Ulubiony Dodatek ?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.

Ulubiony Dodatek ?

Podziemia
22
19%
Miasto
55
48%
Jaskinia
8
7%
W Kosmicznej Otchłani
20
17%
Smoki
10
9%
 
Liczba głosów: 115

Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Ja zagłosowałem na Miasto dlatego że najczęściej tam bywam. Jest to jednak miejsce tylko dla bogatych poszukiwaczy którzy chcą się jeszcze bardziej wzbogacić.

Przy okazji:
dlamnie najlepszymi dodatkami są miasto bo jest najbardziej cywilizowane można zaciągnąć porzyczkę itp.
Parząc na okładkę Miasta jakoś ciężko odnieść mi wrażenie że jest to miejsce prawa i porządku ale to tylko tak na marginesie :P

Poza tym właściwie każdy dodatek wnosi coś ciekawego do gry więc uważam że mając wszystkie dodatki i nie korzystając z któregoś robi się błąd.

Co do siłowania się ze strażnikiem "na rękę" zawsze myślałem że skoro nie ma konkretnego opisu to oznacza to tylko symboliczną walkę i można wejść za friko. No cóż. Nie ma tak dobrze.
Ostatnio zmieniony wtorek 20 gru 2005, 20:55 przez HunteR, łącznie zmieniany 1 raz.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Zagłosowałem na Podziemie... Dlatego że główną plansze i podziemia to był moj początek przygody z Magią i Miecz... Tyle posiadał moj straszy brat, ktory pokazał mi tę grę jak miałem 6 lat, on już był wtedy w to niezłym wyjadaczem a ja zaczynałem, ale podziemia do tej pory są tym do czego lubię wchodzić.

Na drugim miejscu jest oczywiście miasto, do którego wpadam zawsze, albu kupić zbroję i dobry miecz, albo zostac arcymagiem wziąść pożyczkę i uciec podziemiami bez płacenia procentu do krainy środkowej.

Do jaskini żadko wpadam, bo na początku się tam ginie odrazu (jak się nie wylosuje przegiętej postaci jak np Jasnowidz), a na końcu to się idzie po koronę władzy więc nie ma sensu się wracać.


Lynx
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 30 cze 2005, 11:07
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: Lynx »

Głos na Jaskinię, pamiętam, niegdyś jak graliśmy, to nikt nie wchodził tam, bo tam strasznie :) Teraz bardzo ją lubię, chociaż denerwuje ciągłe rzucanie kostką przy ruchu (jeśli się ma małą moc).
Za Miastem nie przepadam, bo strasznie łatwo być aresztowanym. Czytaliście statut Miasta? Walka jest karalna, nieposiadanie pieniędzy jest karalne, handel jest karalny, koszmarr!


Awatar użytkownika
Felis
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kontrakty
Posty: 115
Rejestracja: piątek 09 sty 2004, 21:37
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Felis »

Ja jak zwykle wyłamię się z ogólnego trendu ;)
Mój głos dostała Kosmiczna Otchłań.
Wiem, że część forumowiczów uważa ten dodatek za nieklimatyczny ale jest on częścią kanonu i nie da się go pominąć :)
Poza tym w głębi serca jestem manczkinem a Otchłań to po prostu raj dla manczkina ;) Owszem, jest tam trochę niebezpiecznie ale czego sie nie robi dla Pancerza Bojowego, Energorękawicy i Piłomiecza 8)


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Ooo jakoś nie zauważyłem wcześniej tego tematu :)
Moim ulubionym dodatkiem również jest Otchłań :)
Czytaliście statut Miasta? Walka jest karalna, nieposiadanie pieniędzy jest karalne, handel jest karalny, koszmarr!
Hmmm, czy to nie przypomina wam czyichś rządów czasem? ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
MichciK
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 59
Rejestracja: piątek 23 wrz 2005, 11:05
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: MichciK »

moj glos rowniez na kosmiczna otchlan
Felis pisze:Wiem, ¿e czê¶æ forumowiczów uwa¿a ten dodatek za nieklimatyczny ale jest on czê¶ci± kanonu i nie da siê go pomin±æ :)
dokladnie :)
Felis pisze:Owszem, jest tam trochê niebezpiecznie ale czego sie nie robi dla Pancerza Bojowego, Energorêkawicy i Pi³omiecza 8)
Felis dodalbym jeszcze platforme antygrawitacyjna i energotopor :P


Grzegorz Komorowski zamieszka³ na tym Obszarze do koñca gry. Ka¿dy Poszukiwacz, o ile Moc mu na to pozwoli, mo¿e zamówiæ jego niepowtarzalne grafiki za 6 tysiêcy mieszków z³ota.
:( :( :(
adder
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 53
Rejestracja: środa 28 gru 2005, 21:15

Post autor: adder »

Ja glosuje na dodatek Miasto
Jest to plansza na kturej na poczatku mozna szybko podpakowac naszego poszukiwacza. Jest tam kilka miejsc w któruch można zkupic broń, zbroje, konielub można za niewielką oplata uleczyc sie. :wink:
Niema trudnych przeciwników (o ile niema sie listu gonczego 8) ).


Piecho901
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 82
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 08:38

Post autor: Piecho901 »

ja zaglosowalem na podziemia:wink:
podziemia dla mnie sa najciekawsza dodatkowa plansza..idze sie w jedna stone..mozna ciekawe rzeczy i stwory spotkac no i emocje przed rzuceniem koscia w skarbcu:wink:dla mnie c00l 8)


bambeusz
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 29 gru 2005, 20:23

Post autor: bambeusz »

G³osuje na MIASTO. Moim zdaniem jest najlepsze:!: :wink:


adder
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 53
Rejestracja: środa 28 gru 2005, 21:15

Post autor: adder »

A co w nim lubisz :?: (jeśli można wiedzieś)


Awatar użytkownika
muffy
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 22
Rejestracja: piątek 30 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Radom
Płeć:
Kontakt:

Post autor: muffy »

imho najlepszy dodatek to podziemia. Lecimy w jedną stronę i te emocje podczas rzutu kostką w skarbcu :wink:.

BTW witam wszystkich forumowiczów :D.


Splawik
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 40
Rejestracja: piątek 28 sty 2005, 22:32
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Splawik »

Ja stawiam zdecydowanie na Miasto. Ciekawe lokacje; no i możliwość zdobycia 4 nowych profesji (chociaż staram się grać bez Arcymaga). A poza tym łatwo dostać pożyczkę :)


Awatar użytkownika
Egon
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 119
Rejestracja: wtorek 10 sty 2006, 11:59
Płeć:

Post autor: Egon »

No tak. Info o tym na planszy by się przydało. Aczkolwiek było o tym w instrukcji do Miasta.

P.S.
Tez zagłosowałem na Miasto


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Jak ja się tu mogłem nie wypowiedzieć?! Ale jestem wariat ;p

Najulubieńszy, najkochańszy i najbardziej sentymentalny - Podziemia. Tylko dwa problemy są w nim - mała plansza i mało zabójczych kart. Za łatwo do Korony. Jeśli połączyć by poziom trudności Jaskini ze skarbcem Podziemi mielibyśmy dodatek jak malowany :D A tak to hmm... parę kart nowych by się przydało bardziej przytłaczających. I tak kilka autorskich opatrzonych nagłówkiem "Przygoda" wrzucam do Podziemi ale ciągle za mało...


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Hej to może by wziąć trochę kart z Jaskini, podrukować je z koszulkami Podziemi i wrzucić do kompletu? W każdym razie te pasujące bo niektóre są nierozerwalnie złączone z Jaskinią np. te dotyczące komnat itp. Można by wogóle zrobić nowy dodatek Katakumby. Plansza wielkości Głównej ale w klimatach Podziemi i Jaskini z zabójczymi kartami wrogów i zdarzeń ale też i ciekawymi skarbami. To by była jazda :D

Kto na ochotnika zrobi ten dodatek? :lol:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Hurej Hurej!! Weźmy się i zróbcie ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
skwaru
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 221
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2005, 18:27
Płeć:

Post autor: skwaru »

Ktoś juz gdzieś wospominano o dodatku Katakumby, ale to było jakieś 2,3-4 miesiące temu, więc napewno ten pomysł niewypalił skoro go na forum niema i napewno juz nic z niego niebędzie

edit:
zanalazłem http://www.gamekeeper.itl.pl/forum/view ... 3&start=30


Awatar użytkownika
MKosciu
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 12 sty 2006, 12:05
Lokalizacja: Wrocław/Poznań
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: MKosciu »

Nie zagłosowałem na żaden dodatek, poniewaz każdy jest genialnie przemyslany i kazdy jest inny. Co do Kosmicznej otchłani to jest ona dobrą odskocznią i sprawdzianem umiejętności i wytrzymałości naszej postaci. Choć może postacie takie jak cyborg, kosmiczny komandos, naukowiec czy kosmiczny wojownik lub pirat, burzą troche klimat "średniowiecza fantasy" z jakim mamy do czynienia w reszcie dodatków.
Generalnie nie mam nic do zarzucenia żadnym dodatkom (oprócz znanych wszystkim graczom - niedoróbkach w mechanice gry). Wszystkie dodatki wraz z główną grą są wg mnie godne podziwu.


Horgmar
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 13 cze 2006, 10:52

Post autor: Horgmar »

Ja zag³osowa³em na Smoki poniewa¿ ten dodatek rozsze¿a gre o kult smoków i o same smoki kturych jest wiele rodzajów. Pozatym wiele nowychakart przygód pozwala nie trafiaæ za czêto na te same co ostatnio.


Awatar użytkownika
New0
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 66
Rejestracja: wtorek 07 cze 2005, 07:46
Lokalizacja: Barczewo
Płeć:

Post autor: New0 »

Zdecydowanie miasto - tyle się tu dzieje i w jakim tempie:),


Awatar użytkownika
Staszek27
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 30 cze 2005, 17:27
Lokalizacja: Nowa Huta
Płeć:

Ulubiony dodatek

Post autor: Staszek27 »

Miasto rzeczywiście jest ciekawe, ale Jaskinia też jest git. Zwłaszcza na samym gry, jest dosyć hm... interesująco, zwłaszcza jak gram z nowicjuszami (oh ja złośliwy...). "Tak, tak wchodź do Jaskinii", po paru minutach "Oj zapomniałem Ci powiedzieć, że Jaskinia jest dosyć trudna, a ty masz tylko jedno życie... o nie masz już żadnego, już podaję karty postaci, wylosuj sobie nową... ;)"


Obrazek
wisnia
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2005, 02:11
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: wisnia »

Hmmm trudny wybór...jedna sprawa to dodatek ulubiony, druga, najlepszy tzn. jak dla mnie najwięcej wnoszący do gry, najbardziej z grą zintegrowany. Najbardziej lubie dodatek Jaskinia, jako osobną planszę, jak tam wchodzę to przechodza mnie miłe ciarki po plecach, czy wyjde stamtąd żywy, ile zyskam co strace (polecam opisy komnat wykonane przez Lucasa, są na jego stronce, o niebo lepsze od orginału). Jednak zgrzytem Jaskini są nowi poszukiwacze, są znacznie potężniejsi od swoich wcześniejszych "kumpli", tak samo niektóre przygody jak "ciężka zbroja", "legionista" bez nich świat byłby lepszy :)
Z podziemiami jest dokładnie na odwrót, plansza zupełnie mnie nie kręci, karty są nudne jak flaki z olejem ale bez przygód oraz poszukiwaczy z "podziemi" gra jest dużo uboższa (grałem ostatnio z samymi kartami przygód z podstawki skończyły się po 45 min.)
Miasto jest bez wątpienia najbardziej zintegrowane ze światem MiM i bardzo go wzbogaca, no może poza białymi poszukiwaczami, których ogólnie w każdym wydaniu uważam za kiepski pomysł.
A więc .... Jaskinia, trzeba iśc za głosem serca:)


wisnia
Awatar użytkownika
Krist Algar
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: środa 19 lip 2006, 12:28
Lokalizacja: Z tamtąd
Płeć:

Post autor: Krist Algar »

Ja zagłosowałem na oczywiście Miasto! Powody podali inni, nie ma sensu powtarzać :wink: Chociaż Kosmiczna Otchłań tez jest niezła, jeno trzeba grać bez kosmicznych Posszukiwaczy(tylko astropata może zostać :P ) Wtedy Otchłań nie burzy klimatu, tylko jest od niego miłą odskocznią.

PS. mój pierwszy post! Pozdro dla wszystkich :!:


Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Kieydś najbardziej lubilem miasto, ale ostatnio doszedłem do wniosku, że niewiele mozna w nim osiągnąć poza nową profesją, która niekoniecznie jest czyms pożądanym.
Teraz najbardziej lubię Podziemia i Otchłań.
Podziemia - czasem to ostatnia deska ratunku żeby dorwać kogoś na koronie.
Otchłań - można ładnie powiększyć cechy i czasem to rónież ostatnia deska ratunku przed kimś kto siedzi na koronie - można odłożyć w czasie egzekucję ;)


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Otchłań - można ładnie powiększyć cechy i czasem to rónież ostatnia deska ratunku przed kimś kto siedzi na koronie - można odłożyć w czasie egzekucję Wink
Hmm? W otchłani nie działa czar rozkaz? Nie żębym się czepiał ale może zapomniałem o tej zasadzie ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
ODPOWIEDZ