Strona autora grafik wykorzystanych w MiM

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wilczy [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Strona autora grafik wykorzystanych w MiM

Post autor: wilczy »

Oto jest strona pana Grzegorza W. Komorowskiego, który jest w znacznej mierze odpowiedzialny za wspaniały klimat kart MiM:

http://www.klaser.w-wa.net/gwk/index.html

Ha! Tego właśnie (m.in.) zabrakło angolom do mistrzostwa...

---------

EDIT: Powyższy adres jest chyba już nieaktualny. Aktualnie (04.2005) żyje ta oto stronka:

http://gwk1.webpark.pl/

---------
Ostatnio zmieniony wtorek 26 kwie 2005, 23:55 przez wilczy, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

W opisie jednego z jego dziel widnieje adnotacja ze aukcjonariusze pobili sie o rysunki, a w innym ze jego kolekcja znakow zodiaku, zamowiona przez niemickiego tatuazste zostala zwrocona jako zbyt wyrafinowana :)


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Silenciüs
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 25 kwie 2005, 15:34

Post autor: Silenciüs »

a mnie nie działa ;(


Awatar użytkownika
wilczy [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Skorygowałem post i wstawiłem działający link.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
MichciK
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 59
Rejestracja: piątek 23 wrz 2005, 11:05
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: MichciK »

Co do Grzegorza Komorowskiego i jego strony - jakos niedawno, maj to byl chyba, napisalem do jego admina maila z niesmialym zapytaniem czy pan Grzegorz nie zechcialby czasem stworzyc na zamowienie pewna liczbe swoich niepowtarzalnych grafik kart, poszukiwaczy i ze 2 plansz (Lodowa Kraina i Wioska). Jakiez bylo moje zdziwienie, kiedy okazalo sie, ze pan Grzegorz nie tylko zyje ;-) i ma sie dobrze, ale zgodzil sie na wspolprace!!! :mrgreen: Okolo 2tygodniowa wymiana korespondencji, kilka telefonow - mysle sobie zajefajnie, zaplace gora kilkaset zlotych, wysle skany do Valdiego (same grafiki + gotowe karty nad ktorymi pracuje ok 2 lat heh), splacajac niejako dlug wobec forum i uzytkownikow czerpiac pelnymi garsciami z tego kompendium wiedzy.... Hmmm, moje zdzwienie bylo jeszcze wieksze (czytaj - wyrwalo mnie z butow), kiedy pan Grzegorz zazadal za swoja usluge 6 tysiecy zlotych O________O!. Oczywiscie napisalem kolejnego maila, ze nie potrzebuje kilograma szkicow, koncept artow i rysunkow A4 ze wszystkimi szczegolikami, a raczej gotowe wykadrowane rysunki wielkosci pudelka od zapalek itede itepe, ale od ostatniego maila minely prawie 2 tygodnie i nie dostalem zadnej informacji zwrotnej. Jutro zadzwonie do pana Grzegorza i mam nadzieje, ze ostatecznie dowiem sie co z tego wyjdzie (mam nadzieje ze nie bedzie to dupa zbita). Bo kurde, za 6 tysiecy to wykupilbym chyba wszystkie MiM-y z allegro i pewnie starczyloby jeszcze na descenta, pare dodatkow do runebounda i twilight empire :-k. No nic, jutro napisze co i jak, bo byloby strasznie niefajnie, gdyby moje zabiegi spalily na panewce :neutral:


Grzegorz Komorowski zamieszka³ na tym Obszarze do koñca gry. Ka¿dy Poszukiwacz, o ile Moc mu na to pozwoli, mo¿e zamówiæ jego niepowtarzalne grafiki za 6 tysiêcy mieszków z³ota.
:( :( :(
Awatar użytkownika
pillowbookworm
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty Smoków
Poszukiwacze
Posty: 229
Rejestracja: wtorek 20 lut 2007, 15:45
Lokalizacja: Miasto
Płeć:

Post autor: pillowbookworm »

O________O
naprawdę jesteś az tak zdziwiony taką kwotą? jeśli tak to raczej bez powodu ;]


gry Sfery kupuję ekonomicznie Podziemia+Miasto+Jaskinia=9 mz;podstawka MM=5mz
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

To ciekawe ile zapłacili mu ludzie od MiMa zatrudniając do stworzenia grafik :-k Ale tak to jest, dobrze rzeczy i porządna fachowa praca są w cenie. Aczkolwiek aż do momentu w którym doszedłem do tej kwoty byłem przekonany że tak się zdziwiłeś bo gość zaproponował że wykona grafiki za darmo :P


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
tjahzi
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 10 cze 2007, 15:30
Lokalizacja: z daleka ;)
Płeć:

Post autor: tjahzi »

Witam, chcialabym się wypowiedzieć na temat stworzenia nowych plansz i poszukiwaczy. Szczerze mówiąc nie dziwię się, że skoro pan Grzegorz zgodził się na współpracę to chciał 6 tysięcy złotych, skoro wcześniej wykonał inne plansze i mu się to widocznie udało to ma prawo żądąć ile mu się to podoba, wszakże znaczy to, że jest profesjonalistą. Rozumiem, że fajnie byłoby mieć to od pana Grzegorza, ale w gruncie rzeczy można się z tym zwrócić do jednego z naszych jakże wielce uzdolnionych studentów ASP, lub innego grafika. Student zrobi to za pół darmo ( za paręset złotych będzie w siódmym niebie), a myślę, że nie będzie to gorsze. Naprawdę radzę spróbować, pozdrawiam


lubisz Thorgala zapraszam na forum ;) www.thorgal.com.pl/forum
http://adiofootwear.pl/
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Mnie też te 6tys nie zaskoczyło :) To nie jest praca na pare godzin, tylko coś poważniejszego. Na pewno w grę wchodzi umowa o dzieło czy jak tam zwał - od tego przecież trzeba zapłacić podatek. Co więcej - jak ktoś szanuję samego siebie, to nie zrobi byle czego, bo nie będzie to dla niego reklama. Skoro to jest jego zawód, to będzie pewnie chciał to wykonać porządnie, zeby może ktoś inny się załapał.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
MichciK
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 59
Rejestracja: piątek 23 wrz 2005, 11:05
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: MichciK »

tjahzi pisze:Rozumiem, ¿e fajnie by³oby mieæ to od pana Grzegorza, ale w gruncie rzeczy mo¿na siê z tym zwróciæ do jednego z naszych jak¿e wielce uzdolnionych studentów ASP, lub innego grafika. Student zrobi to za pó³ darmo ( za parêset z³otych bêdzie w siódmym niebie), a my¶lê, ¿e nie bêdzie to gorsze. Naprawdê radzê spróbowaæ, pozdrawiam
heh obawiam sie ze inny grafik bedzie chcial niewiele mniej :neutral:, pomysl ze studenciakiem dobry, znasz moze takiego, co raz, ze zrobi za grosze a dwa nie bedzie to gorsze? :?:

pretorianstalker pisze: Mnie te¿ te 6tys nie zaskoczy³o
A mnie, kurdeblaszka owszem :???: za 6 tys moglbym sobie kupic np cala reszte dodatkow do runebounda, twilight empire, descenta oraz playstation portable ze wszystkimi bajerami + wypasione wakacje i jeszcze by zostalo ;-) (nie mowiac o wykupieniu wszystkich MiMow z allegro).

Jasne szacunek, ciezka praca itede itepe, ale obiektywnie rzecz biorac, na grafiki za 6 patykow bedzie mnie stac jak wyjade po studiach do Angolii, bo mimo ze nie ma dla mnie lepszej planszowki od Mima, to kolokwialnie mowiac jeszcze nie ocipialem, zeby wydac tyle pieniedzy na kiklaset rysunkow do ktorych ponadto trzeba stworzyc zasady i cala reszte dupereli (przy calej ich niesamowitosci, kosmicznym limacie unikatowej kresce)

Poza tym, jest multum grafik, ktore mozna wykorzystac - zeby daleko nie szukac chociazby z MM (ja tej gry oczywiscie nie uznaje jak RFN NRD, ale akurat przynajmniej polowa grafik jest na niezlym poziome w porownaniu do np Jaskini - przybysz z krainy cieni chociazby) - jest to prawie to samo, bo niestety akurat prace pana Grzegorza sa tak kozackie, ze trudno im dorownac, chlip

Oczywiscie, jeszcze skontaktuje sie z panem Grzegorzem (zloze najwyzej jakies minizamowionko) i dam znac na forum co i jak.


Grzegorz Komorowski zamieszka³ na tym Obszarze do koñca gry. Ka¿dy Poszukiwacz, o ile Moc mu na to pozwoli, mo¿e zamówiæ jego niepowtarzalne grafiki za 6 tysiêcy mieszków z³ota.
:( :( :(
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

jeszcze nie ocipialem, zeby wydac tyle pieniedzy na kiklaset rysunkow do ktorych ponadto trzeba stworzyc zasady i cala reszte dupereli
Kilkaset rysunków za 6tys? - no to taniocha :)
Weź pod uwagę to, że zamówienia pewnie składają ci, którzy mają w planach komercyjne wykorzystanie grafik, a nie ci, którzy chcą wykorzystać takie rzeczy w celach czysto rozrywkowych.


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Biorąc pod uwagę ile nagród dostał wspomniany autor nie należy sie dziwić ze nie ceni się nisko


Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Odnalazłem ingormację według której pan Komorowski prócz MiMa, grafik z "Miesięcznika Fantastyka" i "Rycerzy ziem jałowych" ilustrował jeszcze książkę "Przypadek Charlesa Dextera" w klimacie Cthulhu.

http://www.literatura.gildia.pl/tworcy/ ... komorowski

obecnie jest jedna do kupienia na allegro
http://www.allegro.pl/item1013338654_pr ... craft.html


Awatar użytkownika
InsertCoin
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 156
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 14:35
Lokalizacja: Mame32
Płeć:

Post autor: InsertCoin »

Teraz pan Komorowski ma stronę na:

http://klaser.strefa.pl/gwk/gwk.html

Ciekawe czy ma jeszcze rysunki które tworzył do MiMa?


MiM to MiM! :D
Awatar użytkownika
czeski_
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

Może napiszemy do niego maila, żeby chociaż zajrzał na to forum? Może będzie mu miło, że jego prace wciąż żyją :D


Awatar użytkownika
InsertCoin
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 156
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 14:35
Lokalizacja: Mame32
Płeć:

Post autor: InsertCoin »

Możemy, tylko kto zredaguje maila?


MiM to MiM! :D
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Zredagować mogę ja, niech ktoś tylko napisze ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Może napiszemy do niego maila, żeby chociaż zajrzał na to forum? Może będzie mu miło, że jego prace wciąż żyją :D
Albo wytoczy proces :-"


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
InsertCoin
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 156
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 14:35
Lokalizacja: Mame32
Płeć:

Post autor: InsertCoin »

HunteR pisze:Albo wytoczy proces
Naprzykład temu obywatelkowi z forum http://forum.magiaimiecz.eu/profile.php ... file&u=233 za to że uzył jego grafiki http://klaser.strefa.pl/gwk/99/91_05.gif jako avatara bez pytania o pozwolenie :twisted:


MiM to MiM! :D
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Ta stronka wisi w sieci od lat, przecież pierwszy post z tematu też do niej kieruje. Nie ma podanego maila na niej, za to można pogooglić gdyż jest adres na dyplomie uznania. Myślę też że warto z konkretnym zapytaniem wyjść, tak sam robię. Zaproszenie do pooglądania przy okazji, a najlepiej w kształcie podobnym do portfolio. Kontaktując się teraz i wcześniej z różnymi członkami byłej Sfery podaję linki do miejsc z gotowymi pracami wartymi uwagi, zamiast kierować na str główną. Temat mocno mnie ciekawi, odnalezienie i współpraca z twórcami to jedna z głównych rzeczy trzymających mnie tu.


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Krzysiek »

MichciK pisze:pomysl ze studenciakiem dobry, znasz moze takiego, co raz, ze zrobi za grosze a dwa nie bedzie to gorsze? :?:
Ja miałem okazję poznać pewną studentkę której styl (wciąż rozwijający się zresztą) według mnie dobrze pasowałby do MiMa.
Zresztą sami zerknijcie sobie na portfolio .

Ostatnio nie wrzucała prac na rysuj.pl bo ma dużo roboty na studiach ale wiem że nadal rysuje, nadal to lubi, a ponieważ zbliżają się wakacje więc szanse że nadałaby się namówić na zrobienie w tym czasie kilku(nastu/dziesięciu?) ilustracji są spore.:)

Wiem w każdym razie że właśnie ją miałem zamiar prosić o ilustrowanie moich dodatków gdyby zabrakło mi kasy na zatrudnienie pana Komorowskiego.


ODPOWIEDZ