Czy ktoś jeszcze gra w starego MiMa?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Olo pisze:jednak od czasów sklepiku Lukasa, nie ma już takiego miejsca gdzie można było zakupić dodatek za kilkanaście/dziesiąt złotych przysłany do domu,
Prawda, aja wszystkie dodatki jakie mam, mam właśnie wydrukowane przez Lukasa :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Olo - to nie miał być temat o graniu/nie graniu w dodatki autorskie, bo temu jest poświęcony inny temat. Tu jest mowa o graniu/nie graniu w starego MiMa.

i oczekuje na ukończenie projektu Stave
No to cierpliwości ci nie brakuje, trzeba ci to przyznać. Szkoda tylko że projekt Stavego nawet jak wyjdzie, pod względem zawartości będzie o parę lat do tyłu w stosunku do całokształtu twórczości fanowskiej do MiMa - bazuje głownie na najstarszych dodatkach autorskich, jego kształt zaplanowano jakieś 4 lata temu, jeszcze przed okresem najwiekszego rozwoju twórczości fanowskiej.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Gieferg pisze:Olo - to nie miał być temat o graniu/nie graniu w dodatki autorskie, bo temu jest poświęcony inny temat. Tu jest mowa o graniu/nie graniu w starego MiMa.
Jedno z drugim się wiąże i uwaga Ola jest jak najbardziej na miejscu. Sam napisałeś, że bez dodatków autorskich w MiMa odechciałby Ci się grać już dawno temu. Zauważ, że ta gra wśród takich zapaleńców jak MY, żyje właśnie dzięki autorskim rozszerzeniom.

Olo poruszył bardzo ważny temat. Drukowanie profesjonalne jest tym czymś, co pozwoliłby szerszemu gronu forumowiczów (i nie tylko) na sięgnięcie po te dodatki. Gdy dopiero zapoznawałem się z autorskimi dodatkami, starałem się drukować wszystko co się da. Dwustronnie, jednostronnie + klejenie, a efekt i tak mnie zadowalał. Teraz nie ma czasu kleić, drukować, babrać się z tym wszystkim. A listę dodatków do wydrukowania mam na prawdę sporą i z chęcią zapłacę na profesjonalny wydruk. Tak zrobiłem z Twoją Wyspą Gieferg, zapłaciłem majątek, jednak wygląda jak oryginał. Warto.
Wielu ludzi takich jak ja, pracujących lub po prostu leniwych, z chęcią zamówiłby gotowy dodatek i pograło.
Proszę tego nie traktować jako lamenty skierowane w stronę Stava, raczej jako wyjaśnienie sytuacji Giefergowi.


Awatar użytkownika
Olo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 10 sty 2006, 10:23
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Olo »

Gieferg pisze:No to cierpliwości ci nie brakuje, trzeba ci to przyznać. Szkoda tylko że projekt Stavego nawet jak wyjdzie, pod względem zawartości będzie o parę lat do tyłu w stosunku do całokształtu twórczości fanowskiej do MiMa - bazuje głownie na najstarszych dodatkach autorskich, jego kształt zaplanowano jakieś 4 lata temu, jeszcze przed okresem najwiekszego rozwoju twórczości fanowskiej.
zgadza się jednak jako pierwszy podjął się projektu od podstawki >> do autorski :)
i że będzie do tyłu o 4 lata również wiem... jednak po wydaniu ver. beta 1... update/arkusze z poprawkami będą wydawane często mając wersje 1 chętnie będę dokupował kolejne wydruki i przeróbki aktualnych dodatków


Wrew jest kolejny też ciekawy projekt liczę na połączenie jego zdolności z pomysłami Stave


W twoich projektach już to kiedyś pisałem brakuje mi retuszu podstawki :) za którą nie planujesz przerabiać wszystko jest zintegrowane z podstawką i oryginalnymi dodatkami... jak dobrze pamiętam chyba jedynie WYSPA miała możliwość grania jako w osobą grę... podobnie myślałem że MORZE sklei te dodatki w spójny grę w którą można zagrać bez oryginalnych gier (oczywiście po delikatnych zmianach zasad w tym celu)

Wracając do meritum... mam chęć zagrać, jednak zakup MiM przeszedł mi ok. 1,5roku temu już byłem na etapie polowanie na allegro, plany się zmieniły priorytety wydatków również (ślub, mieszkanie, życie) następnie wrócił pomysł na kupno TMiM i dodatków w innym temacie... zadałem pytanie w tej sprawie czy warto jeszcze kupić starego MiM czy TMiM wyszło że lepiej TMiM z głupiałem totalnie :(
dlatego postanowiłem się wstrzymać dalej i czekam chociaż na beta ver.1 Stave i jego kompletny wydruk aby mieć wszystko w miarę dopracowane... na podobnym papierze i gramaturze
może jak to wypali... Stave druknie kilka kopii więcej ludzie to kupią/pokryją koszty zachce się im grać w poczciwego MiM jak za dawnych młodych lat

p.s mam nadzieje że się nie zamotałem w swojej wypowiedzi :)


Witam wszystkich i pozdrawiam ;-)
GG 1444133
moje hobby www.meganecoupe.eu
Awatar użytkownika
Gieferg [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

jak dobrze pamiętam chyba jedynie WYSPA miała możliwość grania jako w osobą grę...
Nie miała. Kiedyś wspomniałem, że może stworzę jej rozbudowaną wersję, która by taką możliwość miała - ale nie stworzę.
W twoich projektach już to kiedyś pisałem brakuje mi retuszu podstawki
Nie widzę powodu naprawiać coś, co nie jest zepsute.
podobnie myślałem że MORZE sklei te dodatki w spójny grę w którą można zagrać bez oryginalnych gier
Nie widzę powodu grać w MiMa bez MiMa. Jakbym chciał grać bez oryginalnych gier to bym projektował nową grę od podstaw zaczynając od stworzenia ciekawszej mechaniki, bo ta w MiMie jest, cóż, prostacka, a ja jako stary RPGowiec również ze stosowania ciekawych mechanik w grze mam przyjemność, ale że do MiMa mam sentyment to wciąż w niego gram i co roku dokładam coś nowego żeby się nie znudził.
Wrew jest kolejny też ciekawy projekt liczę na połączenie jego zdolności z pomysłami Stave
Owszem, byłoby ciekawie, i uatrakcyjniłoby i jeden projekt i drugi, ale... Stave już i tak z ilością update'ów, patchów, patchów do update'ów i update'ów do patchów przesadza (zamiast dojechać już do końca i ewentualnie poprawiać po testach), jak teraz jeszcze przyjdzie czekać na upgrade graficzny to pograsz w to na emeryturze z wnukami :P


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Fabs
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 22 lip 2010, 12:23
Lokalizacja: ZHL
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Fabs »

no ja gram :) wróciłem do tej gry po długim czasie i jest fajnie. Paru znajomych namówiłem. teraz jestem na etapie kompletowania i drukowania dodatków. w sumie moze powiedzcie co polecacie z dodatków autorskich? (NIE w klimacie WKO!) jesli potraktujecie to za offtop to wybaczie :D ew. przeniescie to pytanie gdzies gdzie jest tego miejsce
pozdrawiam


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Polecam Ci wszystkie dodatki Gieferga, są bardzo dobre, w szczególności Przedpola Piekieł.
Ewentualnie możesz zajrzeć do mojej Lodowej Krainy z Zapomnianymi Pustkowiami, z tym że albo LK albo Morze Gieferga.
Polecam Ci dodatki czeskiego_ : Cmentarz i Krainę Umarłych, dodatek karciany LAS (chociaż stary i pełen bugów).
Niedługo ukarze się całkiem spora paczka dodatkowych Przygód mojego autorstwa, polecam zajrzeć do mojej twórczości w dodatkach nieukończonych.
Ciekawe są również: Karczemne Historie jako zbiór questów do wykonania, 4 Jeźdźcy Apokalipsy jako alternatywny sposób zakończenia gry oraz Pułapki tego samego autora.
No i oczywiście Sny Valdiego. Interesujący dodatek, aczkolwiek nowa wersja (mojego autorstwa) jest niemal gotowa, niedługo się ukarze jednak chwilowo brak mi weny by ukończyć te 5 kart i zrobić Poszukiwaczy.


Fabs
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 22 lip 2010, 12:23
Lokalizacja: ZHL
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Fabs »

to wszystko jest na tej stronce co podałeś do mojego pytania o pirata? i czy to jest wersja od razu do druku czy trzeba przerabiac cos? fajnie, ze mozna sie dowiedziec czegos ciekawego. o Przedpolach piekieł wiedzialem. mam je u siebie na kompie (aktualnie niestety nie siedze na swoim) i są świetne. Fajne urozmaicenie. a pytanko do Ciebie jeszcze moze o postac 'gromada szczurów' pillowbookworma. gdzie bym mógł ową postać znaleźć?


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Szukaj na forum, mi wcięło wszystkich Poszukiwaczy jakich miałem razem z dyskiem i zostałem "goły".
Cała reszta jest na stronie Valdiego.


Fabs
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 22 lip 2010, 12:23
Lokalizacja: ZHL
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Fabs »

okej, pewnie tak zrobię. Choć może znajdzie się ktoś kto mi coś podeśle. w sumie nawet nie wiem z jakiego on/oni jest/są dodatku. a fajnie by bylo uzupełnić swoje zbiory o wieksza ilość poszukiwaczy, przygód itp (choć z naciskiem na poszukiwaczy jednak) :) wkazdymbadzrazie dziekówka :)


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Fabs pisze:nie wiem z jakiego on/oni jest/są dodatku

Żadnego :P To po prostu wolna twórczość fanowska raczej nie powiązana w żaden sposób.


Fabs
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 22 lip 2010, 12:23
Lokalizacja: ZHL
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Fabs »

ta strona to jest KOPALNIA dodatków!!!! nie wiem czy to Valdi ją prowadzi ale to brawa za ogarnięcie tego! co najfajniejsze dużo dodatków jest naprawde klimatycznych! wlasnie w klimacie starego dobrego MiMa. ehh... naprawde fajnie spotkać tak kreatywnych ludzi którzy grają w tą wspaniałą grę. aż się łezka w oku kręci :)


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Ciekawa dyskusja mnie ominęła.

Ja wciąż w MiMa gram, fakt że przez ostatnie trzy miesiące nie robiłem nic związanego z MiMem, no i coraz ciężej zebrać się w grupie, ale mimo wszystko się kombinuje i jak tylko mogę, to gram.

W MM trochę grałem, ale prawdę powiedziawszy gra wypadała po prostu gorzej od MiMa (pomimo ciekawszej planszy głównej). Niby nie mam dodatków, tylko samą podstawkę, jednak z drugiej strony Gród to takie MiMowe Miasto, na Labirynt wszyscy narzekają, a Krypta jest nieco przegięta.
Mam nadzieję, że Misiek mnie tu wybawi z opresji z pomocą MM3K :D

Cieszę się, że TMiM istnieje i wzbudza zainteresowanie, ale grać w niego to mi się stanowczo nie chce.

Natomiast w inne planszówki to w ogóle nie gram. Gra się nie za często i szkoda marnować okazji na coś innego.


Ehh, szkoda że my MiMowcy tak rozrzuceni jesteśmy po Polsce. :?


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Artownik pisze:na Labirynt wszyscy narzekają
Dlaczego?


ODPOWIEDZ