MiM na Torentach i czy to ma sens?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12808
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Hehe dyskusji na temat MiM/MM nie będziemy Ciągnąć (była już nieraz a każdy następny post na jej temat bedzie kasowany)

Jak ktoś chce to skany MiM jak już ludzie zauważyli są na torentach i innych skany MM też a jak nie to u mnie na strone. Nie mówię żeby to drukować tylko żeby sobie na kompie porównać poczytać i wyrobić sobie własne zdanie na ten temat.

atena86, Dobry wybór dokonała znaleźć to co Ją interesuje u znajomych / za niższą cene. Ciekawe czy jeszcze ktoś pamięta czasy sprzedaży, a raczej wymiany, MiM za klocki lego :D Mam nadzieje że trafi ci sie ładny stan gry za niską cenę.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
paawelbula1
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 10 sty 2008, 04:38
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: paawelbula1 »

Z jednym się zgodzę :( od dłuższego czasu poluje na MiM na allegro ale pomału trace nadzieje. Nie wiem jak u was ale dla mnie wydatek około 400 zł za podstawkę z dodatkami to trochę za dużo. Za tyle to ja miesiąc żyje w akademiku ( i wliczam w to alkohol ).
Ja swoją wersje straciłem na przestrzeni lat i licznych przeprowadzek.

Zastanawiałem się czy nie spróbować wydrukować wersji ze skanów, ale niestety są one tak złej jakości, że to mija się z celem.

Jedyna moja szansa - odkładać kasę - a może uda się coś kupić.

Życzę innym powodzenia w poszukiwaniach :)


ernin
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

paawelbula1 pisze:Zastanawiałem się czy nie spróbować wydrukować wersji ze skanów, ale niestety są one tak złej jakości, że to mija się z celem.
Mój pierwszy mim był właśnie ze skanów drukowany (teraz mam orginał) i jakoś mi to zbytnio nie przeszkadzało karty nie były za piękne ale grać się bez problemu dało.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

ernin pisze:Mój pierwszy mim był właśnie ze skanów drukowany
Ze skanów z np eMule czy z retuszy od Valdiego? Bo różnica jakości jest kolosalna między jednym, a drugim.
paawelbula1 pisze:Zastanawiałem się czy nie spróbować wydrukować wersji ze skanów, ale niestety są one tak złej jakości, że to mija się z celem.
Bierz udział w życiu forum, a będzie Ci dane... :biggrin:

http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=1521


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
ernin
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Katiusha pisze:Ze skanów z np eMule czy z retuszy od Valdiego? Bo różnica jakości jest kolosalna między jednym, a drugim.
Ze skanów ściągniętych z torrenta a nie z retuszy wtedy jeszcze retusze nie istniały


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

ernin,

W takim razie podziwiam Twój zapał. =D> Miałeś chyba ogromną ochote na giercowanie w MiMa, że tak zrobiłeś? :biggrin:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
ernin
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: ernin »

Katiusha pisze:ernin,

W takim razie podziwiam Twój zapał. =D> Miałeś chyba ogromną ochote na giercowanie w MiMa, że tak zrobiłeś? :biggrin:
Heh to prawda że bardzo mi się chciało grać choć wcześniej grałem tylko 2 razy ale nagle znalazłem to forum i tak mi się zachciało grać że sobie wydrukowałem bo nie miałem kasy na oryginał. Grało się naprawdę dobrze za pionki robiły moje figurki z Warhammera Lotra nadal zresztą ich używał choć mam już oryginał i normalne pionki.


Awatar użytkownika
Critter
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2008, 15:22
Lokalizacja: Żyrardów
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Critter »

Ja bym odpuścił torenty. Chyba, że w celach informacyjnych. Za nim miałem swoją podstawkę MiMa, nawet nie znałem wszystkich zasad. Miałem tylko dodatek do MM i wszystko tworzyłem sam. Nie robiłem kopii, a jedynie wzorowałem się. Wpierw wystarczą zarysy, potem można uszczegóławiać.


Jump outside the Real
Awatar użytkownika
Master
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 195
Rejestracja: środa 30 sty 2008, 16:01
Lokalizacja: Głogów
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Master »

Ehhh Podstawę kupić to nie jest problem (jeżeli ktoś ma kasę). Gorzej jeżeli ktoś chce takie Smoki czy Mistrzów zdobyć.... Tu zaczynają się prawdziwe schody.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Master pisze:Ehhh Podstawę kupić to nie jest problem (jeżeli ktoś ma kasę). Gorzej jeżeli ktoś chce takie Smoki czy Mistrzów zdobyć.... Tu zaczynają się prawdziwe schody.
Sprawe rozwiązują retusze MiMa dostępne u Valdiego. Oszywiście nie na piękne oczy tylko za troche pracy włożonej w forum lub dodatek. 8-[


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Master
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 195
Rejestracja: środa 30 sty 2008, 16:01
Lokalizacja: Głogów
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Master »

Tyle że ja niechcę retuszu Kati :doubt: Ja chcę mieć oryginał a to jest problem.... Może kiedyś się uda..... Btw. Jeżeli ktoś z forum chciałby się pozbyć Mistrzów za w miarę rozsądną cenę to jestem zainteresowany (A wiem że są osoby które ni wyciągają ich nawet z pudełka).


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Ostatnio były na Allegro Smoki i Mistrzowie. Ale u handlarzy MiMem i zdzierców. Odpowiednio za Smoki w opcji Kup Teraz 189PLN a u drugiego za 99PLN.
Mistrzowie za 80PLN i u drugiego za 60PLN.
Wogóle kiedyś taki jeden wycenił mi komplet MiMa na 800PLN!!! Szok! #-o
Naprawde nie podoba mi sie to że ktoś próbuje tak zdzierać z fanów MiMa... :doubt:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Master
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 195
Rejestracja: środa 30 sty 2008, 16:01
Lokalizacja: Głogów
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Master »

Wiem Kati widziałem. Nóż mi się w kieszeni otworzył, no nic mam nadzieję że kiedyś się uda. W ogóle to najbardziej chciałbym całe pismo 4/93 ale wiem ze to mało mozliwe.


Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

Naprawde nie podoba mi sie to że ktoś próbuje tak zdzierać z fanów MiMa...
a co to ma do rzeczy? fan czy nie fan. Ja będąc fanem też muszę zapłacić za bilet na koncert x zespołu tyle samo co nie fan a mogliby dla fanów zrobić wyjątek... To jest wolny rynek tu nie ma miejsca na sentymenty ;)


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Dragon
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: piątek 30 mar 2007, 15:25
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: Dragon »

Nie jestem specem w kwestii wyceny MiM-a ale sam nie raz widziałem idiotyczne wręcz ceny -700 zł za komplet.
Taniej wyjdzie, jak ktoś druknie z torrentowych plików (jakość tragicznie tragiczna).

W zasadzie rozumiem każdą ze stron, ale też warto podkreślić, że MiM ma prawie tyle lat co ja, nowych egzemplarzy nikt nie drukuje.

Są osoby, takie chociażby jak ja, które mają ochotę sobie pograć od czasu do czasu, i nie specjalnie zależy mi na tym by mieć oryginał.
A są osoby, które poznają każde wydrukowane karty, każdą wydrukowaną planszę i honor nie pozwoli zasiąść.


Awatar użytkownika
Katiusha
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Posty: 1614
Rejestracja: wtorek 02 paź 2007, 23:30
Lokalizacja: z Krainy MiMa ;)
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Katiusha »

Dragon pisze:Taniej wyjdzie, jak ktoś druknie....
Prawde mówiąc, po podliczeniu wszystkiego, druk na drukarce atramentowej (podstawy i oficjalnych dodatków Sfery) w maksymalnej rozdzielczości i np przy zastosowaniu kartridzy z tuszem foto wcale dużo taniej nie wychodzi.
I oczywiście przy własnoręcznym napełnianiu kartridza, bo przy kupnie nowych albo nawet "regenerowanych" to wychodzi już o wiele drożej.
I jeśli nie ma się jeszcze przygotowanych materiałów do druku np retuszy, to dochodzi jeszcze do tego sporo pracy i czasu zużytego na dopracowanie.
Poza tym trzeba jeszcze potem wyciąć i ewentualnie (w sumie jeszcze przed wycięciem) posklejać arkusze jak ktoś nie drukuje dwustronnie.
Dragon pisze:Są osoby, takie chociażby jak ja, które mają ochotę sobie pograć od czasu do czasu, i nie specjalnie zależy mi na tym by mieć oryginał.
A są osoby, które poznają każde wydrukowane karty, każdą wydrukowaną planszę i honor nie pozwoli zasiąść.
Pierwsze słysze aby ktoś miał takie fochy... Co za różnica czy drukowane czy oryginał? To znaczy jest oczywiście różnica, ale jak się nie ma oryginału, to najważniejsze aby pograć na czymś, prawda?

Ja sama mam oryginał, ale i tak wszystko drukuje tzn podstawe i dodatki Sfery i autorskie aby mieć wersje "stuningowaną" np z Przedpolami Piekieł. I aby karty były jednakowe we wszystkich częściach. :biggrin:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niej w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
budyn2h
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 03 kwie 2008, 19:08
Lokalizacja: Znienacka
Płeć:

Post autor: budyn2h »

Witam wszystkich.

Ostatnio stałem się posiadaczem MIM'a(ponownie, po latach) i brakuje mi 1 karta miasta i 4 przygód z podstawki. W związku z czym mam pytanie odnośnie dodruku, a raczej źródeł.
Na torrencie są 2 torki, jeden 300mb, drugi jakoś 370mb. Na emulu jest zip 216mb.
Czy to są te same pliki, tylko inaczej spakowane czy też może są to skany od różnych ludzi?
Który z nich najlepiej pobrać? Bo nie zawsze jest tak, że ten najcięższy jest w najlepszej jakości, a chciałbym zrobić dodruk jak najlepszej jakości.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12808
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Napisz do mnie na PM jakie karty potrzebujesz.

Co do Torentów i Emule to nic takiego co nadawało by sie do skompletowania czy też dokompletowania MiM sie nie nadaje.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
ODPOWIEDZ