Konkurs na Poszukiwacza

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Valdi »

Możesz zgłosić 2 poszukiwaczy a później ich umieścić w dodatku.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Valdi »

I Termin konkursu mija za 24 godziny (niecałe) i już moglibyśmy zamknąć przyjmowanie zgłoszeń bo zostało wysłanych na konkurs już 56 prac.

Mała zmiana regulaminu będzie jutro (dotycząca głosowania), ale terminów zgłoszeń nie zmieniamy, także jak ktoś będzie może jeszcze zgłaszać Poszukiwaczy.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Valdi »

To do konkursu zostało zgłoszonych w pierwszym terminie 64 prace.
Teraz trwa drugi termin także jeszcze można zdobyć extra punkt.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
meteser
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 16:37
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: meteser »

Krzysiek pisze: wtorek 24 kwie 2018, 14:45 Ja bym zrobił głosowanie bez ilustracji.
Albo głosowanie na dwie tury, w jednej na same zdolności i statystyki, dopiero w drugiej na całość.
Niezależnie od podejścia chodzi mi o to żeby zminimalizować wpływ ilustracji na ocenę i nagradzać przede wszystkim pomysł uczestnika a nie to jaką ilustrację udało mu się wyszukać w internecie.
Tak rzucam myśl do rozważenia.
A ja się zupełnie nie zgadzam. To, że ściągasz grafikę z internetu to nie znaczy że wszyscy to robią!!!
To jest konkurs na postać, a nie na opis postaci. Poza tym uważam, że nieuczciwie jest prezentować czyjąś twórczość jako swoją (pomijając, że to plagiat). Ja nie szukałam w internecie, tylko stworzyłam swoją grafikę.
Chyba na tym polega konkurs, że przedstawia się swój pomysł w całości, a nie tylko w połowie? Jeśli nie masz wystarczających możliwości by startować w konkursie to najpierw się ich naucz, a potem startuj. Uważam, że to nieuczciwe wobec innych uczestników... że jeden siedzi godzinami i tworzy grafikę, a drugi bezczelnie pobiera ją z internetu i prezentuje jako swoją twórczość. To nieuczciwe zasady i można poczuć się oszukanym. Do głowy mi nie przyszło, że takie praktyki są dozwolone. A nawet gdybym wiedziała, że do tego konkursu można ukraść z internetu grafikę i podpisać ją swoim nazwiskiem to i tak bym tego nie zrobiła, bo uważam że to nieuczciwe i krzywdzące dla tych, którzy pracowali godzinami żeby stworzyć w 100% swoją postać. Etyki też trzeba się uczyć, szczególnie młodym ludziom często jej brakuje. DO ORGANIZATORÓW - MAM NADZIEJĘ, ŻE BĘDZIE INFORMACJA PODCZAS PREZENTACJI PRAC DO OCENY - KTO JEST AUTOREM GRAFIKI, LUB CHOCIAŻ INFORMACJA, CZY GRAFIKA ZOSTAŁA STWORZONA PRZEZ AUTORA POSTACI, CZY UKRADZIONA Z INTERNETU ! ! Chociaż tyle uczciwości należy się wszystkim twórcom swoich grafik.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 30 kwie 2018, 09:18 przez meteser, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Bludgeon »

meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 09:13 Ja nie szukałam w internecie, tylko stworzyłam swoją grafikę.
Chyba na tym polega konkurs, że przedstawia się swój pomysł w całości, a nie tylko w połowie? Jeśli nie masz wystarczających możliwości by startować w konkursie to najpierw się ich naucz, a potem startuj.
Tylko że z Twoim podejściem to byłabyś jedyną osobą biorącą udział w konkursie (no dobra, może jeszcze 1-2 osoby by się znalazły). Chyba nie o to chodzi?
99% twórców na tym forum nie tworzyło, nie tworzy, i nigdy nie będzie tworzyło grafik i musisz się z tym pogodzić.
Aha, i jeszcze coś: nie jest plagiatem użycie cudzej pracy na niekomercyjny użytek - nikt tu nie pisze że grafiki w jego pracach sam stworzył.

Dodano po 2 minutach 45 sekundach:
Co do własności, 90-95% grafik które ja używam nie są własnością żadnych grafików ale Wizards of the Coast (czyli chyba hasbro, czyli disney?) W każdym razie dużych korporacji które grafikom już dawno zapłaciły za ich pracę.


What a view.
meteser
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 16:37
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: meteser »

Bludgeon pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 09:20
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 09:13 Ja nie szukałam w internecie, tylko stworzyłam swoją grafikę.
Chyba na tym polega konkurs, że przedstawia się swój pomysł w całości, a nie tylko w połowie? Jeśli nie masz wystarczających możliwości by startować w konkursie to najpierw się ich naucz, a potem startuj.
Tylko że z Twoim podejściem to byłabyś jedyną osobą biorącą udział w konkursie (no dobra, może jeszcze 1-2 osoby by się znalazły). Chyba nie o to chodzi?
99% twórców na tym forum nie tworzyło, nie tworzy, i nigdy nie będzie tworzyło grafik i musisz się z tym pogodzić.
Aha, i jeszcze coś: nie jest plagiatem użycie cudzej pracy na niekomercyjny użytek - nikt tu nie pisze że grafiki w jego pracach sam stworzył.

Dodano po 2 minutach 45 sekundach:
Co do własności, 90-95% grafik które ja używam nie są własnością żadnych grafików ale Wizards of the Coast (czyli chyba hasbro, czyli disney?) W każdym razie dużych korporacji które grafikom już dawno zapłaciły za ich pracę.
No to ja chyba faktycznie nie wiem o co chodzi. :D Myślałam że o to - żeby zaprezentować ciekawy pomysł na postać, która się składa z opisu i grafiki? Nie? To po jaką cholerę ta grafika? Może wystarczyłoby zrobić konkurs na opis postaci, a każdy by sobie dokleił grafikę taką, jaka by mu pasowała z internetu?
I wcale nie jest tak mało prac w 100% autorskich, nie przesadzaj. Akurat to, że wpłynęło by 20 prac zamiast 100 uważam za atut, wolę podziwiać 20 ciekawych postaci z autorską grafiką, niż czytać 100 opisów z grafikami postaci ze znanych gier komputerowych i filmów.
I bardzo się mylisz jeśli chodzi o definicję plagiatu... Po pierwsze jest to właśnie KOMERCYJNY UŻYTEK, gdyż konkurs jest działaniem PUBLICZNYM, co jest jedną z podstaw łamania praw autorskich. Niekomercyjnie byłoby gdybyś sobie powiesił swoją pracę w domu i nikomu nią się nie chwalił. Rozpowszechnianie twórczości bez wiedzy autora to tzw. naruszenie praw autorskich.
Przeczytaj, i wyprowadź się z błędu:

https://prawokultury.pl/kurs/odpowiedzi ... autorskich

https://prawokultury.pl/kurs/plagiat

LICZĘ NA TO, ŻE ORGANIZATORZY KONKURSU WYRAŹNIE PODKREŚLĄ POCHODZENIE GRAFIK NA KARTACH POSTACI W PRACACH KONKURSOWYCH.
Jedynie taka informacja będzie sprawiedliwa.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Bludgeon »

meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 09:50 I wcale nie jest tak mało prac w 100% autorskich, nie przesadzaj.
To pokaż mi je.

Dodano po 3 minutach 39 sekundach:
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 09:50 Przeczytaj, i wyprowadź się z błędu:

https://prawokultury.pl/kurs/odpowiedzi ... autorskich
Ciężko mi się wyprowadzić z błędu jako że link to bardzo ogólnikowo opisuje.

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 09:50 niż czytać 100 opisów z grafikami postaci ze znanych gier komputerowych i filmów.
No, dla mnie tego typu postacie też są żałosne :) jakieś predatory hary potery i darfy wajdery.


What a view.
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Valdi »

10 / 64 poszukiwaczy ma własną / autorską grafikę. reszta jest z netu.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: abubu »

meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 09:50 No to ja chyba faktycznie nie wiem o co chodzi. :D Myślałam że o to - żeby zaprezentować ciekawy pomysł na postać, która się składa z opisu i grafiki? Nie? To po jaką cholerę ta grafika? Może wystarczyłoby zrobić konkurs na opis postaci, a każdy by sobie dokleił grafikę taką, jaka by mu pasowała z internetu?
Po pierwsze, prosiłbym o opanowanie emocji i zachowanie odpowiedniego poziomu konwersacji.

Po drugie, jak już organizator konkursu zaznaczył, gotowa praca powinna zawierać zarówno teks (opis zdolności, cechy postaci, itp) jak i grafikę. Nigdzie nie jest opisane iż grafika musi być specjalnie przygotowana na potrzeby tego konkursu.

Po trzecie, grafika jest po to, aby organizator konkursu na podstawie zwycięskiej pracy mógł przygotować dedykowaną figurkę. Bez grafiki to nie bardzo było by to możliwe a w przypadku wyboru grafiki przez organizatorów, nie koniecznie zwycięzca byłby zadowolony z efektu. Dodatkowo, sama nazwa oraz opis zdolności nie koniecznie przedstawiały by pełną wizję autora danego poszukiwacza.

Po czwarte, w przypadku niekomercyjnego wykorzystania cudzego utworu (tekst, grafika, muzyka, itp) istnieje pojęcie dozwolonego użytku (pojęcie to w przypadku "dozwolonego użytku prywatnego" zawiera zapis, który nie do końca jest sprecyzowany - a mianowicie "osoby pozostające w relacji" - w tym przypadku, na chwilę obecną mogą być zdefiniowani jako "fani gry Talisman / użytkownicy magiaimiecz.eu"). Owszem, w każdym przypadku użycia cudzej grafiki, wskazane było by podanie jej źródła (np. w pliku tekstowym dołączonym do pracy), jednak na chwilę obecną nie jest to wymagane przez organizatorów. Dodatkowo, w "internetach" dostępne są również grafiki na różnych licencjach (za pomocą google można wyszukać grafiki z licencją pozwalającą na komercyjne/niekomercyjne wykorzystanie grafiki z/bez modyfikacji - przykładowo).


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
meteser
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 16:37
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: meteser »

Bludgeon pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 10:01
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 09:50 I wcale nie jest tak mało prac w 100% autorskich, nie przesadzaj.
To pokaż mi je.

Dodano po 3 minutach 39 sekundach:
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 09:50 Przeczytaj, i wyprowadź się z błędu:

https://prawokultury.pl/kurs/odpowiedzi ... autorskich
Ciężko mi się wyprowadzić z błędu jako że link to bardzo ogólnikowo opisuje.

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 09:50 niż czytać 100 opisów z grafikami postaci ze znanych gier komputerowych i filmów.
No, dla mnie tego typu postacie też są żałosne :) jakieś predatory hary potery i darfy wajdery.

Widzę, że lubisz się przekomarzać. Czy chcesz mi wmówić, że załączanie takiej grafiki z internetu do postaci konkursowej jest ok?
Moim zdaniem to organizatorzy powinni zrobić z tym porządek.
Jeśli dopuszczają takie grafiki bez informacji, kto jest autorem do konkursu to tylko o Nich świadczy.
Moim zdaniem takie prace powinny być zdyskwalifkowane, gdyż nie spełniają warunków konkursowych i regulaminu:

"1. Tworzenie poszukiwaczy.
Celem konkursu jest stworzenie karty autorskiego Poszukiwacza. (...)
Poprzez kartę Poszukiwacza rozumiemy gotową kartę wraz z grafiką, statystykami i opisem
specjalnych zdolności. Wszystko to powinno znaleźć się na odpowiednim szablonie Poszukiwacza
do gry Talisman: Magia i Miecz (wydanej przez Galaktę).
(...)
3. Do konkursu przystąpić mogą tylko prace nowe, nieprezentowane jeszcze publicznie, nie
poprawiane z gry oryginalnej ani też nie poddane modyfikacjom inne prace autora.
Ponadto prace
muszą zostać napisane w języku polskim."


JEŚLI W KONKURSIE WYSTĄPIĄ PRACE, KTÓRE SĄ SPRZECZNE Z REGULAMINEM - BĘDZIE TO NIEZŁYM OSZUSTWEM I POSTARAM SIĘ ŻEBY BYŁO TO ZAUWAŻONE.

Ps. 1
- cyt. "99% twórców na tym forum nie tworzyło, nie tworzy, i nigdy nie będzie tworzyło grafik i musisz się z tym pogodzić."
Pokaż te 99% twórców!! :D wiesz... w takim przypadku słowo "TWÓRCÓW' to chyba trochę za wielkie słowo!??? :D:D:D
Skąd taka informacja że 99% osób biorących w konkursie oszukuje?? Nie schlebiaj podobnym oszustom.
Prace niezgodne z regulaminem powinny być zdyskwalifikowane i tyle.
W regulaminie nie jest napisane że konkurs się nie odbędzie jeśli wpłynie mniej niż 3 prace!!
NAWET JEŚLI.... 60 prac jest niezgodnych z regulaminem, a 3 są zgodne to te 3 powinny wziąć udział w konkursie, a tamte można zwyczajnie pokazać jako "anegdotkę", ale bez możliwości głosowania na nie.
W przeciwnym razie regulaminem można się podetrzeć i po co on w ogóle jest? I jaki miałby sens ten cały konkurs jeśli polegałby na tym kto znajdzie ładniejszą grafikę.
LICZĘ, ŻE ORGANIZATORZY OCENIĄ - CZY WSZYSTKIE PRACE SĄ ZGODNE Z REGULAMINEM. Inaczej konkursem nazwać tego nie będzie można.

Ps. 2
- Nie mam czasu i chęci tłumaczyć prostego tekstu i obowiązującego prawa. Idź do prawnika to Ci wytłumaczy.

Ps. 3
- Cieszę się że chociaż w jednym się zgadzamy.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Bludgeon »

Z ewentualną dyskusją poczekam aż się uspokoisz, bo Twoje nerwy czuję że zaczynają mi się udzielać.
Jak będziesz chciała o tym porozmawiać w przyjazny sposób to daj znać :)


What a view.
Awatar użytkownika
tomkasz
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Posty: 189
Rejestracja: wtorek 11 lip 2017, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 35

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: tomkasz »

konkurs fajny i ile emocji;d bany, awantury, dyskusje, ludzie żądają Talismana za samo wzięcie udziału, teleno(k)wella
konkurs jest na postać a nie na grafikę. nie umiem nic graficznie jak większość
polecam wyjść na dwór (lub "na pole" jak kto woli) pogoda zacna


Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Gamma »

Przecież grafika to tylko dodatek - dodaje klimatu. Najważniejsze jest i tak treść oraz pomysły (mechaniki) na bohatera.

Jako osoba niebiorąca udziału w konkursie napisze tak - bardzo się z niego cieszę bo wiem, że dzięki temu konkursowi pojawi się przynajmniej kilka ciekawych postaci do gry. I szczerze powiedziawszy jak już będę grał tymi bohaterami to będzie mi wszystko jedno czy ktoś to narysował sam czy nie.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Bludgeon »

Gamma pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 11:06 Przecież grafika to tylko dodatek - dodaje klimatu. Najważniejsze jest i tak treść oraz pomysły (mechaniki) na bohatera.

Jako osoba niebiorąca udziału w konkursie napisze tak - bardzo się z niego cieszę bo wiem, że dzięki temu konkursowi pojawi się przynajmniej kilka ciekawych postaci do gry. I szczerze powiedziawszy jak już będę grał tymi bohaterami to będzie mi wszystko jedno czy ktoś to narysował sam czy nie.
Ja mam nadzieję że pojawi się dużo nieludzi, tzn jakieś orki gobliny centaury czy gargulce. Sam zrobiłem obu poszukiwaczy w tym stylu. Postaci reprezentujących zawody (mniej lub bardziej fantastyczne) jest już tona.


What a view.
meteser
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 16:37
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: meteser »

abubu pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 10:38
meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 09:50 No to ja chyba faktycznie nie wiem o co chodzi. :D Myślałam że o to - żeby zaprezentować ciekawy pomysł na postać, która się składa z opisu i grafiki? Nie? To po jaką cholerę ta grafika? Może wystarczyłoby zrobić konkurs na opis postaci, a każdy by sobie dokleił grafikę taką, jaka by mu pasowała z internetu?
Po pierwsze, prosiłbym o opanowanie emocji i zachowanie odpowiedniego poziomu konwersacji.

Po drugie, jak już organizator konkursu zaznaczył, gotowa praca powinna zawierać zarówno teks (opis zdolności, cechy postaci, itp) jak i grafikę. Nigdzie nie jest opisane iż grafika musi być specjalnie przygotowana na potrzeby tego konkursu.

Po trzecie, grafika jest po to, aby organizator konkursu na podstawie zwycięskiej pracy mógł przygotować dedykowaną figurkę. Bez grafiki to nie bardzo było by to możliwe a w przypadku wyboru grafiki przez organizatorów, nie koniecznie zwycięzca byłby zadowolony z efektu. Dodatkowo, sama nazwa oraz opis zdolności nie koniecznie przedstawiały by pełną wizję autora danego poszukiwacza.

Po czwarte, w przypadku niekomercyjnego wykorzystania cudzego utworu (tekst, grafika, muzyka, itp) istnieje pojęcie dozwolonego użytku (pojęcie to w przypadku "dozwolonego użytku prywatnego" zawiera zapis, który nie do końca jest sprecyzowany - a mianowicie "osoby pozostające w relacji" - w tym przypadku, na chwilę obecną mogą być zdefiniowani jako "fani gry Talisman / użytkownicy magiaimiecz.eu"). Owszem, w każdym przypadku użycia cudzej grafiki, wskazane było by podanie jej źródła (np. w pliku tekstowym dołączonym do pracy), jednak na chwilę obecną nie jest to wymagane przez organizatorów. Dodatkowo, w "internetach" dostępne są również grafiki na różnych licencjach (za pomocą google można wyszukać grafiki z licencją pozwalającą na komercyjne/niekomercyjne wykorzystanie grafiki z/bez modyfikacji - przykładowo).
1. Czym naruszyłam poziom konwersacji? :D Przecież wszystko jest w żartobliwej konwencji? :D:D

2. Ależ jest opisane - w regulaminie, czytuję wyżej.

3. Czy naprawdę wszyscy są nieświadomi konsekwencji rozpowszechniania bez licencji np. figurki Vadera ze STAR WARS lub Kaczora Donalda?? przecież Firmy płacą krocie żeby móc używać wizerunków tych postaci (nie sprzedając ich nawet, lecz rozdając je oczywiście za darmo, bo rozpowszechnianie jest tak samo zabronione jak sprzedawanie)

4. Co za brak zrozumienia :D !!!! jak sam napisałeś - NIEKOMERCYJNEGO, "dozwolonego użytku prywatnego" tzn. że mozesz sobie wydrukować i powiesić w łazience, a nie startować publicznie w ogólnodostępnym konkursie. Tu nie jest NIEKOMERCYJNIE! TU JEST PUBLICZNIE.
ps. ....(...) "jednak na chwilę obecną nie jest to wymagane przez organizatorów." - jest to wymagane przez organizatorów, chyba że organizatorzy nie rozumieją co napisali w regulaminie :D:D

Dodano po 10 minutach 10 sekundach:
Gamma pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 11:06 Przecież grafika to tylko dodatek - dodaje klimatu. Najważniejsze jest i tak treść oraz pomysły (mechaniki) na bohatera.

Jako osoba niebiorąca udziału w konkursie napisze tak - bardzo się z niego cieszę bo wiem, że dzięki temu konkursowi pojawi się przynajmniej kilka ciekawych postaci do gry. I szczerze powiedziawszy jak już będę grał tymi bohaterami to będzie mi wszystko jedno czy ktoś to narysował sam czy nie.
To powinno być to zaznaczone w regulaminie konkursowym, nie siedziałabym kilku godzin i nie tworzyłabym grafiki do postaci.
W związku z tym.. że proporcje są 10 do 60 z przewagą osób i ich prac moim zdaniem sprzecznych z regulaminem - jak to w demokracji bywa - mniejszość, nawet jeśli ma rację została zmiażdżona masą przeważającej wiekszości :D
Brałam udział w nie jednym konkursie w życiu, gdzie zawsze regulamin był surową podstawą oceniania prac.. więc to co tu występuje to kompletny brak profesjonalizmu :D Szkoda, bo to wielka przypadłość Polaków :P
Jest mi po prostu przykro i niesprawiedliwie. To tyle.


Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Gamma »

Przypadłością Polaków jest też gorączkowanie się. Przecież ten konkurs jest przede wszystkim dla zabawy. Nie ma jakiś wielkich nagród więc po co te nerwy? Przecież mogłaś dopytać o to skoro nie byłaś pewna. Źle zinterpretowałaś regulamin i winisz za to cały świat.

Mam taką propozycję, żeby osoby, które wykonały grafikę same, miały bonusowo 1 czy 2 punkty. Może to rozwiąże problem.


Awatar użytkownika
tomkasz
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Posty: 189
Rejestracja: wtorek 11 lip 2017, 18:38
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 35

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: tomkasz »

Bardzo dobry pomysł


meteser
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 16:37
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: meteser »

Gamma pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 11:30 Przypadłością Polaków jest też gorączkowanie się. Przecież ten konkurs jest przede wszystkim dla zabawy. Nie ma jakiś wielkich nagród więc po co te nerwy? Przecież mogłaś dopytać o to skoro nie byłaś pewna. Źle zinterpretowałaś regulamin i winisz za to cały świat.

Mam taką propozycję, żeby osoby, które wykonały grafikę same, miały bonusowo 1 czy 2 punkty. Może to rozwiąże problem.
Po pierwsze - tu nie ma żadnych nerwów :) Czysta dyskusja. Zabawa owszem, ale jeśli jest nieuczciwa to nie jest fajne.
Po drugie - wystarczy, że przy prezentacji prac do oceny będzie informacja czy grafika jest wykonana przez autora, czy pobrana z internetu. To będzie uczciwe i zadowalające.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Mały Nemo »

Gamma pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 11:30 Mam taką propozycję, żeby osoby, które wykonały grafikę same, miały bonusowo 1 czy 2 punkty. Może to rozwiąże problem.
Oczywiście to dobry pomysł, tyle że dana osoba musiałaby udowodnić, że jest autorem grafiki, co może być trudniejsze i tak naprawdę niepotrzebne, zważywszy na wartość nagrody (około 30 zł). Udowadniać, że jest się autorem grafiki i mieć jakiś ułamek szansy więcej na wygranie nagrody o wartości około 30 zł? Mnie by się nawet nie chciało gardłować o to, zwłaszcza że to nie nawet grafika bierze udział w konkursie, tylko zdolności Poszukiwaczy i to one będą oceniane.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
meteser
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 16:37
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: meteser »

Nemohammer 40K pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 11:40
Gamma pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 11:30 Mam taką propozycję, żeby osoby, które wykonały grafikę same, miały bonusowo 1 czy 2 punkty. Może to rozwiąże problem.
Oczywiście to dobry pomysł, tyle że dana osoba musiałaby udowodnić, że jest autorem grafiki, co może być trudniejsze i tak naprawdę niepotrzebne, zważywszy na wartość nagrody (około 30 zł). Udowadniać, że jest się autorem grafiki i mieć jakiś ułamek szansy więcej na wygranie nagrody o wartości około 30 zł? Mnie by się nawet nie chciało gardłować o to, zwłaszcza że to nie nawet grafika bierze udział w konkursie, tylko zdolności Poszukiwaczy i to one będą oceniane.
W takim razie konkurs powinien polegać na stworzeniu tylko opisu do postaci, bez grafiki, którą każdy mógłby sobie wstawić jaką chce. Nie siedziałabym nad grafiką tyle czasu skoro jest ona nieistotna. Wysokość nagród nie ma tu znaczenia.
A dodanie 1 punktu za autorską grafikę w skali np. 250 punktów oceny ?? Phi... Też coś..


Awatar użytkownika
Gamma
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 801
Rejestracja: niedziela 22 gru 2013, 10:51
Lokalizacja: Silesia
Płeć:
Wiek: 40

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Gamma »

Grafika musi pasować do postaci, do jej nazwy, do jej umiejętności. Zapewniam Cię, jako osoba, która czasem skrobnie jakąś postać, że znalezienie odpowiedniego obrazka to czasem najtrudniejsza rzecz w całym procesie twórczym. Sam nie zgłosiłem swoich postaci na konkurs bo właśnie nie znalazłem grafik pasujących do moich pomysłów na postacie, a straciłem na szukanie dobre kilka godzin.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Mały Nemo »

meteser pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 11:45 Nie siedziałabym nad grafiką tyle czasu skoro jest ona nieistotna.
Ktoś Ci kazał? Z toporem nad głową stał? Nie wydaje mi się.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: Arthan »

Dajcie Marcie to info o autorze grafiki i po sprawie, ale pewnie i tak większość będzie patrzeć na zdolności i statystyki postaci, tak jak napisał Nemo :) Grafika jakaś musi być bo o nią chodzi w nagrodzie, ale nie jest za bardzo istotne jaka. Większość będzie patrzyła tylko czy jest ona "klimatyczna". Tak naprawdę mogłaś stworzyć genialną mechanikę postaci i wstawić jako grafikę sześcian i miałabyś duże szanse na wygraną ;) Nie jest to konkurs zdolności artystycznych.


meteser
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2018, 16:37
Lokalizacja: Białystok
Płeć:

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: meteser »

Gamma pisze: poniedziałek 30 kwie 2018, 11:47 Grafika musi pasować do postaci, do jej nazwy, do jej umiejętności. Zapewniam Cię, jako osoba, która czasem skrobnie jakąś postać, że znalezienie odpowiedniego obrazka to czasem najtrudniejsza rzecz w całym procesie twórczym. Sam nie zgłosiłem swoich postaci na konkurs bo właśnie nie znalazłem grafik pasujących do moich pomysłów na postacie, a straciłem na szukanie dobre kilka godzin.
No cóż... przykro mi że nie znalazłeś czyjejś twórczości do Twojego utworu... :-k :roll:


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Konkurs na Poszukiwacza

Post autor: abubu »

ad.1. Odnoszę odmienne wrażenie.

ad.2. Organizatorem nie jestem, ale prawdopodobnie Pani sposób zrozumienia treści regulaminu jest nadinterpretacją. Najlepiej proszę zgłosić się bezpośrednio do organizatorów konkursu w celu wyjaśnienia wątpliwości. Osobiście znam ich intencje w tym zakresie, więc możliwe, iż mój sposób rozumienia jest odmienny od Pani a sam regulamin jest mało precyzyjny i być może wymaga to sprostowania.

ad.3-4. Do czasu aż ktoś rzeczywiście nie złamie praw autorskich, to nie ma o czym mówić. Dotychczas żadna z prac nie została opublikowana więc i na chwilę obecną żadne prawo autorskie nie zostało złamane. Jak już wspomniałem, w sieci dostępnych jest wiele gotowych grafik na licencji umożliwiającej użytek (między innymi) w celach:
- komercyjnych bez modyfikacji
- komercyjnych z modyfikacją
- niekomercyjnych bez modyfikacji
- niekomercyjnych z modyfikacją

Prawdopodobnie rozsądnym ze strony organizatorów byłby zapis w regulaminie konkursu iż organizatorzy nie odpowiadają za ewentualne naruszenie praw autorskich osób trzecich oraz iż w przypadku wykorzystania cudzej pracy należy podać jej źródło oraz autora. Organizator nie zaznaczył w regulaminie iż prawa autorskie do przesłanych prac przechodzą na organizatora, więc nie ma tutaj mowy o przeniesieniu praw autorskich.

Warto było by również jasno zaznaczyć w regulaminie iż: "Konkurs ma charakter niekomercyjny (...)".
Proszę pamiętać, iż konkurs ten nie jest organizowany przez żadną firmę czy instytucję o przez osoby prywatne. Organizatorzy konkursu nie pobierają również żadnych wynagrodzeń z tytułu prowadzenia konkursu. Uczestnicy konkursu nie muszą ponosić żadnych opłat / kosztów w związku z uczestnictwem w konkursie.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
ODPOWIEDZ