału, zawsze mozesz go w przyszłości odsprzedać (odradzam, to herezja :P ) i na pewno w plecy nie będziesz.

Co do autorskich prac:
Niemal wszystko jest na w/w stronie, reszta na forum. Nie pozostaje Ci nic innego jak czytać, szukać, ewentualnie pytać. Jest kilka tematów dot. polecanych dodatków ale skoro już pytasz to przedstawię Ci to pokrótce
1. Gieferg - jedne z najlepszych prac. Stworzył własne uniwersum Magia i Miecz wg Gieferga w skład którego wchodzi kilka wyśmienitych dodatków. Zajrzyj do subforum autora i przekonaj się sam ;)
2. Czeski - jest autorem ciekawych dodatków jak Puszcza, Cmentarz i Kraina Umarłych, Bagna i paru innych.
3. Leviathan - podobnie jak Gieferg stworzył własny "system" dodatków, z tym że o ile Gieferg nie miesza w mechanice gry, o tyle Leviathan wprowadza sporo własnych rozwiązań, które miejscami dość znacznie w nią ingerują.
4. Moja skromna na razie twórczość - Lodowa Kraina - zajrzyj do tematu w dziale Ukończone Dodatki, a przekonasz się sam :P
5. Cała masa świetnych prac innych autorów, których nie mam już siły wymieniać, gdyż zbyt wiele tego.
SZUKAJ SZUKAJ, a znajdziesz. Wszystko jest na forum ;)

Aha, najważniejsze bym zapomniał. Witamy na forum i liczymy, na aktywność :) Pamiętaj, że dla autora prac, komentarz do jego dzieła to jak wisienka na torcie, których tu na forum sporo się przemiela :P :twisted:


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Witamy ;)

Źródła wielu autorskich dodatków, jak również retusze oryginałów znajdziesz na stronce jednego z naszych adminów, Valdiego: http://www.magiaimiecz.eu/

Tam wybierasz, rzecz jasna, Magię i Miecz, dalej Oficjalne Gry i tam znajdziesz to czego szukasz ;)

No i liczymy na czynny udział w życiu naszego forum.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Darkaraghel [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 22:22
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Post autor: Darkaraghel »

Aha, najważniejsze bym zapomniał. Witamy na forum i liczymy, na aktywność :) Pamiętaj, że dla autora prac, komentarz do jego dzieła to jak wisienka na torcie, których tu na forum sporo się przemiela
- Wiem :). To samo odczuwam jako autor gdy choć jedna osoba napisze mi maila, lub zostawi wiadomość na forum czy stronce odnośnie moich ksiażek.

Dzięki wielkie, napewno będę pilnie szukał. Co do kosztów jestem w bardz odobrych stosunkach z pewną drukarnią z uwagi na to że stale z nimi współpracuję odnośnie moich własnych pozycji wydawniczych więc może nie zedrą ze mnie kota.
Obejrzałem już kilka dodatków o których wspomnieliście i pewnych autorskich, które wyglądają bajecznie pięknie nigdzie nie kupię więc z przyjemnością je ściągnę i oddam do druku.

Jeszcze raz, wszystkim wam pracującym nad nowymi dodatkami i retuszującym stare wydania należy się medal. To wspaniała praca, choć bardzo ciężka i właśnie dlatego ten medal się należy :).


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Witam w imieniu Cieciów :)
Kaktus+ pisze:3. Leviathan - podobnie jak Gieferg stworzył własny "system" dodatków, z tym że o ile Gieferg nie miesza w mechanice gry, o tyle Leviathan wprowadza sporo własnych rozwiązań, które miejscami dość znacznie w nią ingerują.
Gieferg może i nie miesza w mechanice gry jako takiej, ale należy wspomnieć, że jego dodatki nie są z "defaultu" kompatybilne z innymi dodatkami autorskimi (To samo się tyczy dodatków Leviathana). Dlatego jeżeli się zdecydujesz ten zestaw możesz mieć problemy z gładkim dodawaniem innych dodatków autorskich. Zresztą generalnie kompatybilność między dodatkami autorskimi jest sprawą problematyczną. Także zanim zaczniesz biegać do drukarni zapoznaj się z dodatkami teoretycznie żeby później nie było zgrzytów. Tak naprawdę to każdy tworzy sobie własny set kart, często modyfikując zasady czy karty.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Darkaraghel [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 22:22
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Post autor: Darkaraghel »

Oka dzięki,
Już zdążyłem się zorientować w tym :). Faktycznie niektóre dodatki nie bardzo da się połączyć, ew. istnieją 2 dodatki Bagno/Gady 2x Wioska itd. Ale cosik sobie wybiore.

Szukam 2 informacji ale nie wiem czemu nie moge tego nigdzie znaleźć tj w żadnej instrukcji.
Przedmioty posiadają wytrzymałość? Jeśli tak to jakie? Broń czy tylko zbroje i pancerze? Kiedy ona spada i jaka jest jej startowa wartość?

Wrogowie dają możliwość zwiększenia Siły lub Mocy jeśli pokonamy ich dostateczną ilość, jaką zasadę "punktów doświadczenia" wy stosujecie?

Wielkie dzięki
Pozdrawiam


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Darkaraghel pisze:Przedmioty posiadają wytrzymałość? Jeśli tak to jakie? Broń czy tylko zbroje i pancerze? Kiedy ona spada i jaka jest jej startowa wartość?
To nie RPG :P Przedmioty nie posiadają wytrzymałości, albo raczej posiadają ją w dwóch stanach 1 - masz przedmiot sprawny, 0 - nie masz go w ogóle :P. Zdarzają się jednak karty, typu znalazłeś uszkodzony miecz, zbroję itd. Jeżeli zaniesiesz taki złom do płatnerza to on Ci go naprawi za ileś tam MZ i pobierasz z kart ekwipunku jego pełnoprawny odpowiednik.
Darkaraghel pisze:Wrogowie dają możliwość zwiększenia Siły lub Mocy jeśli pokonamy ich dostateczną ilość, jaką zasadę "punktów doświadczenia" wy stosujecie?
Wg oficjalnych zasad możesz zwiększać tylko Siłę za pokonanych wrogów na Siłę. Jednakże sporo osób gra również z adekwatną zasadą do Mocy. Temat pojawiał się już kilka razy na forum, ostatnio wypłyną chociażby TUTAJ. Dla uatrakcyjnienia rozgrywki polecam zmodyfikować oryginalną zasadę zdobywania punktów siły. Czyli zamiast 7 EXP na 1 Siły, dać np aktualny stan Siły razy 2 w EXP na jeden punkt Siły.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

SeSim pisze:Czyli zamiast 7 EXP na 1 Siły, dać np aktualny stan Siły razy 2 w EXP na jeden punkt Siły.
SeSim wyjaśnił Ci wszystko jak należy. Od siebie dodam, że nieco wydłuża to rozgrywkę jednak znacząco wyrównuje szanse, gdyż słabszy gracz potrzebuje odpowiednio mniej truchła by wymienić go na dodatkowe punkty, silniejszy zaś, zdecydowanie więcej.

Co do Wytrzymałości Przedmiotów.
Jak napisał SeSim, nigdzie tego nie ma. Jedynie Stave wprowadził takie coś w swoim Projekcie. Czasami, gdy czasu na rozgrywkę jest sporo, również wprowadzam takie rozwiązanie w bardzo prosty sposób.
Otóż, na karcie każdej broni (miecz/topór itp.) oraz pancerza (zbroja,hełm itp) kładę 4 pkt. Wyt. i za każdym razem, gdy broń została użyta w walce (niezależnie od jej rezultatu) czy wykonywałeś rzut czy pancerz Cię obroni po przegranej walce, ściągasz 1 pkt. z Karty przedmiotu. Gdy jego wyt. spada do 0, przedmiot staje się bezużyteczny do momentu jego naprawienia u Kowala w Wiosce, Płatnerza w Mieście czy w Kosmicznej Fortecy.
Jeśli idzie o Magiczne Przedmioty, mają one 6 pkt. Wyt. i stosujemy powyższe reguły.

System jest bardzo uproszczony (ale cały MiM również) jednak jego zaimplementowanie nie stwarza żadnych kłopotów. Mało tego, rozgrywka staje się ciekawsza, gdyż przypuśćmy ktoś odziany w Płytówkę jest prawie nietykalny. Jeżeli jednak kilka razy po tej płytówce oberwie, w końcu się rozsypie i bez stresu można takiego gracza dojechać.
Poza tym, gracze są zmuszeni do odwiedzania Miasta czy Wioski, dzięki czemu dodatki te nie leżą odłogiem. Spróbuj tak zagrać, może akurat Ci przypadnie do gustu ;)


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

A ja uważam że kolega powinien zacząc po prostu czytać forum i korzystać z funkcji "szukaj" a nie pytać o wszystko w jednym temacie, jak każdy by tak chciał robić to byłby na forum jeden wielki śmietnik.

Nie powinno się tak popierać lenistwa, z jednej strony wprowadzacie w regulaminie zapis, że jak ktoś chce pytać o kartę to ma przytoczyć jej treśc, z drugiej, zamiast mu podać na PW linki do odpowiednich tematów podajecie wszystko na tacy pomagając w tworzenai śmietnika. Ile to już było takich tematów zakładanych przez ludzi idących na łatwiznę, którym nie chciało się poczytać forum? Żeby chcoiaż te swoje pytania zadawał w odpowiednich tematach, ale gdzie tam, po co, przeciez kolejny temat w którym padają zadane już wcześniej po 237 razy pytania zawsze się przyda :-"

Na pytania o dodatki autorskie jest miejsce w tematach o tych dodatkach, na pytania o zasady jest miejsce w dziale kwestia zasad. Jeśli nie możesz znaleźc opowiedzi na jakieś pytanie - wtedy załóż temat poświęcony tej konkretnej sprawie, jeśli się okaże że już była poruszana, to ktoś to scali ze starym tematem.

Takie termaty jak ten służą zazwyczaj tylko i wyłącznie ich autorom, po jakimś czasie przestają być uzyteczne dla kogokolwiek, przychodzi ktoś kolejny i zadaje ponownie te same pytania w ten sam sposób zamiast skorzystać z całej wiedzy która na forum już od dawna jest zgromadzona.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Darkaraghel [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2010, 22:22
Lokalizacja: Kielce
Płeć:

Post autor: Darkaraghel »

SeSim, Kaktus: Dzięki wielkie za pomoc mimo offtopiku. Sam miałem podobne pomysły co do rozwiązania tych problemów, cieszę się że i wy gracie podobnie.

Gieferg: Wybacz, że cię uraziłem. Mam nadzieję że pewnego dnia mi to zapomnisz.


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Ależ nie uraziłeś mnie :P

Jak bedziesz miał kolejne pytania, chętnie cię skieruję do tematów zawierających odpowiedzi jeśli sam ich nie znajdziesz ;)

PS. poza tym może administracja jest innego zdania i zaraz dostanę op**** że się wymądrzam :mrgreen: Taka reakcja stąd, że sam robię za porządkowego na jednym forum i mam tam czasem podobnego typu sytuacje (tematy o wszystkim zamiast pisania tam gdzie trzeba).


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

SeSim, Kaktus: Dzięki wielkie za pomoc mimo offtopiku. Sam miałem podobne pomysły co do rozwiązania tych problemów, cieszę się że i wy gracie podobnie.
No problemo, ale wiesz... :> Generalnie to Gieferg ma rację, nie trzeba mieć inżyniera z jakiegoś kierunku IT żeby obsłużyć wyszukiwarkę na forum ;) Tematy też są w miarę nieźle posegregowane. Nie chcieliśmy Cię jednak zrażać na dzień dobry :P Wszak są wakacje i administracja ma dobry humor :]
Wałkujemy MiMa od lat. Wydaje mi się, że przemieliliśmy zdecydowaną większość problemów. To forum jest potężną skarbnicą wiedzy o MiMie szeroko pojętym, zatem zachęcam Cię do samodzielnego jej zgłębiania i w razie czego pytania, w miejscach gdzie dane pytanie zadać można i trzeba ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

Podpinam się pod temat bo jego tytuł jest jak najbardziej odpowiedni:

ile czasu podczas rozgrywki w podstawową wersję MiM'a zajmuje wam "przejście" przez talię kart przygód? Ile razy podczas przeciętnej rozgrywki tasujecie przygody i zaczynacie od początku?

Za odpowiedzi z góry dziękuję.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Podstawowa rozgrywka bez dodatków autorskich, z zasadami z instrukcji zajmuje niewiele ponad godzinę.
Grając z zasadą "2x aktualna Siła za pokonanych Wrogów", czas ten wydłuża się do grubo ponad 2 godziny.
Z dodatkami autorskimi (przede wszystkim PP, Wioska, nowe przygody + jeszcze kilka innych dodatków) + "2x aktualna Siła za pokonanych Wrogów" + inne drobne modyfikacje mechaniki czas rozgrywki rozrasta się do 5-6 godzin.
poooq pisze:"przejście" przez talię kart przygód? Ile razy podczas przeciętnej rozgrywki tasujecie przygody i zaczynacie od początku?
Tylko raz podczas przygotowywania rozgrywki. ;) Moja talia Przygód liczy około 400 kart a niedługo dojdzie nowa 100, więc przerzucić tego podczas jednej rozgrywki nie sposób.

Z resztą, nawet grając ze standardowymi zasadami i tylko oficjalnymi dodatkami, nigdy nie przerzuciłem całego stosu podczas 1 gry.
Ostatnio zmieniony wtorek 01 lut 2011, 21:47 przez Kaktus+, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
HRABIA GENERAŁ LORD
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: HRABIA GENERAŁ LORD »

Z resztą, nawet grając ze standardowymi zasadami i tylko oficjalnymi dodatkami, nigdy nie przerzuciłem całego stosu podczas 1 gry.
Miałem tak samo.


Tyle miałem do powiedzenia.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

True. Nawet jak nie miałem dodatkowych Przygód to nie przypominam sobie, żebym przy ilości graczy do 4 osób przekręcał stos kart.

EDIT:
Kaktus+ pisze:Podstawowa rozgrywka bez dodatków autorskich, z zasadami z instrukcji zajmuje niewiele ponad godzinę.
Nigdy mi się nie udało skończyć rozgrywki w czasie poniżej niż godzina :D No chyba, że jakiś fartuch uderzył przez Podziemia do Korony.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

Kolejne pytanie dotyczące rozgrywek w "klasyczną" Magię i Miecz: czy podczas pełnej rozgrywki zdarza się, by jedna z cech poszukiwacza (Siłą lub Moc) przekroczyła wartość 6? Pamiętam, że większość postaci ma cechy startowe na poziomie 1-3, jaki jest Wasz rekord podbicie jednej z cech? Czy k6 do zaznaczania poziomu cechy to nie za mało?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

U mnie w klasycznego MiMa Siła i Moc bardzo często potrafiły mieć poziom mocno 10. Jedynie Wytrzymałość tak różnie z nią bywało, ale zdarzało się, że ten 1 punkt był górką.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1134
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 17:18
Lokalizacja: Józefów
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Astropata »

Z tym, że my na ogół graliśmy że można rozwijać moc normalnie trofeami od razu. Łatwiej było ją rozwinąć. O ile pamiętam nasze partie w MiMa


Awatar użytkownika
HRABIA GENERAŁ LORD
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: HRABIA GENERAŁ LORD »

poooq pisze:Kolejne pytanie dotyczące rozgrywek w "klasyczną" Magię i Miecz: czy podczas pełnej rozgrywki zdarza się, by jedna z cech poszukiwacza (Siłą lub Moc) przekroczyła wartość 6?
Ja jeśli nie mam co najmniej jednej cechy minimum 10 to się nie pcham do Wewnętrznej Krainy.


Tyle miałem do powiedzenia.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

U mnie na ogół gra się kończy jak się ma naście :)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

SeSim pisze: U mnie na ogół gra się kończy jak się ma naście :)
Dokładnie. Grając z PP nie ma co się wybierać po KW nie mając przynajmniej 12 Siły/Mocy.
Grając bez PP, wystarczy nawet 9, z tym że trzeba mieć nieco szczęścia w rzutach w Kopali bądź Krypcie.
Jeżeli jednak mamy Żyrokompas/Laser Górniczy/Łopatę/ Mapę czegoś tam, spokojnie można mieć mniej punktów.


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

przekroczyła wartość 6?
Co to w ogóle za pytanie? Przekroczyła i 30. A 12-15 to w każdej jednej rozgrywce jest, nawet jak się gra tylko w oryginalną grę 10 to norma.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

Gieferg pisze:Co to w ogóle za pytanie?
Normalne, ze znakiem zapytania na końcu :)

W magię i miecz grałem ze dwadzieścia lat temu więc nie pamiętam. Aktualnie nie mam możliwości żeby przypomnieć ją sobie w praktyce, więc zadaje pytania Wam. Chciałem by mechanika KMiM nie ograniczała graczy, ale jednocześnie niepotrzebne i nieużywane rozwiązania niepotrzebnie zamulają zasady: przy cechach startowych wysokości 1-3 (czy któryś z poszukiwaczy, oryginalnych lub autorskich miał Siłę lub Moc na 0? Czy taka postać byłaby grywalna?) oraz wartości =1/-1 przy teście nożycowym, wzrost cechy powyżej 6 wydaje się zbyt dużą odskocznią od ew. bonusów z kart.

Kolejne pytanie: czy wprowadzenie limitów minimalnej wartości cechy do przedmiotów/zaklęć to dobry pomysł? Spotkaliście się z takim pomysłem w jakimś dodatku?


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

poooq pisze:przy cechach startowych wysokości 1-3 (czy któryś z poszukiwaczy, oryginalnych lub autorskich miał Siłę lub Moc na 0?
Nie. 1 do wymagane minimum, górny pułap zaś to 6 punktów. Wszystkie postacie posiadały mniej więcej następujący schemat (pierwsza Siła, druga Moc)
- 1/5 lub 6
- 2/4
- 3/3
- 3/4
i oczywiście w odwrotnej kolejności. Więcej kombinacji sobie nie przypominam.
poooq pisze:Kolejne pytanie: czy wprowadzenie limitów minimalnej wartości cechy do przedmiotów/zaklęć to dobry pomysł?
O jakiej wartości myślisz? np. +1 do siły/Mocy?


ODPOWIEDZ