W ile osób?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.

W ile osób grać najlepiej w MiM'a?

2
2
2%
3
13
13%
4
66
65%
5
14
14%
6 i więcej
7
7%
 
Liczba głosów: 102

Awatar użytkownika
HRABIA GENERAŁ LORD
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: HRABIA GENERAŁ LORD »

Chyba 4 jest najlepszą liczbą. To pewnie dlatego są 4 ROPUCHY i 4 KARTY ZMIAN CHARAKTERU.
Jednak najczęściej gram we 2 osoby- trudno więcej chętnych zwerbować. Rozgrywka idzie wtedy szybko, średnio około godziny to zajmuję, bo ja i kuzyn z którym gram znamy już większość kart na pamięć i wystarczy tylko rzut oka na obrazek, żeby wiedzieć o co chodzi.
Przyznam się, że zdarzało mi się grać samemu, ale to dawno temu :mrgreen:
Raz grałem w 7 osób, długo się czekało na ruch, ale byliśmy twardzi i nikt nie zrezygnował w trakcie.


Tyle miałem do powiedzenia.
Awatar użytkownika
kayoy
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 203
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 00:26
Lokalizacja: wschód
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: kayoy »

Tyle ludzi wyrosło z mima.. Kiedyś graliśmy tłumami.. A teraz jak gramy we 4 to rzadkość.. Ludzie dorastają i brakuje czasu na grę.. Mi się normalnie smutno robi jak widzę że kolejny koleś woli pójść do baru na bro (tak samo zresztą jak wczoraj i jeszcze dzień wcześniej) niż zagrać.. I boję się właśnie tego że już niedługo zostanę sam ze swoją grą bo na tym zadupiu ciężko o graczy.. człap...


...jesteśmy tarczami w waszych rękach
to my przyjmujemy ciosy
wy nie musicie się lękać
wystarczy przy sobie nas nosić...
Awatar użytkownika
Mathim
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 31 mar 2005, 00:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mathim »

Uważam, że odpowiedź na zadane w wątku pytanie zależy od sytuacji (nie tylko od gustów ale i od obiektywnej sytuacji). Otóż inną sytuacją dla gry w MiM jest rozgrywka paru osób w czyimś domu - w zależności od nastroju jedni rzeczywiście dążą do Korony Władzy, inni zaś fascynują się odkrywaniem coraz to nowych obszarów (przygód), a jeszcze inni mają ochotę zaliczyć wszystkie plansze itp - a zupełnie inną jest rozgrywka na Turnieju.

W domowych warunkach faktycznie część osób może się nudzić w oczekiwaniu na swoją kolej, jeśli jest zbyt dużo graczy, a oni chcą zrobić, w ich mniemaniu, coś ciekawego swoim poszukiwaczem, ale w warunkach Turniejowych już tak nie jest. Każdy chce tak grać, żeby wygrać i awansować do kolejnej fazy rozgrywek, albo wygrać całe Zawody, w związku z tym intensywnie obmyśla strategię i analizuje na bieżąco sytuację. W takich warunkach lepiej mieć więcej czasu do namysłu i nikomu już nie przeszkadza większa ilość graczy. Ktoś, kto w domu woli grać w cztery osoby, na Turnieju będzie zadowolony grając w gronie ośmiu przeciwników. Bowiem nie tylko będzie miał więcej czasu do namysłu nad ruchem, ale, pokonując aż tylu Poszukiwaczy swoim Poszukiwaczem doznaje więcej satysfakcji i chwały :) .

Prawdopodobnie dlatego grając na wrocławskich Turniejach MiM organizowanych w ramach konwentu Coolkon, mimo obsady Stołów Gry po od 6 do 8 Graczy nie zaobserwowałem żadnego niezadowolenia czy dyskomfortu z tego powodu u Uczestników. Jest prawdopodobne, że nawet 9 czy 10 mogłoby zostać zaakceptowane przez konwentowiczów, choć na taki eksperyment, choć z pewnością ciekawy, nie trzeba było się decydować :) .

W powyższej ankiecie dla sytuacji Turniejowej, zasadne jest zaznaczenie opcji: 6 i więcej.


ODPOWIEDZ