Trzęsawiska i Lodowy Las

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ

OCEŃ ARTYKUŁ RECENZENTA

1
5
25%
2
4
20%
3
2
10%
4
6
30%
5
3
15%
 
Liczba głosów: 20

Awatar użytkownika
mriswith [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Trzęsawiska i Lodowy Las

Post autor: mriswith »

Autor dodatku do Magicznego Miecza: Isztwan

Ylem z Zaurakiem zbliżają się do Uroczyska, miejsca o złej sławie. Słyszeli nie jedną historię o ludziach którzy weszli na te tereny i nigdy nie wrócili, a ci którzy wrócili, nigdy nie byli już tacy sami, coś się zmieniło...

CEL DODATKU
... zmieniło się naprawdę wiele. Wielu którzy myśleli, że przejdą Trzęsawiska, było w błędzie. Kosztowało ich to życie, tylko jeśli mieli szczęście wychodzili z tego ponurego terenu jedynie bez butów. Inni którzy mieli tu zginąć, wyszli bez szwanku. I jak to się stało, że Rycerz Wiecznych Śniegów nie pilnuje już Przełęczy Wichrów a Lodowy Las staje otworem dla poszukiwaczy przygód? Horyzonty zostały poszerzone, nowe szlaki odkryte, a wraz z nimi pojawiły się nowe niebezpieczeństwa.

ZESTAW
Mianowicie pojawiły się 2 nowe szlaki, prezentujące najkrótszą drogę przejścia przez Lodowy Las i Trzęsawiska. Ten sprzedawca map stanowczo za dużo brał za te plansze!
Ich wydruk na pewno wiele go nie kosztował. Może jednak dobrze, że się nie targowaliśmy - pomyślał Ylem. Na odchodne dodał, że może nas spotkać zarówno na Trzęsawiskach, jak i w Lodowym Lesie po 25 nowych przygód. Nie straszne nam one! Jednak przezorny zawsze ubezpieczony. Wyposażyliśmy się w nową broń, Topór Mrozu - jakże się wyróżniała pośród zwykłych mieczów i tarcz które leżały ułożone w stos na ulicznym straganie. Uzbrojeni po zęby ruszyliśmy w drogę. Na szlaku, jeszcze zanim weszliśmy na Trzęsawiska, spotkało nas 5 nowych przygód - jakże nieprzyjemne były dla mnie... - myśli Zaurak. Ylem się tylko z tego śmieje... i mówi, że niejaki Władca Lodu, a potem jeszcze 3 inne barwne Postacie, przestrzegały nas (jedna, będąca złowrogim Wysłannikiem Bestii - mieczem) przed tym zagrożeniem...

KARTY
... Ylem się śmieje, tylko, że jemu Sroka Złodziejka nie skradła Pierścienia! Największy skarb mojego klanu! Byłbym zapomniał, przyłączył się do nas Kapłan Nemed. Dla mnie to zwykły szarlatan, ale Ylem nalegał, by zabrać go ze sobą. We trójkę ruszyliśmy na Uroczysko. Trzęsawiska pokonywaliśmy powoli, czyhając na zagrożenia które niby, że mieliśmy napotkać z każdej strony. To co napotkaliśmy, nie spełniło moich oczekiwań. Jednym machnięciem topora rozwiązywałem problemy. Natomiast Ylem był bardzo zadowolony. On zawsze myśli o tych bywalcach Karczmy, którzy mają w zwyczaju zbaczać z trasy wracając do Grodu. Nawet oni poradzą sobie z tymi Bestiami. Powściągnąłem zatem moją chęć walki, oczekując na coś groźniejszego w Lodowym Lesie. Niestety tu też walka nie sprawiała mi większych problemów. Tym razem na moje oburzenie nawet Ylem milczał. I słusznie. Ten zawód zrekompensowało mi nieoczekiwane znalezisko, Miecz mojego przodka Trygvalsena! Skąd on si wziął? Czyżby pierwszy odkrył szlak przez Lodowy Las? Tak właśnie utrzymuję. Ylem wciąż się śmieje. Ostatnią Mroźną Noc spędziliśmy w Lodowym Lesie, podziwiając jego piękno...

WYKONANIE
Cóż za piękne widoki minęliśmy po drodze, nie zniszczone ręką tych ludzi co to myślą, że wszystko do nich należy. Lodowy Las, śnieżnobiały, czysty, nieskazitelny, nawet ja krasnolud potrafię dostrzec jego piękno. Przyznaję jednak, że Trzęsawiska trochę mniej mi się podobały, takie ponure, zgniłozielone. Ylem wciąż się śmieje i mówi, że te Trzęsawiska wyglądają jak każde inne Trzęsawiska. Taki po prostu ich klimat...

KLIMAT
... może ma rację. Muszę przyznać, że wciąż jeszcze czuję wodę pod stopami i nie czuję palców zaciśniętych na rękojeści miecza mojego przodka. Ylem już ułożył pieśni o tej przygodzie (nawet nie złe jak na elfa). Będą zachęcały do powtórnego odwiedzenia tych stron...

GRYWALNOŚĆ
... bo wrócić na pewno warto. Boję się tylko czy te jego pieśni nie sprawią, że szlak będzie przez to za często uczęszczany. Czy starczy dla nas nowych przygód? Czy będą potwory do zabicia? Teraz, gdy już kilka razy penetrowałem te tereny, przygód nie brakowało, lecz co będzie za kilka lat, czy wszyscy poszukiwacze przygód nie rzucą się do ich zwiedzania, zauroczeni pieśniami Ylema, tego nikt nie przewidzi.
Jedno jest pewne, żaden z nich nie powinien się zawieść.

PLUSY:
+ naturalne przejście między krainami
+ nowe, ciekawe przygody
+ piękne, klimatyczne plansze
+ niewielki koszt wydruku
+ świetny pomysł z Wysłannikiem Bestii

MINUSY
- mogłoby być nieco więcej kart Trzęsawisk i Lodowego Lasu
- przeciwnicy w Lodowym Lesie nieco za łatwi

OCENY

WYKONANIE 9/10
KLIMAT 9/10
GRYWALNOŚĆ 8/10

OCENA OGÓLNA 9/10


Gdzie można dostać dodatek?
http://www.magiaimiecz.eu/

Autor dodatku: Isztwan

Autor: mriswith
Ostatnio zmieniony wtorek 15 sty 2008, 10:54 przez mriswith, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Hmm nie podoba mi sie troszkę recenzja w stylu opowiadania. Jakiś sprzedawca map, sie pojawia osoba nowa na forum mogła by pomyśleć że autor sprzedawał dodatek albo co...


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Dokładnie tak samo pomyślałem :) Osobiście wolę jak recenzja jest napisana normalnym językiem.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
cortez_
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Artefakty Amberu
Wydarzenia
Posty: 37
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 23:10
Płeć:

Post autor: cortez_ »

szczerze mówiąc po przeczytaniu recenzji nie wiem o co w tym dodatku chodzi


Awatar użytkownika
Enson
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 21
Rejestracja: sobota 01 gru 2007, 18:36
Lokalizacja: stamtąd
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Enson »

Oryginalnie, to fakt, ale po recenzji oczekuję zupełnie czegoś innego. Tzn konkretów, jasno i wyraźnie podanych spostrzeżeń z gry z dodatkiem, uwag o wykonaniu itp, a nie żeby się potem bawić w zgadywanie "co autor chciał przez to powiedzieć" :-s Opowiadanie to mozna napisać jako wstęp do instrukcji dodatku.


Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

O o o właśnie czegoś takiego szukałem w recenzji :D całkiem odmienny styl pisania recenzji niż te co były dotychczas. Podoba mi się bardzo \:D/


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Emil777, a co się dowiedziałeś z tej recenzji?


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
ernin
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Osobiście nic z niej nie zrozumiałem oprócz plusów i minusów dodatku.


Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Ja powiem tak:
Recenzja w tym stylu bardzo mi sie podoba. Co prawda czytając ja trzeba mieć już jakieś pojęcie o dodatku ale dla kogoś kto go zna chociaż pobieżnie jest to taka fajna ciekawostka.
Mimo, że faktycznie zbyt mało konkretów to i tak uważam ją za kawał dobrej roboty.
mriswith pisze:mogłoby być nieco więcej kart Trzęsawisk i Lodowego Lasu
Już dziesiątki razy grałem z tym dodatkiem i jeszcze nie zdarzyło sie by zabrakło kart, szczególnie Lodowego lasu. Co prawda najczęściej gramy w 2 osoby ale kilka razy podczas partii w 5 czy 6 osób też nie było z tym problemu.
mriswith pisze:przeciwnicy w Lodowym Lesie nieco za łatwi
Może i tak, choć parę razy zdarzyło mi się tam nieźle oberwać...


ernin
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Właśnie chciałem ściągnąć ten dodatek bo wcześniej o nim nie słyszałem a tu szukam i szukam nie ma nagle patrze a to dodatek do Magicznego Miecze a w recenzji nic o tym nie pisze. A tak wogle jest to dział recenzji dodatków do MiMa a nie MM


Awatar użytkownika
Enson
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 21
Rejestracja: sobota 01 gru 2007, 18:36
Lokalizacja: stamtąd
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Enson »

Isztwan pisze:Co prawda czytając ja trzeba mieć już jakieś pojęcie o dodatku
No właśnie. Wydaje mi się, że rolą recenzji jest przybliżenie dodatku komuś kto go nie zna, a nie tylko bycie "fajną ciekawostka".
ernin pisze:A tak wogle jest to dział recenzji dodatków do MiMa a nie MM
So true.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Dla mnie niestety ten opis jest też niezbyt zrozumiały... Niby MiM i MM to prawie to samo, ale jednak nazwami się różnią i czytajac o jakimś Ylemie czy Zauraku kompletnie nie wiem kto to? :-k
Jaką role odgrywa ten dodatek w MM i po co się na niego wchodzi też nie dowiedzałam się z recenzji.

Jak dla mnie, to mogą być recenzje pisane nawet w formie wiersza byle tylko były podane w nim najważniejsze odpowiedzi konkretnie i przejrzyście. :biggrin:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

A Sesimie może i nie dużo się dowiedziałem z tej recenzji ale powiedzmy sobie szczerze są recenzję dobre z których dowiesz się dużo, są recenzje z których nie dowiadujesz się nic i sa ciekawe recenzje pisane innym jeżykiem niż przywykliśmy do recenzji ;)
Po prostu podoba mi się ta recenzja ;) nie jest ona przeznaczona dla osób które nigdy na oczy nie widziały MMa i tego dodatku. Jest to raczej taka ciekawsza recenzja niż prawdziwa recenzja co miała by oddawać wszystko to co w recenzji jest potrzebne.


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Ale naprawdę wolałbym zobaczyć i dowiedzieć sie dokładnie chociażby co zawiera dodatek a nie dowiadywać sie co Zauraka z Yelem (Poszukiwacze z Magicznego Miecza) spotkało zanim weszli na jakąś ścieżkę.
Nie gram w MM a recenzja nie powinna być opowiadaniem z pierwszej strony Instrukcji tylko Recenzją, Nikt nie broni pisać opowiadań do gry ale nie jako recenzje. Nie mylmy pojęć czym jest co.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Valdi pisze:Zauraka z Yelem (Poszukiwacze z Magicznego Miecza)
Nie ma takich poszukiwaczy :) To tylko bohaterowie opowiadań jakie znajdują się w instrukcjach.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Co potwierdza tylko przerost formy nad treścią ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Żeby coś było recenzją musi chyba zawierać pewne informacje typowe dla recenzji :) To opowiadanie to chyba offtopic :P


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
mriswith [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Valdi pisze:Nie gram w MM a recenzja nie powinna być opowiadaniem z pierwszej strony Instrukcji tylko Recenzją, Nikt nie broni pisać opowiadań do gry ale nie jako recenzje. Nie mylmy pojęć czym jest co.
Pomyślałem, że mogę poexperymentować, bo jest cenzura, jeśli uzna, że to nie pasuje do działu recenzje to po prostu jej nie przepuści, a tu nie było nawet czekania na akceptację :P
Nie prawdą jest, że tu nic nie ma o grze, lecz jak Iszt powiedział, trzeba już coś wiedzieć o tym dodatku by to zrozumieć, nie przeczę.
Ylem z Zaurakiem to spojrzenie obiektywne i subiektywne. Zaurak prezentuje niekiedy moje wrażenia, jak ja to chciałbym widzieć, a Ylem strofuje i jest bardziej obiektywny.


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

To i ja się wypowiem (po czasie bo jeszcze sporo nieprzeczytanych postów po nieobecności).

Jak dla mnie recenzja w formie opowiadania jest pomysłem udanym. W końcu zarówno MM i MiM, to nie tylko czysta mechanika, a często po pewnym czasie tylko z tego punktu widzenia się na wszystko patrzy. Brakuje tego typu rzeczy.

Choć faktycznie mogłoby się pojawić kilka dodatkowych informacji w opisie zwięzłym.. chociażby o przejście pomiędzy którymi Krainami chodzi. Mimo wszystko wydaje mi się, że ktoś zaznajomiony z MM nie miałby problemu w zrozumieniu co to za dodatek, więc dziwie się, że mimowcy tu rzucają oskarżenia.

Niefortunne według mnie jest to, że jako pierwsi zabrali głos obaj administratorzy i obaj potępili tego typu recenzje. Ktoś by mógł sobie coś złego pomyśleć. :P


ODPOWIEDZ