Ulubiony Dodatek ?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.

Ulubiony Dodatek ?

Podziemia
22
19%
Miasto
55
48%
Jaskinia
8
7%
W Kosmicznej Otchłani
20
17%
Smoki
10
9%
 
Liczba głosów: 115

Awatar użytkownika
kayoy
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 203
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 00:26
Lokalizacja: wschód
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: kayoy »

Miasto jest spoko.. Od początku najbardziej mi się podobało.. Tylko raz zawiodłem się na dodatku Miasto, a było to wtedy kiedy po kilkunastu początkowych rozgrywek z Miastem zauważyłem, że nie ma tam Magicznych przedmiotów.. :mrgreen:


...jesteśmy tarczami w waszych rękach
to my przyjmujemy ciosy
wy nie musicie się lękać
wystarczy przy sobie nas nosić...
Machete
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 15:07
Lokalizacja: grindhouse
Płeć:

Post autor: Machete »

W Mieście nie ma nic ciekawego i to jest jego problem. Można odwiedzić kilka miejsc, zdobyć profesję, ale zestaw kart jest bardzo słaby, w zasadzie to nie ma tam czego szukać.

Gdyby nie to, że jak gramy z Morzem to do Miasta chodzi się kupować Statki, to nie wiem czy ktoś by tam jeszcze w ogóle zaglądał.


If you're going to hire Machete to kill the bad guy, you'd better make damn sure the bad guy isn't you!
Awatar użytkownika
kayoy
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 203
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 00:26
Lokalizacja: wschód
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: kayoy »

Ale jednak.. Przesuwając stronę na samą górę widać, że Miasto wyprzedza w ankiecie..


...jesteśmy tarczami w waszych rękach
to my przyjmujemy ciosy
wy nie musicie się lękać
wystarczy przy sobie nas nosić...
Machete
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 15:07
Lokalizacja: grindhouse
Płeć:

Post autor: Machete »

Cóż, widać innym się podoba. Jednak nie widzę tu specjalnie przekonujących argumentów przemawiających za tym że jest to niby taki dobry dodatek. Moim zdaniem oficjalne dodatki do Magii i Miecza ogólnie nie powalają, a jak jeszcze ktoś np nie lubi mieszania klimatu sci-fi z fantasy przez co nie lubi WKO to w sumie nie dziwię się, że głosuje na Miasto.


If you're going to hire Machete to kill the bad guy, you'd better make damn sure the bad guy isn't you!
Awatar użytkownika
kayoy
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 203
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 00:26
Lokalizacja: wschód
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: kayoy »

Ja lubię wszystkie dodatki.. Po prostu się do nich przyzwyczaiłem przez te wszystkie lata.. a co w jakim jest nie tak to inny temat..


...jesteśmy tarczami w waszych rękach
to my przyjmujemy ciosy
wy nie musicie się lękać
wystarczy przy sobie nas nosić...
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

To ja też powiem - do Miasta (grając bez Morza) nie ma po co chodzić - ino po Szeryfa dla dodatkowych 2 punktów Siły i po Arcymaga :P Może jeszcze Wymiana Towarów brzmi kusząco, ale przekpywanie stosu niekoniecznie fajnych kart w celu znalezienia tej jednej jedynej to raczej pomyłka :P A Gieferg uatrakcyjnił to zadupie dodatkiem Morze i dobrze:)
Ostatnio zmieniony czwartek 13 sie 2009, 20:23 przez Rogo, łącznie zmieniany 1 raz.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
yabollo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 67
Rejestracja: czwartek 06 sie 2009, 14:24
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: yabollo »

Ulubiony oficjalny dodatek z planszą: W Kosmicznej Otchłani. Nie wyobrażam sobie również "Przygody" bez kart z dodatku Smoki. Szkoda, że już bez planszy.


Poszukiwacz to rzeczownik, a rzeczownikami rządzą przypadki...
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

yabollo pisze:Szkoda, że już bez planszy
Może nawet lepiej że nie mają planszy bo takowej sobie nie wyobrażam.


Awatar użytkownika
rinaldo
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 93
Rejestracja: niedziela 17 maja 2009, 01:32
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: rinaldo »

Cóż, z dodatkami oficjalnymi jest ten problem, że jak spojrzeć na koncepcję, to wszystko jest super, a konkretna grywalność szwankuje. I tak mamy planszę główną, dodatkowo utrudnioną przez Smoki, miasto - w którym można się schronić, jak ktoś jest zbyt słaby, niebezpieczeństwa są odpowiednio mniejsze i można się wzmocnić, ale dość powoli, kosmiczną otchłań, gdzie wyzwania i nagrody są znacznie większe (podobnie całkowicie już niezbalansowaną Jaskinię) i Podziemia, które mogą pozwolić komuś słabszemu wyprzedzić silniejszego i dostać się na koronę władzy przed przeciwnikiem.

I teraz - jako jedyny chyba w pełni swoją rolę z dodatków, odgrywa WKO. Miasto szwankuje, bo tych możliwości w nim niewiele. Z kolei Podziemia - przechodzi się je bardzo szybko, zagrożenia w sumie nie są jakieś przesadne, a końcówka jest całkowicie losowa - przed Smokami zdarzało się, że fartem można było skończyć grę naprawdę w parę-kilkanaście tur, z kolei dla bardziej podpakowanego szansa na końcu była zbyt małą, żeby był sens z niej skorzystać, lepiej było iść przez Wewnętrzną Krainę. (ten problem został lepiej rozwiązany w MM, gdzie przejście Labiryntu Magów pozwala powstrzymać nawet bardzo silną postać na Kamiennym Moście.


Awatar użytkownika
HRABIA GENERAŁ LORD
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: HRABIA GENERAŁ LORD »

Zagłosowałem na KOSMICZNĄ OTCHŁAŃ. Była to trudna decyzja. O wiele łatwiej byłoby mi wskazać nasłabszy dodatek- JASKINIĘ. W KOSMOSIE "trudności" są dobrze zbalansowane z "nagrodami". Z tego dodatku nie lubię POSZUKIWACZY. Moim zdaniem są po prostu nieciekawi.


Tyle miałem do powiedzenia.
ODPOWIEDZ