Ciekawa plansza do Talismana

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Rogo [Autor tematu]
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

O widzę , że tu wersja z wieżą maga (tak się domyślam :P). Niektóre obszary są tu wykonane o wiele lepiej (zwłaszcza te narożne), można do tego dostawić później miasto (bo jest tylko brama, tak jak na orginalnej planszy), ogólnie chętnie bym pograł na takiej planszy :D
Ale żeby nie było - ja się muszę do czegoś uczepić :P
Raz, że ta plansza jest taka płaska... wzgórza, nie wzgórza - żadnych nierówności terenu (może w tamtej wersji na youtube było ich a,ż za dużo, ale wyglądało to naturalniej).
Dwa: las wygląda tak samo jak puszcza, świątynia jako piramida ogólnie mi się nie podoba, a przeklęta polana jako takie drzewko jak na planszy też mi się nie widzi :P
Do reszty nie mam zastrzeżeń :)

A mi ta "jutubka" działa normalnie, chyba że nie o tej samej mówimy :P ale tylko jedna była w temacie :P


Awatar użytkownika
Aleksander104
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
MiM (Poszukiwacze)
Posty: 31
Rejestracja: wtorek 15 lip 2008, 21:31
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Płeć:

Post autor: Aleksander104 »

Te plansze są bardzo ciekawe, ale nie napisze słowa krytyki ponieważ chwalę za chęć i siłę(psychiczną) żeby to zrobić.


bert04
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 14 lip 2008, 00:32
Lokalizacja: z Konopii
Płeć:

Post autor: bert04 »

Stronka pokazuje też szczegóły majsterkowania i to jest dla mnie "plus dodatni" tej galerii. Jeżeli ktoś nosi się z zamiarem stworzenia czegoś podobnego MUSI tam zaglądnąć.

Jutubka ciągle mi nie działa, może spróbuję z komputera w domu.

________________
EDIT:

Już w domu i wszystko gra. Użyłem serwisu http://keepvid.com/ i ściągnąłem sobie to video w formacie mp4 (jedyne 38 MB wagi) i jakość jest super! Niestety kolega pod sam koniec traci panowanie nad ostrością. A szkoda, bo wtedy jest cała plansza.

Już doczytałem, że chłopak jest rodem z DeDeka nie z Młotka i że stamtąd wykorzystywał materiały. Jeżeli komuś nie podobają się jaskrawe kolory, to pasują one IMHO do T 4-ed, na której się chłopak chyba wzoruje. Ciekawe, jaka estetyka pasowałaby do MiM-a? Chyba mniej plastiku, więcej jakiejś tektury, płaskie drzewa... :-k w sumie całkiem inspirujący temat.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Talisman 3D Game Board Video

Post autor: Kufir »

Film zrobił na mnie duże wrażenie, podziwiam zapał i możliwości gracza!



Obrazek
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

A to nie jest czasem ten sam filmik od którego zaczęła się dyskusja w tym temacie? :P


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Rogo [Autor tematu]
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Ten sam - Kufir założył drugi raz temat o tym samym i to chyba przeniesione zostało (tylko nikt o tym nic nie wspomniał :P)


EDIT: Tak zgadza się, masz absolutną słuszność, dzięki za czuwanie :). Pozdrawiam. Kufir
Ostatnio zmieniony niedziela 07 gru 2008, 19:56 przez Rogo, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
HRABIA GENERAŁ LORD
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: HRABIA GENERAŁ LORD »

Bardzo toto ładne. Świetna rzecz. Fajnie zobaczyć w 3D miejsca które się zna tylko z papieru. Jednak chyba ciężko na tym grać. Głupio bym się czuł kłaść na taką "planszę" kartę PRZYGÓD jak np. KAPLICZKA czy JASKINIA. Głupio by to wyglądało.
Podsumowując - chciałbym mieć (gdybym miał więcej miejsca), żeby się pochwalić, ale grać na tym- niekoniecznie.


Tyle miałem do powiedzenia.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

A co stoi na przeszkodzie zrobić dodatkowe elementy makiet takie właśnie jak kapliczki, jaskinie czy inne cuda wyciągane z kart które by się kładło na dany obszar w stosownych momentach? :)


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
HRABIA GENERAŁ LORD
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: HRABIA GENERAŁ LORD »

Niby nic, ale jak ktoś chciałby każdą kartę zobrazować, to chyba by się przy tym zaje... zmęczył.


Tyle miałem do powiedzenia.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Chcąc zrobić taką makietę do grania w MiMa też trzeba się namęczyć. Kilka domków więcej nie zrobi chyba różnicy :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
ODPOWIEDZ