Konkurs na Poszukiwacza

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Mały Nemo »

Gamma pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 13:24 Staram się jak mogę ;) Kończę na dzisiaj. Za 15 minut wychodzę z pracy, wsiadam na rower i cisnę od razu na działeczkę. :D
Przynajmniej czas Ci jakoś dobrze dzisiaj zleciał ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Arthan »

meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:51 Nie przyszłam do nikogo do domu :D To ogólnodostępne forum, może tu przyjść przecież każdy :) I nie wypowiadam się na temat forum, tylko konkursu, a to różnica.
Dla niektórych to forum to drugi dom ;) Fajnie że jesteś i poruszasz tak istotną kwestię! :) Może warto by uszczegółowić regulamin w niektórych miejscach.

Chyba osoby, które są przyzwyczajone do twórczości fanowskiej nie pomyślały o tym, że gdy do konkursu podejdą osoby "z zewnątrz" to taka osoba może pomyśleć: "hej, no przecież nie będę wstawiał cudzej grafiki i mimo średnich zdolności coś narysuję" i mając dobre chęci, kierując się swoim moralnym kompasem itp., taka osoba może sobie nieco zaszkodzić przy ocenie. Dlatego ja w ogóle samej grafiki bym nie oceniał i traktowałbym ją wyłącznie jako propozycję wyglądu danej postaci. To nie jest konkurs dla grafików, ani tym bardziej na to kto lepiej wyszukuje grafikę w necie.


meteser
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 16:37
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: meteser »

"Ponownie proszę o zachowanie pewnego poziomu dyskusji oraz powstrzymanie się od osobistych wywodów względem innych użytkowników.
Postarajmy się wrócić do merytorycznej wymiany zdań.
:-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$"


To proszę mi merytorycznie napisać dlaczego dostaję upomnienie za to, że inni użytkownicy mnie obrażają nazywając hipokrytką, lub piszą że jestem niemiła, bo jego kolega nazwał mnie hipokrytką? Hmm? :wink:


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 4025
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Budowniczy Mostów »

meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 13:03 no nieeee..... :D to już klasyczne, a wręcz bezczelne odwracanie kota ogonem.
Nie zależy mi na wygranej tylko na jednoznacznych i sprawiedliwych zasadach konkursu.. jeszcze nie doczytałeś po tylu moich postach? I niech na takich zasadach wygra najciekawsza postać. Nie mam z tym żadnego problemu.
PS. Wyzwiska zachowaj dla siebie i swojej rodziny...
Szanowna Pani,
popełnia pani istotny błąd logiczny wiążąc elementy grafiki z twórczością autorską promowaną na tym forum. Emocje nie pozwalają pani przyjąć argumentów drugiej strony. Wszelka dyskusja jest zatem bezcelowa. Mimo to podejmę jeszcze jedną próbę wyjaśnienia Pani, że twórczość, o której tutaj szeroko dyskutujemy, obejmuje mechaniki kart, ich rozwiązania i nawiązania dramaturgiczne, narracyjne, komplementarność z zasadami gry oryginalnej. Grafiki pełnią w tym zakresie rolę czysto techniczną, jak to ma miejsce przykładowo podczas produkcji filmów, gdy reżyser wykorzystuje istniejącą muzykę do zobrazowania swojej wizji na etapie preprodukcji. Gdy dochodzi do finalizacji produkcji, kompozytor tworzy do filmu oryginalną muzykę, a całość dzieła (ukończony film) zostaje skomercjalizowany i służy do zarabiania pieniędzy.
Raz jeszcze podniosę argument, że działania podejmowane przez użytkowników forum nie mają charakteru komercyjnego. Są formą spędzania wolnego czasu. Jak to zawsze w takiej sytuacji bywa zachowanie pewnych konwenansów - na co pani naciska - jest warunkowane wyłącznie dobrą wolą. Ilość owego wolnego czasu również nie jest bez znaczenia.
Żąda pani, aby hobbystyczne działania w kręgu znajomych obudować dokumentacją, zbiurokratyzować cały proces zabawy. Wybaczy pani, ale to bzdura. Najwyraźniej nie jest to krąg, w którym czuje się pani dobrze. Moje wrażenia co do pani postawy również są negatywne. Dlatego kolejne słowo kieruję do administratora, aby, jeśliby w przyszłości użytkownik @meteser zwracała się do forumowiczów w równie napastliwy sposób, jak dotychczas i podnosiła haniebne uwagi dotyczące rodzin forumowiczów, usunąć ją z grona użytkowników forum.


meteser
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 16:37
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: meteser »

arthan pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 13:26
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:51 Nie przyszłam do nikogo do domu :D To ogólnodostępne forum, może tu przyjść przecież każdy :) I nie wypowiadam się na temat forum, tylko konkursu, a to różnica.
Dla niektórych to forum to drugi dom ;) Fajnie że jesteś i poruszasz tak istotną kwestię! :) Może warto by uszczegółowić regulamin w niektórych miejscach.

Chyba osoby, które są przyzwyczajone do twórczości fanowskiej nie pomyślały o tym, że gdy do konkursu podejdą osoby "z zewnątrz" to taka osoba może pomyśleć: "hej, no przecież nie będę wstawiał cudzej grafiki i mimo średnich zdolności coś narysuję" i mając dobre chęci, kierując się swoim moralnym kompasem itp., taka osoba może sobie nieco zaszkodzić przy ocenie. Dlatego ja w ogóle samej grafiki bym nie oceniał i traktowałbym ją wyłącznie jako propozycję wyglądu danej postaci. To nie jest konkurs dla grafików, ani tym bardziej na to kto lepiej wyszukuje grafikę w necie.
Dziękuję za ten cień zrozumienia :wink: :wink:

Dodano po 6 minutach 43 sekundach:
Budowniczy Mostów pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 13:28
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 13:03 no nieeee..... :D to już klasyczne, a wręcz bezczelne odwracanie kota ogonem.
Nie zależy mi na wygranej tylko na jednoznacznych i sprawiedliwych zasadach konkursu.. jeszcze nie doczytałeś po tylu moich postach? I niech na takich zasadach wygra najciekawsza postać. Nie mam z tym żadnego problemu.
PS. Wyzwiska zachowaj dla siebie i swojej rodziny...
Szanowna Pani,
popełnia pani istotny błąd logiczny wiążąc elementy grafiki z twórczością autorską promowaną na tym forum. Emocje nie pozwalają pani przyjąć argumentów drugiej strony. Wszelka dyskusja jest zatem bezcelowa. Mimo to podejmę jeszcze jedną próbę wyjaśnienia Pani, że twórczość, o której tutaj szeroko dyskutujemy, obejmuje mechaniki kart, ich rozwiązania i nawiązania dramaturgiczne, narracyjne, komplementarność z zasadami gry oryginalnej. Grafiki pełnią w tym zakresie rolę czysto techniczną, jak to ma miejsce przykładowo podczas produkcji filmów, gdy reżyser wykorzystuje istniejącą muzykę do zobrazowania swojej wizji na etapie preprodukcji. Gdy dochodzi do finalizacji produkcji, kompozytor tworzy do filmu oryginalną muzykę, a całość dzieła (ukończony film) zostaje skomercjalizowany i służy do zarabiania pieniędzy.
Raz jeszcze podniosę argument, że działania podejmowane przez użytkowników forum nie mają charakteru komercyjnego. Są formą spędzania wolnego czasu. Jak to zawsze w takiej sytuacji bywa zachowanie pewnych konwenansów - na co pani naciska - jest warunkowane wyłącznie dobrą wolą. Ilość owego wolnego czasu również nie jest bez znaczenia.
Żąda pani, aby hobbystyczne działania w kręgu znajomych obudować dokumentacją, zbiurokratyzować cały proces zabawy. Wybaczy pani, ale to bzdura. Najwyraźniej nie jest to krąg, w którym czuje się pani dobrze. Moje wrażenia co do pani postawy również są negatywne. Dlatego kolejne słowo kieruję do administratora, aby, jeśliby w przyszłości użytkownik @meteser zwracała się do forumowiczów w równie napastliwy sposób, jak dotychczas i podnosiła haniebne uwagi dotyczące rodzin forumowiczów, usunąć ją z grona użytkowników forum.
Szanowny Panie... Jedna adnotacja przy pracy konkursowej informująca o nakładzie pracy i osobliwej grafice wyrażona słowami: "grafika jest/nie jest własnością autora" nie uważam za zbiurokratyzowanie konkursu i tej wspaniałej zabawy.
Napomnę, że to ja zostałam pierwsza zaatakowana wyzwiskiem "hipokrytka" więc to nie ja jestem napastliwa! I nie wiem dlaczego do mnie są kierowane pretensje o haniebne uwagi :D:D
Żenada.


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 4025
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Budowniczy Mostów »

meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 13:35 nie wiem dlaczego do mnie są kierowane pretensje o haniebne uwagi
Owszem. Nie wie pani.


Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Arthan »

meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 13:35 Szanowny Panie... Jedna adnotacja przy pracy konkursowej informująca o nakładzie pracy i osobliwej grafice wyrażona słowami: "grafika jest/nie jest własnością autora" nie uważam za zbiurokratyzowanie konkursu i tej wspaniałej zabawy.
Napomnę, że to ja zostałam pierwsza zaatakowana wyzwiskiem "hipokrytka" więc to nie ja jestem napastliwa! I nie wiem dlaczego do mnie są kierowane pretensje o haniebne uwagi :D:D
Żenada.
Jako osoba starająca się być bezstronna uważam, iż powinniśmy uważać z określeniami (zwłaszcza tymi o negatywnym charakterze) w stosunku do innych użytkowników :) Nawet jeżeli w danej sytuacji może wydawać się to faktem, nie oceniajmy i nie przyklejajmy nikomu etykiet po jednym zdarzeniu zwłaszcza, że intencje drugiego człowieka czasami ciężko zinterpretować (ja się przez to ciągle kłócę z żoną :D ) Z kolei nawiązanie do czyjejś rodziny również miewa negatywny podtekst dlatego radziłbym przyhamować trochę emocje i zaczekać na wypowiedź w tej sprawie ze strony organizatorów konkursu.


Awatar użytkownika
MCSilvia
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Kamienie Szlachetne
Ukryta Dolina
Posty: 270
Rejestracja: niedziela 23 lip 2017, 10:20
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: MCSilvia »

Drodzy Państwo,
sądzę, że dyskusja ta jest zbyteczna. Wysłanie pracy na konkurs wiąże się z akceptacją regulaminu. Jeśli ktoś nie akceptuje zasad tu obowiązujących to zwyczajnie nie bierze udziału i po temacie.


meteser
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 16:37
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: meteser »

Budowniczy Mostów pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 13:38
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 13:35 nie wiem dlaczego do mnie są kierowane pretensje o haniebne uwagi
Owszem. Nie wie pani.
Nie, to pan stara się mnie sprowokować i doskonale o tym wie. Ja nie mam nic na sumieniu :)
A ci wszyscy co mają.. próbują mnie oczernić na tym forum.


Awatar użytkownika
astrawiator
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Król Goblinów
Mefistofeles - Fear The Stranger
Siewcy Grozy
Posty: 438
Rejestracja: czwartek 06 cze 2013, 11:36
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 48

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: astrawiator »

Nie wiem po co w ogóle ta dyskusja. Nie mam ochoty tego czytać. Piszcie sobie na priv. Wątek meteser może gdzieś przerzuć ? Zainteresowani sobie poczytają. Dzisiaj chciałem zrobić Poszukiwacza na konkurs ale powoli mi się odechciewa :P Zawsze na forum tak spokojnie i przyjaźnie a tu taka burza ... już nawet nie w szklance a łyżeczce wody ... właściwie to pomysł na Poszukiwacza :)


mjhal
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 125
Rejestracja: piątek 04 lis 2016, 17:57

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: mjhal »

Kurcze, dyskusja faktycznie bardzo szybko leci.

W dużej mierze rozumiem użytkowniczkę `meteser`, uważam że prace z własną autorską grafiką powinny być jakoś wyróżnione, ale,
istnieje święta zasada której uważam że nie można łamać, nie zmienia się zasad gry w trakcie gry.
Tak więc pomysł dodanie 1-2 punktów postacą które dla których ktoś samodzielnie stworzył grafikę uważam za bardzo zły, nawet jeżeli w ogólnej punktacji te punkty by nic nie znaczyły.

Możliwe jednak że emocje poszły za daleko i bez zmian w konkursie nie obędzie się.

Co kolwiek jednak zostanie postanowione, mam nadzieje że osoby które zgłosiły się do konkury, nie dlatego że liczyły na cokolwiek, tylko aby się dobrze bawić, porywalizować i ewentualnie wzbogacić naszą społeczność o kilka nowych kart nie ucierpią na tym zbytnio.

Osobiście wolałbym aby nie było żadnej nagrody, niż aby zmieniać zasady oceniania prac.


Popieram wszelki malkontentyzm
Darkstorm
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 59
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 17:16
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Darkstorm »

Idźcie z tą kłótnią do innego wątku bo się offtop zrobił... A najlepiej to nie karmić trollic.


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Krzysiek »

Bludgeon pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:04
Gamma pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 11:30Mam taką propozycję, żeby osoby, które wykonały grafikę same, miały bonusowo 1 czy 2 punkty. Może to rozwiąże problem.
Też jestem za.
Nemohammer 40K pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 11:40Oczywiście to dobry pomysł, tyle że dana osoba musiałaby udowodnić, że jest autorem grafiki, co może być trudniejsze i tak naprawdę niepotrzebne, zważywszy na wartość nagrody (...)
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 11:39(...) wystarczy, że przy prezentacji prac do oceny będzie informacja czy grafika jest wykonana przez autora, czy pobrana z internetu. To będzie uczciwe i zadowalające.
Gamma pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 11:47Grafika musi pasować do postaci, do jej nazwy, do jej umiejętności. Zapewniam Cię, jako osoba, która czasem skrobnie jakąś postać, że znalezienie odpowiedniego obrazka to czasem najtrudniejsza rzecz w całym procesie twórczym. Sam nie zgłosiłem swoich postaci na konkurs bo właśnie nie znalazłem grafik pasujących do moich pomysłów na postacie, a straciłem na szukanie dobre kilka godzin.
Rysowanie jest chyba dość trudne. Nie jestem pewien bo nie umiem tego robić.
Jednak wyszukiwanie grafiki pasującej do pomysłu też jest trudne. To akurat znam z autopsji.
Dla typowych pomysłów marki "czarodziej" lub "wojownik" są całe tony grafik w których można przebierać. Jednak dla postaci bardziej egzotycznych znalezienie czegoś pasującego może być wręcz niemożliwe.
Z kolei widziałem że osoby mające zdolności graficzne potrafią tworzyć świetne ilustracje nawet w pół godziny.
Myślę że nie mamy możliwości stwierdzić co jest trudniejsze lub co wymagało więcej wysiłku. Uważam że nieuczciwe byłoby przyznawać teraz dodatkowe punkty w zależności od źródła grafik. Informacja o tym musiałaby być w regulaminie od samego początku.
Ja mam akurat grafikę autorską (nie moją, od znajomej) ale z wysłania drugiej postaci zrezygnowałem z tych samych powodów co Gamma.

Jednak głosować będą ludzie i na pewno część będzie, mniej lub bardziej świadomie, zwracać uwagę na ilustracje.
I w tym punkcie zgadzam się z meteser, myślę że informacja o pochodzeniu grafiki byłaby dobrym rozwiązaniem. Jeżeli ktoś z głosujących uważa że np. ilustracje autorskie są dla niego więcej warte to będzie mógł to uwzględnić przy głosowaniu.
Problem ewentualnego udowadniania że jest się autorem grafiki (lub ma się zezwolenie na jej wykorzystanie od jej właściciela) dotyczyłby tylko zwycięzców konkursu. Wydaje mi się ze nie powinno to być aż takie trudne jak obawia się Nemo.

Dodano po 1 minucie 53 sekundach:
Oj, trochę postów doszło w czasie gdy pisałem..


Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Valdi »

Jestem organizatorem to się wypowiem. Ale za godzinę bo mamy majówkę i ładną pogodę. :)

Dodano po 56 minutach 50 sekundach:
Zamknąłem temat aby spokojnie odpisać :)


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Valdi »

Nemohammer 40K pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:39 Organizatorem konkursu nie jestem, ale gdybym był, to bym rozważył anulowanie konkursu.
No to anulujemy konkurs i po sprawie. Nie no dajcie spokój...
@meteser
Jak cytujesz punkty regulaminu to proszę cytuj / zaznaczaj całościowo:
"1. Tworzenie poszukiwaczy.
Celem konkursu jest stworzenie karty autorskiego Poszukiwacza. (...)
Poprzez kartę Poszukiwacza rozumiemy gotową kartę wraz z grafiką, statystykami i opisem
specjalnych zdolności. Wszystko to powinno znaleźć się na odpowiednim szablonie Poszukiwacza
do gry Talisman: Magia i Miecz (wydanej przez Galaktę).
(...)
3. Do konkursu przystąpić mogą tylko prace nowe, nieprezentowane jeszcze publicznie, nie
poprawiane z gry oryginalnej ani też nie poddane modyfikacjom inne prace autora. Ponadto prace
muszą zostać napisane w języku polskim.
"
Dobrze to opisał :
abubu pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:55 Zgłoszona praca (jako całość) nie może być wcześniej prezentowana publicznie, a więc nie można wykorzystać swoich wcześniej publikowanych Poszukiwaczy
Zgłoszona praca (jako całość) nie może być poprawioną wersją oryginalnego Poszukiwacza (tj. oficjalnie wydanego Poszukiwacza)
Zgłoszona praca (jako całość) nie może być zmodyfikowaną pracą autora (autora, który zgłasza pracę a nie innych autorów Poszukiwaczy czy też autorów elementów składowych pracy).
Nigdzie w regulaminie nie jest napisane, iż nie można użyć elementów graficznych osób trzecich.
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 10:57 - cyt. "99% twórców na tym forum nie tworzyło, nie tworzy, i nigdy nie będzie tworzyło grafik i musisz się z tym pogodzić."
Pokaż te 99% twórców!! :D wiesz... w takim przypadku słowo "TWÓRCÓW' to chyba trochę za wielkie słowo!???
Czyli uważasz że Twórcy Talismana nie są Twórcami?
Hmm mylisz pojęcie Twórca (Gry/Dodatku/Poszukiwacza) z Grafikiem/Rysownikiem - Grafik rysuje-Tworzy Grafikę, Twórca Gry/Dodatku/Poszukiwacza Tworzy Kartę/dodatek i dopasowuje do niej grafikę. Bądź w odwrotnej kolejności Twórca Gry/Dodatku/Poszukiwacza Tworzy Kartę/dodatek i do niej Grafik tworzy grafiki.

Rzadko kiedy Grafik i Twórca karty jest to jedna i ta sama osoba. Tak jest zresztą nie tylko w Grach ale i w każdej innej dziedzinie.

Ja jako organizator nie rozstrzygam czy Autor poszukiwacza kupił grafikę od np. Blizzarda (Bo mógł to zrobić czemu by nie?), czy sam ją narysował (chyba ze się tym pochwalił ale o tym później * ), czy wziął ją z internetu. Nie sądzisz że będę przeszukiwał parędziesiąt grafik w internecie w poszukiwaniu czy ich autorem jest osoba zgłaszająca czy też nie. Prawo autorskie z tego co wiem działa na zasadzie że to autor grafiki (osoba/podmiot która ma do niej prawa) zgłasza złamie praw autorskich (jeżeli ktoś się podaje za autora danej GRAFIKI), lub majątkowych w przypadku czerpania korzyści MAJĄTKOWYCH.

Dobrym zwyczajem jest publikowanie informacji w pliku txt kto jest autorem.
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 09:50 No to ja chyba faktycznie nie wiem o co chodzi. :D (...) To po jaką cholerę ta grafika?
Szkoda że gdy tak ładnie cytujesz regulamin, nie wiesz o co w Konkursie chodzi...
regulamin pt1 pisze:Celem konkursu jest stworzenie karty autorskiego Poszukiwacza (...) Poprzez kartę Poszukiwacza rozumiemy gotową kartę wraz z grafiką, statystykami i opisem
specjalnych zdolności.
A dokładniejszym celem moim od wielu lat i to nie tylko w obrębie Talisaman, jest propagowanie autorskiego świata... rozwijanie Gier o własne pomysły co nie raz mówię.
- dlatego konkurs otwarty żeby jak najwięcej osób spróbowało własnych sił i pomysłów.
ke3l pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:27 a to nie jest na takiej zasadzie że prace będą zbierane i na zasadzie ankiety można oddawać głosy, i tak wygra praca która się podoba większości?
Tak dokładnie na takiej zasadzie będzie głosowanie.
Nie będzie przydzielania żadnych dodatkowych punktów za to że się jest autorem czy też nie.

Nie, nie wymagam aby prace miały autorskie grafiki. Nigdy to nie było wymagane w twórczości autorskiej.

Dobra Kij już był, teraz marchewka.

1: * Za Twoją sugestią, gdzie podkreślałaś to parokrotnie, Poszukiwacze zostaną opatrzeni stosowną informacją o tym czy Grafika jest autora, czy też jest wzięta z internetu.
Informacja że grafika jest grafiką autora pojawi się tylko w tych przypadkach gdzie autor przy zgłoszeniu sam to zaznaczył (nie będę ryzykował podpisania grafiki że jest czyjaś bez takiej deklaracji ze strony autora)

2:
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:41I dlaczego uważasz że spodziewam się wygranej? Niczego takiego nie napisałam i raczej w to wątpię (...) Aczkolwiek bardzo podoba mi się moja postać, (...) Chciałabym ją mieć w swojej grze.
Ze swojej strony mogę Ci zagwarantować wydrukowanie i przesyłkę za darmo (bez żadnych kosztów przesyłek itp) Twojego poszukiwacza, tylko napisz mi na priv nazwę poszukiwacza.

meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 11:28 więc to co tu występuje to kompletny brak profesjonalizmu
Owszem bo przede wszystkim to co tu robimy to jest od fanów dla fanów, jeżeli ktoś chce profesjonalnego podejścia niech idzie do WYDAWCY (oni tak często organizują konkursy...)


Jeszcze jedna sprawa forum, konkursy tu organizowane i przede wszystkim twórczość autorska w takiej formie czyli na podstawie dostępnych grafik w internecie działa od 15 lat, utrzymując tym samym fandom Talismana, co po części przyczyniło się zapewne do Takiego sukcesu obecnej edycji na Polskim rynku. Pamiętajmy o tym przy kolejnych rozgrywkach bo kto wie może by jej nie było gdyby nie nasza społeczność. Czy to czyjś Dom czy nie to już pozostawia waszej ocenie...

Dodano po 1 minucie 18 sekundach:
ps. Temat pozostanie jeszcze chwilę zamknięty :D


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Valdi »

Na tą chwilę mamy 79 zgłoszeń z czego jedno będzie trzeba chyba usunąć.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Visenna »

Valdi pisze: poniedziałek 07 maja 2018, 14:13 Na tą chwilę mamy 79 zgłoszeń z czego jedno będzie trzeba chyba usunąć.
Co jest przyczyną takiej decyzji i co to za poszukiwacz?


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Valdi »

Najprawdopodobniej został zgłoszony z dwóch różnych maili ustalamy autora.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Bludgeon »

To pewnie mój, jest zbyt dobry i byłoby niesprawiedliwie gdyby startował.


What a view.
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 4025
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Budowniczy Mostów »

Valdi pisze: poniedziałek 07 maja 2018, 14:13 Na tą chwilę mamy 79 zgłoszeń z czego jedno będzie trzeba chyba usunąć.
Ogromna liczba!
40 osób wzięło udział w konkursie. Może więcej, jeśli nie każdy przysłał po dwie postacie. Gratulacje!


Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Valdi »

Co ciekawe do niektórych poszukiwaczy pojawiły się dodatkowe karty a nawet widziałem jakieś żetony.

Oczywiście w głosowaniu będą publikowane tylko karty poszukiwaczy. Ale do druku pójdą całe mini dodatki.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5804
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: abubu »

Valdi pisze: poniedziałek 07 maja 2018, 20:38 Co ciekawe do niektórych poszukiwaczy pojawiły się dodatkowe karty a nawet widziałem jakieś żetony.
... ha ... to pewnie @Nemo ... on ma taką tendencję ;)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Mały Nemo »

abubu pisze: poniedziałek 07 maja 2018, 21:07
Valdi pisze: poniedziałek 07 maja 2018, 20:38 Co ciekawe do niektórych poszukiwaczy pojawiły się dodatkowe karty a nawet widziałem jakieś żetony.
... ha ... to pewnie @Nemo ... on ma taką tendencję ;)
A nie :P. Poszukiwaczy zrobilem takich, azeby choc cien szansy mieli wygrac, a wiec bez udziwniaczy. De facto nie zdziwilbym sie, gdyby ktos ich nazwal gownianymi :P.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Visenna »

A co jeżeli te karty i żetony są nieodłącznymi elementami Poszukiwacza, jak w tych z Lasu?


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Valdi »

To głosując na poszukiwacza będzie trzeba sobie wyobrazić że coś tam jeszcze można stworzyć / może ktoś stworzył. Przy głosowaniu bedą tylko karty poszukiwaczy, Jeżeli ktoś by stworzył cały dodatek (Np. Śnieżny Las czy jakieś inny, zawierający 147 kart i planszę) i poszukiwacza wstawił na konkurs to chyba nie uważasz że prezentowałbym Cały dodatek...


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
ODPOWIEDZ