Fenomen Far Outer Region

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Michael [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Fenomen Far Outer Region

Post autor: Michael »

Wiele dodatków już powstało a jeszcze więcej miało lecz sczezło w powijakach. Powstają dodatki wzorowane na dodatkach angielskich , dodatki autorskie od początku stworzone przez ich autora , dodatki wreszcie które są przeróbka innej gry jak MM. Spośród wszytkich jednak Far Outer Region jest wyjątkowy. Czemu ? Ano dlatego że powstało już coś koło pięciu jego wersji w języku polskim w tym dwie z Land of Ice ! To absolutny rekord. Zatem pytam co takiego jest w tym dodatku że tak chętnie jest tłumaczony na język polski ? Czyżby tęsknota za bezkresnym stepem ? :)


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Wydaje mi się, że naturalność z jaką się wpasowuje w planszę główną. Po mimo, że mam jeszcze nie grałem także trudno mi się wypowiedzieć.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Mnie osobiscie w planszy przykuwają świetne grafiki. Wszystkie inne plansze odbiegają od oryginału, ta jest zaś dość wierna. Ponadto pomysł na dodatek jest dość oryginalny(nie sądze zeby było wielu ktorzy by na cos takiego wpadli). Tak naprawde nie wiem czy komuś podoba się nawalenie kilkunastu plansz i potem przenoszenie się z jednej na drugą. Tu zaś mamy rozszerzenie głównej, co uwazam jest mocnym atutem.


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

(nie sądze zeby było wielu ktorzy by na cos takiego wpadli).
dodanie jeszcze jednego kręgu to jedno z pierwszych rzeczy jakie się nasuwają jak spojrzeć na planszę do MiMa z myślą o rozbudowie gry. Ale oczywiście zgadzam się, że to dobry pomysł, zamiast dorabiać niezliczone plansze po prostu powiększyć podstawową.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

PoKrAk pisze:dodanie jeszcze jednego kręgu to jedno z pierwszych rzeczy jakie się nasuwają jak spojrzeć na planszę do MiMa z myślą o rozbudowie gry
Moim zdaniem nie. Pierwsza rzecz jaka się nasuwa to stworzenie dodatku, zastępujacego któreś pole na planszy głównej (tak jak Miasto).

Dodanie nowych kręgów to naprawdę baaardzo oryginalny pomysł. Do tego niezwykle "grywalny" i wyśmienicie wykonany.


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Dziwne, jak jeszcze nie znałem tego forum to pierwsze co pomyślałem, że przydałby się dodatkowy krąg a nie rozbudowa pola :D


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

Moim zdaniem nie. Pierwsza rzecz jaka się nasuwa to stworzenie dodatku, zastępujacego któreś pole na planszy głównej (tak jak Miasto).
Napisałem jedna z pierwszych

Dla mnie dodanie kręgu to pomysł dobry, ale zupełnie oczywisty.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Widać, że przy robieniu MMa o tym pomyśleli, bo mamy już 3 kręgi oraz Kamienny Most, który jest odpowiednikiem Wew. krainy.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12806
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Widać, że przy robieniu MMa o tym pomyśleli, bo mamy już 3 kręgi oraz Kamienny Most, który jest odpowiednikiem Wew. krainy.
No niestety troszke nie tak MM ma inną budowę i nie jest trafne porównanie Kamiennego Kręgu z wew krainą. Ale chyba nie w tym sęk fenomen Zapomnianych Pustkowi polega na ich wykonaniu i tym jak sie wpasowaniu ich w plansze główną. I niema tu do rzeczy nic w stylu jaki sie ma pierwszy pomysł na dodatek bo ja moją (ręczną) Wioske zrobiłem na odzielnej planszy, tylko właśnie to że idealnie uzupełniają Podstawkę.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Ja mam podobne zdanie jak PoKrAk. Skoro są trzy zróżnicowane krainy na jednej planszy to czemu dorabiać kolejną planszę skoro można rozbudować już istniejącą? Poza tym dorobienie kilku dodatkowych kręgów zajmie znacznie mniej miejsca na stole niż kilku dodatkowych plansz :-p

A co do rozbudowy obszarów, to dobry pomysł jak z miastem ale np. wioska jest już całkowicie wtórna :roll: Zresztą jeśli do każdego obszaru zacznie się dorabiać planszę to będzie masakra a już były takie plany. To już lepiej dorobić do każdego obszaru osobny stosik kart (wszak co innego może cię spotkać w lesie, co innego na skałach).

A jeszcze co do FOR, jak już było napisane - wspaniałe wykonanie i prostota rozgrywki. Nie wprowadza żadnych nowych zasad, kart czy poszukiwaczy niezbędnych do gry. Po prostu rozkładasz dodatkowy krąg i już grasz.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Zendar
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 162
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 16:38
Lokalizacja: Południe
Płeć:

Post autor: Zendar »

Wydaje mi się, że fenomenem tego dodatku jest jego klimat, są to przecież zapomniane krainy, krainy które odkrywamy na nowo krainy "puste" i tajemnicze. Jeszcze raz powtarzam KLIMAT, KLIMAT i jeszcze raz KLIMAT. Poza tym prostota rozgrywki i powiększenie głównej planszy o nowe regiony (bardzo ciekawie pomyślane z nałożeniem dodatkowego pierścienia) =D>
Ostatnio zmieniony sobota 23 sie 2008, 20:29 przez Zendar, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Jeszcze raz powtarzam KLIMAT, KLIMAT i jeszcze raz KLIMAT. Poza tym prostota rozgrywki i powiększenie głównej planszy o nowe regiony (bardzo ciekawie pomyślane z nałożeniem dodatkowego pierścienia)
Ciekawe to moze, ale grywalne nie za bardzo (a szkoda). Ze wszystkich wersji ta lukasa jest chyba najbardziej utrzymana w klimacie mima - to mu ładnie wyszło. Problem w tym, ze za bardzo nie ma się tam po co wybierać. Także samo wzbogacenie owszem - dodatkowy pierscien powieksza plansze i ciekawie sie prezentuje, ale co z tego skoro nikt sie tam nie zapuszcza. Nawet pomysł, zeby ciagnac tam karty smokow nie poprawia zbytnio grywalności. Dlatego pozostaje tu duzy potencjal do wykorzystania. Jest plansza brak celu, fajnych kart, dodatkowych atrakcji sklaniajacych do odwiedzania dodatku, co w takim kontekscie sprawia, zę nawa "zapomniane pustkowia" jest jak najbardziej adekwatna :???: .


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
ODPOWIEDZ