Podziemia - krotka gra na podstawie Magii i Miecza

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MAXtoon [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Podziemia - krotka gra na podstawie Magii i Miecza

Post autor: MAXtoon »

No właśnie chciałbym się dowiedzieć, czy zdarzało Wam się grywać w Podziemia, tj same? Chodzi o tą grę opcjonalną, w której należy tylko dojść do środka planszy, co daje zwycięstwo. Ostatnio grałem w towarzystwie 3 osób( nie chaląc się na 10 gier rozegranych wygrałem 6 :D ). I dawno tak się nie ubawliliśmy przy MiMie. Czary takie jak Bariera czy Pułapka, często mało przydatne w Podziemiach nabierają innego wymiaru, są niemal priorytetowe. Że już nie wspomne o Zapadni :D

A Wy? Macie jakieś doświadczenia? Jeśli nie polecam zagrać, naprawde niesamowity ubaw z tego jest ;)


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

W tej wersji mamy już 100% czystej losowości. Podziemia są takim dodatkiem w którym gracz ma naprawdę niewiele do powiedzenia a o wszystkim decydują kości. Tym samym nie widzę sebnsu w graniu na same podziemia. Równie dobrze można sobie w nie grać samemu trzema postaciami bo i tak nie mamy zbytniego wpływu na to co się któremu poszukiwaczowi przydarzy.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Ale za to gra się szybko ;) Nigdy nie próbowałem :D Może być zabawnie :D W Chińczyku też tylko decydują kości a gra się fanie :P


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
MAXtoon [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

PoKrAk pisze:W tej wersji mamy już 100% czystej losowości. Podziemia są takim dodatkiem w którym gracz ma naprawdę niewiele do powiedzenia a o wszystkim decydują kości. Tym samym nie widzę sebnsu w graniu na same podziemia. Równie dobrze można sobie w nie grać samemu trzema postaciami bo i tak nie mamy zbytniego wpływu na to co się któremu poszukiwaczowi przydarzy.
Nie do konca. Czary to karty, na ktore ma sie wpływ. Rzucone w odpowiednim momencie potrafia niezle namieszac. Ponadto Wykorzystanie odpowiednich umiejetnosci też daje jakąś tam przewage. Owszem element losowy jest decydujący, jak w większości gier. Tak jest też w normalnej Magii i Mieczu. Jeśli wyciągasz dobre karty to wygrywasz ;) Wszędzie jest element losowy. Fakt że w podziemiach ma to decydujący raczej wpływ, ale nie zmienia to faktu ze rozgrywka jest zabawna ;)


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Nawet życie opiera się czasem na losowości w tym co nam się przydarzy, więc tym bardziej powinniśmy to zaakceptować w planszówkach, co widzę niektórym przychodzi z trudem, jeśli w ogóle przychodzi.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
Piecho
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 11 lut 2007, 10:26
Lokalizacja: Radom
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Piecho »

PoKrAk pisze: W tej wersji mamy już 100% czystej losowości. Podziemia są takim dodatkiem w którym gracz ma naprawdę niewiele do powiedzenia a o wszystkim decydują kości. Tym samym nie widzę sebnsu w graniu na same podziemia. Równie dobrze można sobie w nie grać samemu trzema postaciami bo i tak nie mamy zbytniego wpływu na to co się któremu poszukiwaczowi przydarzy.
Nie do końca. Zagraj a zobaczysz jakie emocje są przy wyciąganiu kart Podziemi, gdy już jesteś blisko Skarbca a wycigasz Żywą Statuę, z ktora automatycznie przegrywasz lub jak Max wspomnial zapadnię. Wtedy wszystko dzieje się od nowa. I co do losowości, popieram gurala i maxa, ze na czary ma sie wplyw. Niektóre z nich, które dotychczas uważałem za bezuzyteczne sa bezcenne w podziemiach.


Life is life.
PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

po 1 ileż tych czarów się zdobędzie w podziemiach?
po 2 to juz wolę pograć w chińczyka :P

W coś takiego równie dobrze mogę grać oglądając równocześnie film i tylko rzucając kostką jak mi ją ktoś poda w mojej turze. No thanks.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Piecho
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 11 lut 2007, 10:26
Lokalizacja: Radom
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Piecho »

PoKrAk pisze:po 1 ileż tych czarów się zdobędzie w podziemiach?
co najmniej 2 (magiczne lustro).

Nie chodzi mi o udowadnianie, że gra w same podziemia jest super. potwierdzam tylko opinie MAXa o tym, wyrażam swoje nazwijmy to odczucia ;) i zachęcam do gry. Naprawde ciekawie się gra.
Jeśli nie chcesz nie zmuszam Cię przecież ;)

Pozdrawiam


Life is life.
PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

co najmniej 2 (magiczne lustro).
WOW!!!
aż dwa czary!!!, no to mnie przekonałeś, jednak mamy znaczący wpływ na rozgrywkę \:D/


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
Ein
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 14 lis 2006, 20:02
Lokalizacja: Różaniec Metropolis :P
Płeć:
Wiek: 34
Kontakt:

Post autor: Ein »

Na pewno większy niż w chińczyku :>


Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

PoKrAk, grałeś w ogóle w same podziemia?


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Arek
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 122
Rejestracja: sobota 17 cze 2006, 14:16
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Arek »

@ Pokrak - prosze Cie nie wypowiadaj sie o sprawach o ktorychnie masz pojecia, ok?
nie grales w same Podziemia to zagraj i dopiero zacznij krytykowac

elo


PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

W same podziemia grałem raz czy dwa, i to było zupełnie wystarczajaco, żeby nigdy więcej tego nie robić. Jak wam się podoba to przecież nie zabraniam, rózne są sposoby na zabijanie czasu, mozna zagrać w chińczyka, w karty w wojnę :badgrin: , albo w same podziemia :mrgreen:


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
MAXtoon [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

po 1 ileż tych czarów się zdobędzie w podziemiach?
A ileż ty zamierzasz czarować tam? Cały czas? Chłopie, wystarczy jeden czy dwa czary. Przecież są postacie które zaczynają gre z czarem. I takowy może nieźle namieszać. Ale naprawde, na siłe przekonywać cie nie bede ;) A okazji do zdobycia czarów w Podziemiach wbrew pozorom jest kilka.
po 2 to juz wolę pograć w chińczyka :P
Nikt ci nie broni. Miłej gry :]
W coś takiego równie dobrze mogę grać oglądając równocześnie film i tylko rzucając kostką jak mi ją ktoś poda w mojej turze
To zabija przyjemność grania. Jeśli nie przejmujesz się w ogóle grą to po co w nią grać? Nie wiesz co sie dzieje na planszy i gra cie kompletnie nie obchodzi. Taka gra dopiero nie ma sensu :]


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

No proszę, jaki stary wątek się znalazł! W dodatku intrygujący... Po pierwsze: ja nigdy nie grałem w same Podziemia. Ale nasuwają mi się takie przypuszczenia:

W przeciwieństwie do standardowej gry tym razem mógłby być w korytarzach tłok. A więc wiele okazji do naparzania PvP. Z drugiej jednak strony nikłe szanse na rozwój postaci, zarówno w punktach jak i przedmiotach. Inna sprawa, że byłaby to raczej szybka i ekscytująca rozgrywka, raczej bez dłużyzn - jak wspomnieli Piecho, SeSim no i sam MAX. Brak konieczności decydowania się w którą stronę iść, wszystko to rysuje wizję gry szybkiej, lekkiej i przyjemnej. Chętnie spróbowałbym kiedyś. A swoją drogą podejrzewam, że gra w 2 osoby nie byłaby taka sama jak gra w 3, a jeszcze inaczej grałoby się w 4. Trzeba kiedyś sprawdzić.

A teraz... o Chińczyku! Panowie (którzy bagatelizujecie tę starą grę) sądzę że nie próbowaliście nigdy grać w Chińczyka "na ostro", a nawet przypuszczam, że ostatnio graliście we wczesnych klasach podstawówki. Czy w Chińczyku nie można decydować? O to chodzi, że jeśli gracz doprowadzi do braku możliwości wyboru, to znaczy że właśnie przegrywa. Wejdźcie sobie na Kurnik i spróbujcie tam wygrać prowadząc zawsze tylko jednego pionka. Powodzenia. Przy okazji jest to niezła lekcja pokory dla każdego kto myśli "eee, stare badziewie, każdego rozpykam". Także nie rozśmieszajcie mnie koledzy.

Gieferg knows also as PoKrAk: Po co zabrałes głos w tym temacie? Twoje podejście brzmi "Nie, bo nie. Rzućcie argumenty to je obalę bo tak". MAX spytał "czy ktoś grał i jakie wrażenia?" a Ty "nie widzę sensu". Dopiero potem dopisałeś "grałem raz czy dwa razy" - ale chyba ot tak napisałeś, bo jakoś wspomnień żadnych nie masz a tym bardziej uwag na temat ew. ulepszenia. Bo uwagi w stylu "bez sensu pomysł" należy sobie darować w takich rozmowach.

Przecież zamiast dyskusji o takim wariancie Podziemi ten temat zmienił się w przepychankę typu "PoKrAk kontra Forum". Podobne sytuacje obserwuję czytając archiwum postów i jestem załamany. Petowanie pomysłów jest takie modne ostatnio? Dezaprobata.... =;


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

wilczy pisze:Wejdźcie sobie na Kurnik i spróbujcie tam wygrać prowadząc zawsze tylko jednego pionka. Powodzenia.
Dokładnie. Grywałem swego czasu w chińczyka na Kurniku, raz nawet sparing z liderem tabelki. Doszedłem do bazy 3 pionkami, a on żadnym...przegrałem. Czy to zbieg okoliczności? Nie sądzę. W końcu jakoś ten ranking zdobył.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
PoKrAk
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1093
Rejestracja: niedziela 28 sty 2007, 14:27

Post autor: PoKrAk »

Wilczy pisze: PoKrAk: Po co zabrałes głos w tym temacie?
Po to żeby wyrazić swoją opinię. Nie wolno?
Bo uwagi w stylu "bez sensu pomysł" należy sobie darować w takich rozmowach.
Ja bym sobie na twoim miescu darował takie uwagi. Zwłaszcza kiedy dotyczą problemu sprzed dwóch miesięcy. Nie można się było ograniczyć do własnej opinii na temat zagadnienia??

Uważam że ten rodzaj gry jest upośledzony, wyprany z wszelkiego myślenia z wyjątkiem sytuacji gdy komuś sie trafi jakiś czar. Tym samym uważam to za totalną stratę czasu i wyraziłem swoje zdanie. Jesli się komuś nie podoba co piszę to jest na forum taka fajna funkcja "IGNORUJ" i po problemie. Jeśli coś nie ma sensu w takim temacie to najwyżej wyrażania swojej opinii o czyjejś opinii. Nie ja pierwszy zacząłem tu przekonywać do zmiany zdania trując w sylu "zagraj a zobaczysz".

I to tyle na ten temat. Nie mam powodów żeby do niego więcej zaglądac więc nie traćcie czasu żeby komentowac ten post.


Konto zablokowane. Aktualne konto:
Gieferg
Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Poszedł i nie wróci. Wobec tego kilka uwag dla przypadkowego czytelnika.

Po pierwsze: styl postów. Ludzie.... przecież jeśli coś się komuś nie podoba to jeśli to coś nie dotyczy jego samego (jak w przypadku np. przepisów dla wszystkich) ale opcjonalnych spraw, a już tym bardziej pytań typu "a co by było gdyby kiedyś zagrać tak a tak?" to do dobrego tonu należy zamknąć twarz i pominąć zagadnienie.

W bardzo k.rv złym tonie jest wrzucanie epitetów typu "pomysł jest idiotyczny, bez sensu, wy to się chyba nudzicie, jesteście naiwni jesli liczycie że ja tak zrobie u siebie". Takie stwierdzenia są czysto retoryczne (wnoszą zero) ale niestety także nieuprzejme. No i petują temat. To taka bardzo szczególna złośliwa odmiana spamu, nie dość że nic nie wnosi do dyskusji to jeszcze ją gasi.

Wierzę, że wszyscy inteligentni ludzie wiedzą, że na Forum panuje zasada: Jeśli wiem coś co popycha temat do przodu - piszę posta w tym temacie. Jeśli mam temat w nosie (a mam do tego prawo) to idę czytać inne tematy i nie robię zbędnego smrodu. Cieszę się że większość użytkowników konsekwentnie trzyma się tej zasady.

Generalnie petowanie należy do bardzo złych nawyków i jest dozwolone wyłącznie na jasną prośbę innego użytkownika zawartą np. w słowach "popatrzcie jak to wygląda i wytknijcie moje błędy / oceńcie".

Gdy pijany klient wchodzi do knajpy i kładzie buty na stół wrzeszcząc "lokal jest mój, reszta może stąd wyp. jak się nie podoba" to na powitanie dostaje ścierą w twarz od barmana a po chwili do rozmowy przyłącza się ochrona. Błogosławmy miejsca gdzie żaden mądrala nie macha ręką przed twarzami reszty obecnych w obawie przed złamaniem. Grzecznie proszę nie doradzac nikomu używania przycisku "ignoruj", szczególnie gdy do obowiązków tej osoby należy utrzymywanie porządku.

W sumie trudno byłoby mi się wytłumaczyć z pytania dlaczego z tym wyjeżdżam akurat w tym wątku. Ot, temat macierzysty jest właściwie wyczerpany i taki offtop już go na pewno nie zepsuje. Z drugiej strony czytam Forum po dłuższej przerwie i tego typu "kwiatki" trafiają mnie niespodziewanie. Stąd pewna losowość.

Pewne zachowania bardzo mnie irytują. A że czasem nóż w kieszeni sam się otwiera, to korzystam z drobnych przywilejów jakie niesie zielony kolor nicka. Sorry Winnetou.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
MAXtoon [Autor tematu]
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Pokrak pisze: Ja bym sobie na twoim miescu darował takie uwagi. Zwłaszcza kiedy dotyczą problemu sprzed dwóch miesięcy. Nie można się było ograniczyć do własnej opinii na temat zagadnienia??
Temat sprzed dwóch miesięcy ale nadal aktualny. Data nie swiadczy o niczym. Wazne jest czy tresc nadal przydatna i aktualna.
Tym samym uważam to za totalną stratę czasu i wyraziłem swoje zdanie.
Osobiscie gram w Magię i Miecz dla rozrywki, więc jeśli Podziemia kogoś(w tym wypadku mnie) relaksują, to jest to taka sama strata czasu jak gra w normalną Magię i Miecz. Pozatym można wyrazić swoją opinię na wiele sposobów, co pięknie pokazał wilczy (czasem się zastanawiam czy Ty stary przypadkiem nie jestes jakimś psychologiem, takie dobitne przykłady wyszukujesz ze po prostu, co ja bede gadał, respekt :) ).


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Wiem że to nie ten temat ale nie widzę celu w zakłądnaiu nowego z racji bliskości tematyki.

Czy ktoś z was grywał w samą Jaskinię ? Mnie sie zdarzyło i powiem wam że to strasznie trudna gra :)


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Michael pisze:Czy ktoś z was grywał w samą Jaskinię ? Mnie sie zdarzyło i powiem wam że to strasznie trudna gra
Grałem. Potwierdzam. Na początku zmieniałem Postać co minutę, bo poprzednia ginęła :) Ale jakoś z czasem się rozkręciło to i udało się osiągnąć cel. :) Fajną opcją przy grze w samą Jaksinię jest możliwość ciągnięcia z wybranego stosu.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
Enrot
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 24 cze 2007, 11:45
Lokalizacja: Słupsk
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Enrot »

Samą jaskinię miałem kiedyś przed Magicznym Mieczem i z konieczności musiałem grać tylko w to. Gralo się naprawdę przyjemnie. Pamiętam, że potem jak już dokupiłem Magiczny Miecz, stwierdziłem ,,kurde ale to łatwa gra." ;)


But the scars left by the war have not yeat healed. And the earth has not forgotten.
ODPOWIEDZ