Zapisanie stanu gry ;)

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mriswith [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Emil777 pisze:Zazwyczaj i tak kończymy grę przed zdobyciem korony władzy bo zawsze komuś coś podczas gry wyskoczy i musi gdzieś nagle iść jak komórka zadzwoni...
Przydałby się dobry sposób na save'owanie jak to już gdzieś ostatnio była mowa. Co by nie mówić: rozgrywki bywają dość długie w MM, a co dopiero w MiMie może być, gdzie macie więcej dodatków.


Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

Tak tylko że sejwy nasze teraz mogłyby trwać i miesiąc bo zanim wszyscy zjada się na jakiś week do domów z uczelni to potrwa to troszkę. Jednak na wakacjach z pewnością będziemy sejwować z pomocą aparatu fotograficznego :)


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Najlepiej urządzić sobie kanciapkę do grania, taką jak ja mam np w chacie. Jest to pokoik na poddaszu, gdzie nikt nigdy nie wchodzi. Mam tam duży stół, który nakryłem fajnym zielonym materiałem. Prawdziwy pokoik do grania :) I tam spokojnie można zostawić grę na jakiś czas, bez obawy, że ktoś tknie.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

niestety ja i moim znajomi mieszkają w bloku wiec takie cos odpada jednak pomysł świetny i naprawdę żałuję że nie mamy takiego pomieszczenia bo nawet sesje w dnd nie mieliśmy gdzie rozgrywać :/


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Najlepiej tam jest nocą, kiedy jedynym oświetleniem jest wisząca krzywo żarówka wystająca ze ściany razem z kablami. Światła daje raczej mało i fajny klimacik jest. Świec nie próbowaliśmy, ale pewno by było zbyt ciemno do czytania Kart.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
chmiel
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 17:19
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: chmiel »

Gural przecież ty nawet kart już nie czytasz tylko wiesz dokładnie co jest na karcie po obejrzeniu obrazka :)


Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

chmiel pisze:Gural przecież ty nawet kart już nie czytasz tylko wiesz dokładnie co jest na karcie po obejrzeniu obrazka :)
Nie no jeszcze niektórych z 402 Kart nie znam na pamięć ;]


Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

Pomysł ze zrobieniem zdjęcia jest spoko, ale co ze stosami kart odrzuconych?

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to popakowanie kart stosami.


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

No właśnie niektóre karty trzeba zapakować do osobnych woreczków (polecam takie foliowe zamykane z jednej strony). Szczególnie ważne jest to w przypadku posiadanych czarów. Co do stosu kart odrzuconych daje to nam na każdy dodatek dodatkową kupkę, ale czy one są potrzebne? rozgrywkę zapisujemy po paru godzinach, także jeżeli sie ostro gra to ponad połowa kart przygód jest już odrzucona, i według mnie spokojnie można ją wmieszać spowrotem. przykładowo w grach szczególnie internetowych potwory pojawiają sie na nowo, ta że niema chyba z tym problemu tutaj.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

Valdi pisze:jeżeli sie ostro gra to ponad połowa kart przygód jest już odrzucona, i według mnie spokojnie można ją wmieszać spowrotem. przykładowo w grach szczególnie internetowych potwory pojawiają sie na nowo, ta że niema chyba z tym problemu tutaj.
To różnie bywa. Kilka przykładów:

Któryś z Poszukiwaczy zdobywa Laskę Władzy albo inny potężny przedmiot. Po długim polowaniu pozostałym graczom udaje się dopaść "szczęśliwca" odebrać mu przedmiot i zgodnie z wcześniejszym porozumieniem przetopić go u alchemika. Wtasowanie tego przedmiotu na nowo wywołałoby zapewne w towarzystwie polemikę...

4 Jeźdźcy Apokalipsy. Po żmudnych staraniach udało się jednego ubić i zapobiec tym samym zakończeniu rozgrywki przed czasem. Wtasowanie go z powrotem do talii zaczęłoby zabawę od nowa...

Do czego zmierzam? Do tego, że to w jaki sposób postąpimy ze stosami kart odrzuconych w dużej mierze zależeć będzie od tego co się na nich znajduje i czy są możliwe jakieś interakcje pomiędzy kartami które są albo będą w grze a tym stosem.

Jeżeli są, to wskazane jest odłożenie go w takiej postaci w jakiej jest i nie wtasowywanie go z powrotem do talii.


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

No tak a co robisz jak stos kart Przygód sie skończy?, niestety to jest jedyna możliwość dzięki której mamy ciągłość rozgrywki bo niestety nie wyobrażam sobie gdy przechodząc przez krainy prawie nic by sie nie działo. Fakt wtasowanie paru kart jest nieuchronne ale tak to już bywa że czasem i drugą Laskę Władzy sie znajdzie :D


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

Valdi pisze:No tak a co robisz jak stos kart Przygód sie skończy?
Dbam o to żeby się nie skończył, a więc dodrukowuję regularnie nowe karty i powiększam tym samym stos.

\:D/


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

Kiedyś i one się skończą :P i trzeba będzie przetasować je ponownie.
Ja pamiętam jak karty przygód podczas jednej rozgrywki kończyły nam się 3 razy. Ach to było... świetnie się grało. Nie wspominając już o kartach np: miasto czy podziemi gdzie były one kilka razy tasowane. Teraz nie wiem czy byłoby to możliwe przy tylu dodatkach aby przygody tyle razy przetasować... wtedy jednak jak graliśmy nie było tego forum i nie wiedzieliśmy nic o żadnych dodatkach zresztą neta wtedy mieli tylko i wyłącznie wybrańcy...


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
mriswith [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Valdi pisze:No właśnie niektóre karty trzeba zapakować do osobnych woreczków (polecam takie foliowe zamykane z jednej strony).
Albo też umieszczając w pudełku jedne układać na plecach a sąsiednie na bokach.


Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

mriswith pisze:Valdi napisał/a:
No właśnie niektóre karty trzeba zapakować do osobnych woreczków (polecam takie foliowe zamykane z jednej strony).

Albo też umieszczając w pudełku jedne układać na plecach a sąsiednie na bokach.
A dla prawdziwych fanatyków: w trakcie rozgrywki zapisywać co zostało odrzucone i w ten sposób zrobić listę stosu kart odrzuconych. Wbrew pozorom nie wydaje mi się to wcale takie żmudne (zwłaszcza, gdy gra kilka osób).


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
Critter
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2008, 15:22
Lokalizacja: Żyrardów
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Critter »

No właśnie nie wiem w czym problem. Ja spinałem talie gumką recepturką tak (na 8 z 0), że spinała całość, a zarazem rozdzielała odpowiednie stosy. Karty, które kategorycznie chcecie odrzucić możecie wypiąć oddzielnie albo spisać na kartce, że w razie ponownego wylosowania po skończeniu talii nie mają brać udziału w grze.

Ja spisywałem głównie stan poszukiwaczy i położenie określonych kart przygód na planszy, dla których uważaliśmy, że jest sens spisywania. Reszta lądowała w stosie kart użytych. Spisywanie wbrew pozorom szło szybko, gdyż stosowałem skróty (LT - lodowy troll) albo piktogramy (dzwon przywołania). Ponieważ karty pakowaliśmy w wyodrębnionych pakietach, bez problemu po czasie można było rozszyfrować skróty.


Jump outside the Real
Awatar użytkownika
Master
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 195
Rejestracja: środa 30 sty 2008, 16:01
Lokalizacja: Głogów
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Master »

My zapisujemy jedynie to co posiada poszukiwacz. Reszta jest tasowana i z powrotem trafia do talii. Nikomu to nigdy nie przeszkadzało ;-)


Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 42
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

W dodatku "Korona Władzy" zamieściłem "arkusz save" w postaci tabelki, w której znajdują sie rubryczki dla każdego obszaru w grze z miejscem na wpisanie co się na którym obszarze znajdowało, Poszukiwaczy wraz z dobytkiem chowamy do oddzielnych woreczków, a to co jest na planszach zapisujemy - w 15 minut można zrobić save'a z 10 plansz, jego "wczytanie" zajmuje mniej więcej tyle samo czasu. Podczas gry z wykorzystaniem mojego projektu zapis stanu gry okazał się bardzo przydatny.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
ODPOWIEDZ