WKO kontra reszta świata ;)

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Leviathan [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

WKO kontra reszta świata ;)

Post autor: Leviathan »

Temat wydzielony z dyskusji o Demonie z Nadprzestrzeni:
http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=130

Emil777 pisze:Ja jak już ide do Otchłani to idę żeby sobie ją zwiedzić i nic poza tym.
Taka mała wycieczka turystyczna, hm?
:mrgreen:
Ostatnio zmieniony czwartek 27 wrz 2007, 11:12 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

Tak :D nie przepadam za nią już o stokroć wolę jaskinię ;) można powiedzieć że to taka mała wyprawa turystyczna :biggrin:


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Wolisz Jaskinię? <rotfl> Chyba za... To chyba za... kurde - nie wiem w czym może być lepsza. POza tym co wymieniałeś do Otchłani chodzi się po to by znaleźć najlepszy ekwipunek typu Platforma Antygrawitacyjna etc, albo zapolować na Boga :) Żaden dodatek nie daje takich możliwości jak WKO. A zwłaszcza Jaskinia, w której co druga karta sprawia problemy w interpretacji...


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

Może dla ciebie karty w jaskini sprawiają problem w interpretacji dla mnie są one w pełni zrozumiałe. Tak wolę jaskinię za jej mroczny klimat, za karty i za to że do jaskini nie idzie sie na początku gry bo można szybko zginąć. WKO nie lubię za to że jest w kosmosie co mi nie pasuje nic a nic do świata mima i za poszukiwaczy z otchłani co są o kant dupy rozbić pod względem klimatyczności do reszty postaci.
Żaden dodatek nie daje takich możliwości jak WKO.
dla mnie miasto i jaskinia dają więcej możliwości od wko.


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
Leviathan [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

Emil777 pisze:dla mnie miasto i jaskinia dają więcej możliwości od wko.
Tylko porównaj ich jakość.


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

Emil777 pisze:Może dla ciebie karty w jaskini sprawiają problem w interpretacji dla mnie są one w pełni zrozumiałe.
Aha, jasne, tylko że te karty są tak napisane że NIE MOGĄ być w pełni zrozumiałe (chocby Przedmioty które działają jak miejsca lub zdarzenia i nie wiadomo czy je zabierać czy nie itd. przykładów jest cała masa.

Ty po prostu nie lubisz WKO i tyle. A obiektywnie jest to LEPSZY, lepiej dorpacowany, lepiej wyważony dpdatek niż Jaskinia.
WKO nie lubię za to że jest w kosmosie co mi nie pasuje
A nie mówiłem?


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

dla mnie miasto i jaskinia dają więcej możliwości od wko.
To akurat nie jest subiektywna sprawa - każdy gracz na kazdej z plansz ma tyle samo możliwości, więc nie ma "dla mnie więcej/dla mnie mniej". Gdzieś już o tym pisałem i wymieniłem przykłady. Nigdzie nie ma takich możliwości rozwoju jak w WKO. Jak lubisz jasknię za to, że nie idzie się tam na początku gry, to za to samo powinieneś lubić WKO - tam na początku łatwiej zginąć niż w Jaskini.

A co do kart z Jaskini - jak są dla Ciebie jasne, to znaczy, że ich nie czytałeś. Co druga zawiera błędy etc. Wiele z kart ma źle dobrane typy kart co powoduje kolejne problemy. W niektórych przypadkach nie wiadomo czy karta zostaje na planszy czy nie - itd, itp...


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Leviathan [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

pretorianstalker pisze:każdy gracz na kazdej z plansz ma tyle samo możliwości
Z tym się nie zgodzę.

Po pierwsze: Poszukiwacze ustawowo uznani za nielegalnych przybyszy mają w Mieście o wiele ciężej niż pozostali

Po drugie: Poszukiwacze posiadający zdolności powiązane z daną planszą mają prościej od innych (np. mój Bankier albo Kosmiczny Pirat czy Morlok)

Po trzecie: Poszukiwacze mają bazową Moc na wysokim poziomie mają o wiele prościej w Jaskini - bo latwiej im dorpowadzić do sytuacji w której sami wybierają drogę

Itd..


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Gracz i poszukiwacz to dwie różne rzeczy ;) Ja mówiłem o graczach. Przed wylosowaniem postaci, zawsze masz taką samą ilość opcji na każdej z plansz, która jest policzalna i można ją porównać pomiędzy planszami ;)


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Leviathan [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

Gracz prowadzi Poszukiwacza i chcąc nie chcąc jego możliwości są uzależnione od wskazanych przeze mnie czynników.


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Nigdy nie jesteś w stanie spasować i powiedzieć - "ok, sorry - źle zrozumiałem" czy coś w tym stylu. Każdy gracz ma takie same możliwości na każdej planszy, no chyba, że np grasz z jakimś rasistą i jesteś czarny O_o Każda plansza niesie ze sobą ograniczoną ilość możliwości rozwoju i możliwości te są identyczne dla każdego z grających przed rozpoczęciem gry.
każdy gracz na kazdej z plansz ma tyle samo możliwości
Jest więc to stwierdzenie prawdziwe i nie można się niezgodzić. Mówiłem wyraźnie o graczach, a nie o ich poszukiwaczach i setkach tysięcy róznych sytuacji jakie możemy spotkać w czsie gry... jeden poszukiwacz ma Poltergeista, Przekleństwo, List Gończy, jest Kanibalem, jest taki, jest inny... nie odnoszę się do takich sytuacji bo jest ich niemal nieskończona ilość.

Ewentualnie możnaby powiedzieć, że gracz nieznający zasad mają mniejsze możliwości, albo jakieś inne półmózgi. Gra przed rozpoczęciem jest zawsze równa dla każdego gracza w każdym miejscu na świecie :)


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

Może dla was karty z jaskini sprawiają problemy bo trzymacie sie instrukcji jak rzep psiego ogona. Ja mam własną interpretację instrukcji oraz co poniektórych kart w mimie i po takim czymś dla mnie jaskinia jest całkowicie zrozumiała i bedę dalej uważał że jaskinia czy miasto jest o niebo lepsze od WKO i nic wam do tego :twisted:
Może i jakość jaskinie jest średnia jednak dla mnie jej grywalność od WKO jest o niebo lepsza. - i nie piszcie mi że nie mam racji bo nie zgodzę się z wami. Dla mnie WKO jest kiepskie - i chyba mam prawo do takiej oceny? co nie?
A co do kart z Jaskini - jak są dla Ciebie jasne, to znaczy, że ich nie czytałeś. Co druga zawiera błędy etc. Wiele z kart ma źle dobrane typy kart co powoduje kolejne problemy. W niektórych przypadkach nie wiadomo czy karta zostaje na planszy czy nie - itd, itp...
na jakiej zasadzi śmiesz twierdzić że nie czytałem ich? jeśli bym ich nie czytał to nie mógłbym ocenić jaskini... zrozum z bratem swoim że każdy człowiek ma własne zdanie i nie musi być ono takie jak wasze!


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Zrozum z rozumem swoim, że Jaskinia jest zrąbana i koniec. Jak Ci się podoba - Twoja sprawa, ale to, ze jest zrabana jest faktem obiektywnym. Nie mam ochoty więcej z Tobą dyskutować na jakikolwiek temat, bo Twoje argumenty są żenujące.

"Ja uważam, ze Jaskinia nie zawiera błędów bo nie trzymam się instrukcji i sam wymyślam zasady." Czyż to nie jest żałosne? Jak takimi stwierdzeniami chcesz podważać prawdziwość tego co napisałem to się zastanów pięć razy i potem nie pisz nic :P Bo się kompromitujesz. Jak się nie trzyamsz zasad to w ogóle najlepiej nie komentu jak co jest grywalne bo nie możemy dyskutować. Ja powiem, że w Mieście nie ma szans na rozwój, a może zaraz mi wyskoczysz, że są, bo jak rzucisz 6 u Czarodziejki to spełnia Ci 10 życzeń O_o I jak tu można rzeczowo rozmawiać?

Ja wypowiadam się tylko i wyłącznie na temat tego co jest, a nie na temat tego co sam wymyślam. Rozpoczynając tą dyskusję też nie wiedziałem, że mówisz o jakichś wyimaginowanych zasadach i zapisach, więc mogleś to zaznaczyć na początku - nawet bym klawiatury nie zużywał.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12806
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Zabiorę głos bo wywiąże sie kolejna kłótnia. A tego chyba nikt nie chce co nie?

według mnie porównywanie dodatków jest do dość dziwne, fakt faktem można zawsze porównać wykonanie, ilość możliwości zyskania czegoś ilość możliwości utraty punktów czy poszukiwacza. Uważam jednak że przede wszystkim jakoś podświadomie sie porównuje czy dany dodatek pasuje to danego świata. Niektórzy, w tym Ja, nie uważają że MiM jakoś pasuje Laser górniczy czy żyro kompas, dlatego odrzucają niektóre rozwiązania/dodatki przyjmowane przez innych, którym ten rodzaj fantasy nie przeszkadza. (Przyokazji gdzież na forum już był o tym temat). Co do porównywania czy cos ma większe możliwości to ja bym sobie odpuścił bo właśnie to co nam pasuje innym nie musi i nawet jak by dawało możliwość rozwinięcia poszukiwacza to i tak nikogo nie przekona.

Na koniec tego wywodu prosze wszystkich oto żeby umieli zrozumieć że każdy ma swój sposób postrzegania MiM i wolałbym żeby nie zaczynała sie kolejna kłótnia tylko dlatego że cztery osoby tego nie mogą zrozumieć.

Pozdrawiam Valdi


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Nie wiem kto czego nie może zrozumieć Twoim zdaniem, ale chyba tylko Emil ma tu problemy z rozumieniem czegokolwiek. Takie rzeczy jak:
-dopracowanie kart i błędy na nich
-ilość możliwości rozwoju
-ilość możliwości poniesienia śmierci na różnych etapach rozwoju
są czynikami, które można obiektywnie i ilościowo ocenić. To czy ktoś lubi WKO czy nie, nie ma tu NAJMNIEJSZEGO znaczenia, czego Emil pojąć nie może i wciąż próbuje przekazać, że w Jaskini i Mieście jest więcej możliwości na rozwój, bo on nie lubi WKO - dla mnie takie podejście jest conajmniej śmieszne. Nie da się stanąć ponad tym co lubię czego nie lubię, żeby powiedzieć pare słów obiektywnie?
Co do porównywania czy cos ma większe możliwości to ja bym sobie odpuścił bo właśnie to co nam pasuje innym nie musi i nawet jak by dawało możliwość rozwinięcia poszukiwacza to i tak nikogo nie przekona.
A czy te możliwości to nie jest właśnie to co wyżej wymienione? Chyba się lekko zaplątałeś i miałeś coś innego na myśli. Możliwości w dodatku to właśnie te jego policzalne cechy - miejsca do pakowania, ilość dobrego sprzętu etc. Jakie inne możliwości niesie ze sobą dodatek? nigdzie nie wypowiedziałem się ani razu o realiach Jaskinia vs WKO, a mimo to Email co chwila pisze, że on i tak woli Jaskinię bo mu klimat bardziej pasuje i żebym nie pisał tego co napisałem bo on i tak woli Jaskinię, a ja pytam co ma piernik do wiatraka? Ja nie mówię co kto ma woleć, tylko mówię jak jest. A że dyskusja z kimś kto wymyśla własne urozmaicenia i myśli, że wszyscy je znają na pamięć się nie klei to już inna bajka.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

Zagrałbyś ze mną to byś zrozumiał moje lekkie poprawki w regulaminie mima w którym jest mało zdrowego rozumu ;) ja wole pograć troszkę logicznie niż grać zgodnie z instrukcją gdzie gra będzie mało logiczna - a nie powiesz mi że instrukcja jest w 100% logiczna i grając zgodnie z instrukcją mima nie dochodzi do kontrowersji w grze...
Preet jakbyś czytał ze zrozumieniem forum to byś wiedział że gram na troszkę z tuningowanych zasadach w mima nawet kłóciłeś sie o coś ze mną w jakimś temacie gdzie dowiedziałeś się że nie gram zgodnie z instrukcją mima...
"Ja uważam, ze Jaskinia nie zawiera błędów bo nie trzymam się instrukcji i sam wymyślam zasady." Czyż to nie jest żałosne? Jak takimi stwierdzeniami chcesz podważać prawdziwość tego co napisałem to się zastanów pięć razy i potem nie pisz nic :P B
nie sprecyzowałem dokładnie tego co chciałem napisać jednak w tym zdaniu chodziło mi o lekkie modyfikacje w regulaminie gry.
Nie przeszkadzają mi małe niedociągnięcia w kartach jaskini. Starałem się je w miarę racjonalnie i logicznie poprawić. Znajomi z którymi gram zaakceptowali to BA nawet w niektórych msc mnie poprawili.
Zrozum z rozumem swoim, że Jaskinia jest zrąbana i koniec.
Zrozum rozumem swoim że mam odmienne zdanie od ciebie i koniec kropka.
Co do porównywania czy cos ma większe możliwości to ja bym sobie odpuścił bo właśnie to co nam pasuje innym nie musi i nawet jak by dawało możliwość rozwinięcia poszukiwacza to i tak nikogo nie przekona.
a to mi cały czas właśnie chodzi tylko co poniektórzy nie potrafią zrozumieć tego że ktoś inaczej ocenia niektóre rzeczy w życiu i dla niektórych są one nie do przyjęcia a dla innych są normalką.

Prett a na koniec do ciebie: prius quam exaudias ne iudices.

Nie chce mi się kłócić ciągle z dwójką forumowiczów dlatego kolejny wątek tego forum idzie do ignorowanych. Nie odczytam kolejnych postów więc nie trzeba odpowiadać na mój post.


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Skoro nie doczytasz to niech chociaż inni wiedzą, że partner do dyskusji z Ciebie żaden bo masz nikłe pojęcie o sensie tego co piszesz.

1.
Preet jakbyś czytał ze zrozumieniem forum to byś wiedział że gram na troszkę z tuningowanych zasadach w mima nawet kłóciłeś sie o coś ze mną w jakimś temacie gdzie dowiedziałeś się że nie gram zgodnie z instrukcją mima...
??? Co to w ogóle miało znaczyć? Oczywiście chodziło Ci o coś innego niż "czytanie ze zrozumieniem forum" ale jak zawsze nie wyszło.

2.
Zrozum rozumem swoim że mam odmienne zdanie od ciebie i koniec kropka.
Buahahaahahah :) Kolejny raz nieznajomość języka polskiego daje się we znaki. Po prostu nie wiesz w ogóle o czym piszesz. No chyba, że jak napisałem wcześniej nie czytałeś kart. TO NIE JEST SUBIEKTYWNA OCENA JASKINI - to fatk, a z faktami się nie dyskutuje.

3.
a to mi cały czas właśnie chodzi tylko co poniektórzy nie potrafią zrozumieć tego że ktoś inaczej ocenia niektóre rzeczy w życiu i dla niektórych są one nie do przyjęcia a dla innych są normalką.
No to się zgraliście z Valdim XD Obydwaj nie wiecie co piszecie. Pewne rzeczy nie są obiektywne. To tak jakby dowolnie interpretować np sondaże wyborcze - PO ma powiedzmy 26%, a PiS 24, ale ktoś powie - dla mnie PiS i tak ma więcej O_o Sorry - ale to co wypisujecie jest tak dziwne, że nawet Strefa 11 wysiada.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12806
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Jako że każdy przedstawił swój punkt widzenia a nikt inny nie chce sie włączyć do dyskusji zostaje ona zamknięta na jakiś czas żeby uspokoić trosze towarzystwo.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Zablokowany