MiM na Torentach i czy to ma sens?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
atena86 [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 21
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 23:46
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: atena86 »

Na Torrentach com można sciągnąc magie i miecz i dużo ludzi to robi tylko nie wiem czy to sie wogóle opłaca wydrukowanie całej gry może sporo kosztowac.Już lepiej kupic orginał tylko szkoda że na allegro za tak skandaliczne ceny sprzedają tą gre.Ja mam nadzieje że wejdzie polska wersja talismana 4th [-o< :biggrin:


Swoich błędów nie widzisz, a cudzych nie spuszczasz z oczu. ...
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

atena86,

Na torentach i eMule jakość skanów (praktycznie to samo) jest tak tragiczna, że szkoda na drukowanie tego czasu, tuszu (tonera) i papieru. Można ściągnąć aby sobie ewentualnie obejrzeć jak co wygląda w MiMe. 8-[


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
atena86 [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 21
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 23:46
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: atena86 »

Ja nie chce oglądac tylko grac w tą gre :mrgreen: ale chyba poczekam aż jakaś okazja sie przytrafi może uda mi sie kupic w jakiejś rozsądnej cenie narazie zależy mi wyłącznie a podstawie tej gry ale na allegro jak sie już coś pojawi to wszyscy rzucają sie jak sępy :mrgreen: Chyba musze poszukac po komisach ze starociami


Swoich błędów nie widzisz, a cudzych nie spuszczasz z oczu. ...
Awatar użytkownika
Beast
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 11 paź 2007, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: Beast »

atena86,

Po "komisach ze starociami" czyli antykwariatach nie masz co szukać bo i tak nic nie znajdziesz. Ciężko w tej chwili jest kupić gdziekolwiek MiM'a. Ja proponuję, żebyś poczekała na koniec PROJEKTU Stave'a i wtedy wydrukowała całość. Nie będziesz żałować. Pozdrowienia.


Awatar użytkownika
atena86 [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 21
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 23:46
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: atena86 »

A to sie będzie opłacało??Chyba lepiej kupic używany orginał


Swoich błędów nie widzisz, a cudzych nie spuszczasz z oczu. ...
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Cena będzie wydruku troszkę tańsza (mówię tylko o podstawce bo to zdaj sie Chciałaś) ale to nie jest już oryginalna Magia i Miecz, ma wprowadzonych dużo rozwiązań własnych także odbiega od oryginału. Osobiście jak bym nie miał MiM to bym wolał przyoszczędzić te 50zł (różnica miej więcej między wydrukiem a oryginałem) i kupił bym oryginał. Obecnie mam już MiM a projekt Steva wydrukuję/zaniosę do drukarni z ciekawości. Ale to już inny temat. Zawsze jest możliwość wydrukowania Oryginalnego MiM z retuszy ale to też tak trzy po trzy opłacalne, oczywiście zależy kto na czym / gdzie drukuje.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Johnny 5
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 31 paź 2007, 23:49

Post autor: Johnny 5 »

Projekt Stavego ma to do siebie że dużo miesza w zasadach, czasem dobrze, czasem nie za dobrze, no i nie pasuje do innych dodatków autorskich bo wprowadza nowe zasady i zapisy na kartach.

Jeśli komuś się całokształt projektu podoba to to będzie zapewne dobry wybór, ale jeśli ktoś jest zainteresowany innymi dodatkami autorskimi innych autorów, oraz chce grać w MiMa takiego jakim był oryginalnie, to projekt Stavego nie jest wtedy najlepszym wyborem dla takiej osoby, bo to nie jest prawdziwy MiM tylko wizja MiMa jednego z użytkowników tego forum. Jak dla mnie zmiany w tym projekcie są za duże w stosunku do oryginalnego MiMa więc osobiście nie jestem zainteresowany i gdybym miał taki problem to wolałbym nawet dopłacić i kupić oryginał.

ktoś chyba ma dobre skany tylko jakoś nie chcą ich udostępniać publicznie każdemu :-k


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Johnny 5 pisze:ktoś chyba ma dobre skany tylko jakoś nie chcą ich udostępniać publicznie każdemu :-k
Jako ze nie było tematu o retuszach wydzieliłem go do osobnego tematu w twórczości graczy: LINK


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
atena86 [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 21
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 23:46
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: atena86 »

Więc chyba raczej poczekam na jakąś dobrą oferte i kupie orginał ale te ceny mnie troche przerażają ponad 100 zł za używaną gre i tylko podstawe to troche dużo moim zdaniem


Swoich błędów nie widzisz, a cudzych nie spuszczasz z oczu. ...
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

i 150zł za MiM dla fana nie powinien być problem. :D chciałem dziś kupić czeską wersje za 300 zł (Podstawkę jaskinie + exp set) niestety Czech nie zgodził sie na wysyłkę za granice a z Trójmiasta nie będe jechać.

Wracając do tematu jedno jest pewne skany dostępne ogólnie na necie to najgorsze rozwiązanie. Lepiej zaznajomić się z jakimś punktem poligraficznym albo polować na aukcjach.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
atena86 [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 21
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 23:46
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: atena86 »

Boże czy aż tak trudno dostac tą gre ja chce tylko podstawe tej gry to mi wystarczy.Zapytałam sie kogoś kto chce sprzedac tą gre na tym forum ile chce za samą podstawne a on mi odpisał MIM podstawa+podziemia300zł za 300 zł to na allegro już całośc dostane :-s :neutral:


Swoich błędów nie widzisz, a cudzych nie spuszczasz z oczu. ...
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

atena86,

Ech, widzisz wolisz pójść na łatwizne. Troszke wysiłku przy pisaniu postów (nie spamowania jednolinijkowcami bez wartości merytorycznej dla danego tematu) by Ci nie zaszkodziło. I Ty byś na tym zyskała i forum też mając jeszcze jednego aktywnego użytkownika.
Ale oczywiście zrobisz jak uważasz. 8-[

Pzdr Kati

Valdi,

Ciekawa wersja musi być taka 'Knedliczkowa'. Ich język i MiM to musi być ciekawa kombinacja. :mrgreen:
Przy graniu taką wersją można by się nieźle pośmiać przy czytaniu np nazw przedmiotów i miejsc. :biggrin:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
atena86 [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 21
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 23:46
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: atena86 »

A co ma magiczny miecz wspólnego z magią i mieczem?? tak sie zastanawiam bo często ludzie mylą MIM z MM


Swoich błędów nie widzisz, a cudzych nie spuszczasz z oczu. ...
Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

atena86,

Powiedzmy że to młodszy braciszek MiMa. ;-) Po stracie przez firme Sfera licencji na MiMa (za samowolne wydanie dodatku Jaskinia tzn bez porozumienia z firmą GW pomysłodawcą całej rodziny Talismana, inaczej polskiego MiMa) postanowiła wydać gre opartą na silniku MiMa zaprojektowaną graficznie od nowa w Polsce. Różni się od MiMa troche zmienionymi zasadami i całkiem inną grafiką.

Przeczytaj tutaj co i jak:

http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=45

Poza tym na forum jest cały dział dotyczący MM więc informacji Ci nie zabraknie, wystarczy się troszke rozejrzeć. 8-[


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
atena86 [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 21
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 23:46
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: atena86 »

Ee chyba jednak zostane przy Magi i miecz w to juz kiedyś grałam i wiem o co chodzi a jak bym kupiła ten magiczny miecz to mogła bym potem tego żałowac>No cóż będe dalej obserwowac allegro i może w koncu będe szczęśliwą posiadaczką tej super gry :mrgreen:


Swoich błędów nie widzisz, a cudzych nie spuszczasz z oczu. ...
Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Magiczny Miecz ma zmienione jedynie nazwy i grafiki, a na planszy idzie się w drugą stronę - od wewnątrz do zewnątrz. Zasady, instrukcja chyba niczym się nie różnią.


Awatar użytkownika
atena86 [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 21
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 23:46
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: atena86 »

Ale nie chce potem żałowac a jak kupie i jednak mi sie nie spodoba.Pamiętam że kolega mojego brata miał magie i miecz on juz jest w taki wieku że raczej juz w nią nie gra to może od niego ja odkupie.Jestem strasznie niecierpliwa :mrgreen:


Swoich błędów nie widzisz, a cudzych nie spuszczasz z oczu. ...
Johnny 5
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 72
Rejestracja: środa 31 paź 2007, 23:49

Post autor: Johnny 5 »

Magicznego Miecza nie polecam. Zasady niby te same, ale szata graficzna #-o łagodnie rzecz ujmując fatalna. Bardzo. Poza tym ma jakieś z księzyca wzięte nazwy stworków (np Nobbiny, Hadrony i inne tego typu tałatajstwo).


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
atena86 [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 21
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 23:46
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: atena86 »

Ok dzięki najpierw musze zdobyc MIM a potem jak już to pomysle o tym magicznym mieczu ale jakoś ta gra do mnie nie przemawia za bardzo [-(


Swoich błędów nie widzisz, a cudzych nie spuszczasz z oczu. ...
Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

O nie zgodzę sie MM też jest grą wartą świeczki i jeśli nie stać kogoś na mima no jak najbardziej warto kupić MM. Dodatków do niego też jest kilka na forum więc nie widzę zastrzeżeń co do MM. Szata graficzna to pojęcie przeznaczone dla indywidualnej oceny. Ja się nie zgodzę z tym że ktoś twierdzi że szata jest brzydka. Mi się jak najbardziej podoba i nie wiem czy nie postawiłbym jej wyżej niż szata mima...
Ale te 300zł za podstawkę plus dodatek to cena troszkę sporawa... chociaż w tej sprawie to chyba powinien wypowiedzieć się Fill bo siedzi w tym.


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Hehe dyskusji na temat MiM/MM nie będziemy Ciągnąć (była już nieraz a każdy następny post na jej temat bedzie kasowany)

Jak ktoś chce to skany MiM jak już ludzie zauważyli są na torentach i innych skany MM też a jak nie to u mnie na strone. Nie mówię żeby to drukować tylko żeby sobie na kompie porównać poczytać i wyrobić sobie własne zdanie na ten temat.

atena86, Dobry wybór dokonała znaleźć to co Ją interesuje u znajomych / za niższą cene. Ciekawe czy jeszcze ktoś pamięta czasy sprzedaży, a raczej wymiany, MiM za klocki lego :D Mam nadzieje że trafi ci sie ładny stan gry za niską cenę.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
paawelbula1
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 04:38
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: paawelbula1 »

Z jednym się zgodzę :( od dłuższego czasu poluje na MiM na allegro ale pomału trace nadzieje. Nie wiem jak u was ale dla mnie wydatek około 400 zł za podstawkę z dodatkami to trochę za dużo. Za tyle to ja miesiąc żyje w akademiku ( i wliczam w to alkohol ).
Ja swoją wersje straciłem na przestrzeni lat i licznych przeprowadzek.

Zastanawiałem się czy nie spróbować wydrukować wersji ze skanów, ale niestety są one tak złej jakości, że to mija się z celem.

Jedyna moja szansa - odkładać kasę - a może uda się coś kupić.

Życzę innym powodzenia w poszukiwaniach :)


ernin
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

paawelbula1 pisze:Zastanawiałem się czy nie spróbować wydrukować wersji ze skanów, ale niestety są one tak złej jakości, że to mija się z celem.
Mój pierwszy mim był właśnie ze skanów drukowany (teraz mam orginał) i jakoś mi to zbytnio nie przeszkadzało karty nie były za piękne ale grać się bez problemu dało.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

ernin pisze:Mój pierwszy mim był właśnie ze skanów drukowany
Ze skanów z np eMule czy z retuszy od Valdiego? Bo różnica jakości jest kolosalna między jednym, a drugim.
paawelbula1 pisze:Zastanawiałem się czy nie spróbować wydrukować wersji ze skanów, ale niestety są one tak złej jakości, że to mija się z celem.
Bierz udział w życiu forum, a będzie Ci dane... :biggrin:

http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=1521


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
ernin
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Katiusha pisze:Ze skanów z np eMule czy z retuszy od Valdiego? Bo różnica jakości jest kolosalna między jednym, a drugim.
Ze skanów ściągniętych z torrenta a nie z retuszy wtedy jeszcze retusze nie istniały


ODPOWIEDZ