Własne wydanie MiM - dywagacje cenowe

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojtasqn [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 29 sty 2008, 21:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: wojtasqn »

Ciekaw jestem jaka to jest rzędu suma aby wydać swoją wersje gry "pseudo MiM" powiedzmy 100 sztuk... hmm


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

wojtasqn pisze:aby wydać swoją wersje gry "pseudo MiM"
Najpierw zrób taką, a potem dopiero zastanawiaj się ile kosztuje jej wydanie we własnym zakresie. Zresztą jest już a'la MiM wydany kiedyś przez Sfere, Magiczny Miecz.

Poczytaj też na forum o Krainie 4 Koron, grze opartej na silniku MiMa. Autor ją robi już ok 10 lat aby ją porządnie dopracować. Jest naprawde warta uwagi.

http://forum.magiaimiecz.eu/viewforum.php?f=59


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12808
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

No dokładnie jak napisała Katiusha, zresztą wydanie to nie taki problem ale w przypadku Magii i Miecz to problemem są prawa autorskie, i ich wykupienie od GW co zazwyczaj spowalnia prace twórcze albo je uśmierca.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
wojtasqn [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 29 sty 2008, 21:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: wojtasqn »

Nie no to oczywiste że to nie jest Hop siup zrobić grę, która nie jest plagiatem MiM tudzież MM, a jest tej samej grywalności a w jakimś stopniu podobną Mechaniką i Klimatem. Lecz ciekawi mnie jaka jest potrzebna suma w jakimś przybliżeniu, aby z projektu wydać swoją grę. Oczywiście zależy to również pewnie od tego czy gra będzie złożona z kostki i kartki A4 czy z kilkunastu talii kart, figurek, fikusnych "art-ów" itp itd. Wydaję mi się że jak by się znało jakieś przybliżone sumy, to może dociągnięcie projektu do końca było by bardziej prawdopodobne :D


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

No to tak, dowiedz się ile kosztuje wynajęcie grafika (o ile nie masz sam talentu do tego), potem trzeba policzyć ile roboczogodzin to zajmie (prąd, materiały różne etc),
koszty druku powiedzmy jak na polskie realia 1000 szt (to chyba i tak optymistyczna ilość), potem złożenie to do pudełek, dystrybucja, podatki, marże sklepów itp itd :P

Jak już uzbierasz mniej więcej wszystkie dane to będziesz wiedzał. A tak na serio to będzie prościej jak napiszesz e-mail'a do jakiegoś autora polskiej gry która odniosła jakiś sredni sukces i zapytać go ile go to kosztowało pracy i wysiłku, bo to chyba już nie przeliczysz na pieniądze. ;)

Zresztą z tego co wiem zainteresowanie wydawców K4K jest mizerne, a to jest naprawde niezła gierka więc musisz wymyśleć chyba hit na miare Talismana w 1983 roku aby kogoś władnego to wydać ruszyło i sie zainteresował...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Olo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 10 sty 2006, 10:23
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Olo »

Katiusha czemu tam pesymistycznie podchodzisz do tego tematu :)

kolega "wojtasqn" myśli moze wydaniu gry dla siebie i swoich znajomych moze skoro rozmowa sie poruszyła... to policzmy wspólnie :) jeśli wogole sie da, sam nie mam pojęcia co do cen no moze ceny z punkty ksero :) jednak ruszając od początku to:

Piszę o wersji dla siebie (legalnej jeśli można to tak ujaść)
- pomysł (bezcenny)
- czas własny i rodziny (bezcenny no może kilka piw)
- grafik tutaj spora sumka z min. 000 zerami na końcu jednak jak by takowy trafił napewno gra miała by swój urok
- jak mamy już PROJEKT zostaje znalezie taniej drukarki ... gdzie biorą tanio za wydruk poszczegolnych elementów do gry (opieram sie oczywiście na MiMie)
czyli: instrukacja - zwykly papier, plansza - moim zdaniem najlepiej jakby była odrazu zalaminowana, reszta elementów - papier o odpowiedniej granulaturze)
- wycięcie tego ??? hmm sam nie wiem czy lepiej zostawić to przszłym posiadaczą gry
- kostki tutaj sprawa groszowa :)
- pionki / podstawki - również groszowa
- pudełko - również do wykonania wdrukorni po wczesniejszym przygotowaniu projektu graficznego

i mamy gre :)
oczywiście nie komercyjną... bez mozliwości sprzedaży bo od takiej trzeba odprowadzić podatki :---)

jak coś pominąłem prosze dopisać


Witam wszystkich i pozdrawiam ;-)
GG 1444133
moje hobby www.meganecoupe.eu
cortez_
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Artefakty Amberu
Wydarzenia
Posty: 37
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 23:10
Płeć:

Post autor: cortez_ »

drukowałem ostatnio plansze w drukarni wielkoformatowej. To był wydruk gdzies metr na metr. Brali za to 70zł za metr bieżacy rolki, papier o wysokiej gramturze, kredowy. Jak jest szersza rolka to birą więcej.

Za wydruk 20 arkuszy kart na kolorowej drukarce laserowej a4 (pokrycie tonerem sto procent) na papierze o gramaturze 200 zapłaciłem 60zł (około 3 zł za arkusz razem z papierem).


Awatar użytkownika
Olo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 10 sty 2006, 10:23
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Olo »

cortez_ pisze:Za wydruk 20 arkuszy kart na kolorowej drukarce laserowej a4 (pokrycie tonerem sto procent) na papierze o gramaturze 200 zapłaciłem 60zł (około 3 zł za arkusz razem z papierem).
ja place u znajomych za wydruk OKŁADEK DVD czyli prawie pełna strona kolorowa
od strony A4 2zł (papier zwykły)


Witam wszystkich i pozdrawiam ;-)
GG 1444133
moje hobby www.meganecoupe.eu
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12808
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

No tak tylko tu chodziło panu wojtasqn, o wydanie czyli coś co można było by zamówić w większej ilości, na nie druk po znajomych, także myślę że to co napisał cortez_, bardziej odzwierciedla ceny wydania niż to co ktoś u kogoś druknie.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Olo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 10 sty 2006, 10:23
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Olo »

czyli 70zł za metr bierzący - jak dobrze licze 1mb przy założoniue 1mx1m to ok. 12k stron A4 albo troche wiecej ....

70zl / 12 = 5,83333
a ilu takowych arkuszy A4 składa się gra ? :)
widać ceny bede spore jednak 70zł to chyba cena detaliczna za wydruk 1 takiego arkusza... bo przy kilkunastu/dziesięciu cena chyba spada :)


Witam wszystkich i pozdrawiam ;-)
GG 1444133
moje hobby www.meganecoupe.eu
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12808
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Zapewne jest to cena taw "minimalki" jeżeli to faktycznie drukarnia wielkoformatowa a nie punkt poligraficzny z możliwością wydruku wielkoformatowym to ta sama cena powinna być przy 1 jak i przy 15-30 egzemplarzach, i Tu pytanie do Ciebie cortez_, czy to napewno drukarnia? bo jak tak to wytworzenie płyty drukarskiej wydaje mi sie przy cenie 70zł mało opłacalne, ale możliwe że teraz takie ceny są - nie wiem nie byłem ostatnio w żadnej drukarni.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
cortez_
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Artefakty Amberu
Wydarzenia
Posty: 37
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 23:10
Płeć:

Post autor: cortez_ »

wcięło mi całego posta którego napisałem. :(
to był punkt wydruku nie drukarnia offsetowa. Druk na papierze kredowym, z rolki, na drukarce atramentowej 300dpi
w krakowie ceny są wyższe, ja robiłem wydruk w bielsku białej, może przy np 10 metrach mozna negocjowac cene, nie wiem

nie nadaje sie to do druku kart, karty najlepiej drukować na laserówce a4

ja liczę że koszt wydruku jednej gry to byłoby około 200zł bez pudełka

Przy większej ilości sztuk opłaca sie iść do drukarni offsetowej tylko to musiałoby byc ze sto szt. koszt płyty offset to z tysiąc zł.


Rastel
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: sobota 19 sty 2008, 19:45
Lokalizacja: Z Hrabstwa
Płeć:
Wiek: 51

Post autor: Rastel »

Wtrącę swoje 3 grosze.
Wydruk metr na metr to raczej nie jest drukarka tylko juz ploter - a tu ceny są stosunkowo wysokie. Bardziej opłacalne jest drukowanie na zwykłej drukarce (np. kolorowy laser) w formacie A3 - większość punktów ksero kolorowego dysponuje takim kombajnem. U nas koszt wydruku strony A4 na takim ustrojstwie oscyluje w granicach 4 złotych za stronę. Mowa oczywiście o druku kolorowym. Wydruk czarno-biały na takiej maszynie to u nas koszt bodajże 2,5 złotego za stronę. Mamy też maszynę czarno-białą, ale ona nie "obsługuje" papierów cięższych niż karton offsetowy (170g/m2), a takie karty wypadałoby drukować na (minimum) kredzie 250g/m2. To tyle w kwesti druków jednosttkowych - czyli do jakichś 50 kopi. Taki wydruk ma ta wadę, że cena jednego arkusza jest stała i nie zmniejsza się w zależności od ilości kopi.
Drugie rozwiązanie - druk offsetowy - jest droższe, choć jednostkowo może to wypaść taniej. Kosztu przygotowania płyty offsetowej nie pamiętam, ale nie jest tak wysoki. Jak chcecie mogę się dowiedzieć w poniedziałek. Ale należy wziąć pod uwagę, że do druku kolorowego potrzebne sa 4 płyty na każdy arkusz drukarski - u nas max. A2+. Takie coś zaczyna się opłacać przy jakichś 300 sztukach.
Do tego wszystkiego należy doliczyć wykrojnik do kart - o ile mają byś w arkuszach do "wyciskania", introligatornię - do klejenia pudełek lub spajkowania w folię czy co tam sobie chcecie.

Jesli jesteście naprawdę zainteresowani dajcie dane - ilość arkuszy, format, ilość kolorów, nakład, jakość papieru, to zapytam o koszt. Pracuję w drukarni, więc nie będzie to stanowić problemu :)

Dodam, że z tego wszystkiego najtańszy jest papier, o ile nie jest to cośbardzo wymyślnego.
I dodatkowa uwaga - karty do MiM były drukowane z kazdej strony jednym kolorem, co dość drastycznie obniża koszt przygotowania matryc drukarskich.


Nie będzie podpisu
Awatar użytkownika
Olo
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 10 sty 2006, 10:23
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Olo »

ja byłby chętny poznać takowe ceny ale nie znam ilości :(

kto ma pod ręka PODSTAWKĘ nie wyciąta z arkuszy :biggrin: niech poda czego ile się tam znajduje


Witam wszystkich i pozdrawiam ;-)
GG 1444133
moje hobby www.meganecoupe.eu
ODPOWIEDZ