my jako nauczyciele

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Kaktus+ pisze:Ja mam jednego gracza, powiedzmy "świeżaka". Chłopak ma 24 lata, studiuje prawo i grał już z nami 5 razy. Jest z nim jednak pewien problem...O ile reguły samego MiMa często są mętne, niejasne lub niejednoznaczne, to grając z nim praktycznie każda gra to droga przez mękę...
Nie ma całkowicie jasnej karty dla niego, prawdopodobnie dlatego, że nie umie czytać ze zrozumieniem. Miecz (z resztą jak każda broń) dodaje 1 punkt siły na czas walki, on wykłuca się że nie tylko na czas walki, choć gametext na karcie jest jasny jak słońce. Jezioro Życia - unikał go przez całą grę, gdyż uważał że jak tam trafi to traci punkt wytrzymałości i musi go tam zostawić. Na nic zdały się nasze tłumaczenia, wrzaski, kurw...,chu.. i inne epitety. Kolejny przykład miał miejsce podczas walki psychicznej, został zaatakowany w ten sposób przeze mnie ale nie mógł zrozumieć, że nie może przeciwko mnie użyć zwykłej niemagicznej broni nie dającej żdanych bonusów do walki psychicznej. Masakra...
Dodam, że czytał instrukcję wiele razy, od deski do deski, wynalazł w niej takie kfiatki jak regułę, że gdy ma się 1 Siły, można poruszać się tylko 1 pole i wiele wiele innych.
Szacowne grono graczy tak się wkur...podczas ostatniej gry, że jeszcze w trakcie jej trwania został wyproszony i nasza przygoda z tym graczem (ku uciesze wszystkich) się zakończyła...
Aż się wierzyć nie chce, co oznacza brak umiejętności czytania ze zrozumieniem...
Eee to kierunek studiów to sobie niezbyt do siebie pasujący wybrał :|


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

i pewnie dlatego ja już te studia kończę (pozostała jedynie obrona) a on nadal jest na II roku... :roll:


Awatar użytkownika
yabollo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 67
Rejestracja: czwartek 06 sie 2009, 14:24
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: yabollo »

Nemomon pisze:
yabollo pisze:Przedwczoraj miałem okazje grać z 11-letnim bratankiem mojego stałego kompana Magii i Miecza.
Pozdrawiam Twojego brata.
Dzięki Nemomon :) Ale ten 11-letni chłopak nie jest synem mojego brata, tylko synem brata mojego kompana z którym grywam w MiM. W każdym razie dziękuję za pozdrowienia i przekażę je mojemu koledze :-)
Kaktus+ pisze:Dodam, że czytał instrukcję wiele razy, od deski do deski, wynalazł w niej takie kfiatki jak regułę, że gdy ma się 1 Siły, można poruszać się tylko 1 pole i wiele wiele innych.
Gdzie on takie reguły wynalazł? ;) Z tego co pamiętam to w Jaskini jedynie musimy się poruszać z szybkością Obszaru na turę gdy mamy całkowitą Moc mniejszą od 6. Może to nadinterpretował?


Poszukiwacz to rzeczownik, a rzeczownikami rządzą przypadki...
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

oczywiście, że to nadinterpretacja lub po prostu jakieś wyssane z palca fantazje...


Awatar użytkownika
kayoy [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 203
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 00:26
Lokalizacja: wschód
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: kayoy »

Gracze odchodzą.. Ci starsi coraz rzadziej maja ochotę grać.. Więc trzeba grać z młodszymi..
Na początek uważałem że dalsze młodsze rodzeństwo nie nadaje się do gry w MiM..
Jednak z braku laku gram z młodym, który ma 11 lat.. I gra się teraz już świetnie.. Jednak ów chłopak ma brata 8-letniego, który koniecznie chce grać.. I jak przetłumaczyć dziecku, że gra z nim to męczarnia.. Ciągłe tłumaczenie krok po kroku itp..
Jednak tych dwóch rzuca wszystko, po to by zagrać w MiM..
I mimo wszystko cieszy mnie to, że chcą grać..
I cieszę się, że JESTEM PEWIEN iż oni zawsze wybiorą Magię i Miecz, niż gry komputerowe..
Może właśnie taka będzie przyszłość, kiedy starzy kumple całkowicie odejdą od gry z różnych przeróżnych powodów, wtedy docenię to, że zaszczepiłem w młodych chęć do gry..
I w konsekwencji to z nimi będę grał przez najbliższe lata..
To pewnie mało istotne, ale czasami warto się rok pomęczyć, żeby na przyszłość mieć z kim grać..
Mogę tylko zazdrościć tym, którzy nie mają takich "problemów"..


...jesteśmy tarczami w waszych rękach
to my przyjmujemy ciosy
wy nie musicie się lękać
wystarczy przy sobie nas nosić...
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

A ja w TMIM zaczynam już grać z moich 6 letnim chrześniakiem :)
Na razie jest to oczywiscie poruszanie się po planszy i losowanie prostych kart z prosta treścią ale chłopakowi zaczyna się bardzo podobać :)


Obrazek
Awatar użytkownika
kayoy [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 203
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 00:26
Lokalizacja: wschód
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: kayoy »

Mój młodszy brat postanowił mieć własnego MiMa.. Zaczął sobie co mógł sam drukować itp..
I chciał kupić oryginalne dodatki do MiM a ja mu powiedziałem, by spróbował z TMiM..
Chociaż sam w to nie grałem, to myślę, że sama oprawa graficzna i "sposób podania" bardziej by się spodobał dziecku w tym wieku..


...jesteśmy tarczami w waszych rękach
to my przyjmujemy ciosy
wy nie musicie się lękać
wystarczy przy sobie nas nosić...
Awatar użytkownika
Duch17
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 223
Rejestracja: wtorek 30 gru 2008, 11:15
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Duch17 »

A mi sie udało Moją dziewczynę nauczyć gry w nowego Tima i muszę powiedzieć że w tygodniu graliśmy 10 razy i statystyka jest 6 do 4 dla Niej... tylko niekiedy jeszcze trzeba przypominać że ma punkty losu itd... ale gra się przyjemnie


Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Mnie najbardziej irytuje w grach z nowymi, brak podstawowej umiejętności czytania ze zrozumieniem. Kwiatki typu, że za bardzo nie wiem, w którą stronę iść i co się bardziej opłaca, jaki cel obrać na samym początku, albo koło czego, którego pola, starać się poruszać, będąc np. Dobrym Poszukiwaczem i mając mało punktów Życia - mogę jeszcze przeboleć u nowych, którzy nie rozegrali wielu partii. Z czasem im to przechodzi i powoli zaczynają orientować się co i jak, jak się im często gęsto podpowiada. Nie pamiętam jak zaczynałem ja, bo w MiMa grałem jak miałem 7 lat, ale podejrzewam, że nie było lepiej z kojarzeniem pól na planszy. Natomiast zupełnie nie umiem zrozumieć, poza brakiem czytania ze zrozumieniem, braku wykorzystywania przedmiotów i specjalnych zdolności, miejsc z kart i oczywistych działań na swoją korzyć. To przecież niewielki wysiłek myślenia przyczynowo skutkowego. Czy każdy nowy gracz ma z tym problem? Zasady MiM'a czy TMiM'a nie są jakoś specjalnie skomplikowane, a zapamiętanie tych kilku zdolności Poszukiwacza, jasno opisanych, nie stanowi chyba problemu, szczególnie, że można je ciągle czytać, podczas tury innych graczy (i starać się zrozumieć, jak się ma z tym poważne problemy). O zgrozo, dochodzę do wniosku, że bierze się to z ogólnej tendencji braku zrozumienia tekstu u społeczeństwa. Społeczeństwa WYKSZTAŁCONEGO!!! Zauważyłem niestety taką tendencję, że kiedy gram z osobą mocno oczytaną (u której, chęć sięgnięcia po jakąś lekturę nie zanikła po szkole podstawowej), to większość irytujących problemów znika. Natomiast najbardziej przeraża mnie, że osoby po kierunkach ścisłych (większość ludzi z moich studiów, jest niestety takim przykładem) mają poważne problemy z przyswojeniem zasad. NIECH MI WIĘC NIKT NIE NIGDY NIE WMAWIA, ŻE CZYTANIE KSIĄŻEK NIC NIE DAJE. Bo czasem udaje mi się słyszeć takie opinie... Ale rozpędziłem się, bo nie o społeczeństwie miało być, a o moich doświadczeniach z nowymi. Kolejna rzecz, która mnie lekko u nich irytuje, pojawia się głównie u moich nowych damskich graczy. Czyli obrażanie się, bo miały kiedyś Runiczny Miecz, ale straciły na skutek pojedynku z innym graczem i twierdzą, że to koniec i że już przegrają, bo przyzwyczaiły się do swojej lepszej sytuacji z początku gry i nie potrafią na bieżąco stawiać sobie celi pomniejszych, dostosowywać do swojej aktualnej sytuacji i walczyć do końca.

Nie wiem, może to wszystko, jest kwestią tego, że kiepski ze mnie nauczyciel, jeśli chodzi o MiMa. Wolę graczy, którym się chce czytać instrukcje i ją rozumieją. A z tymi ostatnio ciężko. Chyba najlepiej uczyć MiMa ludzi w wieku 6-12 lat. Wg moich obserwacji, ci chłoną zasady zdecydowanie szybciej. Może nie myślą czasem logicznie, ale nie mają problemów z tym, co im wolno a czego nie wolno i pamiętają o zdolnościach swoich Poszukiwaczy, a co najważniejsze, WALCZĄ DO KOŃCA i wyciągają wnioski ze swoich niepowodzeń. Szybciej uczą się grać lepiej.


Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem teorii typu, że "faceci/kobiety są lepsi/gorsi w czymś'... i ten pogląd się sprawdza, bo u mnie poziomy są wyrówane. Może akurat Twoim koleżankom brakuje trochę ikry... tej żądzy by się odegrać ;)
Ale co braku zrozumienia to fakt, sam nie wiem ile razy bylo że najpierw ktoś czyta kartę przez 10 minut, a i tak potem muszę mu objaśniać o co w niej chodzi, co może zyskać, a co stracić. Jednak najbardziej mnie wkurza naginanie zasad, czyli że ktoś "zapomni", że np. ZŁy w Kaplicy traci 1 pkt Wytrzymałości. Nie chcę swoich własnych kumpli posądzać o oszukiwanie, myślę że to raczej lekceważenie.


Obrazek
Awatar użytkownika
kayoy [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 203
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 00:26
Lokalizacja: wschód
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: kayoy »

Podział na płeć nie ma żadnego wpływu na grę, podział na wiek ma hehe..
I jeśli jakaś dziewczyna nie chce grać, to moim zdaniem należy to zrozumieć.. Rzadko dziewczyny chcą zabijać potwory i rzucać czary..
Jednak co do tego "zapominania", o którym wspomniał SPIDI to jest ciężka rzecz do pojęcia.. Nie wiadomo jak na to patrzeć, czy to lekceważenie, czy niedouczenie, czy po prostu głupota.. Posłużę się przykładem: Mój mały braciszek stoi na Skałach, rzuca 2 oczka za ruch, ma Zły charakter, może iść do Kaplicy lub do Puszczy, i z jednym punktem wytrzymałości idzie do Kaplicy.. I kiedy już stanął na niej zorientował się, że tu zginie.. i zginął..


...jesteśmy tarczami w waszych rękach
to my przyjmujemy ciosy
wy nie musicie się lękać
wystarczy przy sobie nas nosić...
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

I jeśli jakaś dziewczyna nie chce grać, to moim zdaniem należy to zrozumieć.. Rzadko dziewczyny chcą zabijać potwory i rzucać czary..
Zależy w jakim środowisku, jeżeli jest to środowisko białych kozaczków & różowych bluzeczek i całodziennego szlajania się po galeriach handlowych to faktycznie gry planszowe raczej nie podejdą :P Akurat większość moich kumpel siedzi w takich klimatach więc nie ma potrzeby tłumaczenia że to fajna rozrywka a nie jakieś pierdoły dla małych dzieci którymi starym koniom nie wypada się zajmować :wink:

A zasady MiMa są generalnie proste jak but, nie pamiętam kiedy ostatnio podczas gry z kimś nowym trzeba było sięgać po instrukcję. Wystarczy kilka minut na wyłożenie podstaw takich jak poruszanie, walka, ilość czarów i przedmiotów oraz do czego służy siła, moc, wytrzymałość i złoto. Reszta ewentualnych niuansów wychodzi w trakcie grania zwłaszcza że większość rzeczy jest opisana na kartach czy obszarach.
Natomiast zupełnie nie umiem zrozumieć, poza brakiem czytania ze zrozumieniem, braku wykorzystywania przedmiotów i specjalnych zdolności, miejsc z kart i oczywistych działań na swoją korzyć.
Wiesz, czasami każdemu się zapomni. Sam się nieraz złapię na tym że np. po przegranej walce już chcę odjąć wytrzymałość po czym ktoś wtrąca "ej przecież masz zbroję, czemu nie rzucasz najpierw kostką?" albo po odczekaniu utraconej tury "kurde przecież miałem zdolność która neguje utratę tury!" :mrgreen: Zdarza się ale raczej nigdy nie gramy na zasadzie 'byle do Korony Władzy po zwycięstwo' tylko po to żeby się dobrze bawić. Także jak ktoś sam sobie zaszkodzi przez zapominalstwo czy rozkojarzenie raczej nie wpływa to na atmosferę przy stole i obruszanie się na znajomych no bo przecież mogli mi przypomnieć a nie wykorzystywać sytuację.
Ostatnio zmieniony czwartek 15 kwie 2010, 18:41 przez HunteR, łącznie zmieniany 1 raz.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

kayoy pisze:Posłużę się przykładem: Mój mały braciszek stoi na Skałach, rzuca 2 oczka za ruch, ma Zły charakter, może iść do Kaplicy lub do Puszczy, i z jednym punktem wytrzymałości idzie do Kaplicy.. I kiedy już stanął na niej zorientował się, że tu zginie.. i zginął..
Ja tu rzucę kontrprzykłądem trochę z innej sfery - granie na wykładach w kółko i krzyżyk ^^ Jak widzę, że ktoś robi bezsensowny błąd bo po prostu nie zauważył, że w następnej turze przegra, to każę mu to skreślić i pomyśleć jeszcze raz ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

A co to to nie. Kto nie ma w głowie ten ma w nogach, jak mówi moja mama, czyli trzeba wtedy swój błąd naprawiać ręcznie (np. znowu próbować dostać się do miejsca, z którego zapomnieliśmy skorzystać) albo ponosić konsekwencje :)


Obrazek
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Wiesz, Spidi, ja po prostu wolę wygrać bo jestem lepszy, a nie dlatego, że ktoś się pomylił, zagapił, zamyślił o panienkach ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

No jasne, dlatego jak ktoś pyta o radę, to zawsze służę... ale to i tak jest wojna! Musicie zabijać, bo inaczej zginiecie ;)
(z jakiego to było filmu?)


Obrazek
Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

Ja w ogóle nie traktuje MiMa w kategoriach "wygra lepszy". Liczy się tylko zabawa, a to że ktoś w końcu musi iść po KW, to pewna konieczność którą należy wykonać, gdy gra zaczyna się trochę nużyć. Poza tym MiM jest tak losowy, że przy dwóch lub większej liczbie doświadczonych graczy decyduje w 90% los :)

W związku z powyższym u mnie nauka gry odbywa się w jej trakcie gdyż nie ma presji na zwycięstwo.


Awatar użytkownika
kayoy [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 203
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 00:26
Lokalizacja: wschód
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: kayoy »

No właśnie.. Większość nas gra dla przyjemności.. I jak niby wytłumaczyć świeżemu graczowi, że gra się w to dla frajdy skoro cel gry jest jasno postawiony w postaci Korony Władzy.. Na takie podejście do gry potrzeba czasu..


...jesteśmy tarczami w waszych rękach
to my przyjmujemy ciosy
wy nie musicie się lękać
wystarczy przy sobie nas nosić...
Awatar użytkownika
7Tristan
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 729
Rejestracja: czwartek 14 sie 2008, 09:43
Lokalizacja: La Verna
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: 7Tristan »

U mnie jakoś nigdy nie było tym problemu - kwestia ludzi z jakimi gramy.


Awatar użytkownika
kayoy [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 203
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 00:26
Lokalizacja: wschód
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: kayoy »

Wpadłem dzisiaj do rodziców na weekend.. Akurat przyjechali do nich moi bracia cioteczni 13 i 8 lat.. Wchodząc do pokoju zobaczyłem, że grają z jednym z ich kolegów razem w MiM.. 13-latek wydrukował sobie podstawkę + smoki miasto i kosmiczną otchłań i grali sobie razem.. Byłem trochę zaskoczony ponieważ moi bracia do tej pory grali tylko ze mną w mim i tylko wtedy kiedy byłem dostępny.. Jestem dumny, że młode pokolenie odstawia kompa by grać w MiM.. Przekazałem tylko znajomemu moich braci, że jeśli w sobotę znajdę czas zobaczy lepiej rozbudowaną wersję MiM.. Jednak granie z małolatami nie sprawia mi wielkiej frajdy..


...jesteśmy tarczami w waszych rękach
to my przyjmujemy ciosy
wy nie musicie się lękać
wystarczy przy sobie nas nosić...
Fabs
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 22 lip 2010, 12:23
Lokalizacja: ZHL
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Fabs »

ja przekonałem do MiMa swoją Bejbe :) na początku miałem wątpliwości, ale teraz... w sumie co partia mnie rozwala :D i to bez większych problemów. Nie wiem czy to zależy od postaci (w losowaniu ostatnio trafił jej się Kuglarz i Jasnowidz) czy od mojego pecha(ropuszki, zbójcy, przekleństwo...). W każdym bądź razie nauczyłem i ciężko mi ją pokonać :)
czasem zdarzają się sytuacje typu: 'no nie odbieraj mi Korony Salomona! Muła tez nie, proszę' to i tak lubię z nią grać :) no i zostawiam jej wyzej wymienione przedmioty :mrgreen:
no i najlepsze jak tłumaczę jej na bieżąco zasady, które akurat nie działają na jej korzyść ('oszukujesz!!!') :mrgreen:

gram tez z kolegami, którym ta gra również się podoba. W sumie większe granie zacznie się od września/października na początku studiów :)


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

czasem zdarzają się sytuacje typu: 'no nie odbieraj mi Korony Salomona! Muła tez nie, proszę'
I dziwisz się że przegrywasz? :mrgreen:

Ja ze swoją żoną też kilka razy grałem w MiMa oraz Wampira i nie było żadnej taryfy ulgowej podobnie jak nie było jej kiedy prowadziłem RPGi a ona była graczem i zbierała cięgi, a nawet ginęłą z nie mniejszą częstotliwością niż inni. Life is brutal :-"


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Fabs
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 22 lip 2010, 12:23
Lokalizacja: ZHL
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Fabs »

nie dziwię się, ale jakoś nie mam sumienia żeby się temu oprzeć :mrgreen:
ale pracuję nad tym cały czas :)


Awatar użytkownika
Terk
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 229
Rejestracja: czwartek 02 lip 2009, 15:16
Lokalizacja: Krosno // Kraków
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Terk »

Moja dziewczyna się strasznie wścieka jak w coś ze mną przegrywa, ale jak jej daję fory, to dopiero wtedy nie mam życia xD.


Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Zasady MiMa nie są skomplikowane, ale jest ich wiele. Jeśli przychodzi ktoś zielony mówię mu największe konkrety, a reszta zasad wychodzi w praniu. Gdybym zaczęła tłumaczyć wszystko od a do z przed rozpoczęciem gry, prawdopodobnie zrobiłabym komuś taki mętlik w głowie i tyle by to trwało, że odechciałoby mu się grać bo stwierdziłby że to zbyt skomplikowane. A przecież wszyscy doskonale wiemy że MiM to gra prosta jak budowa cepu:)


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
ODPOWIEDZ