Erotyka w fantastyce

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Ale pytanie jak ta grafika była by zaprezentowana na karcie?
PoKrAk pisze:uwaga dzieci nie zaglądać
No właśnie jak sam napisałeś Dzieci Nie zaglądać i tu byśmy wrócili do początku rozmowy w której zaznaczyłem że bywa tak że gram właśnie z dziećmi!! więc skoro sam piszesz że by niezaglądać to czy taka grafika powinna pojawić sie na karcie poszukiwacza?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

Ale pytanie jak ta grafika była by zaprezentowana na karcie?
Gdybyś używał przecinków może bym wiedział co masz na myśli. Tak mogę się tylko domyślać :neutral: (sorry że to powiem ale to u Ciebie nagminne).
Czy aby na pewno dokładnie TAKA grafika była na jakiejś karcie ?
tu byśmy wrócili do początku rozmowy w której zaznaczyłem że bywa tak że gram właśnie z dziećmi!!
No widzisz, a ja nie :P
czy taka grafika powinna pojawić sie na karcie poszukiwacza?
to pewnie zalezy od tego czy ktoś gra z dziećmi czy tez nie.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Sprecyzuje pytanie skoro nie rozumiesz. Jak tak grafika zostałaby zaprezentowana na karcie? Wiadomo że każdą grafikę trzeba w jakiś sposób wykadrować, obrobić i z retuszować. w poprzednim pytaniu nie zabrakło żadnego przecinka.

Widzisz Ty ograniczasz dostęp do gry skoro nie grasz z dziećmi tak? Więc równie dobrze możesz na drzwiach do pokoju gdzie rozgrywacie partię wywiesić czerwone kółeczko. Oczywiście pisze teraz z przesadą ale tylko po to aby jasno przedstawić mój punkt widzenia. Ja natomiast grywam w różnych miejscach nigdy nie protestuje jeżeli syn kolegi chce z nami pograć, tak samo w klubach i innych miejscach każdy kto chce może pograć, a mając komplet wiem że nikogo, ani ojca syna ani jego babci, nie zbulwersuje postać nagiej kobiety na karcie w którą to jego syn, czy jej wnuk sie wciela. Magia i Miecz to gra rodzinna i nie mówię nikomu nie.

No właśnie wszystko zależy w jakim gronie grasz, ja gram w różnym i dlatego mam takie a nie inne podejście.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

Sprecyzuje pytanie skoro nie rozumiesz.
aj, już rozumiem, jedno słowo (by) mi umknęło, a ze zwykle pożerasz przecinki uznałem że pewnie i tym razem o to chodzi :-"

Cała kwestia polega więc na tym z kim i gdzie grywamy. Jakbym prowadził (teoretycznie bo wiem że tego nei będę robił) sesję RPG z 12 latkami to raczej by w niej nie było zarówno brutalnych morderstw jak i scen o zabarwieniu seksualnym, co innego gdy gram z 20 -latkami. MiMa tyczy się to samo. Jakbym miał grać z dziećmi wydrukowałbym sobie ocenzurowaną wersję grafiki i po kłopocie.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

No Cieszę sie że doszliśmy do porozumienia. Czemu grywam z dziećmi tylko dlatego że czasem to i fajna zabawa oderwać sie od szarej rzeczywistości, a że ja też zacząłem grę w wieku dość młodym to i przyjemnie jest powciągać takie osoby w ten świat. :)
A więc rozmowę można by toczyć ale niech jak ktoś będzie sie udział to przy okazji weźmie tą ważną rzecz jaką jest wiek grup z którymi sie gra.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

Valdi pisze:Czemu grywam z dziećmi tylko dlatego że czasem to i fajna zabawa oderwać sie od szarej rzeczywistości, a że ja też zacząłem grę w wieku dość młodym to i przyjemnie jest powciągać takie osoby w ten świat
Czytając tego posta wyobraziłem sobie trzydziestolatka grającego w MiMa z dwunastoletnimi dziećmi i proponującego wykorzystać w rozgrywce karty z dodatku Harem. :mrgreen:

To zakrawa na czyn karalny! [-X

Na szczęście na razie nie powstają u nas dodatki typu 'hard". No chyba, że są, ale nikt się nimi nie chwali... :-k


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
Eliz
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 15 maja 2007, 15:28
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Eliz »

Osobiście uważam że karty z Haremu są na tyle bajkowe, że chyba nie robią jakiegoś wielkiego wrażenia ;) Swoją drogą pamiętam swoje odległe początki z MiM i jakoś nie przypominam sobie żeby mną "wstrząsnęła" jakaś karta ;)


Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

Eliz pisze:jakoś nie przypominam sobie żeby mną "wstrząsnęła" jakaś karta
Bo w tych kartach jakie wydała Sfera nie ma raczej niczego co mogłoby wstrząsnąć w tym sensie o jakim rozmawiamy. Kilka razy ktoś rzucał tekst o Harpii, ale mnie wydaje się to po prostu śmieszne...


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Leviathan pisze:Czytając tego posta wyobraziłem sobie trzydziestolatka grającego w MiMa z dwunastoletnimi dziećmi i proponującego wykorzystać w rozgrywce karty z dodatku Harem. :mrgreen:
Chciałby sprostować. Po pierwsze jeszcze na szczęście jestem w wieku zaczynającym sie od cyfry 2, po drugie owszem gram z Dziećmi w wieku zbliżonym do 12 ale to dlatego że moi znajomi niestety już takowe mają (chciałem zauważyć że jak byłem mały grywałem ze starszymi i często tacy teraz już mają własne dzieci) Dokładnie jak przed chwilą zaznaczyłeś nie rozmawialiśmy tu o dodatkach Sfery, ani też nie miałem na myśli dodatki w stylu Harem, tylko temat zaczął sie od grafik które zamieściłem na poprzedniej stronie.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Eliz
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 15 maja 2007, 15:28
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Eliz »

A tak poza tym to z dziećmi należy grać, żeby im wpajać jaką wartość mają tego typu gry...Ja właśnie kończę pedagogikę i stwierdzam, że dla większości liczy się już niestety tylko komputer...:/


Awatar użytkownika
Gamekeeper
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
Inkwizytor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Posty: 962
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 14:42
Lokalizacja: Krakw
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Gamekeeper »

Bo takie sa prawa zmiany pokolen, poprzednie zylo na ksiazkach my na radiu i telewizji nastepne na komputerze, kto wie co bedzie dalej... Kwestia jest tylko aby zaczac to tolerowac.


Nie traktujmy życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziemy z niego żywi. A tak poza tym wynajmę anioła stróża na umowę-zlecenie.
Awatar użytkownika
pillowbookworm [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty Smoków
Poszukiwacze
Posty: 229
Rejestracja: wtorek 20 lut 2007, 15:45
Lokalizacja: Miasto
Płeć:

Post autor: pillowbookworm »

Chodzi Ci o tą Grafike (po lewej skub, po prawej kusicielka z dodatku ZP_LK):
Ech Valdi a nigdzie w związku z ZP+LK nie pojawia się znaczek, że zawiera grafiki tylko dla dorosłych ;-). Przy okazji dopiero ta Kusicielka zwróciła moją uwagę na ten dodatek i widzę że jest on dostępny tylko drogą kupna. Szkoda że brak jakiegoś demo np chętnie bym się dowiedział czy obszary mają takie opisy jak w wersjach angielskich czy daliście coś nowego? Można by to gdzieś puścić z takimi zabezpieczeniami przed drukiem/rozpowszechnianiem jakie uprawiał kiedyś noway w dodatkowych kartach do podziemi.
A tak ogólnie w temacie to zawsze mnie śmieszyło że erotyka jest na ostrzejszym cenzurowanym niż przemoc. Przecież MIM aż ocieka Zbrodnią ;-) . Ach to mordowanie ludojadów i innych strażników, żeby zdobyć punkty! ;-)


gry Sfery kupuję ekonomicznie Podziemia+Miasto+Jaskinia=9 mz;podstawka MM=5mz
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Nieraz pisałem w związku z ZP+LK odezwij sie na PM to zobaczysz jak łatwo zassać dodatek :)

No i starczy offtopu.

No ja tam krwi lejącej sie na prawo i lewo nie widzę to tez jej młodszym nie będe cenzurował (ale określenie), w końcu MiM to przede wszystkim wyobraźnia wspomagana krótkimi opisami kart.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

pillowbookworm pisze:Przecież MIM aż ocieka Zbrodnią . Ach to mordowanie ludojadów i innych strażników, żeby zdobyć punkty!
Właśnie! I to jeszcze jakimi narzędziami!


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

A tak poza tym to z dziećmi należy grać, żeby im wpajać jaką wartość mają tego typu gry...Ja właśnie kończę pedagogikę i stwierdzam, że dla większości liczy się już niestety tylko komputer...:/
Na szczęście teraz powoli ludzie zaczynają sobie z tego zdawać sprawę i dzięki temu rynek gier "analogowych" powoli się odradza. Problem jest w tym, że wiele dzieciaków nawet nie wie, co to jest gra inna niż komputerowa i ile frajdy może dostarczyć. Kiedyś miałem zajęcia z dzieciakami, często wystarczy im pokazać jaka to fajna zabawa i same chcą grać :)
Btw nie wspomnę już o kompletnym puszczeniu w niepamięć gier "podwórkowych".
pillowbookworm pisze: A tak ogólnie w temacie to zawsze mnie śmieszyło że erotyka jest na ostrzejszym cenzurowanym niż przemoc. Przecież MIM aż ocieka Zbrodnią ;-) . Ach to mordowanie ludojadów i innych strażników, żeby zdobyć punkty! ;-)
Nie ma gier nie opartych na przemocy. Na upartego nawet w durnym chińczyku czy tetrisie można się dopatrzeć uśmiercania pionków i klocków :P


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Problem jest w tym, że wiele dzieciaków nawet nie wie, co to jest gra inna niż komputerowa i ile frajdy może dostarczyć
Zgadzam sie. Mam 13 letniego kuzyna, ktory od kad poznal gry planszowe musze przyznac, ze skutecznie odciagaja go od kompa. I to nie tylko MiM, ale takze Robin Hood, czy Wladca Pierscieni. W obcego tak sie wgryzl, ze latwo mnie ograł :???: . No ale niestety maly procent tych dzieciakow ma 10, czy 15 lat starszego brata, kuzyna czy wujka, zeby go w te oldschoolowe gry wprowadzic. A niestety na jakiekolwiek propagowanie planszowek u nas raczej nie ma co liczyc.
Widzisz Ty ograniczasz dostęp do gry skoro nie grasz z dziećmi tak?
Ale o kogo tu sie wlasciwie rozchodzi, bo 12, 13 - latkowie to juz nie sa dzieci ;-) , nie zakrywaja oczu na widok nieszczesnej harpii, czy niewolnicy. Te karty nie robia na nich wiekszego wrazenia, o ile w ogole roznia sie dla nich od innych kart.
A z mlodszymi jesli juz ktos gra to raczej nie podejrzewam, zeby stosowal dodatki autorskie.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Nie zgadzam się. Mylisz przemoc z rywalizacją, która rzeczywiście jest elementem sine qua non w zasadzie każdej gry. Przemoc nie.
Przecież dodałem - :P ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
zbynu
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 239
Rejestracja: środa 16 maja 2007, 17:39
Lokalizacja: Kielce
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: zbynu »

wracajac do tematu moim zdaniem erotyka w grach planszowych nie powinna wystepowac poniewaz gry moga tylko stracic na swej czystosci i dziewiczosci gry planszowe rozwijaja wyobraznie myslenie i uspokajaja w przeciwienstwie do gier komputerowych ktore w wiekszosci sa typu zabijaj zabijaj zabijaj i albo pokazane niecenzuralne obrazki albo alkohol albo przemoc jedyne co laczy obie typy gier to to ze mozna sie zatracic na ladny okres czasu :))
Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

zbynu pisze:moga tylko stracic na swej czystosci i dziewiczosci
Oprócz odniesienia do karty Dziewica nie za bardzo wiem co masz na myśli mówiąc o dziewiczości gier, w tym MiMa...


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
Sedes_z_Ebonitu
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2008, 23:38
Lokalizacja: ze wsi
Płeć:

Post autor: Sedes_z_Ebonitu »

Jeszcze nie widziałem kogoś kto wyrósł na zboczeńca z powodu zobaczenia kawałka cycka na karteczce :mrgreen:


"Nie, nie chcę wpływać i należeć!
I tak beze mnie - o mnie - gra.
Jednego nikt mi nie odbierze:
Ja jestem ja! ja! ja!" Jacek Kaczmarski
Mecenas
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 90
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2008, 21:18

Post autor: Mecenas »

żeby tylko, he he he... O:)


Awatar użytkownika
Darken Rahl
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 57
Rejestracja: piątek 02 paź 2009, 15:10
Lokalizacja: Pleszew
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Darken Rahl »

Nie no osobiście uważam, że gdyby w tej grze byli sami po zęby uzbrojeni wojownicy walczący z hordami przerażających stworów, było by nudno ;) Element płci żeńskiej w MiM wręcz dodaje tej grze charakteru i przyjemności czerpanej z gry ;] Co do Harpii to grałem w kilka gierek chociażby na PC, w których harpie występowały, i żadna nie latała sobie chociażby w skórzanym staniku ;) Ale właśnie tak harpie mają wyglądać. Ale szczerze mówiąc nie dostrzegam w tej grze zbytniej erotyki, chyba najbardziej wyrazisty przykład daje ta harpia, w autorskich chyba jest taka karta jak rozpustnice, poprawcie mnie jeśli się mylę...


Czarna ręka chaosu dosięgnie każdego!!!
Tymon555
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 07 cze 2010, 18:03
Lokalizacja: znam to miejsce?
Płeć:
Wiek: 26

Post autor: Tymon555 »

Sorry za offtopa,
ale ja mam 12 lat i jak zobaczyłem niewolnice czy rozpustnice (sam wydrukowałem)
to nie zwróciłem na to uwagi.

Ale za to harpia... wymiata! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Czekam na tusz do druku!
Fajnie, dziś będzie!
Awatar użytkownika
nillu
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karczma
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 01 maja 2007, 15:33
Lokalizacja: Gdynia
Płeć:

Post autor: nillu »

Ja właśnie pracuję nad moim pierwszym dodatkiem - Karczma według nillu. Będzie to w zasadzie przerobienie dodatku Artownika - Karczma. Pojawi się sporo nowych kart karczmy, a wśród nich sporo o tematyce erotycznej. Bedzie bowiem można będzie zaliczyć to i owo \:D/
I tak ma być: kurtyzana, miejscowa dziewka, bezwstydnica, żona karczmarza, cudzołożnica, półelfka i inne :D Efekty przeważnie związane z regeneracja Wytrzymałości, a przy odrobinie szczęścia także dodające Wytrzymałość.
Także dojdzie trochę erotyki i zarazem prezent dla wszystkich głodnych takiego rodzaju hulanki w MiM!


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

nillu pisze:a przy odrobinie szczęścia także dodające Wytrzymałość
To szczęście to bym sobie darował, gdyż przeważnie chłopy maja tak, że jak noc pochędożą to rano w pełni sił wstają :) I morale rosną tak czy siak. :P


ODPOWIEDZ