Mianem wstępu

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
MistrzDzwonow
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 16:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: MistrzDzwonow »

Powróciło stare pytanie co z tym działem.
Po powstaniu działu errata odpada nam poprawianie zasad oryginalnych. Zatem ten dział powinien wytyczać nowe ścieżki którymi mogli by podążać znudzeni gracze a jak widać posucha i bajzel jest tutaj wielka. Inne pytanie czy zmiana siły pojedynczego przeciwnika to jeszcze errata czy już nowa ścieżka (np. Król Smoków). Moim zdaniem (można się nie zgadzać) tematy w tym dziale powinny zawierać przemyślane propozycje ingerujące głęboko w samą grę nie zaś same hasła i kłótnie, powinna tutaj panować wolność twórcza jeśli komuś się nie podoba niech nie gra z danymi zasadami, jeśli się podoba ale dostrzegł jakiś błąd niech powie o tym autorowi który go poprawi.
Innym zupełnie tematem są zasady turniejowe które też powinny dostać swój dział bowiem pałętają się i tutaj i w dziale ze świata.
Trzeba tutaj raczej posprzątać. :wink: Juniorzy do dzieła.

PS
Jeśli przeglądniecie mój ostatni post na poprzedniej stronie to powinniście zauważyć że pomysł działu errata pod inną nazwą powstał już jakiś czas temu :mrgreen:


Psychopata niszczący oczy żeby stworzyć coś kompletnie nieprzydatnego to ja :D
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Sam nie wiem co z tym fantem zrobić. Być może errata okaże się niewypałem (ma na to spore szanse ;)) i wtedy zostanie pogrzebana w odmętach kosza... Swoją drogą to chyba trochę redundantne pozycje Errata i MiM 1.5. Hmm może te dwa działy po prostu z agregować pod jakąś nową wspólną nazwą? Ehh namieszało się :P

EDIT:
Cholera może dopisać w regulaminie erraty, że tam chodzi tylko o poprawianie błędów a nie wymyślanie nowych zasad?


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
MistrzDzwonow
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 16:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: MistrzDzwonow »

No właśnie czy w haśle MiM 1.5 mieszczą się tylko delikatne poprawki do tekstu kart i instrukcji czy może też nowe szalone pomysły które mogą wywrócić rozgrywkę do góry nogami np. MiM RPG, nowe klasy poszukiwaczy, nowy system zdobywania punktów, zasady turniejowe. :-s


Psychopata niszczący oczy żeby stworzyć coś kompletnie nieprzydatnego to ja :D
wisnia
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2005, 02:11
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: wisnia »

Wedlug mnie dzial MiM 1.5 ma racje bytu.Co prawda zadko sie do niego ostatnio zaglada, ale to wcale nie musi o nim zle swiadczyc, jest tu pare fajnych tematow pomyslow zamieszczonych jeszcze przez "ojcow zalorzycieli" i dobrze, ze nie sa porozrzucane po innych dzialach. Kwestia zasad/ erraty sa to miejsca na wyjasnianie, poprawianie starych zasad, eliminowanie bugow na starych kartach.Tu jest miejsce na calkowicie nowe pomysly i to jest wedlug mnie dobre rozwiazanie.


wisnia
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Ja uważam że (póki co) MiM1.5 i Erraty mogą koegzystować na tym forum. Po pierwsze, jak już SeSim słusznie zauważył, jeśli Erraty okażą się nie wypałem albo (co bardziej pawdopodobne) wszystkim zainteresowanym nagle się odechce to zostaniemy z niczym jeśli zawartość MiM1.5 pójdzie do kosza.

Po drugie dla mnie errata to tylko korekta, w tym przypadku zasad gry. Tak więc będą tam wszelkie poprawione błędy jak literówki, nieścisłości (pamiętacie ile było tematów o pojedynczych poszukiwaczach czy karatch których tekst nie był jednoznaczny?), drobne zmiany w zasadach (tam też zdażały się fragmenty które pozwalały na różne interpretacje doprowadzając do kłótni podczas gry) itd. MiM1.5 natomiast to już próba (przynajmniej moim zdaniem) stworzenia nowych lepszych zasad na bazie starego sprawdzonego szkieletu. I dlatego takie różne pomysły jak nowe wersje króla smoków, nowe umiejętności, nowe punkty do zbioru zasad w instrukcji znacząco zmieniające jej treść, propozycje nowych rodzajów wrogów czy broni itd. itp. nadają się do MiM1.5.

Zasady turniejowe to też zupełnie inna bajka. O ile znaczące zmiany w zasadach, kartach itd. w grze przyjacielskiej nie są konieczne (no chyba że komuś to naprawdę przeszkadza a pozostali się na takie zmiany zgodzą) o tyle w grze turniejowej są konieczością. Często jakaś zasada czy karta która sprawdza się w pojedynczych partyjkach (albo przynajmniej nie razi aż tak bardzo) na turnieju może narobić niezłego zamętu przez co jeden farciarz wygra turniej tylko dlatego że miał fuksa. Poza tym jak już wspomniałem wcześniej zasady oryginalne są niekiedy niedoskonałe, jak się gra ze znajomymi to można pójść na kompromis ale nie wyobrażam sobie sytuacji żeby na turnieju ktoś się wykłócał bo "ja zawsze grałem tak" a ktoś na to "ale ja zawsze grałem tak i kropka", a jeśli każdy dostanie do łapy kartke z turniejowymi (ujednoliconymi) zasadami nie dojdzie do czegoś takiego.

Podsumowując, zarówno MiM1.5, Zasady Turniejowe i Erraty mogą spokojnie być obok siebie. Jak ktoś chce grać na turnieju looka do działu turniejowego. Jak ktoś chce mieć dopieszczone zasady do gry ze znajomymi w domu czy klubie looka do Errat. Ktoś inny będzie szukał nowych pomysłów na uatrakcyjnienie gry która trochę mu już się znudziła, wtedy przegląda MiM1.5. Może trzy działy traktujące o podobnych rzeczach to za dużo ale moim zdaniem dzięki takiemu rozłożeniu tematów znacznie łatwiej znaleźć to czego się szuka.

Jedyne co mógłbym zasugerować to (i tutaj apel do modów :-p ) to gruntowne przejżenie tematów w MiM1.5 bo być może część z nich mogłaby stanowić już bazę do errat i należałoby je tam przenieść. Tak samo w dziale Kwestia Zasad, również jest tam sporo tematów zahaczających o erraty.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Jedyne co mógłbym zasugerować to (i tutaj apel do modów :-p ) to gruntowne przejżenie tematów w MiM1.5 bo być może część z nich mogłaby stanowić już bazę do errat i należałoby je tam przenieść. Tak samo w dziale Kwestia Zasad, również jest tam sporo tematów zahaczających o erraty.
Nie mogliby tego zrobić i przenieść ponieważ te pomysły nie będą spełniały normy jaką należy się kierować pisząc erratę :> Nie ma od tego wyjątków od kąt powstał regulamin ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

ja uważam że zrobił się niepotrzbny burdel, który zapoczątkował Nemomon ze swoimi zapędami reformatorskimi, a ja w tym całym zamieszaniu nie będę brac udziału. A jak będę miał jakies wątpliwości co do jakiejś karty to założę temat w którym o to zapytam w dziale "Kwestia Zasad" i tyle.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12808
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

W najbliższym czasie z pomocą Huntera postaram sie to jakoś uporządkować ale zgadam sie z Giefergiem takie podfora to niepotrzebne zamieszanie


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
MistrzDzwonow
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 16:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: MistrzDzwonow »

O podforach nie było mowy, raczej o porządku. Ale faktycznie sprzątanie tutaj raczej łatwe nie będzie (sporo śmiecia). A jeszcze o erracie 2 słowa. Wg. mnie powinna ona pozostać w takim stanie jakim została założona. Ja sam chyba już widziałem 3 zapytania o walkę ze strażnikiem w Mieście czy z grupką Zombich. Powtarzanie tych odpowiedzi w kółko to bezsens, gdy raz się ustali odpowiedź wrzucić ją od razu do erraty a temat zamknąć lub do jakiegoś archiwum (albo nic z nim nie robić :D). Pytanie czy Valdiemu i SeSimowi sił starczy na pilnowanie porządku, do tej pory forum rosło samopas :D, Zwłaszcza że sporo użytkowników (pozdro Gieferg) raczej tego porządku przestrzegać nie będzie :???:


Psychopata niszczący oczy żeby stworzyć coś kompletnie nieprzydatnego to ja :D
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Hmm no może i można przenieść... ale koniecznie zablokować od razu. A co do pilnowania porządku to sprawa jest prosta. Temat, który będzie źle założony wylatuje :) Wypowiedzi nie na temat też. Tam będzie krótka piłka.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Pełen profesjonalizm. O to chodzi.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
ODPOWIEDZ