Atrakcje Miasta

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Machete pisze:czy powstały jakieś dobre i przetestowane już dodatkowe karty do Miasta, które by poprawiały sytuację?
Ja zrobiłem 2 arkusze do Miasta, na użytek własny, wykorzystując karty Stave'a z Projektu (niektóre łączą się z Kanałami), Valdiego, Lucasa oraz Lensa. Gra się całkiem przyjemnie i Miasto zyskuje na atrakcyjności.
Wystarczy przejrzeć już istniejące dodatki, jest tam mnóstwo kart, które można do Miasta włączyć i je uatrakcyjnić. Wystarczy odrobina cierpliwości i trochę wolnego czasu.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Kaktus+ pisze:Lucasa
Na te karty trzeba uważać, w oryginale jest w nich bardzo dużo błędów stylistycznych i ortograficznych.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Zgadza się, dlatego wykorzystuję jedynie samą grafikę albo pomysł, który i tak następnie zostaje ponownie zredagowany.
apropo kart Lucasa, Kati podesłała mi kilka arkuszy, Bodajże 2x Przygoda, 2x Smoki, coś z Miasta i Pustynii.
Czy ktoś posiada większą ilość (najlepiej wszystkie? jego Kart?

MAM PROŚBĘ UŻYWAJ OPCJI EDYCJI...THX Stave

Sorki, wiem pomyliłem się, ale to pierwszy raz się zdarzyło.
Ostatnio zmieniony czwartek 13 sie 2009, 11:28 przez Kaktus+, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
HRABIA GENERAŁ LORD
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: HRABIA GENERAŁ LORD »

W moich rozgrywkach, przyznaję do MIASTA wchodzi się rzadko. Najlepiej tam wejść gdy ma się dużo złota.
Dobre powody wchodzenia do miasta?
ARCYMAG
SZERYF
Jak się uda to KRÓLEWSKI CHAMPION
KATEDRA
RUMAK
GILDIA ANARCHISTÓW
Czasem PŁATNERZ


Tyle miałem do powiedzenia.
Kondzio
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 14 lip 2009, 21:55
Lokalizacja: Bonin
Płeć:

Post autor: Kondzio »

Miasto ma klimat aczkolwiek kart miasta w większości lepiej unikać. Mnóstwo stróży prawa złych zdarzeń i silnych duchów. A już bez złota totalnie strach chodzic


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

HRABIA GENERAŁ LORD pisze:W moich rozgrywkach, przyznaję do MIASTA wchodzi się rzadko.

Miałem dokładnie tak samo. Uwaga SPAM!
Ostatnio zmieniony piątek 25 wrz 2009, 09:46 przez Kufir, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Awatar użytkownika
kymil
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: piątek 01 maja 2009, 20:47
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: kymil »

Kaktus+ pisze:Ja zrobiłem 2 arkusze do Miasta, na użytek własny, wykorzystując karty Stave'a z Projektu (niektóre łączą się z Kanałami), Valdiego, Lucasa oraz Lensa. Gra się całkiem przyjemnie i Miasto zyskuje na atrakcyjności.
Można gdzieś te karty obejrzeć? Zamierzałem poszerzyć Miasto o dodatek Anarchia, ale może Twoje (ew. Stave'a) są ciekawsze?
Szczególnie ciekawi mnie powiązanie z Kanałami. Nie wiem może nostalgia za WFRP :mrgreen:


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

zamieszczę je niedługo jak tylko skończę LK.


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

No i właśnie... Czy coś w stronę atrakcyjności miasta się ruszyło? Żadnych nowych kart niestety nie udało mi się napotkać, a projekt Stave'a zamierzam ogarnąć w najbliższym czasie, ale jest to tak ogromne przedsięwzięcie, że przejrzenie tego zajmie mi dobrych kilka chwil. Zastanawiam się teraz ile trwało zrobienie tego...(jeśli to czytasz Stave to OGROMNE GRATULACJE, chłopie...). Sorki za offtop w ostatnich zdaniach, ale jednak główny wątek, to miasto :) No bo boli cholera, że w każdej rozgrywce Miasto stoi praktycznie nieużyteczne...


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Miasto??? Miasto nieużyteczne??? (bo takie głosy się tu głownie pojawiają) Miasto jak miasto, wchodzisz tam jak masz sporo złota. Wreszcie jest na co wydawać. Na zbrojenia... na leczenie. Ponadto Katedra (mimo, że gorsza to) zdecydowanie łatwiej osiągalna niż Świątynia, do tego dochodzi przeprawa do wewnętrznej krainy za pomocą przystani, też za pieniądze, których zakładam mamy w nadmiarze jeśli tu już jesteśmy (da się natrafić na pracę, jakby ktoś chciał dorobić) czy nawet zejście do podziemi możemy odnaleźć (Otchłań też odwiedzić się, za pośrednictwem miasta, da)... Wszędzie jest blisko, a i relatywnie w miarę bezpiecznie, zatrzymujemy się w większości przypadków tam gdzie chcemy. Takie powinno być dla mnie miasto. Wchodzisz, żeby się dozbroić, doleczyć i masz czuć się w miarę bezpiecznie. A że kradną? W każdym mieście kradną, klimat musi być. Dodatkowo jak wejdziesz pierwszy i obdarujesz kogoś listem gończym, żeby już ów nie miał tu na wstępie tak łatwo, to miasto jest praktycznie całe twoje.

Jak dla mnie narzekania na karty są bezpodstawne. Zachowują klimat miasta. To nie podziemia, gdzie co chwilę ma się coś dziać. Tu najważniejsze jest odwiedzanie budynków, czyli rozwinięcie funkcji obszaru na planszy Głównej. I najważniejsze - możliwość skonsumowania posiadanego złota.

Dodatek ma świetny klimat. Był bardzo długo moim ulubionym dodatkiem. Zresztą stara edycja MiMa ma to do siebie (nie licząc Jaskini), że każda dodatkowa kraina jest tak przemyślana, żeby wyróżniała klimatem, celowością... no żeby inna po prostu była, tak by nie czuło się, że jest to kalka jakieś już istniejącej planszy, koncepcji poprzedniego dodatku. I tak mamy Podziemnego ślimaka, Miejski rozbudowany obszar z planszy Głównej z większą ilością miejsc do odwiedzenia i z większymi możliwościami skonsumowania złota oraz losową i nieprzewidywalną Otchłań, gdzie wiele możemy zyskać ale też wiele stracić.

Jedyną wadą miasta, to ZBYTNIA ŁATWOŚĆ ZDOBYCIA NIEKTÓRYCH PROFESJI. Ale to we własnym zakresie, można jakoś utrudnić.


ODPOWIEDZ