Od Kiedy Magia i Miecz istnieje

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pretorianstalker [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Od Kiedy Magia i Miecz istnieje

Post autor: pretorianstalker »

Kiedy MiM był wydrukowany? :) Bo w 90 grałem już w 2nd ed ;)
Ostatnio zmieniony czwartek 18 sty 2007, 23:06 przez pretorianstalker, łącznie zmieniany 1 raz.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Cześć ja swój zakupiłem w 89r znaczy dostałem byłem w 4 klasie podstawówki ( 1 edycja), i jak mnie pamięć nie myli był kupiony w drugim rzucie.
Wiem , ze pierwszy nakład poszedł jak burza, więc stawiam iz wszystko zaczęło się w 88r.
Talisman 1 edycja została wydana w 83r jak mnie pamięć nie myli.
Pozdrawiam.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Ja pierwszy raz zetknąłem się z MiM mniej wiecej w 91r i były juz dodatki do niego (oprócz Smoków chyba).


Awatar użytkownika
pretorianstalker [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

The Polish edition, published in 1991 by Sfera as Magia i Miecz (Sword and Sorcery) was based on 2nd edition rules, and was the only edition with new artwork for all cards (which many people consider better than the original one). All 2nd Edition expansions were translated, although some were bundled together (Talisman Expansion cards came together with the main set, and The Adventure cards with Dungeon). Furthermore, the Polish edition had one additional expansion, Jaskinia (The Cave), with a new board, cards and heroes. The Cave had some tough monsters and only very advanced heroes could think of going inside.
Z wikipedii - ale jestem pewny, że się pomylili ;)


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Na 100% sie pomylili. Na pudełku niestety nie ma daty wydania, ale to co ci napisałem powyżej tego ja z kolei jestem na 100% pewny. Ja niestety nie mam juz dojścia do gazety Świat Młodych bo tam też tą grę sprzedawali razem z dodatkiem Podziemia.
Pozdrawiam
P.S.
83- druga edycja talismana jest to w instrukcji zaznaczone moja pomylka
Ostatnio zmieniony piątek 19 sty 2007, 14:12 przez stave, łącznie zmieniany 2 razy.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Gamekeeper
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
Inkwizytor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Posty: 962
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 14:42
Lokalizacja: Krakw
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Gamekeeper »

Magia i Miecz została stworzona na podstawie angielskiej wersji gry "Talisman" wydanej w 1983 roku przez dobrze znaną już graczom firmę GAMES WORKSHOP, jednak prawdziwym autorem gry jest Bob Harisktóry od 1980 roku pracował nad pierwszą wersja Talisman'a. Wszelkie konkursy i nagrody dotyczące gier planszowych jednomyślnie przyznawano twórcom "Talizmanu", a także po pojawieniu się w polskich sklepach spolszczonej wersji tej gry w 1989 gracze w kraju docenili prace autorów. Z czasem wydano 1 i 2 edycje w jedenastu krajach !!! Wielkiej Brytanii, Australii, Czechosłowacji, Finlandii, Francji, Niemiec, Izraelu, Włoch, Polsce, Rosji i Szwecji. Trzecia edycja pojawiła się w Wielkiej Brytanii, USA, Niemczech i Francji.


Nie traktujmy życia zbyt poważnie i tak nie wyjdziemy z niego żywi. A tak poza tym wynajmę anioła stróża na umowę-zlecenie.
ODPOWIEDZ