Najlepszy czar

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.

Który czar jest najlepszy?

Czas głosowania minął piątek 06 maja 2005, 14:06

1. Dotyk śmierci
6
38%
2. Wyssanie
0
Brak głosów
3. Mesmeryzm
1
6%
4. Zawładnięcie
1
6%
5. Gra ze śmiercią
0
Brak głosów
6. Weryfikacja
6
38%
7. Cios psioniczny
2
13%
8. Spacer po wodzie
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 16

Raleen [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Najlepszy czar

Post autor: Raleen »

Mały plebiscyt :) .

Uzasadnienia mile widziane i wskazane.

Pominąłem Przeistoczenie, gdyż jak zauważyłem część osób, go nie stosuje, a z drugiej strony gdybym go wstawił dla wielu osób wybór byłby oczywisty.

Ankietę ustawiłem na 100 dni.


Bizon
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 112
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2004, 17:52
Lokalizacja: Nidzica
Płeć:

Post autor: Bizon »

To, ktory czar jest najlepszy zalezy przede wszystkim od tego, jakimi poszukiwaczami graja gracze, jakich maja przyjaciol, jakie przedmioty i wspolczynniki. Oczywiscie przeistoczenie bije na glowe wszystkie inne czary. Z czarow wymienionych w ankiecie za najlepszy uznalem dotyk smierci.

Fajnym rouzwiazaniem na "przepakowynych" poszukiwaczy jest oprocz Przeistoczenia kombinacja czarow Przypadek oraz Weryfikacja, szczegolnie, gdy gramy z przedpolami piekiel (nie tak predko po korone, panie zabka :)Z kolei odrobinie szczescia czar Podmuch wiatru moze zrobic niezle spustoszenie w przedmiotach ofiary ;)

Ponadto zawsze staram sie trzymac na czarna godzine 1 czar odbicie czaru, lub rozproszenie magii


Awatar użytkownika
Oley
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

no ja bym jednak powiedział ze Przeistoczenie ... czy to co tam powoduje że zaczynasz od nowa inną postacią ...

szkoda że nie ma tego w ankiecie ...

ostatnio kumpela była tak napakowana że nikt nie mógł jej juz nic zrobić i jak powiedziała że idzie po Koronę to jej zapodałem ten czar i to "zrównoważyło" grę ...


Bizon
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 112
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2004, 17:52
Lokalizacja: Nidzica
Płeć:

Post autor: Bizon »

Oley pisze:no ja bym jednak powiedział ze Przeistoczenie ...

ostatnio kumpela była tak napakowana że nikt nie mógł jej juz nic zrobić i jak powiedziała że idzie po Koronę to jej zapodałem ten czar i to "zrównoważyło" grę ...
jeszcze lepsza jest kombinacja przeistoczenie + przyzwanie czaru - mozna upiec dwie pieczenie na jednym ogniu ;)


Raleen [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Właśnie przeistoczenie pominąłem, bo to bezdyskusyjnie chyba najlepszy czar. Albo inaczej: najgorszy dla tego, na kogo zostanei rzucony.

Poza tym moim faworytem jest zdecydowanie weryfikacja, tylko trzeba ją umieć wykorzystać, a rzuty kostką są wszędzie, więc zweryfikować (przypominam: polega to na tym, że sam ustalam sobie rezultat rzutu, nie na tym, że np rzucam jeszcze raz) można każdy rzut.

Np. Jak ktoś dochodzi do końca podziemi jest opcja, że na 6 wychodzi na Koronę Władzy. Dalej nie muszę tłumaczyć, ale czar ma niezliczoną ilość zastosowań.
Jeśli Arcymag się broni przed czarami to też rzuca kostką - ten rzut też można weryfikować itd.

Przyzwanie czaru - bardzo przydatne, czary obronne również, ale już chyba by się nie zmieściły w ankiecie.

Inna ciekawa kombinacja: Gra ze śmiercią + weryfikacja. I można śmierci pomóc. A jak ktoś ma przyzwanie czaru, to można pomóc dwa razy :) . I tu się dopiero zabawa zaczyna.
W tym miejscu dobrze widać ile się traci na rozwiązaniu, że na etap można rzucić 1 czar - nie można wtedy robić tych kombinacji.


ambar0
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 343
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 21:41
Płeć:

Post autor: ambar0 »

Chyba Weryfikacja, ale to zależy od konkretnej sytuacji... Sam nie wiem :?


Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Ja uważam Weryfikację za nieuczciwy czar. Daje on tak wielkie możliwości, że głowa mała. Moim zdaniem nie fair.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
ambar0
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 343
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 21:41
Płeć:

Post autor: ambar0 »

Zauważ że to jeden karta na całą talię.Jakieś zbalansowanie jest.


Awatar użytkownika
Gamekeeper
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
Inkwizytor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Posty: 962
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 14:42
Lokalizacja: Krakw
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Gamekeeper »

Tak ale wez pod uwage ze gdy grasz z min 2 planszami i mamy w grze okolo 1-2 aktywnych magicznie graczy to talia przetasowywana jest ze 3 razy plus polbog to czar moze pojawic sie nawet do 4 razy podczas jednej gry :evil:


ambar0
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 343
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 21:41
Płeć:

Post autor: ambar0 »

Możnaby zastosować zasady anihilacji lub banicji na turniejach, znane z karcianek. I to nie tylko dla tego czaru. Ale to wymaga głębszej analizy, bo od tak sobie tak daleko posuniętych zmian wprowadzać nie możemy...


Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

To jest to! Nie znam dokładnie zasad anihilacji / banicji o których wspomina Ambar0, ale - jak się domyślam - chodzi o wykluczenie z gry czaru po jego użyciu lub prawo do jednokrotnego użycia tego czaru przez każdego z grających podczas jednej gry.

Ja wiem Ambar0, że ten czar ma smaczek, poza tym zagrany w odpowiedniej chwili pozwala przeważyć szale rozgrywki - czyli ta szczypta taktyki, he he. Jednak zagrywany co chwila (vide przewijanie) imho rozwala zabawę.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Raleen [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

No właśnie - duża szczypta taktyki, a wy ją chcecie zabić. Dlaczego? Nie rozumiem.


Awatar użytkownika
lukas
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kanały
Lodowa Kraina
Wioska
Posty: 423
Rejestracja: środa 08 gru 2004, 23:15
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: lukas »

Dotyk śmierći, Weryfikacja ... :?: :?: :?:
Dajcie spokój, już wolę cios psioniczny.
W tej grze nie chodzi oto żeby wszystkich wyrrznąc , ale żeby się dostać do korony.
Przeistoczenie - to jest ciekawy czar , albo przypadek. Ale jak spotkam Półboga to zawsze biorę Mesmeryzm.

p.s.
Możnaby zastosować zasady anihilacji
słowo anihilacja zupełnie tu nie pasuje - nie mieszajcie fizyki jądrowej z magią i miecz, bo przestanę w nią grać.


ambar0
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 343
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 21:41
Płeć:

Post autor: ambar0 »

Nie znam dokładnie zasad anihilacji / banicji o których wspomina Ambar0
Zasady są dosyć proste:
-banicja to wykluczenie danej karty z gry podczas turniejów. Na ogół jest wyjmowana z talii, a w przypadku turniejów gier karcianych, talia gracza nie może zawierać danej karty.
-anihilacja to inaczej BEZWARUNKOWE wykluczenie karty z gry, po JEDNOKROTNYM użyciu.
No właśnie - duża szczypta taktyki, a wy ją chcecie zabić. Dlaczego? Nie rozumiem.
Na razie wymieniamy luźno myśli. Nic więcej :wink:
słowo anihilacja zupełnie tu nie pasuje - nie mieszajcie fizyki jądrowej z magią i miecz, bo przestanę w nią grać
tego to już nie rozumiem :?


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

W jakim dodatku jest czar Weryfikacja ? I co on robi , bo w swoim dorobku go nie posiadam....


Obrazek
Raleen [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Weryfikacja jest w "Jaskini".


Awatar użytkownika
Fej Wong
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 01 mar 2005, 11:17
Lokalizacja: Raczki (obok Suwałk) woj.Podlaskie

Post autor: Fej Wong »

Bizon pisze:To, ktory czar jest najlepszy zalezy przede wszystkim od tego, jakimi poszukiwaczami graja gracze, jakich maja przyjaciol, jakie przedmioty i wspolczynniki. Oczywiscie przeistoczenie bije na glowe wszystkie inne czary. Z czarow wymienionych w ankiecie za najlepszy uznalem dotyk smierci."
Ja uważam że i tak nawet przeistoczenie nie jest najleprzym czarem
w ankiecei napisałem że weryfikacja. To jest czar o chyba najwiękrzej ilości zastosowań! Według mnie najleprzym zastosowaniem jest dojscie do skarbca w podziemi i wtedy uzycie tego czaru, wtedy wychodzi na to że z tym czarem w łapie dojscie do skarbca to korona władzy murowana(albo inne alternatywne zakończenie)
Po za tym weryfikacja może nieraz uratować nam skórę.
Dobrym połączeniem weryfikacji jest połączenie jej z czarem hazard.
przy odrobinie szczęscia można zabić.
To tyle. Pozdrawiam wszystkich moderatorów i forumowiczów. :D

Poprawiono Cytowanie
Valdi
Ostatnio zmieniony niedziela 25 lis 2007, 07:48 przez Fej Wong, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
>>>>>>>>>>>>Prince Of Mirkwood<<<<<<<<<<<<
Raleen [Autor tematu]
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Raleen »

No proszę i kto by pomyślał, że tak się wyniki ankiety ułożą.

Szczerze powiedziawszy myślałem, że bezapelacyjnie będzie prowadzić Przeistoczenie :) . A tu moja ulubiona weryfikacja w czołówce :D .


kon4444
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 05 paź 2004, 12:31

Post autor: kon4444 »

Moim zdaniem Weyfikacja; w Skarbcu bardzo przydatny, jak i rowniez w Otchlani przy Wszechmocnej Istocie. Zwyciestwo murowane :D , dlatego gram ze tam ten Czar jest zabroniony.


Awatar użytkownika
MistrzDzwonow
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 16:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: MistrzDzwonow »

Cios psioniczny zawsze był i jest najleprzym czarem (o ile nie gra się z Jaskinią a jedynie na podstawce jak moja skromna osoba :D )

PLANSZA PODSTAWOWA RULEZZZ :twisted:


Awatar użytkownika
Anonim
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
MiM (Pojedyncze karty)
Posty: 165
Rejestracja: środa 04 maja 2005, 12:22
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Anonim »

Fej Wong
Według mnie najleprzym zastosowaniem jest dojscie do skarbca w podziemi i wtedy uzycie tego czaru, wtedy wychodzi na to że z tym czarem w łapie dojscie do skarbca to korona władzy murowana
Nie wpadłem na to że czar Weryfikacja można tak użyć, w takim razie jest niezłym czarem.Ja wybrałem Dotyck śmiercji bo dzięki niemu można się szybko pozbyć niewygodnych poszukiwaczy.


Awatar użytkownika
yabollo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 67
Rejestracja: czwartek 06 sie 2009, 14:24
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: yabollo »

Raleen pisze:Weryfikacja jest w "Jaskini".
Kolega do dzisiaj mi wypomina sytuacje gdy był w Jaskini i wyciągnął kartę Tunel Grozy. Wyrzucił tam 4, ale właśnie Czarem Weryfikacja zmieniłem słownie rzut kostką na 2... A co ten rezultat oznacza na pewno wiecie :twisted:


Poszukiwacz to rzeczownik, a rzeczownikami rządzą przypadki...
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

1. Dotyk śmierci - Bardzo mocne, jednak w sytaucji: Kuglarz z Dotykiem i innym czarem = eleminacja jednego Poszukiwacza. Strasznie wredne, strasznie poszukiwane :P Bywało, że to zmieniało rozkład sił w całej rozgrywce oraz kolejność w kolejce do Korony Władzy.
2. Wyssanie - nie pamiętam, by to kiedyś odegrało znaczna rolę. Bez znajomości cudzych czarów (Szpieg lub Wróżka) raczej nieskuteczne.
3. Mesmeryzm przeszkadzajka, przydatna tylko przy potężnych przyjaciołach, których raczej eleminuje sie z talii. Zazwyczaj bez roli.
4. Zawładnięcie - to przydaje się znacznie częściej, do przechwytywania Różdżki, Laski Władzy itd...
5. Gra ze śmiercią - 99 przypadków na 100 to darmowe źródło kasy.
6. Weryfikacja - to chyba najlepszy czar w grze! Przydatny zawsze, a w kilku miejscach wręcz decyduje o rozgrywce! (Skarbiec, Wszechwładna Istota)
7. Cios psioniczny - dobre, lecz tę Moc też trzeba posiadać odpowiednią :P
8. Spacer po wodzie - nie pamiętam, by ktoś tego użył...

A tak poza tym... potężnymi czarami, które cieszą się popularnością w naszym teamie są"Odbicie", "Ropucha", "Zaklęcie w Sokoła" oraz "Złoto Głupców"... nie mówiąc już o "Witalności" i "Hulaszczyn Żywocie". Wszystkie one potrafią sporo namieszać.


Obrazek
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

SPIDIvonMARDER pisze:"Ropucha", "Zaklęcie w Sokoła" oraz "Złoto Głupców".
No tak ale te Czary sa hm autorskie, chyba, ze jest coś o czym nie wiem.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
yabollo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 67
Rejestracja: czwartek 06 sie 2009, 14:24
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: yabollo »

SPIDIvonMARDER pisze: 2. Wyssanie - nie pamiętam, by to kiedyś odegrało znaczna rolę. Bez znajomości cudzych czarów (Szpieg lub Wróżka) raczej nieskuteczne.
Hmm... Autor ankiety miał raczej na myśli Czar "Wyssanie", a nie "Wyssanie jaźni" o którym piszesz. Czar Wyssanie dzięki któremu możesz zabrać innemu Poszukiwaczowi 1 pkt. Siły/Mocy i na stałe przekazać go sobie jest mocnym Czarem. Załóżmy, że przed rzuceniem Twój kolega w grze i Ty macie po Sile 10. Po rzuceniu Ty masz 11, a kolega 9. W walce różnica wynosi już 2, a wcześniej szanse były jednakowe.


Poszukiwacz to rzeczownik, a rzeczownikami rządzą przypadki...
ODPOWIEDZ