Konkurs na Poszukiwacza

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Mały Nemo »

Off Topic
A po mojemu koniec języka za przewodnika - nie wiesz, to się zapytaj. Ewentualnie idź za tymi z przodu - może oni wiedzą jak iść ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
meteser
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 16:37
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: meteser »

abubu pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:01 ad.1. Odnoszę odmienne wrażenie.

ad.2. Organizatorem nie jestem, ale prawdopodobnie Pani sposób zrozumienia treści regulaminu jest nadinterpretacją. Najlepiej proszę zgłosić się bezpośrednio do organizatorów konkursu w celu wyjaśnienia wątpliwości. Osobiście znam ich intencje w tym zakresie, więc możliwe, iż mój sposób rozumienia jest odmienny od Pani a sam regulamin jest mało precyzyjny i być może wymaga to sprostowania.

ad.3-4. Do czasu aż ktoś rzeczywiście nie złamie praw autorskich, to nie ma o czym mówić. Dotychczas żadna z prac nie została opublikowana więc i na chwilę obecną żadne prawo autorskie nie zostało złamane. Jak już wspomniałem, w sieci dostępnych jest wiele gotowych grafik na licencji umożliwiającej użytek (między innymi) w celach:
- komercyjnych bez modyfikacji
- komercyjnych z modyfikacją
- niekomercyjnych bez modyfikacji
- niekomercyjnych z modyfikacją

Prawdopodobnie rozsądnym ze strony organizatorów byłby zapis w regulaminie konkursu iż organizatorzy nie odpowiadają za ewentualne naruszenie praw autorskich osób trzecich oraz iż w przypadku wykorzystania cudzej pracy należy podać jej źródło oraz autora. Organizator nie zaznaczył w regulaminie iż prawa autorskie do przesłanych prac przechodzą na organizatora, więc nie ma tutaj mowy o przeniesieniu praw autorskich.

Warto było by również jasno zaznaczyć w regulaminie iż: "Konkurs ma charakter niekomercyjny (...)".
Proszę pamiętać, iż konkurs ten nie jest organizowany przez żadną firmę czy instytucję o przez osoby prywatne. Organizatorzy konkursu nie pobierają również żadnych wynagrodzeń z tytułu prowadzenia konkursu. Uczestnicy konkursu nie muszą ponosić żadnych opłat / kosztów w związku z uczestnictwem w konkursie.
1. To złe wrażenie.
2. Co jest nadinterpretacją? Punkt 3 regulaminu nie pozostawia żadnych wątpliwości w tej kwestii.
3. Jednym słowem... bzdury. Nie ma czegoś takiego jak konkurs niekomercyjny :D (taki to ewentualnie możesz sobie z rodziną w domu przy obiedzie zrobić i przy Familiadzie ;)) To jest konkurs publiczny. Nie chce mi się cytować aktów prawnych.. Ale jeśli chcesz uparcie wierzyć w swoje przekonania to sobie wierz.. nie zależy mi. Pozdrawiam.

Dodano po 3 minutach 57 sekundach:
Gamma pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:06
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 11:59 No cóż... przykro mi że nie znalazłeś czyjejś twórczości do Twojego utworu...
Chcesz się spełniać artystycznie? To maluj obrazy i zajmuj się sztuką, a nie rób postacie do gry planszowej.
Tak ciężko zrozumieć, że najważniejszy jest klimat/mechanika postaci, a grafika to tylko dodatek? Zresztą bardzo jestem ciekawy tej Twojej grafiki na konkurs i samej postaci. Czy rzeczywiście jesteś taka zdolna czy po prostu trolujesz. Pochwal się po konkursie, z chęcią się przekonam.
A co ma piernik do wiatraka...? Właśnie chodzi o to, że moja grafika może wypaść dużo gorzej (bo sama ją zrobiłam, a mistrzem w tym nie jestem) od tych skopiowanych z internetu i wykonanych przez profesjonalistów. I chodzi o to, że nie dość że się uczciwie narobiłam to jeszcze będę w gorszej pozycji, bo postanowiłam stworzyć coś w 100% swojego , zgodnego z wymaganiami regulaminu


ke3l
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Uczestnik Zjazdów
Posty: 94
Rejestracja: wtorek 04 paź 2016, 11:10
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: ke3l »

a to nie jest na takiej zasadzie że prace będą zbierane i na zasadzie ankiety można oddawać głosy, i tak wygra praca która się podoba większości?
Ja tam jestem ciekaw samych pomysłów. Pani 'meteser' ma jakieś problemy XD.
Weź ktoś pomoże jej bo robi dramę z niczego ;d, ale przynajmniej śmiesznie ^^


Wiem tylko jak się nazywam, ile mam lat i dlaczego kura przebiegła przez szosę.
Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Gamma »

meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:26 A co ma piernik do wiatraka...? Właśnie chodzi o to, że moja grafika może wypaść dużo gorzej (bo sama ją zrobiłam, a mistrzem w tym nie jestem) od tych skopiowanych z internetu i wykonanych przez profesjonalistów. I chodzi o to, że nie dość że się uczciwie narobiłam to jeszcze będę w gorszej pozycji, bo postanowiłam stworzyć coś w 100% swojego.
Może się napracowałaś, ale jeśli obrazek jest brzydki, nie pasuje do klimatu Talismana, a postać jest słaba to czego Ty się spodziewasz? Wygranej w konkursie? Tego, że ludzie będą grać Twoją postacią tylko dlatego, że zrobiłaś sama grafikę? Ludzie chcą żeby dodatki autorskie (w tym też postacie) wyglądały jak oryginalne.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Mały Nemo »

ke3l pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:27 Pani 'meteser' ma jakieś problemy XD.
Weź ktoś pomoże jej bo robi dramę z niczego ;d, ale przynajmniej śmiesznie ^^
Organizatorem konkursu nie jestem, ale gdybym był, to bym rozważył anulowanie konkursu. Wraz z podziękowaniami dla pani 'meteser', iż popsuła zabawę wszystkim uczestnikom.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Arthan »

Ja punkt 3 regulaminu rozumiem tak ...
"przystąpić mogą tylko prace nowe, nieprezentowane jeszcze publicznie"
czyli nie można zgłaszać postaci, które już się kiedyś gdzieś przedstawiało
"nie poprawiane z gry oryginalnej"
tzn. że nie możemy ściśle opierać swojej postaci na jakiejś już występującej w grze
"nie poddane modyfikacjom inne prace autora"
nie dowolnego autora czegokolwiek, tylko tej osoby, która właśnie zgłasza postać i "inne prace" czyli inne postaci poszukiwaczy, tzn. że nie można odkopać swojej postaci z przed lat, którą był np. "Jedi" i zrobić z niej "Luke", który będzie prawie identyczny.

Dodano po 1 minucie :[/color]
aa i pierwsze słyszę żeby publiczne = komercyjne


meteser
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 16:37
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: meteser »

Gamma pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:35
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:26 A co ma piernik do wiatraka...? Właśnie chodzi o to, że moja grafika może wypaść dużo gorzej (bo sama ją zrobiłam, a mistrzem w tym nie jestem) od tych skopiowanych z internetu i wykonanych przez profesjonalistów. I chodzi o to, że nie dość że się uczciwie narobiłam to jeszcze będę w gorszej pozycji, bo postanowiłam stworzyć coś w 100% swojego.
Może się napracowałaś, ale jeśli obrazek jest brzydki, nie pasuje do klimatu Talismana, a postać jest słaba to czego Ty się spodziewasz? Wygranej w konkursie? Tego, że ludzie będą grać Twoją postacią tylko dlatego, że zrobiłaś sama grafikę? Ludzie chcą żeby dodatki autorskie (w tym też postacie) wyglądały jak oryginalne.
Dlaczego zakładasz że mój obrazek jest brzydki? A może Ty jesteś brzydki? :D I dlaczego uważasz że spodziewam się wygranej? Niczego takiego nie napisałam i raczej w to wątpię mając w konkurencji grafiki super jakości z internetu światowych profesjonalistów. Aczkolwiek bardzo podoba mi się moja postać, inaczej bym jej nie wysłała na konkurs :D Chciałabym ją mieć w swojej grze.
Chodziło mi tylko o równe zasady, ale widzę że na tym forum wszyscy mają to gdzieś...


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Bludgeon »

Nemohammer 40K pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:39 Wraz z podziękowaniami dla pani 'meteser', iż popsuła zabawę wszystkim uczestnikom.
To że Tobie popsuła nie znaczy że innym popsuła. Czy ktoś oprócz Ciebie wyraził taki sentyment?

Dodano po 2 minutach 4 sekundach:
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:41 Dlaczego zakładasz że mój obrazek jest brzydki? A może Ty jesteś brzydki?
Jeśli miałaś jakieś punkty sympatii to właśnie je sobie skasowałaś.


What a view.
meteser
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 16:37
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: meteser »

ke3l pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:27 a to nie jest na takiej zasadzie że prace będą zbierane i na zasadzie ankiety można oddawać głosy, i tak wygra praca która się podoba większości?
Ja tam jestem ciekaw samych pomysłów. Pani 'meteser' ma jakieś problemy XD.
Weź ktoś pomoże jej bo robi dramę z niczego ;d, ale przynajmniej śmiesznie ^^

Ty masz problem z etyką.
Nemohammer 40K pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:39
ke3l pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:27 Pani 'meteser' ma jakieś problemy XD.
Weź ktoś pomoże jej bo robi dramę z niczego ;d, ale przynajmniej śmiesznie ^^
Organizatorem konkursu nie jestem, ale gdybym był, to bym rozważył anulowanie konkursu. Wraz z podziękowaniami dla pani 'meteser', iż popsuła zabawę wszystkim uczestnikom.
Bo masz wyrzuty że skopiowałeś czyjąś grafikę i nazwałeś ją swoją? :D Skoro jest 10 prac z autorskimi grafikami to konkurs może się bardzo ciekawie odbyć i bez Twojej w połowie autorskiej postaci.


Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Gamma »

Jak idziesz do kogoś do domu w odwiedziny to też się tak rządzisz, rozstawiasz wszystkich po kątach, obrażasz i narzucasz wszystkim swój jedyny słuszny punkt widzenia? Skoro się tu pojawiłaś to może spróbuj najpierw zrozumieć jak to wszystko działa? Przecież na forum są ludzie, którzy robią dodatki pewnie dłużej niż Ty masz lat (wnioskuje po sposobie wypowiedzi, że dojrzała nie jesteś). Zasady są równe, to Ty chcesz w tej chwili żeby je nagiąć pod Ciebie i Twój punkt widzenia.

I jeśli rzeczywiście spełni to o czym mówi Nemo to dzięki. ](*,)


meteser
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 16:37
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: meteser »

Gamma pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:47 Jak idziesz do kogoś do domu w odwiedziny to też się tak rządzisz, rozstawiasz wszystkich po kątach i narzucasz wszystkim swój jedyny słuszny punkt widzenia? Skoro się tu pojawiłaś to może spróbuj najpierw zrozumieć jak to wszystko działa? Przecież na forum są ludzie, którzy robią dodatki pewnie dłużej niż Ty masz lat. Zasady są równe, to Ty chcesz w tej chwili żeby je nagiąć pod Ciebie i Twój punkt widzenia.

I jeśli rzeczywiście spełni to o czym mówi Nemo to dzięki. ](*,)
Nie przyszłam do nikogo do domu :D To ogólnodostępne forum, może tu przyjść przecież każdy :)
I nie wypowiadam się na temat forum, tylko konkursu, a to różnica. W dowolnym pubie/restauracji mogę rozmawiać o czym chcę, więc tu też. Poza tym to nie jest punkt widzenia, tylko ustalenie sprawiedliwych zasad.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5801
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: abubu »

Regulamin pisze:1. Tworzenie poszukiwaczy. Celem konkursu jest stworzenie karty autorskiego Poszukiwacza.
Regulamin pisze:Poprzez kartę Poszukiwacza rozumiemy gotową kartę wraz z grafiką, statystykami i opisem specjalnych zdolności.
Jako, iż celem konkursu jest stworzenie karty autorskiego Poszukiwacza który ma się składać z grafiki / statystyk / opisu zdolności, to pracę konkursową traktujemy jako komplet tych elementów.
Regulamin pisze:3. Do konkursu przystąpić mogą tylko prace nowe, nieprezentowane jeszcze publicznie, nie poprawiane z gry oryginalnej ani też nie poddane modyfikacjom inne prace autora. Ponadto prace muszą zostać napisane w języku polskim.
Zgłoszona praca (jako całość) nie może być wcześniej prezentowana publicznie, a więc nie można wykorzystać swoich wcześniej publikowanych Poszukiwaczy
Zgłoszona praca (jako całość) nie może być poprawioną wersją oryginalnego Poszukiwacza (tj. oficjalnie wydanego Poszukiwacza)
Zgłoszona praca (jako całość) nie może być zmodyfikowaną pracą autora (autora, który zgłasza pracę a nie innych autorów Poszukiwaczy czy też autorów elementów składowych pracy).
Nigdzie w regulaminie nie jest napisane, iż nie można użyć elementów graficznych osób trzecich.
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:26 3. Jednym słowem... bzdury. Nie ma czegoś takiego jak konkurs niekomercyjny :D (taki to ewentualnie możesz sobie z rodziną w domu przy obiedzie zrobić i przy Familiadzie ;)) To jest konkurs publiczny. Nie chce mi się cytować aktów prawnych.. Ale jeśli chcesz uparcie wierzyć w swoje przekonania to sobie wierz.. nie zależy mi. Pozdrawiam.
Ależ jest (jakiś tam przykład z internetów) ... http://www.cdr.gov.pl/85-nasze-dzialani ... -na-sukces
Konkurs ma charakter niekomercyjny a jego organizacja opiera się na współpracy organizacji i instytucji działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Rada Programowa konkursu pracuje społecznie a uczestnicy konkursu nie ponoszą opłat.
Oczywiście nie jestem prawnikiem i nie kontaktowałem się w tej sprawie z żadnym radcą prawnym (nie odczuwam takiej potrzeby).

meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:26 1. To złe wrażenie.
Słowo klucz to "wrażenie" :)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Mały Nemo »

meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:44 Bo masz wyrzuty że skopiowałeś czyjąś grafikę i nazwałeś ją swoją? :D Skoro jest 10 prac z autorskimi grafikami to konkurs może się bardzo ciekawie odbyć i bez Twojej w połowie autorskiej postaci.
Nie, bo konkurs jest dla zabawy i przede wszystkim o dobrą zabawę chodziło, a nie o wygraną. Zrobiłaś swoją grafikę? Oki, nie ma w tym problemu. Nawet jeśli nie wygra, to czas spędzony na jej stworzenie nie będzie zmarnowany, bowiem grafika będzie Twoja i będziesz mogła inaczej z niej skorzystać lub też uznać, że czas spędzony na jej stworzenie był czasem spędzonym na samodokształcenie się. Ale nie widzę powodu, ażeby ogłaszać wszem i wobec, iż stworzyłaś własną grafikę i z tego powodu domagasz się innego traktowania, zwłaszcza że sama nie przeczytałaś dokładnie Regulaminu, a teraz odwracasz kota ogonem i starasz się udowodnić, iż to ktoś inny, a nie Ty, jest winny, iż źle coś przeczytałaś.

Co więcej jesteś hipokrytką, z jednej strony dajesz sygnały, iż Ci nie zależy na wygranej, a z drugiej strony robisz wszystko, co możesz, by zdyskredytować wszystkich innych uczestników konkursu. To jest fair play?


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
meteser
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 16:37
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: meteser »

Nemohammer 40K pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:55
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:44 Bo masz wyrzuty że skopiowałeś czyjąś grafikę i nazwałeś ją swoją? :D Skoro jest 10 prac z autorskimi grafikami to konkurs może się bardzo ciekawie odbyć i bez Twojej w połowie autorskiej postaci.
Co więcej jesteś hipokrytką, z jednej strony dajesz sygnały, iż Ci nie zależy na wygranej, a z drugiej strony robisz wszystko, co możesz, by zdyskredytować wszystkich innych uczestników konkursu. To jest fair play?
no nieeee..... :D to już klasyczne, a wręcz bezczelne odwracanie kota ogonem.
Nie zależy mi na wygranej tylko na jednoznacznych i sprawiedliwych zasadach konkursu.. jeszcze nie doczytałeś po tylu moich postach? I niech na takich zasadach wygra najciekawsza postać. Nie mam z tym żadnego problemu.
PS. Wyzwiska zachowaj dla siebie i swojej rodziny...


Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Gamma »

Dlaczego jesteś niemiła? Co mają znaczyć takie teksty w ogóle?
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 13:03 Wyzwiska zachowaj dla siebie i swojej rodziny...
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:41 Dlaczego zakładasz że mój obrazek jest brzydki? A może Ty jesteś brzydki?
Gdzie Cię Nemo niby "wyzwał"?
Nie da prowadzić się z Tobą dyskusji bo wychodzisz z założenia, że Ty masz rację, a cała reszta nie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 30 kwie 2018, 13:11 przez Gamma, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5801
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: abubu »

 ! Wiadomość z: abubu
Proszę wszystkich o odrobinę powściągliwości w wyrażaniu prywatnych opinii na temat innych osób
Off Topic
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:51 I nie wypowiadam się na temat forum, tylko konkursu, a to różnica.
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:41 Chodziło mi tylko o równe zasady, ale widzę że na tym forum wszyscy mają to gdzieś...
A jednak ... nie żebym się czepiał ;)

Poza tym, jeżeli miałbym interpretować dosłownie to co Pani napisała, wówczas:
- wszyscy na tym forum ... ergo: również uzytkownik @meteser
- wszyscy na tym forum mają gdzieś równe zasady ... ergo: użytkownik @meteser ma gdzieś równe zasady
;)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Mały Nemo »

meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 13:03 PS. Wyzwiska zachowaj dla siebie i swojej rodziny...
Nazwanie kogoś hipokrytą jest stwierdzeniem faktu, a nie przezwiskiem.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
meteser
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 16:37
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: meteser »

Gamma pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 13:09 Dlaczego jesteś niemiła? Co mają znaczyć takie teksty w ogóle?
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 13:03 Wyzwiska zachowaj dla siebie i swojej rodziny...
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:41 Dlaczego zakładasz że mój obrazek jest brzydki? A może Ty jesteś brzydki?
Gdzie Cię Nemo niby "wyzwał"?
Nie da prowadzić się z Tobą dyskusji bo wychodzisz z założenia, że Ty masz rację, a cała reszta nie.
Ciekawa prowokacja !!!!! :D ja jestem niemiła bo Twój kolega Nemohammer 40K nazwał mnie hipokrytką???!!!!!!!!!!!!! HAHA.. robi się ciekawie

Dodano po 2 minutach 9 sekundach:
Nemohammer 40K pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 13:13
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 13:03 PS. Wyzwiska zachowaj dla siebie i swojej rodziny...
Nazwanie kogoś hipokrytą jest stwierdzeniem faktu, a nie przezwiskiem.
Czyli jeśli nazwę Cię %$#** (bardzo brzydko) to nie będzie przezwiskiem tylko stwierdzeniem faktu?? :)

Dodano po 3 minutach 38 sekundach:
Off Topic
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:51 I nie wypowiadam się na temat forum, tylko konkursu, a to różnica.
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:41 Chodziło mi tylko o równe zasady, ale widzę że na tym forum wszyscy mają to gdzieś...
A jednak ... nie żebym się czepiał ;)

Poza tym, jeżeli miałbym interpretować dosłownie to co Pani napisała, wówczas:
- wszyscy na tym forum ... ergo: również uzytkownik @meteser
- wszyscy na tym forum mają gdzieś równe zasady ... ergo: użytkownik @meteser ma gdzieś równe zasady
;)
[/quote]

faktycznie .. czepiasz się.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5801
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: abubu »

 ! Wiadomość z: abubu
@Nemohammer 40K, @Gamma, @meteser, i inni (tak na zaś):
Ponownie proszę o zachowanie pewnego poziomu dyskusji oraz powstrzymanie się od osobistych wywodów względem innych użytkowników.
Postarajmy się wrócić do merytorycznej wymiany zdań.
:-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Gamma »

Staram się jak mogę ;) Kończę na dzisiaj. Za 15 minut wychodzę z pracy, wsiadam na rower i cisnę od razu na działeczkę. :D


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Mały Nemo »

Gamma pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 13:24 Staram się jak mogę ;) Kończę na dzisiaj. Za 15 minut wychodzę z pracy, wsiadam na rower i cisnę od razu na działeczkę. :D
Przynajmniej czas Ci jakoś dobrze dzisiaj zleciał ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Arthan »

meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:51 Nie przyszłam do nikogo do domu :D To ogólnodostępne forum, może tu przyjść przecież każdy :) I nie wypowiadam się na temat forum, tylko konkursu, a to różnica.
Dla niektórych to forum to drugi dom ;) Fajnie że jesteś i poruszasz tak istotną kwestię! :) Może warto by uszczegółowić regulamin w niektórych miejscach.

Chyba osoby, które są przyzwyczajone do twórczości fanowskiej nie pomyślały o tym, że gdy do konkursu podejdą osoby "z zewnątrz" to taka osoba może pomyśleć: "hej, no przecież nie będę wstawiał cudzej grafiki i mimo średnich zdolności coś narysuję" i mając dobre chęci, kierując się swoim moralnym kompasem itp., taka osoba może sobie nieco zaszkodzić przy ocenie. Dlatego ja w ogóle samej grafiki bym nie oceniał i traktowałbym ją wyłącznie jako propozycję wyglądu danej postaci. To nie jest konkurs dla grafików, ani tym bardziej na to kto lepiej wyszukuje grafikę w necie.


meteser
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 16:37
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: meteser »

"Ponownie proszę o zachowanie pewnego poziomu dyskusji oraz powstrzymanie się od osobistych wywodów względem innych użytkowników.
Postarajmy się wrócić do merytorycznej wymiany zdań.
:-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$ :-$"


To proszę mi merytorycznie napisać dlaczego dostaję upomnienie za to, że inni użytkownicy mnie obrażają nazywając hipokrytką, lub piszą że jestem niemiła, bo jego kolega nazwał mnie hipokrytką? Hmm? :wink:


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 4023
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Budowniczy Mostów »

meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 13:03 no nieeee..... :D to już klasyczne, a wręcz bezczelne odwracanie kota ogonem.
Nie zależy mi na wygranej tylko na jednoznacznych i sprawiedliwych zasadach konkursu.. jeszcze nie doczytałeś po tylu moich postach? I niech na takich zasadach wygra najciekawsza postać. Nie mam z tym żadnego problemu.
PS. Wyzwiska zachowaj dla siebie i swojej rodziny...
Szanowna Pani,
popełnia pani istotny błąd logiczny wiążąc elementy grafiki z twórczością autorską promowaną na tym forum. Emocje nie pozwalają pani przyjąć argumentów drugiej strony. Wszelka dyskusja jest zatem bezcelowa. Mimo to podejmę jeszcze jedną próbę wyjaśnienia Pani, że twórczość, o której tutaj szeroko dyskutujemy, obejmuje mechaniki kart, ich rozwiązania i nawiązania dramaturgiczne, narracyjne, komplementarność z zasadami gry oryginalnej. Grafiki pełnią w tym zakresie rolę czysto techniczną, jak to ma miejsce przykładowo podczas produkcji filmów, gdy reżyser wykorzystuje istniejącą muzykę do zobrazowania swojej wizji na etapie preprodukcji. Gdy dochodzi do finalizacji produkcji, kompozytor tworzy do filmu oryginalną muzykę, a całość dzieła (ukończony film) zostaje skomercjalizowany i służy do zarabiania pieniędzy.
Raz jeszcze podniosę argument, że działania podejmowane przez użytkowników forum nie mają charakteru komercyjnego. Są formą spędzania wolnego czasu. Jak to zawsze w takiej sytuacji bywa zachowanie pewnych konwenansów - na co pani naciska - jest warunkowane wyłącznie dobrą wolą. Ilość owego wolnego czasu również nie jest bez znaczenia.
Żąda pani, aby hobbystyczne działania w kręgu znajomych obudować dokumentacją, zbiurokratyzować cały proces zabawy. Wybaczy pani, ale to bzdura. Najwyraźniej nie jest to krąg, w którym czuje się pani dobrze. Moje wrażenia co do pani postawy również są negatywne. Dlatego kolejne słowo kieruję do administratora, aby, jeśliby w przyszłości użytkownik @meteser zwracała się do forumowiczów w równie napastliwy sposób, jak dotychczas i podnosiła haniebne uwagi dotyczące rodzin forumowiczów, usunąć ją z grona użytkowników forum.


meteser
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 16:37
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: meteser »

arthan pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 13:26
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 12:51 Nie przyszłam do nikogo do domu :D To ogólnodostępne forum, może tu przyjść przecież każdy :) I nie wypowiadam się na temat forum, tylko konkursu, a to różnica.
Dla niektórych to forum to drugi dom ;) Fajnie że jesteś i poruszasz tak istotną kwestię! :) Może warto by uszczegółowić regulamin w niektórych miejscach.

Chyba osoby, które są przyzwyczajone do twórczości fanowskiej nie pomyślały o tym, że gdy do konkursu podejdą osoby "z zewnątrz" to taka osoba może pomyśleć: "hej, no przecież nie będę wstawiał cudzej grafiki i mimo średnich zdolności coś narysuję" i mając dobre chęci, kierując się swoim moralnym kompasem itp., taka osoba może sobie nieco zaszkodzić przy ocenie. Dlatego ja w ogóle samej grafiki bym nie oceniał i traktowałbym ją wyłącznie jako propozycję wyglądu danej postaci. To nie jest konkurs dla grafików, ani tym bardziej na to kto lepiej wyszukuje grafikę w necie.
Dziękuję za ten cień zrozumienia :wink: :wink:

Dodano po 6 minutach 43 sekundach:
Budowniczy Mostów pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 13:28
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 13:03 no nieeee..... :D to już klasyczne, a wręcz bezczelne odwracanie kota ogonem.
Nie zależy mi na wygranej tylko na jednoznacznych i sprawiedliwych zasadach konkursu.. jeszcze nie doczytałeś po tylu moich postach? I niech na takich zasadach wygra najciekawsza postać. Nie mam z tym żadnego problemu.
PS. Wyzwiska zachowaj dla siebie i swojej rodziny...
Szanowna Pani,
popełnia pani istotny błąd logiczny wiążąc elementy grafiki z twórczością autorską promowaną na tym forum. Emocje nie pozwalają pani przyjąć argumentów drugiej strony. Wszelka dyskusja jest zatem bezcelowa. Mimo to podejmę jeszcze jedną próbę wyjaśnienia Pani, że twórczość, o której tutaj szeroko dyskutujemy, obejmuje mechaniki kart, ich rozwiązania i nawiązania dramaturgiczne, narracyjne, komplementarność z zasadami gry oryginalnej. Grafiki pełnią w tym zakresie rolę czysto techniczną, jak to ma miejsce przykładowo podczas produkcji filmów, gdy reżyser wykorzystuje istniejącą muzykę do zobrazowania swojej wizji na etapie preprodukcji. Gdy dochodzi do finalizacji produkcji, kompozytor tworzy do filmu oryginalną muzykę, a całość dzieła (ukończony film) zostaje skomercjalizowany i służy do zarabiania pieniędzy.
Raz jeszcze podniosę argument, że działania podejmowane przez użytkowników forum nie mają charakteru komercyjnego. Są formą spędzania wolnego czasu. Jak to zawsze w takiej sytuacji bywa zachowanie pewnych konwenansów - na co pani naciska - jest warunkowane wyłącznie dobrą wolą. Ilość owego wolnego czasu również nie jest bez znaczenia.
Żąda pani, aby hobbystyczne działania w kręgu znajomych obudować dokumentacją, zbiurokratyzować cały proces zabawy. Wybaczy pani, ale to bzdura. Najwyraźniej nie jest to krąg, w którym czuje się pani dobrze. Moje wrażenia co do pani postawy również są negatywne. Dlatego kolejne słowo kieruję do administratora, aby, jeśliby w przyszłości użytkownik @meteser zwracała się do forumowiczów w równie napastliwy sposób, jak dotychczas i podnosiła haniebne uwagi dotyczące rodzin forumowiczów, usunąć ją z grona użytkowników forum.
Szanowny Panie... Jedna adnotacja przy pracy konkursowej informująca o nakładzie pracy i osobliwej grafice wyrażona słowami: "grafika jest/nie jest własnością autora" nie uważam za zbiurokratyzowanie konkursu i tej wspaniałej zabawy.
Napomnę, że to ja zostałam pierwsza zaatakowana wyzwiskiem "hipokrytka" więc to nie ja jestem napastliwa! I nie wiem dlaczego do mnie są kierowane pretensje o haniebne uwagi :D:D
Żenada.


ODPOWIEDZ