Smieszne sytuacje podczas grania

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Finnael
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 09 wrz 2008, 09:41
Lokalizacja: Mielec
Płeć:

Post autor: Finnael »

W naszej stałej, MiMowej paczce krążą już dwie growe legendy.
1) Jeden z naszych kumpli niezwykle rzadko wygrywa. Pierwsze zwycięstwo odnotował przy rozgrywce numer 40. Długo jednak przedtem, sfrustrowany ciągłymi niepowodzeniami, zawędrował do skarbca w podziemiach. Wylosował szóstkę. Nigdy wcześniej nie był tak blisko wygranej. Chyba przez dwie minuty odprawiał rytualny taniec radości. A kiedy skończył, to rzuciłem Weryfikację. Myślałem, że mnie zabije wzrokiem, podczas gdy cała reszta graczy leżała na ziemi turlając się ze śmiechu.
2)W jednej z pierwszych rozgrywek, kiedy jeszcze nie znaliśmy wszystkich kart na pamięć, postanowiłem zrobić kumplom dowcip. Mamy drukowaną z retuszy wersję MiMa i w domu zauważyłem, że "Szkatułka" z podziemi wydrukowała mi się przez przypadek dwukrotnie. Jedną kopię miałem u siebie, podczas gdy z drugą graliśmy. Podczas jednej ze standardowych rozgrywek, gdzieś już bliżej zakończenia, w podziemiach natrafiłem właśnie na kartę szkatułki. Jak to wtedy robiliśmy, głośno i wyraźnie przeczytałem instrukcję. Dodałem jednak na końcu: "Niezależnie od wyniku rzutu, szkatułka po otwarciu rozpada się. Zjedz jej kartę.". Po czym autentycznie ją zjadłem. Mina kumpli - bezcenna. Dopiero później wyjaśniłem im, że mam zapasową kartę.


Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Haha, no to rzeczywiście musiało być zabawne. Takie sytuacje zawsze cieszą :)


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Zjedzenie kapitalne! :)


Obrazek
Awatar użytkownika
Battonsson
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 334
Rejestracja: sobota 12 mar 2011, 08:58
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Battonsson »

Dobre, dobre :)

To zresztą dopiero otwiera pole do popisu, do wymyślania co można zrobić z kartą zamiast nudnego i przewidywalnego "karta odchodzi/wędruje/zstępuje/itp. na stos kart odrzuconych".

I można np. tak:
-spal tę kartę
-zdematerializuj tę kartę
-zanieś tę kartę do punktu utylizacji odpadów chemicznych
-umieść tę kartę na orbicie
-schowaj tę kartę w lodówce
-po rozdrobnieniu nakarm tą kartą dowolne zwierzę domowe
-oddaj tę kartę pierwszemu napotkanemu domokrążcy
- itd, itp :P


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Battonsson pisze:-po rozdrobnieniu nakarm tą kartą dowolne zwierzę domowe
Zgłaszam to do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami :evil:

xD


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Hahahaha ja zrobię takie: "Kup tej karcie koszulkę. Niech nie będzie naga". I w ten sposób zabezpieczę sobie wszystkie karty za friko :twisted:


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
czeski_
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

Ja kiedyś zacząłem grę Minstrelem i zginąłem w ciągu 4 tur. Nie pamiętam dokładnie jak to było ale stanąłem na Cmentarz i stracilem punkt, potem jakoś zmienił mi się charakter na zły i straciłem kolejny w kapliczce. Reszte straciłem w walce :-) Od tej pory Minstrel uchodzi za największego przegrańca.

Inna sytuacja - jeden z graczy z jakiegoś powodu chciał iść do wioski - po co, nikt nie pamięta. Zaczął śpiewać piosenkę "A ja idę do wioski, a ja idę do wioski,, a ja idę do wioski! AAAAAAAAAAAA!" i drapał dywan kiwając się na boki. Śpiewal tak dopóki tam nie dotarł a zajęlo mu to dobrych kilka minut. Od tej pory zawsze jak ktoś zdecyduje się iść do wioski powtarza ten rytuał :-)

W grze Diablo II był błąd w tłumaczeniu - jak najeżdżało się myszką na Topór, wyskakiwala nazwa Topów. Od kiedy to wyczailiśmy zawsze jak ktoś wyciągał broń w MIMie mówił "Topów" nawet jeśli był to miecz :D

Jak ktoś stanie na polu LAS to mówi "Zagajnik na piź***e" :-)

Jak ktoś startuje w Mieście śpiewa "Jestem z miasta".

Mamy setki podobnych rytuałów. Praktycznie każde pole ma swoje hasełko: Kiedy ciągnie się kartę w Puszczy jest "puszczam się"; jak ktoś stanie na Polach to jest "oram"; Ktoś wylosuje dziewice mówi "O! Dziewica! Już niedługo" :D


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ja kiedyś zacząłem grę Minstrelem i zginąłem w ciągu 4 tur. Nie pamiętam dokładnie jak to było ale stanąłem na Cmentarz i stracilem punkt, potem jakoś zmienił mi się charakter na zły i straciłem kolejny w kapliczce. Reszte straciłem w walce :-) Od tej pory Minstrel uchodzi za największego przegrańca.
Standard, ale nie Minstrelem, tylko Wojownikiem z Zaświatów. Zaprawdę powiadam, że nie przypominam sobie sytuacji podczas gier w starego MiMa, ażebym dłużej nim grał niźli 5 tur. Ale i zdarzało mi się często grać nim 4 tury.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Astropata
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1134
Rejestracja: sobota 18 paź 2008, 17:18
Lokalizacja: Józefów
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Astropata »

Czasem są takie sytuacje, że w danej drużynie czy dla danego gracza jakaś obiektywnie dobra postać jest słaba. Pamiętam styuację jak graliśmy z naszym znajomym z Otwocka kilka partii kiedyś i tak mu się zdarzało, że mu się trafiał Zabójca jako Poszukiwacz, a potem szło mu tragicznie i albo ginął albo przegrywał ostro. Stąd po jakims kolejnym pechowym rzucie krzyknął zdenerwowany - "Znowu! Następnym razem niech będzie ktokolwiek, Mnich, Kapłan, byle nie j***y Zabójca!"


Awatar użytkownika
nick
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Rozszerzona plansza
ZunTzu - Magiczny Miecz
Posty: 525
Rejestracja: wtorek 01 cze 2010, 14:34
Lokalizacja: Trójmiasto / Leeds
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: nick »

Mi zdarzylo sie zginac w dwoch turach. Zaczalem gre w Kosmicznej Fortecy - rzut do Strefy Radioaktywnej i nastepnie do Petli Czasowej i za kazdym razem wynik 3-4. Efekt dwie tury i po dwa stracone zycia ; p Nie pamietam kim gralem ale na pewno jakas postacia z WKO.


asd
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

nick pisze:Zaczalem gre w Kosmicznej Fortecy (...) Nie pamietam kim gralem ale na pewno jakas postacia z WKO.
No co Ty :shock:

Wybacz, nie mogłem się powstrzymać ^^

Ale trzeba przyznać, że śmierć już po 2 turach to imponujący wynik ;)


wiecha
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 31
Rejestracja: wtorek 14 gru 2010, 08:25
Lokalizacja: Dębica
Płeć:

Post autor: wiecha »

niedawno szwagier pobił rekord - śmierć w pierwszym ruchu - w kosmicznej otchłani wyciągnął kartę kosmicznych orków - walka z 4 orkami o sile 4 - niestety żadnemu nie dał rady :) na dodatek zbroja go nie obroniła ani raz :)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

wiecha pisze:niedawno szwagier pobił rekord - śmierć w pierwszym ruchu - w kosmicznej otchłani wyciągnął kartę kosmicznych orków - walka z 4 orkami o sile 4 - niestety żadnemu nie dał rady :) na dodatek zbroja go nie obroniła ani raz :)
Istny majstersztyk :mrgreen:


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

A to nie jest tak, że traci się 1 punkt po pierwszej przegranej z taką sforą i nie walczy się dalej?


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

arai pisze:A to nie jest tak, że traci się 1 punkt po pierwszej przegranej z taką sforą i nie walczy się dalej?
Ja zawsze grałem podobnie jak Wiecha - walczysz z 4 po kolei i za każdego tracisz 1 punkt Wytrzymałości. Podobnie z Bandą Zombiech.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Widzisz ja to zawsze traktowałam jako jeden wróg grupowy ;P


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
wiecha
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 31
Rejestracja: wtorek 14 gru 2010, 08:25
Lokalizacja: Dębica
Płeć:

Post autor: wiecha »

Jeszcze sytuacja z poprzedniej rozgrywki :) , ogólnie nasz zestaw MiM składa się z oficjalnych dodatków i kilku dodrukowanych dodaktów autorskich. Otóż w tejże grze główną role odegrali jeźdzcy apokalipsy, mianowicie jest tam taki czar który daje automatyczna wygraną jeśli na planszy jest 3 jeźdzców - i tak w istocie pod koniec gry było. Razem ze szwagrem mielismy juz całkiem niezłe postacie, zaczynała się gra ładnie rozkręcać. Szwagier (Troll) miał w posiadaniu właśnie ten czar a także jak się później okazało czar przeistoczenia, wiec potęga była po jego stronie. Jakoś tak się złożyło że poszedł do jaskini i podjął próbę zdobycia magicznego kryształu. Niestety dla niego okazał sie za słaby i postac mu strasznie osłabła (tam sie jakos traci punkty siły i mocy za przegrana walke). W tym momencie było juz 3 jezdzcow na planszy, więc postanowił szybciej zakończyć zabawę i uzył tego potęznego czaru z dodatku. Na moje szczescie tez mialem czary m.in rozproszenie magii :) (nie wiem czy rozproszenie powinno działac w takiej sytuacji :) ale w naszych rozgrywkach panuja czasem dosc swobodne zasady wiec mniejsza z tym ;)
Próbował wiec dalej - przeistoczeniem we mnie - i tu kolejny wałek - szczesliwie moja postac znala czar odbicia haha - i biedny troll zmienil sie w kogos innego, na dodatek mial tylko 1 pkt wytrzymalosci.

Ja z kolei w nastepnej turze przez skarbiec w podziemiach trafilem do korony władzy.
Tam pechowo wylosowalem karte Czarnoksieznika ktory po zwycieskiej walce zmienia srodkowa kraine w przedpola piekieł i rzuca na wszystkich czar rozkaz. Oczywiscie byłem za cienki na niego :) Szwagier padł w nastepnej turze, ja jeszcze sie trzymalem chwile ale tez skonczylem marnie hehehe

Ogólnie gra pełna zwrotów akcji i smiechu co nie miara, zwłaszcza przy solidnym zaopatrzeniu w browarek ;)

Dzisiaj byc moze kolejna partyjka :)


Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Też muszę jakieś dodatki sobie dodrukować. Albo jakieś zestawy kart, np. od Nemo :P


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
Miszon
Astropata
Astropata
Astropata
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2011, 20:27
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Miszon »

Hehe, zarąbista końcówka! :-D


http://www.radio-orbit.pl - proszę słuchać najbardziej alternatywnej listy przebojów w Polsce :-)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Póki nie miałem WKO, to kartę "Porwanie" traktowaliśmy jako automatyczny zgon. Najweselej było, kiedt ktoś to wylosował w swojej pierwszej turze (był taki przypadek), albo jak miał megaprzypakowaną postać, 20 siły i mocy, same magiczne artefakty... idzie do Korony Władzy.... i łup w kosmos ;) Od tej chwili zwrot "Wyjebane w kosmos" zyskał nowe znaczenie ;)


Obrazek
ODPOWIEDZ