MiM czy Talisman? Poradzcie

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
hutnik [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: piątek 28 mar 2008, 18:13
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

MiM czy Talisman? Poradzcie

Post autor: hutnik »

To jest moj pierwsz post na tym forum wiec z gory przepraszam jesli zly dzial wybralem.

A wiec moja historia jest taka, siedzialem przed kompem z zapaleniem gardla, nie ma co robic, nuda okropna, w gry komputerowe juz nie gram (nowe sa dla przyglupich malolatow, stare przeszedlem po 100 razy) filmow nie chcialo mi sie ogladac.

I tak nic z tego ni z owego przypomniala mi sie "Magia i Miecz", wpisalem sobie do google i o dziwo znalazlem mnostwo stron o tym. Jakies autorskie dodatki itp. itd. Bylem ogolnie w szoku. Pomyslalem sobie, ze przeciez taka gra planszowa by byla wymarzona na spedzenie wieczoru przy piwku na dzialeczce z dziewczyna/kolegami.

Swoj zestaw MiM stracilem z 15 lat temu (sam nie wiem co sie z nim stalo, pewnie komus pozyczylem, nie oddal mi i zapomnialem). A wiec zaczalem szukac. Szybko doszedlem do tego, ze zadnych nowych wydan nie ma, sfera upadla itp. A wiec zaczelo sie Allegro. Jakiez bylo moje zdziwienie kiedy zobaczylem ze ludzie np: za sama podstawka chca 250zl !!!!!!! Myslalem ze spadne z krzesla. Przeciez na caly zestaw musialbym sie wykosztowac 300-400zl, sentyment do gry mam ogromny ale bez przesady, taka sumka to spory wydatek jak dla mnie. No i klopot, szukam gdzie indziej, szukam i nic.

W koncu natrafilem na wzmianke o nowej angielskiej edycji MiM pod nazwa Talisman (wczesniej nie wiedzialem ze te gry to jedno). Zaczalem troche szperac no i okazalo sie ze gre mozna kupic w Polsce i to za jedyne 150zl.
http://www.rebel.pl/product.php/1,371/1 ... ition.htmlhttp://www.rebel.pl/product.php/1,371/1 ... ition.html

No i znowu pytanie co tu zrobic, probowac kompletowac stara wersje, do ktorej sa autorskie dodatki, wiekszy sentyment itp. czy kupic nowego Talismana?

Troche sie glowilem nad jezykiem angielskim, ja nie mam z tym problemu ale zastanawialem sie nad moimi potencjalnymi graczami. Niby kazda osoba w wieku 20-30 lat zna w podst. zakresie angielski wiec pomyslalem ze nie bedzie problemu, bo karty nie sa jakies skomplikowane. Zreszta zobaczylem ze pewien mily czlowiek na forum (Valdi) tlumaczy gre wiec wogole pomyslalem sobie - super, no problem.

Co do tego ze gra juz nie jest taka klimatyczna, grafiki nie sa takie super jak stare to zgoda. Tyle ze to ja tak sadze bo gralem w starego MiM-a, a juz moja dziewczyna powiedziala ze ta nowa plansza i obrazki sa super, kolorowiutkie, ladniutkie i wogole. A wiec jesli ktos nie mial kontaktu ze starym MiM-em to pewnie woli grac nowymi ladnymi kolorowymi kartami a nie zuzytymi, wytartymi starymi. Ok spoko. W koncu nie kupuje tej gry tylko dla siebie.

Ale pozostal najwiekszy problem, za 150zl jest tylko podstawa Talismana, brak dodatkow. A bez dodatkow gra jest bardzo krotka i malo ciekawa. Pytanie czy dodatki beda dostepne w Polsce? A jesli tak to czy nie beda b.drogie?

Teraz jeszcze wszedlem na strone Rebel i przeczytalem:
(produkt niedostępny)
co juz mnie wogole zbilo z tropu.

Ogolnie nie wiem co mam zrobic, wiem ze przynudzilem tym dlugim postem ale poradzcie cos ;)


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Moja rada jest prosta i krótka: Magia i Miecz Sfery. Kompletuj zestaw. Poza tym są dostępne retusze MiMa na forum pod pewnymi warunkami. Z nich możesz sobie sam wydrukować ta gre.
I jeszcze coś, do MiMa jest masa dodatków autorskich, a do Talismana ani jednego jak na razie i nie wiadomo czy będa wogóle.

I nie daj sie zwieść wysokimi cenami na Allegro specjalnie podbijanymi przez zdzierców. Troche cierpliwości i trafisz na zestaw o wiele tańszy niz piszesz. Poniżej kilka linków które powinienes przeczytać aby sobie wyrobic pewien obraz co i jak.

Ceny na Allegro

http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?p=31592#31592

Retusze MiMa

http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=1521

Dodatki autorskie

http://forum.magiaimiecz.eu/viewforum.php?f=22

Talisman 4 ed ENG

http://forum.magiaimiecz.eu/viewforum.php?f=66


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Co do tych dodatków autorskich, to nie do końca prawda. Co nieco się tam pojawiło w języku angielskim, choć chyba nic wielkiego. U nas do czasu pojawienia się wersji polskiej gry (jeżeli w ogóle się pojawi), to pewnie są niewielkie szanse na powstanie dodatków, a nawet gdyby wyszła wersja polska, to i tak nie wiadomo czy by dodatki zaczęły się pojawiać.

Osobiście także polecałbym naszą rodzimą produkcję, chociażby ze względu na multum Poszukiwaczy autorskich i nieśmiertelne Przedpola Piekieł, a interesujących dodatków jest więcej.


hutnik [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: piątek 28 mar 2008, 18:13
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: hutnik »

Drukowanie odpada, bo moja drukarka to zlom a chcialbym zeby to wszystko mialo jakas jakosc. Ja bym osobiscie mogl grac na skanach, ale nie wiem jak przekonam kolegow ktorzy nigdy na oczy MiM-a nie widzieli zeby grali jakimis papierkami marnej jakosci itp. Wiecie jak to jest, nie kazdy ma taki sentyment do tej gry jak osoby obecne na tym forum ;)

Analizuje oferty na allegro i wyglada to tak:

Podstawka + Podziemia = 212 zl (najwieksza sume ma niejaki Brudasek123_2008)
http://allegro.pl/item331286950_magia_i ... nerow.html

Miasto = 51 zl (najwyzsza oferta Brudasek123_2008)
http://allegro.pl/item336048480_magia_i ... iasto.html

Miasto = 51 zl (najwyzsza oferta Brudasek123_2008)
http://allegro.pl/item336359669_magia_i ... ratis.html

Podstawka = 250zl (nikt nie licytuje)
http://allegro.pl/item333135767_magia_i ... etna_.html

Podziemia = 117 zl (nikt nie licytuje, a alter zakonczenia "gratis" mowia same za siebie)
http://allegro.pl/item333136542_magia_i ... ratis.html

Podstawka + Miasto + Jaskinia = 112 zl (najwyzsza oferta Brudasek123_2008)
http://allegro.pl/item335704901_sfera_m ... _bcm_.html

Podstawka = 200 zl (nikt nie licytuje)
http://allegro.pl/item337606597_magia_i ... ikat_.html

Podstawka + Jaskinia + Podziemia + Miasto + Otchlan = 212 zl (najwyzsza oferta Brudasek123_2008)
http://allegro.pl/item334994406_magia_i ... d_1zl.html

Podstawka = 20,5 zl (ale na tym sie napewno nie skonczy)
http://allegro.pl/item336346115_magia_i ... ratis.html

------------

I teraz pytanie - kto to jest ten "Brudasek"? Spekulant ktory chce kupic jak najwiecej kopii i sprzedawac drozej? Bo sam juz nie wiem.... wiem tylko ze probowalem go przebijac ale daje zaporowe ceny (tzn. przebija kazda oferte)


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Artownik pisze:Co do tych dodatków autorskich, to nie do końca prawda. Co nieco się tam pojawiło w języku angielskim, choć chyba nic wielkiego.
Pisałam o dodatkach oficjalnych do 4 ed Talismana ENG, a z tego co wiem to nie ma żadnego z takowych.

A z autorskimi to nie wiem jak jest, ale można się zorientować na tej stronie:

http://www.talismanisland.com/

Z tego co wiem to robione przez Anglików dodatki są w większości słabiutkie i tylko kilka jest godnych uwagi. Ale to dodatki do starszych wersji Talismana, może do 4 ed są jakieś lepsze.
hutnik pisze:Ja bym osobiscie mogl grac na skanach, ale nie wiem jak przekonam kolegow ktorzy nigdy na oczy MiM-a nie widzieli zeby grali jakimis papierkami marnej jakosci itp.
Tak Ci się tylko zdaje. Mozna tak wydrukować sobie, że niewiele będzie odbiegać jakoscia od oryginału.
Poczytaj, to nie boli. ;)

http://forum.magiaimiecz.eu/viewforum.php?f=44

Nie musisz wklejać ofert z Allegro, każdy potrafi sobie sam zobaczyć, a ja akurat sledze na bieżąco ofery. Nie znam tego Brudaska. Poczytaj sobie to co wkleiłam Ci o cenach w poprzednim poście i nie bądz w gorącej wodzie kąpany z kupnem. Jak na razie nić nie ma ciekawego na Allegro.
A ze stałych handlarzy jest teraz True_Anouk i ma ceny kosmiczne, wg mnie nawet nie warto patrzec na takie oferty. Chyba, że masz dużo MZ i zależy Ci na czasie...
Ostatnio zmieniony sobota 29 mar 2008, 18:12 przez Katiusha, łącznie zmieniany 1 raz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

A nieprawda Katiusha, bo ze zdania wynikało, że mówisz o autorskich. ;-)

Poza tym z tego co tutaj czytałem na forum, to wynikało, że oficjalne zostaną za granicą wydane do czwartej edycji (jakaś osobna firma się tego podjęła o ile mnie pamięć nie myli).

Coś tam nawet widziałem do tej czwartej edycji z autorskich, ale nie pamiętam już (więc pewnie nic zachwycającego nie było).

A co do skompletowania naszej starej polskiej edycji, to na pewno łatwo niestety nie będzie. :neutral:


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Artownik pisze:A nieprawda Katiusha, bo ze zdania wynikało, że mówisz o autorskich.
No w zasadzie myślałam o oficjalnych, ale rzeczywiście tak zdanie niefortunnie skonstruowałam, że mogłeś sobie pomysleć o autorskich. 8-[


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
hutnik [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: piątek 28 mar 2008, 18:13
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: hutnik »

Katiusha pisze: A ze stałych handlarzy jest teraz True_Anouk i ma ceny kosmiczne, wg mnie nawet nie warto patrzec na takie oferty. Chyba, że masz dużo MZ i zależy Ci na czasie...
Czas mam do wakacji wiec chyba po prostu bede czekac na dobra oferte na allegro :)

Zagadalem tez do jakiejs osoby ktorej oferte sprzedazy znalazlem na tym forum, na targowisku. Ale rabnela 450zl wiec mi sie odechcialo ;)


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

A ten Brudasek to jakis dziwny jest, wszędzie winduje cene (może specjalnie) i przebija.
Ciekawe czy jak wygra tyle aukcji, to zakupi wszystkie MiMy czy wystawi do wiatru sprzedajacych psując im aukcje dla zabawy...

Może to forma jakiegoś protestu na sztucznie zawyżane ceny MiMa i w ten sposób psuje aukcje? :biggrin:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
hutnik [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: piątek 28 mar 2008, 18:13
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: hutnik »

http://allegro.pl/show_item.php?item=336346115

Normalna aukcja, wszystko niby fajnie, zaczyna sie od 1zl, cena kup teraz wynosi 300zl. Normalnie ludzie zaczynaja licytowac, staje na 20zl i nagle pojawia sie jakies "marodu", konto uzytkownika zalozone wczoraj ktory podbija mocno cene. Dla mnie to jest oczywiste ze sprzedajacy sie przestraszyl ze za taka tanioche jak 20zl sprzeda gre i oszukujac sztucznie podbija cene innym kontem. W koncu dal cene kup teraz 300zl wiec to znaczy ze oczekuje o wiele wiecej.

Zaczyna mnie cos trafiac, to cale allegro nie ma nic wspolnego z uczciwoscia :/


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

hutnik pisze:Zaczyna mnie cos trafiac, to cale allegro nie ma nic wspolnego z uczciwoscia :/
Przeczytałes to co ci wkleiłam wcześniej? Nie? To czytaj!

http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?p=31592#31592

I nie tylko ten jeden post, ale i reszte po nim. Przestaniesz byc taki zaskoczony tym faktem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

hutnik, szukaj starego dobrego MiMa, dzięki mnogości dodatków autorskich gra szybko Ci się nie znudzi. Nie szukaj tylko na allegro, popytaj znajomych, w rodzinie może ktoś będzie miał. Pokręć się też po jakiś bazarach staroci. Zadziwiające rzeczy można tam czasem trafic, min MiMa :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

O cenach zapraszam do innego tematu: Cena używanej Magii i Miecz

Co do doradzenia to zalezy jak podstawka to dla Ciebie zamało to niestety TYLKO pozostaje Ci Magia i Miecz, szczególnie że piszesz że potrzebujesz ją do wakacji - w takim czasie niepojawi się oficjalna wersja Talismana w wersji polskiej a dodatki to i angielskie pewnie też z trudem sie wyrobią. Wersja którą przetłumaczyłem niestety nikt nie ujrzy w sklepie, także prywatnie będzie trzeba sobie ją wydrukować (zresztą na stronie też nie bedzie dla wszystkich dostępna.)

No także podsumowując Podstawka + Dodatki to jedynie Magia i Miecz z drugiej ręki.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Valdi pisze:O cenach zapraszam do innego tematu: Cena używanej Magii i Miecz
Valdi, to nie inny tylko ten sam temat co ja mu wkleiłam tyle że od postu Wilczego aby były 'świeże' informacje. :biggrin:
A Twój link prowadzi do (teraz) przedostatniego postu (SeSim'a) w tym temacie...
Ale cieszy mnie to, że zgadzamy się co do tematu z cenami. ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
hutnik [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: piątek 28 mar 2008, 18:13
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: hutnik »

A wiec pochwale sie ze udalo mi sie kupic MiM-a :)

Podstawka+Podziemia+Jaskinia+Miasto+Smoki za 200zl.
WKO nie lubie wiec dla mnie to pelny zestaw.

Transakcja poza allegro, chodzilem po roznych stronkach, forach gdzie byla fraza "Magia i Miecz" i sie wpisywalem ze kupie :)

Wydaje mi sie ze zrobilem dobry interes, co myslicie?:)

Teraz zaczynam pomalu sie zapoznawac z dodatkami, ale jest ich tyle ze glowa boli. I to jeszcze rozne wersje tego samego dodatku....

Narazie najbardziej spodobal mi sie: Las, Pustynia, Karczemne Historie i Wioska. Wychodze z zalozenia ze dodawanie nowych plansz mija sie z celem, bo i tak trzeba miec MEGA stol zeby wszystko to ladnie rozlozyc :)

Jakby mi ktos jeszcze doradzil jaki dodatek by byl jeszcze wskazany. Czytalem troszke dzial o dodatkach i natlok informacji mnie przeraza ;)


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Cena całkiem zacna! Zwłaszcza, że są tam smoki ;) Z dodatków autorskich to koniecznie zapoznaj się z Przedpolami Piekieł! Wszystko jedno w której wersji.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
ernin
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Cena dobra zależy jeszcze w jakim stanie co do dodatków to w pierwszej kolejności Przedpola Piekieł


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Narazie najbardziej spodobal mi sie: Las, Pustynia, Karczemne Historie i Wioska
To chyba niewiele jeszcze widziałeś ;)
Wychodze z zalozenia ze dodawanie nowych plansz mija sie z celem, bo i tak trzeba miec MEGA stol zeby wszystko to ladnie rozlozyc
Po pierwsze - wystarczy zwykła podłoga.
Po drugie - najbardziej badziewny, niewyważony i nieprzemyślany dodatek, czyli Jaskinia, zajmuje niestety najwięcej miejsca.
Po trzecie - nikt nie każe grać za każdym razem ze wszystkimi dodatkami (choć ja tak akurat gram tzn na 9 planszach).
Z dodatków autorskich to koniecznie zapoznaj się z Przedpolami Piekieł!
Dokładnie.
Wszystko jedno w której wersji.
A z tym bym już polemizował ;) zapewne nie tylko ja.
Jakby mi ktos jeszcze doradzil jaki dodatek by byl jeszcze wskazany.
Jest parę tematów na forum poruszających tę kwestię. Poczytaj to się dowiesz.
WKO nie lubie
Niech zgadnę: nie ten klimat?
Tak się tylko nieszczęsliwie składa, że to najbardziej grywalny dodatek :P


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
hutnik [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: piątek 28 mar 2008, 18:13
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: hutnik »

Poczytalem troche o dodatkach (min. temat http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=233&start=0Z jakimi autorskimi dodatkami gracie ?)

Zdania sa bardzo podzielone co do dodatkow. Najbardziej mnie zniechecily posty Lens-a, ktory napisal ze dodrukowal ich duzo a potem nikt w grze z nich praktycznie nie korzystal....

"Przedpola Piekiel" - wydrukuje sobie napewno, bo faktycznie wewn. kraina jest za prosta, wystarczy byc odpowiednio napakowanym, miec talizman i idziesz jak po swoje.

Co do wersji to chyba wydrukuje 40 kart Valdiego, 30 kart Cliff-a, 10 Lukasa i poskladam swoj zestaw (czesc wyrzuce, czesc zostawie)

"Wioska" - podoba mi sie mapka (ta przerobiona Lukasa) i klimat. Moze wiele nie wnosi ale sadze ze moze byc czesto uzywana w grze. (tak tez pisal Lens) Chociazby wygodne wejscie do podziemi jest itp.

Ogolnie chce zaaplikowac takie dodatki, zeby urozmaicily gre ale nie wypaczyly jej zupelnie. W sensie jakies zbyt potezne potwory, magiczne przedmioty itp. Nie chce zeby bylo tak, ze jak ktos zdobedzie jakis przedmiot z dodatku to juz ma olbrzymia przewage nad reszta ktora idzie po standardowych planszach i uzywa kart stamtad.

Tak naprawde zeby dobrze ocenic przydatnosc kazdego dodatku autorskiego, trzeba by z nim zagrac. A przeciez wydrukowanie tylu dodatkow kosztuje mase czasu/pieniedzy itp.

Dlatego wlasnie chce wybrac kilka ktore napewno beda przydatne, napewno beda uzywane w grze i nie wypacza calej rozgrywki. Wioska, Karczemne Historie, Las, Pustynia (ale tylko same karty do ciagniecia na pustyni, bez mapki) - sa wlasnie chyba takimi dodatkami. Nie wiem - nie gralem, wnioskuje tylko z lektury kart....

Dlatego cenne sa dla mnie rozne Wasze wskazowki ;)


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Zanim coś wydrukujesz poczytaj jeszcze ten temat:
http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=1674

Ja niestety obiektywny nie jestem bo drukuję wyłącznie dodatki, które sam zrobiłem (lub przerobiłem), ale w grze najlepiej się sprawdzają spośród nich "Przedpola Piekieł" i "Morze". Natomiast dodatki polegające na tym, że na jakimś obszarze ciągnie się nowe karty jak dla mnie są niemal bezuzyteczne - szkoda tuszu na drukowanie czegoś co się prawie nie przydaje, bezplanszowej Pustyni (swojej wersji) co prawda używam, ale pozytek z niej niewielki.
"Wioska" - podoba mi sie mapka (ta przerobiona Lukasa)
Są bodaj cztery wersje. Z Pustynią i PP zresztą podobnie (3 lub 4).


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Najbardziej mnie zniechecily posty Lens-a, ktory napisal ze dodrukowal ich duzo a potem nikt w grze z nich praktycznie nie korzystal...
No ale nie traktuj tego jak słow wyroczni ;-) ... Taka specyfika współgraczy - najprostszymi środkami na koronę władzy. Dlatego ważne jest, ze tworcy autorskich dodatków próbują zazębiać ze sobą poszczególne krainy, a ich odwiedzanie ma istotny wpływ na rozgrywkę. Najlepszym przykładem jest wprowadzenie kluczy do tajemnych wrót i wejscia do podziemi, których trzeba szukać na Morzu.
Hutnik, poczytasz, podrukujesz, pograsz, zdanie swoje wyrobisz. Tak to już jest, że czlowiek uczy sie na błędach ;-) . Chcesz ciekawej rozgrywki, pochłaniającej sporo czasu i zmuszającej do wiekszego główkowania, skorzystaj z `sagi` Gieferga. Chcesz prostszych rozgrywek - dodrukuj wioskę, PP, dodatkowe karty Petera i lukasa, plus poszukiwaczy autorskich, którzy przypadną Ci do gustu.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
hutnik [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: piątek 28 mar 2008, 18:13
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: hutnik »

Gieferg pisze:
"Wioska" - podoba mi sie mapka (ta przerobiona Lukasa)
Są bodaj cztery wersje. Z Pustynią i PP zresztą podobnie (3 lub 4).
4 wersje "Wioski"? Ja znam tylko wersje z Cliff&DeSS + plansza poprawiona przez Lukasa. Jest cos jeszcze dodatkowo do Wioski?


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

No Gieferg przerobił Wioskę, tak aby pasowała do jego projektu i Stave też w swoim ma Wioskę (także przerobioną).

Największym mankamentem dodatków MiMowskich jest ich niekompatybilność, więc jak chcesz bez większego zagłębiania się drukować dodatki, to chyba najlepsze będą tutaj te Gieferga.

Stavowa wersja Wioski jest chyba najciekawsza.. tak ją przerobił, że teraz tam na pewno będzie sens zachodzić, ale z drugiej strony jest ona zrobiona specjalnie pod projekt i do zwykłego MiMa to tak nie do końca pasuje.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Największym mankamentem dodatków MiMowskich jest ich niekompatybilność, więc jak chcesz bez większego zagłębiania się drukować dodatki, to chyba najlepsze będą tutaj te Gieferga.
Tylko pamiętaj, że te dodatki mogą w dość znaczący sposób wydłużyć już i tak długą rozgrywkę w MiMa... No ale to już kto co lubi ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Zdaje się SeSim że z nimi nie grałeś, więc nie możesz za wiele powiedzieć o tym jak wpływają na czas gry.

Ja z nimi gram od dłuższego czasu i mogę powiedzieć, że wbrew pozorom czas rozgrywki wcale się specjalnie nie wydłużył, ot zamiast się szlajać przez całą grę w tę i z powrotem po planszy głownej spędza się jakiś czas na Morzu, ewentualnie w Japonii :). Owszem, czasem dochodzi do 6-7 godzin, ale to wyjątkowe przypadki, które moga mieć miejsce nawet jak się gra w ogóle bez dodatków. Natomiast z nimi gra się zdecydowanie ciekawiej. Poza tym "te dodatki" które mogą jakoś bardziej wydłużyć czas gry, to w zasadzie tylko "Morze", no i PP wymuszające osiągnięcie wyższego poziomu rozwoju przed sięgnięciem po Koronę Władzy. Ale jeśli dodamy do gry PP, to dodane razem z nimi Morze już specjalnie rozgrywki nie wydłuży.

No i ostatnia kwestia: dodatki które nie dodają do gry jakichś ważnych, dodatkowych zadań do wykonania, zazwyczaj się zbytnio nie przydają, więc po co tracić czas i środki na ich drukowanie?

No ale cóż, co kto lubi :P
Ja znam tylko wersje z Cliff&DeSS + plansza poprawiona przez Lukasa (...)
chyba wydrukuje 40 kart Valdiego, 30 kart Cliff-a, 10 Lukasa
Czyli znasz tylko "starocie" których obecnie głowną zaletą jest to, że były pierwsze. Jak dla mnie drukowanie na dzień dzisiejszy dodatków Cliffa & Dessa (nie umniejszając ich niewątpliwie duzych zasług dla rozwoju Magii i Miecza) czy Lukasa to coś jak inwestowanie w odtwarzacz VHS :) Choć pewnie wiele osób się z tym nie zgodzi. Oczywiście znajda się pośród nich perełki, czyli karty, które się nie "zestarzały" i spokojnie można je druknąc.

Co do kart Valdiego, to ostatnie jego karty są już wykonane jak trzeba, ale jeśli dobrze pamietam PP to jeszcze "wczesny Valdi" czyli odcienie szarości, grafiki prosto z gier komputerowych itd. co psuje nieco spójnośc zestawu (moze doczekamy się poprawionej edycji).

PS - nie byłoby dobrze przenieśc ostatnie parę postów do jakiegoś tematu o dodatkach autorskich?


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
ODPOWIEDZ