Szukam dodatku!

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
.McCzarny. [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 21 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Supraśl
Płeć:

Szukam dodatku!

Post autor: .McCzarny. »

Wydrukowałem już sobie podstawową wersję MiM'a prawie do końca (zabrakło tuszu na koszulki. Cały tusz poszedł w tydzień =]). I trochę się zdołowałem że tak mało ekwipunku jest w niej i dość mało wrogów. Czy jest jakiś dodatek który się skupia(tzn. gdzie jest ich dużo) właśnie na ekwipunku i przeciwnikach, bo właśnie taki chciałbym sobie dodatek wydrukować jako następny? Nie ważne czy to będzie oryginalny czy autorski. Myślałem nad tym by samemu dorobić karty z lepszym ekwipunkiem np. który dawałby +3 do siły ale żeby go nosić byłaby wymagana jakaś tam ilość siły, albo różdżka która by jednorazowo dawała 3 dodatkowe czary (tu też wymagania). Jak nie będzie jakiegoś takiego dodatku to chyba sam zacznę robić, a to że dopiero zaczynam przygodę z MiM to nie ma co się spodziewać, że coś wypasionego wyjdzie =] no ale kiedyś się wprawię.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

.McCzarny. pisze:Myślałem nad tym by samemu dorobić karty z lepszym ekwipunkiem np. który dawałby +3 do siły ale żeby go nosić byłaby wymagana jakaś tam ilość siły, albo różdżka która by jednorazowo dawała 3 dodatkowe czary (tu też wymagania). Jak nie będzie jakiegoś takiego dodatku to chyba sam zacznę robić, a to że dopiero zaczynam przygodę z MiM to nie ma co się spodziewać, że coś wypasionego wyjdzie =]
Niema żadnego takiego dodatku:P (żart) więc rób własny (będziemy mieli następny dodatek i oto tu chodzi) Także jak zaczniesz prace to daj znać ;)

Ps. Według mnie następny jaki bym polecił to Miasto


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
.McCzarny. [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 21 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Supraśl
Płeć:

Post autor: .McCzarny. »

Noto chyba sam zrobię na razie se przygotuje "matryce". Dziś może z 1 kartę zrobię jak zrobię z 10 to pokażę i napiszecie czy nie będą one za mocne/za słabe, bo jeszcze się do końca nie orientuje =].


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

lepszym ekwipunkiem np. który dawałby +3 do siły
No nie... to przesada moim zdaniem. Dorabiać zwykły ekwipunek +3 do siły to naprawdę przegięcie. Nie na darmo w podstawce nie ma takich przedmiotów :> W samej podstawce nie masz praktycznie aż tak silnych przeciwników żeby taki ekwipunek był potrzebny.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

Popieram SeSima. Rozumiem...do PP, ale do samej podstawki mija się to z celem.


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Morning Star dodaje +3 do Siły :D Jedyny przedmiot i.. niech tak zosatnie. Jeśli przykładowo może go używac postać posiadająca 6 punktów siły to potem w walce będzie miala 9. Dalsze pakowanie się nie ma większego sensu (tudziez juz naprawde 2, 3 punkty). Artefakty niestety niektóre są zbyt przegięte, i w tym momencie nagroda w dodatkach w postaci świetnych artefaktów jest niezbyt atrakcyjna(a dlaczego? Bo pocąc się mniej, czyli szukając w kartach przygód, można znaleść niekiedy dużo lepsze karty). Ale tworzyć warto ;) Nawet jeśli nie wszyscy to wykorzystają. Dodatki i nowe karty są na tyle piękne, że nie każdemu muszą się podobać ;) W każdym razie zastanów się, bo to może kompletnie zmienić sposób grania w MiMa.


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
.McCzarny. [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 21 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Supraśl
Płeć:

Post autor: .McCzarny. »

.McCzarny. pisze:właśnie na ekwipunku i przeciwnikach
Przeciwników też zamierzam zrobić trochę. Co do przedmiotów to będą w miarę rozsądne wymagania. Bohater który ma siłę załóżmy 7 i ma miecz +1 ma siłę 8 a jak weźmie jakąś broń +3 np. z wymaganą siłą równą 7 będzie miał 10, czyli tylko 2 punkty więcej niż jak miał ten słabszy miecz. Potwory które będą bardzo silne będą miały jakąś opcję która będzie dawała szansę ucieczki dla graczy niepewnych swojego zwycięstwa. Mam tylko jeszcze 1 pytanie: jak się ma zbroję i hełm to jak przegra walkę rzuca oddzielnie kostką za zbroję i za hełm czy trzeba sobie wybrać czym się bronimy przed utratą wytrzymałości.


Awatar użytkownika
czeski_
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

Ja gram tak, że rzucam na to co mam najlepsze (czyli zwykle zbroja).
Jednego nie rozumiem - chcesz zrobić dodatek a nie grałeś jeszcze w MiMa ?


Awatar użytkownika
.McCzarny. [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 21 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Supraśl
Płeć:

Post autor: .McCzarny. »

Tak wiem to może wydawać się głupie =/, mam podrukowane karty i instrukcję którą przeczytałem nie mam tylko jeszcze koszulek i nie mam poco wycinać kart bo będę musiał je poskejać z koszulkami. Jak jakąś konkretną ilość kart zrobię to spytam o zdanie i jakby coś to poprawię. Myślę że na feriach(19styczeń-5luty) już będę miał jak zagrać i wtedy będę mógł sam pomyśleć czy karty są OK.


Arek
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 122
Rejestracja: sobota 17 cze 2006, 14:16
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Arek »

.McCzarny. pisze:czyli tylko 2 punkty więcej niż jak miał ten słabszy miecz
jak zagrasz to zobaczysz ze te 2 pkt wiecej to kolosalna roznica. ;)


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Ja również rzucam za jedno. Ciekawą opcją jest podzielenie postaci na 3 strefy i przy obrażeniach losowanie co dostało. Np 1-2 kask, 3-4 zbroja, 5-6 tarcza. Polecam kartę postaci Lukasa ode mnie z ftpa jeżeli chcesz się zapoznać z tym rozszerzeniem ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
.McCzarny. [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 21 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Supraśl
Płeć:

Post autor: .McCzarny. »

Mam już tą karte postaci wydrukowaną ale nie wiedziałem do czego są te cyferki. Mam kolejne pytanie: ile ma siły postać już pod koniec gry? Tak na oko.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Dziwne, że masz tą kartę poszukiwacza i nie wiedziałeś do czego służą cyferki ;). Jeżeli zasysałeś ode mnie to w tym samym katalogu jest też instrukcja do tej karty.

Ile siły ma się pod koniec... Trudno powiedzieć. To zależy. Czy grasz z PP czy nie. Czy grasz ze smokami czy nie? Żeby przejść PP potrzeba te naście minimalnie a na smokach się później klepie sporo siły ;) Możesz też farcić przez podziemia i wtedy siły może być 3 :D Nie ma idealnej odpowiedzi. Nawet tak na oko.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Arek
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 122
Rejestracja: sobota 17 cze 2006, 14:16
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Arek »

zalezy jak dlugo sobie smigasz po krainach. ja lubie jak najszybciej dojsc do Korony. czyli mam sily jakies 15 pkt + przedmioty i przyjaciele i licze na szczescie w wewnetrznej krainie.

jezeli chodzi o pancerze to ja rzucam na te pancerze ktore mam (jak mam kaskowke i tarcze to wykonuje dwa rzuty)


Awatar użytkownika
czeski_
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

Arek pisze:czyli mam sily jakies 15 pkt + przedmioty i przyjaciele i licze na szczescie w wewnetrznej krainie.
I to jest szybko ?! [-X

Ja zaczynam się z zbierać przy 9 punktach siły. Nawet przyjaciół nie muszę mieć. Wtedy dopiero jest zabawa jak inni, równie bojowi zaczynają mnie gonić i z 6 czy 7 pkt siły wchodzą za mną do Krainy Wewnętrznej :-)

"Morning Star dodaje +3 do Siły"

szajse. Nie mam tej karty !


Awatar użytkownika
Łudi
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 238
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 16:28
Lokalizacja: o.. polskie to krainy
Płeć:

Post autor: Łudi »

czeski_ pisze: Ja zaczynam się z zbierać przy 9 punktach siły. Nawet przyjaciół nie muszę mieć. Wtedy dopiero jest zabawa jak inni, równie bojowi zaczynają mnie gonić i z 6 czy 7 pkt siły wchodzą za mną do Krainy Wewnętrznej :-)
Może samobójcy? Tak się spieszyć? Przy 9pkt jest szansa na szybkie zejście... ;-)


Don’t wory be happy :-)
Awatar użytkownika
czeski_
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

Właśnie dlatego jest wesoło.


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Mr.Czarny pisze:czyli tylko 2 punkty więcej
Jak zaczniesz grać zobaczysz że jest to aż 2 punkty więcej ;)
SeSim pisze:a również rzucam za jedno. Ciekawą opcją jest podzielenie postaci na 3 strefy i przy obrażeniach losowanie co dostało. Np 1-2 kask, 3-4 zbroja, 5-6 tarcza. Polecam kartę postaci Lukasa ode mnie z ftpa jeżeli chcesz się zapoznać z tym rozszerzeniem ;)
no mi ten rzut nie przypadl do gustu(nie lubie jak w jednej kolejce musze 5 razy rzucać kostką :P). Ale każdy gra jak mu sie podoba. Ja również gram z tym, że rzucam za jednen rodzaj uzbrojenia. I tak btw, karty Lukasowskiej używam ;)
Mam kolejne pytanie: ile ma siły postać już pod koniec gry?
Bardzo różnie ;) wykorzystując Podziemia całkiem niewiele. Aczkolkwiek ja zwykle jeśli przy walce mam okolo 12(czyli z przedmiotami i przyjaciółmi) to już staram się kończyć grę.
czeski pisze:"Morning Star dodaje +3 do Siły"

szajse. Nie mam tej karty !
Być może po prostu nie grasz ze Smokami ;)

[quote="Łudi']
Może samobójcy? Tak się spieszyć? Przy 9pkt jest szansa na szybkie zejście... ;-)[/quote]

Ale fajnie się tak gra :D Jak Ty ruszasz to za Tobą chmara ludu pełznie i wszyscy giną :D Troche zależy od szczęścia, właściwie całkiem sporo ;)


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
.McCzarny. [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 21 gru 2006, 17:32
Lokalizacja: Supraśl
Płeć:

Post autor: .McCzarny. »

No to faktycznie te 2 punkty to dużo jest. Co do karty poszukiwacza to ściągnąłem ją z torrenta chyba, bo jeszcze wtedy nie dałem rady się wbić na ftp'a SeSima. I w tej karcie chodzi o ilość wyrzuconych oczek podczas ataku więc nie trzeba rzucać 5 razy :p. Chwilowo muszę zastopować pomysł, bo z tego co tu piszecie ciężko będzie zrobić różnorodne przedmioty jak max dodanych pkt. siły nie powinno przekraczać 2, a poza tym mam problemy z dobraniem grafik. Może na ferie wrócę do tego.


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Wiem o co chodzi w tej karcie, jednak pomysł wg. mnie nietrafiony.

Z rzucaniem 5 razy chodzi o to, że podczas swojej kolejki możesz rzucać wielokrotnie, co jest niekiedy denerwujące. Zawsze na ruch, czasem na walke. Ale jak dostaje instrukcje "rzuć za każdego przyjaciela, przedmiot i mieszek złota" to mnie trafia :D


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

Łudi pisze:oże samobójcy? Tak się spieszyć? Przy 9pkt jest szansa na szybkie zejście... ;-)
Ostatnio udało mi się przejść przez PP z siłą 6.

Nie ma reguły. Wystarczy, że jeden z graczy ma szczęście i w łeb biorą wszystkie wyliczenia i utarte schematy.


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
ODPOWIEDZ