Kosmiczna Otchlań

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
Felis [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kontrakty
Posty: 115
Rejestracja: piątek 09 sty 2004, 21:37
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 46

Kosmiczna Otchlań

Post autor: Felis »

Spotkalem sie na forum juz kilka razy z krytyka lub niechecia do tego dodatku. Jestem ciekaw co konkretnie inni o nim sadza.
Podobno nie pasuje klimatem... :?
Moze cos w tym jest ale dla mnie osobiscie to moj ulubiony dodatek. Jest niebezpieczny, nieprzewidywalny, mozna wiele zyskac ale i wszystko stracic :)
Jesli zas chodzi o klimat to Magie i Miecz poznawalem jako mlode pachole i wowczas nie mialem jeszcze zadnych wyobrazen o fantastyce. Na tym sie wychowalem. Dla mnie Otchlan jest wiec nierozlaczna czescia gry.
"Dlaczego psy sikaja na drzewa? Nie wiem, zawsze tak bylo. Dlaczego w MiMie jest Otchlan? Zawsze tam byla." :)
Moze dla tego nie widze zadnego dysonansu miedzy podstawka i tym dodatkiem tak jak nikt z was nie zastanawia sie nad grawitacja i geometria euklidesowa, w ktorej wychowyjemy sie od dziecka. ;)
A co Wy o tym sadzicie?


Kaj
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: piątek 13 sie 2004, 22:09

Post autor: Kaj »

Uważam że otchłań jest tak prymitywnie zrobiona jakby dziecko plansze rysowało, a karty wzieło z jakiś gwiezdnych wojen
Ostatnio zmieniony niedziela 15 sie 2004, 16:15 przez Kaj, łącznie zmieniany 1 raz.


Krzysztof
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 15 sie 2004, 16:15

Post autor: Krzysztof »

Moim zdaniem kwestia otchłani odchodzi za bardzo jak dla mnię od realii zasad tej gry i wogóle do niej nie pasuje... :lol:


Krzysztof
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 15 sie 2004, 16:15

Post autor: Krzysztof »

to powinna być zupełnie do innej gry np. gwiezdni komandosi :twisted:


Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

Krzysztof proponuje zaprzyjaznic sie z przyciskiem EDIT. Calkiem fajny z niego kolega...

Proponuje takze, przed napisaniem posta pomyslec czy nie zasmieca on Forum.

Pozdrawiam - Juri

EDIT: Krzysztof pisanie dwoch postow o tak znikomej ilosci wiadomosci doslownie co minute - patrz zegar w poscie - powinno zaslugiwac na bana.
Powiem po sportowemu - żółta kartka...


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
Felis [Autor tematu]
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kontrakty
Posty: 115
Rejestracja: piątek 09 sty 2004, 21:37
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Felis »

Panowie! :) Pod koniec nieco odbieglismy od Tematu.
A wracajac do tematu: w orginale ten dodatek ma tytul "Timescape" i jest pomyslany jako podroz w przyszlosc do czasow, gdy Imperium (to z Warhammera, na ktorym jest oparty caly "Talisman") rozciaga sie juz na cala galaktyke. Czyli ni mniej ni wiecej tylko do swiata Warhammer'a 40000. W polskim tlumaczeniu to sie troche zgubilo :) stad ten dysonans w klimacie.


ambar0
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 343
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 21:41
Płeć:

Post autor: ambar0 »

MiM:WKO jest od strony technicznej nienagannie wykonany. Natomiast klimat psuje cała otoczka (trudno jest usprawiedliwić Kosmicznego Pirata z Laserem Górniczym, biegającego po planszy głównej). Do tego kilka kart jest wybitnym przegięciem - Platforma Antygrawitacyjna, podobna do Sakwy Bez Dna. Zapewne Games Workshop szukało nowych nabywców na WH40k, i stąd ten pomysł... Sam dodatek nie jest najgorszym jaki wydano, ale psuje mozolnie budowany klimat Fantasy...


Optimus
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2004, 15:30

Post autor: Optimus »

"Kosmiczną otchłań" dostałem na urodziny w pierwszej klasie podstawówki.Mój kolega miał Główną. Wtedy nie dostrzegłem tego zgrzytu między światami jakie przedstawiają obie plansze strasznie się cieszyłem. Teraz jednak uważam otchłań za chybiony dodatek.Zgadzam się z ambar0.Ten dodatek psuje klimat. budujesz tratwę toporem a chwilę potem wskakujesz do statku kosmicznego i odwiedzesz czarne dziury i odległe zakątki wszechświata


Cthulhu-PL
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 09 wrz 2004, 21:13

Post autor: Cthulhu-PL »

W mojej opinii to nie jest zły dodatek, tylko czemu dość prymitywni (jak by na to nie patrzeć) poszukiwacze czują się tam jak ryba w wodzie :/


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

ambar0 pisze:MiM:WKO jest od strony technicznej nienagannie wykonany. Natomiast klimat psuje cała otoczka (trudno jest usprawiedliwić Kosmicznego Pirata z Laserem Górniczym, biegającego po planszy głównej). Do tego kilka kart jest wybitnym przegięciem - Platforma Antygrawitacyjna, podobna do Sakwy Bez Dna. Zapewne Games Workshop szukało nowych nabywców na WH40k, i stąd ten pomysł... Sam dodatek nie jest najgorszym jaki wydano, ale psuje mozolnie budowany klimat Fantasy...
Zgadza sie, dlatego nie uzywam tego dodatku gdyz zaburza piekna rownowage fantasy w grze !!!


Obrazek
Awatar użytkownika
lukas
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kanały
Lodowa Kraina
Wioska
Posty: 423
Rejestracja: środa 08 gru 2004, 23:15
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

X

Post autor: lukas »

Moim zdaniem Kosmiczan Odchłań jest świetnym dodatkiem, choć na pewno nie najlepszym. Przez kilak tur znajdujemy się w całkowicie obcym świecie i staramy się przeżyć. Jeśli będziemy mieli szczęście wrócimy z tej wyprawy z kilkoma przedmiotami które udało nam się znaleść. Poza tym ta plansza twoży wyjątkowy klimat przebywania w całkowicie obcym miejscu w którym zdani jesteśmy tylko na siebie i nie możemy kierować swoim losem. Można sobie wyobrazić że przdostaliśmy się na chwilę do jakiegoś wównoległego świata - mi się to podoba.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Owszem , ale gra traci swoja najlepsza ceche (klimat i grywalnosc) gdy nagle na glowna plansze wkroczymy z jakims kosmicznym robotem czy laserem :?


Obrazek
ambar0
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 343
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 21:41
Płeć:

Post autor: ambar0 »

IMHO, GamesWorkshop mogłoby się postarać i uciekać w SF... Przecież równoległe światy, czy coś podobnego mogłoby przejść. Oczywiście w klimatach fantasy, a nie SF.


Awatar użytkownika
Fej Wong
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 01 mar 2005, 11:17
Lokalizacja: Raczki (obok Suwałk) woj.Podlaskie

Post autor: Fej Wong »

Ja zabardzo za tym dodatkiem nieprzepadam i poprostu się niewypowiem na ten temat.
Niebęde też go krytykował bo to kwestia gustu kto co lubi co nie?


Obrazek
>>>>>>>>>>>>Prince Of Mirkwood<<<<<<<<<<<<
Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Zgadza sie postacie sa przegiete, a i kraina taka sobie. Tez nieczesto tam bywam, a juz nigdy z wlasnej woli. Ale jak juz jest taka plansza i caly dodatek to szkoda go marnowac. Przeciez sami mozemy ten dodatek uatrakcyjnic. Jestem pewien, ze sporo da sie z otchlani dobrego wycisnac, jesli wykazemy troche inwencji. Nowe karty lucasa sprawiaja, ze otchlan troszke zazebia sie z jaskinia, czy podziemiami, no ale zeby otchlan stala sie atrakcyjna trzeba tego jeszcze duzo, duzo wiecej.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
lukas
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kanały
Lodowa Kraina
Wioska
Posty: 423
Rejestracja: środa 08 gru 2004, 23:15
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: lukas »

Ja kiedyś też nie lubiłem Otchłani, dokładnie tak jak wy. Ale zmieniłem zdanie. Miejsce niby kompletnie inne, ale z drugiej strony, skor mogę rzucać czary, teleportować się i przechodzić przez magiczne wrota, to czemu miałbym nie móc przejść na chwilę do innego wymiaru. Tak to sobie w głowie poukładałem że kosmiczna otchłań zaczeła mi pasowac to tego świata. A pozatym można się tam naprawdę nieźle obłowić.


Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

Wlasciwie to ze mna jest tak, ze kiedys lubilem otchlan, ale teraz wiem, ze miasto, wioska i glowna plansza maja mi znacznie wiecej do zaoferowania ( wszystkie nowe karty jakie powstaja dotycza praktycznie tylko tych plansz)
Stad nie chce mi sie za bardzo włóczyc po kosmicznej otchlani. Wlasnie dlatego potrzeba jakies zachety. Jesli pojawia sie nowe ciekawe przedmioty, czy moze jakies ciekawe misje z dodatkow nad ktorymi w pocie czola co niektorzy pracuja - to prosze bardzo. Jestem jak najbarziej za.
Otchlan sama w sobie nie jest zla, ale potrzebuje nowej swiezosci i uatrakcyjnienia jak to sie stalo w przypadku pozostalych dodatkow.


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
Fej Wong
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 111
Rejestracja: wtorek 01 mar 2005, 11:17
Lokalizacja: Raczki (obok Suwałk) woj.Podlaskie

Post autor: Fej Wong »

lukas pisze:.... to czemu miałbym nie móc przejść na chwilę do innego wymiaru. Tak to sobie w głowie poukładałem że kosmiczna otchłań zaczeła mi pasowac to tego świata...
Lukas twój pogląd jest też poprawny bo oczywiście czemu nie?
ale te postacie to jakaś przesada jest.
No kto by pomyślał z karabinem przeciwko mieczowi?
kompletnie bez sensu.
W ostateczności został bym przy planszy ale co się tyczy tych około 10 czy 12 poszukiwaczy z kosmosu to według mnie oni odpadają!!


Obrazek
>>>>>>>>>>>>Prince Of Mirkwood<<<<<<<<<<<<
Awatar użytkownika
lukas
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kanały
Lodowa Kraina
Wioska
Posty: 423
Rejestracja: środa 08 gru 2004, 23:15
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Kontakt:

Post autor: lukas »

oni po prostu się urwali z choinki i amunicja im się skończyła. pozatym karabinu nikt się nie boi bo nie wie co to jest :lol:


kanibal
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 11:58

Post autor: kanibal »

Pożyczyłem sobie od klegi MiM-a . Mam trzy dodatki w tym kosmiczną otchłań (niemam instrukcji) i niewiem o co chodzi z tymi opisami plansz więc niemoge grać.
Co to jest :?: :!: POMOCY :!:


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

jak potrzebujesz jakas inst. to moge ci zeskanowac jak niechce ci sie jej poszukac w necie na ftpach itp.
co do "Co to jest ??!!POMOCY!!" sprecyzuj oco ci chodzi?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
ambar0
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 343
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 21:41
Płeć:

Post autor: ambar0 »

Kanibalu, opis tych miejsc na planszy:
ftp://gamekeeper:gamekeeper@ambar0.b0ne ... f/1003.BMP


kanibal
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 11:58

Post autor: kanibal »

ambar0 niemoge otworzyć tego pliku.
Może masz link do jakiejś strony z tymi opisami?


ambar0
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 343
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 21:41
Płeć:

Post autor: ambar0 »

Użyj klienta FTP, a nie przeglądarki internetowej:
ftp://ambar0.b0ne.com/
login=gamekeeper
pass=gamekeeper
TRYB PASYWNY=TAK

katalog=/incoming/admin/wko_kref/
plik=1003.BMP


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

No Kosmiczna otchłań psuje klimat gry dlatego tam niegram (szkoda było forsy na ten dodatek ale jak miec wszystkie to wszystkie... co nie. Co do silnych potworów to żeby niebyło za miło ja gram na własnych zasadach (jak bede miec chwilke wolnego to je przerobie na wersje elektroniczną i zamieszcze gdzies) a tak jak szukam dobrych mocnych wrogów to dodatek PP.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
ODPOWIEDZ