Ulubiony Dodatek ?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.

Ulubiony Dodatek ?

Podziemia
22
19%
Miasto
55
48%
Jaskinia
8
7%
W Kosmicznej Otchłani
20
17%
Smoki
10
9%
 
Liczba głosów: 115

Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6181
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

To ja też powiem - do Miasta (grając bez Morza) nie ma po co chodzić - ino po Szeryfa dla dodatkowych 2 punktów Siły i po Arcymaga :P Może jeszcze Wymiana Towarów brzmi kusząco, ale przekpywanie stosu niekoniecznie fajnych kart w celu znalezienia tej jednej jedynej to raczej pomyłka :P A Gieferg uatrakcyjnił to zadupie dodatkiem Morze i dobrze:)
Ostatnio zmieniony czwartek 13 sie 2009, 20:23 przez Rogo, łącznie zmieniany 1 raz.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
yabollo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 67
Rejestracja: czwartek 06 sie 2009, 14:24
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: yabollo »

Ulubiony oficjalny dodatek z planszą: W Kosmicznej Otchłani. Nie wyobrażam sobie również "Przygody" bez kart z dodatku Smoki. Szkoda, że już bez planszy.


Poszukiwacz to rzeczownik, a rzeczownikami rządzą przypadki...
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

yabollo pisze:Szkoda, że już bez planszy
Może nawet lepiej że nie mają planszy bo takowej sobie nie wyobrażam.


Awatar użytkownika
rinaldo
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 93
Rejestracja: niedziela 17 maja 2009, 01:32
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: rinaldo »

Cóż, z dodatkami oficjalnymi jest ten problem, że jak spojrzeć na koncepcję, to wszystko jest super, a konkretna grywalność szwankuje. I tak mamy planszę główną, dodatkowo utrudnioną przez Smoki, miasto - w którym można się schronić, jak ktoś jest zbyt słaby, niebezpieczeństwa są odpowiednio mniejsze i można się wzmocnić, ale dość powoli, kosmiczną otchłań, gdzie wyzwania i nagrody są znacznie większe (podobnie całkowicie już niezbalansowaną Jaskinię) i Podziemia, które mogą pozwolić komuś słabszemu wyprzedzić silniejszego i dostać się na koronę władzy przed przeciwnikiem.

I teraz - jako jedyny chyba w pełni swoją rolę z dodatków, odgrywa WKO. Miasto szwankuje, bo tych możliwości w nim niewiele. Z kolei Podziemia - przechodzi się je bardzo szybko, zagrożenia w sumie nie są jakieś przesadne, a końcówka jest całkowicie losowa - przed Smokami zdarzało się, że fartem można było skończyć grę naprawdę w parę-kilkanaście tur, z kolei dla bardziej podpakowanego szansa na końcu była zbyt małą, żeby był sens z niej skorzystać, lepiej było iść przez Wewnętrzną Krainę. (ten problem został lepiej rozwiązany w MM, gdzie przejście Labiryntu Magów pozwala powstrzymać nawet bardzo silną postać na Kamiennym Moście.


Awatar użytkownika
HRABIA GENERAŁ LORD
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: HRABIA GENERAŁ LORD »

Zagłosowałem na KOSMICZNĄ OTCHŁAŃ. Była to trudna decyzja. O wiele łatwiej byłoby mi wskazać nasłabszy dodatek- JASKINIĘ. W KOSMOSIE "trudności" są dobrze zbalansowane z "nagrodami". Z tego dodatku nie lubię POSZUKIWACZY. Moim zdaniem są po prostu nieciekawi.


Tyle miałem do powiedzenia.
ODPOWIEDZ