W ile osób?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.

W ile osób grać najlepiej w MiM'a?

2
2
2%
3
13
13%
4
66
65%
5
14
14%
6 i więcej
7
7%
 
Liczba głosów: 102

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Dotychczas nie miałem okazji grać z większą ilością osób niż 5, jednak zauważyłem, że im więcej, tym rozgrywka bogatsza, choć trudniej o skupinie. Jednak... to w końcu zadanie Mistzra Gry, utrzymywać nastrój ;)


Obrazek
Awatar użytkownika
kayoy
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 203
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 00:26
Lokalizacja: wschód
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: kayoy »

uważam że 5 osób to najlepsza ilość graczy.. zawsze jeśli zbieram ludzi do gry dzwonię do jak największej ilości osób i kto ma czas ten przychodzi.. zdarzały się gry w 7-8 osób owszem jest bardzo ciekawie ale robi się za duże zamieszanie.. na szczęście nie zdarza się żeby nie było z kim grać.. zaszczepiona dawka magii i miecza kiedyś dawno zostaje w nas do dziś..


...jesteśmy tarczami w waszych rękach
to my przyjmujemy ciosy
wy nie musicie się lękać
wystarczy przy sobie nas nosić...
Kondzio
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 14 lip 2009, 21:55
Lokalizacja: Bonin
Płeć:

Post autor: Kondzio »

Ja najbardziej lubię we 4. To idealna liczba :D


Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Najczęściej gram w 2-3 osoby, ale ostatnio dołączył nowy kolega który zawsze nabija się z każdej wyciągniętej karty. A jak przyniosłem MM SE z tymi dziecięcymi grafikami to uwagom nie było po porostu końca. Do tego grał pierwszy raz i zabiłem go w ciągu niecałych dwóch kolejek no i się obraził.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

ostatnio mam przyjemność dosyć często grać. Skład był różny, praktycznie co grę dochodził ktoś nowy, ktoś odchodził. Dzisiejsza partia była rewelacyjna, grały tylko 4 osoby i ze stosu Miasto, Kanały i Cmentarz przebraliśmy 2/3 Kart.
Niewielka liczba graczy sprawiła, że rozgrywka była szybka, dynamiczna i nikt jej nie spowalniał. W grze (o dziwo) zostały odwiedzone wszystkie biorące w grze udział dodatki, niestety jedynie Morze jest unikane jak ogień (dobre porównanie, nie ma co :D).
Polecam grę w składzie 3-5 osób, dodatkowym plusem jest granie z ludźmi, którzy już wcześniej mieli styczność z MiM, to znacząco przyśpiesza grę.


Machete
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 15:07
Lokalizacja: grindhouse
Płeć:

Post autor: Machete »

Ja grywam zwykle w 3 osoby i uważam to za idealne rozwiązanie. Próbowałem grywać w 4 i 5 ale gra się za bardzo ciągnie (ale tu podkreślam że gramy z Morzem i PP a te dodatki przedłużają rozgrywkę), z kolei jak sie gra w 2 osoby to troche nudnawo jest.
niestety jedynie Morze jest unikane jak ogień
Jeśli gracie z Morzem i jest unikane, to jaki sposób kończycie grę? Szukacie Magicznych Wrót, albo Wszechmocnej Istoty w WKO? :) Ostatnio zaczęliśmy grać z Wyspą Gadów i chęci graczy do odwiedzania Morza znacząco wzrosły.


If you're going to hire Machete to kill the bad guy, you'd better make damn sure the bad guy isn't you!
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Kończymy w ten sposób, że zazwyczaj 1 lub 2 graczy tam się wybiera i zdobywa te klucze i wrota otwiera, reszta ma to w dupie bo za ten czas wolą się podpakować i jak wrota są już otwarte ruszają do PP


Machete
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 141
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2008, 15:07
Lokalizacja: grindhouse
Płeć:

Post autor: Machete »

Kończymy w ten sposób, że zazwyczaj 1 lub 2 graczy tam się wybiera i zdobywa te klucze i wrota otwiera
No to przecież jest chyba norma. Jak się nie gra z Wyspą Gadów czy innymi dodatkami rozszerzającymi Morze to mają zwykle miejsce tylko 1 czy 2 rejsy po Morzu na jedną rozgrywkę. Jak dołaczyłem WG to zaczęło się pływanie po Artefakty :)


If you're going to hire Machete to kill the bad guy, you'd better make damn sure the bad guy isn't you!
Awatar użytkownika
yabollo
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 67
Rejestracja: czwartek 06 sie 2009, 14:24
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: yabollo »

Najczęściej niestety gram we dwóch.

Wg mnie najlepiej gra się w 3-4 osoby.

Czasem gram też z bratem, bratową i szwagierkami brata i to już jest 5 osób :) Bardzo dużo możliwości, ale zawsze jestem oszczędzany bo bratowa i jej siostry zawsze atakują mojego brata... ;) Brat się broni przed ich atakami i też rzadko zatruwa życie mojego poszukiwacza ;) No a gdzie dwóch się biję... :)


Poszukiwacz to rzeczownik, a rzeczownikami rządzą przypadki...
Awatar użytkownika
T-Bone
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 120
Rejestracja: sobota 17 lis 2007, 19:32
Lokalizacja: Jaworzno/Tuchlin
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: T-Bone »

Ja najczęściej gram gram 2 lub 3 osoby ale raz grałem 12 osób i była rzeź.

to było w 2000 r.

A ostatnio grałem 2007 w 2 osoby.


Awatar użytkownika
HRABIA GENERAŁ LORD
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 302
Rejestracja: niedziela 30 sie 2009, 20:27
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: HRABIA GENERAŁ LORD »

Chyba 4 jest najlepszą liczbą. To pewnie dlatego są 4 ROPUCHY i 4 KARTY ZMIAN CHARAKTERU.
Jednak najczęściej gram we 2 osoby- trudno więcej chętnych zwerbować. Rozgrywka idzie wtedy szybko, średnio około godziny to zajmuję, bo ja i kuzyn z którym gram znamy już większość kart na pamięć i wystarczy tylko rzut oka na obrazek, żeby wiedzieć o co chodzi.
Przyznam się, że zdarzało mi się grać samemu, ale to dawno temu :mrgreen:
Raz grałem w 7 osób, długo się czekało na ruch, ale byliśmy twardzi i nikt nie zrezygnował w trakcie.


Tyle miałem do powiedzenia.
Awatar użytkownika
kayoy
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze
Posty: 203
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 00:26
Lokalizacja: wschód
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: kayoy »

Tyle ludzi wyrosło z mima.. Kiedyś graliśmy tłumami.. A teraz jak gramy we 4 to rzadkość.. Ludzie dorastają i brakuje czasu na grę.. Mi się normalnie smutno robi jak widzę że kolejny koleś woli pójść do baru na bro (tak samo zresztą jak wczoraj i jeszcze dzień wcześniej) niż zagrać.. I boję się właśnie tego że już niedługo zostanę sam ze swoją grą bo na tym zadupiu ciężko o graczy.. człap...


...jesteśmy tarczami w waszych rękach
to my przyjmujemy ciosy
wy nie musicie się lękać
wystarczy przy sobie nas nosić...
Awatar użytkownika
Mathim
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 49
Rejestracja: czwartek 31 mar 2005, 00:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mathim »

Uważam, że odpowiedź na zadane w wątku pytanie zależy od sytuacji (nie tylko od gustów ale i od obiektywnej sytuacji). Otóż inną sytuacją dla gry w MiM jest rozgrywka paru osób w czyimś domu - w zależności od nastroju jedni rzeczywiście dążą do Korony Władzy, inni zaś fascynują się odkrywaniem coraz to nowych obszarów (przygód), a jeszcze inni mają ochotę zaliczyć wszystkie plansze itp - a zupełnie inną jest rozgrywka na Turnieju.

W domowych warunkach faktycznie część osób może się nudzić w oczekiwaniu na swoją kolej, jeśli jest zbyt dużo graczy, a oni chcą zrobić, w ich mniemaniu, coś ciekawego swoim poszukiwaczem, ale w warunkach Turniejowych już tak nie jest. Każdy chce tak grać, żeby wygrać i awansować do kolejnej fazy rozgrywek, albo wygrać całe Zawody, w związku z tym intensywnie obmyśla strategię i analizuje na bieżąco sytuację. W takich warunkach lepiej mieć więcej czasu do namysłu i nikomu już nie przeszkadza większa ilość graczy. Ktoś, kto w domu woli grać w cztery osoby, na Turnieju będzie zadowolony grając w gronie ośmiu przeciwników. Bowiem nie tylko będzie miał więcej czasu do namysłu nad ruchem, ale, pokonując aż tylu Poszukiwaczy swoim Poszukiwaczem doznaje więcej satysfakcji i chwały :) .

Prawdopodobnie dlatego grając na wrocławskich Turniejach MiM organizowanych w ramach konwentu Coolkon, mimo obsady Stołów Gry po od 6 do 8 Graczy nie zaobserwowałem żadnego niezadowolenia czy dyskomfortu z tego powodu u Uczestników. Jest prawdopodobne, że nawet 9 czy 10 mogłoby zostać zaakceptowane przez konwentowiczów, choć na taki eksperyment, choć z pewnością ciekawy, nie trzeba było się decydować :) .

W powyższej ankiecie dla sytuacji Turniejowej, zasadne jest zaznaczenie opcji: 6 i więcej.


ODPOWIEDZ