Ciekawe roziązania braków

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Ciekawe roziązania braków

Post autor: Valdi »

Heh przeglądając jakie by tu aukcje zgłosić do naruszenia zasad (wiem wredny jestem) znalazłem ciekawe rozwiązanie, braków:

- zamiast żetonów siły/mocy/życia 5 kompletów kolorowych kości k20 i k6 do śledzenia ich poziomu (niebieskie/pomarańczowe k20 na moc i siłę, k6 na punkty życia)
- zamiast żetonów złota woreczek jednogroszówek


W sumie ciekawe rozwiązanie (czyżby zaczerpnięte z Talismana 4ed?) tylko nie wiem czy te kości zdają swoją role dokładniej chodzi oto czy grając przez przypadek siła nie przeskoczyła by na 19 punktów :P


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Lepsze są k10tki ;) Wtedy nie masz problemu z dziesiętnymi wartościami :P


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Beast
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 11 paź 2007, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Beast »

Valdi,

Faktycznie wredny jesteś hehe. Moim zdaniem kostki trochę klimat psują całej gry ale pomysł całkiem dobry. Dorze zauważyłeś, że czasem można ją potrącić i przez moment stać się mocarzem. U mnie raczej nie zdałoby to egzaminu, ponieważ zazwyczaj jak siadamy z kumplami do gry to jest ostro alkoholowo i różne rzeczy się niestety gwałtownie potrafią poruszyć. Zgadzam się z Sesimem, że wygodniej zastosować k10. Można bardzo dobrze zobrazować wszystko. Kupując 8 kości k10 (jedna do dziesiątek, druga do jedności) po dwie żółte, czerwone, zielone, niebieskie i rozwiązane.


Awatar użytkownika
Korczyk
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Posty: 430
Rejestracja: sobota 10 lis 2007, 15:21
Lokalizacja: Żywiec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Korczyk »

A myślę, że co jedna kostka, to jedna, dwie to już powrót do żetonów, poza tym k10 jest dla palców mniej ergonomiczna i wygląda w tej roli fatalnie, co mogłoby się w praktyce okazać jeszcze bardziej drażniące od przebierania w żetonach. I skoro już kupować dwie, czemu nie kupić od razu dwie k20? i tą drugą wyjąć w razie takiej potrzeby, kiedy naszemu poszukiwaczowi oto już naprawdę nie wystarcza jedna kostka; nie mówię o jakichś wielo, wielościanach, jakie w tym celu akurat nie miałyby praktycznego zastosowania, podobnie jak kości 4 i 10 ścienne. Oczywiście, że kostka, która przekroczyła jedną wartość dziesiętną, poczym powyżej czyni to, do czego przeszła od razu k10, wygląda przy niej gorzej z tej strony. Warto tu przypomnieć, że w przypadku brył przestrzennych liczy się doskonała symetria.

Wspaniałe rozwiązanie sprawy!


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Wojtek Korczyk pisze:I skoro już kupować dwie, czemu nie kupić od razu dwie k20?
Bo 2 kostki K10 mogą symulować jedną k100 co może być przydatne np przy Tabeli Obszarów kolegi Skogtrolla. :biggrin:

http://www.varulv.webd.pl/mim-tabele.html

Co niezmienia faktu że i k20 może się przydać do innych celów w grze. 8-[


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Bizon
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 112
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2004, 17:52
Lokalizacja: Nidzica
Płeć:

Post autor: Bizon »

Kiedys zagralem kilka razy z kostkami zamiast zetonow. Problem pojawia sie, kiedy na jednym obszarze pojawiaja sie przynajmniej 2karty, na ktorych maja/moga lezec jakies zetony np. Strumien Sily, Jezioro Zycia,Wampir, Hydra itp. (nazwy cytuje z pamieci, wiec moglem gdzies strzelic byka). No wiec w skrajnym przypadku lezy sobie na obszarze stosik kart i garsc kostek, ktore nie zawsze da sie jednoznacznie przyporzadkowac do kart.

Pewnym rozwiazaniem moglby byc system hybrydowy: przy kartach Poszukiwaczy kladziemy kostki, a na planszy zetony.

Osobiscie wrocilem do starych dobrych zetonow (a raczej do nowo wydrukowanego laminowanego arkuszu, bo stare zetony mi sie pogubily/poniszczyly), ale zamiast mieszkow zlota uzywam jednogroszowki (specjalnie dobrany zestaw takich w miare nowych, blaszczacych).


ODPOWIEDZ