TaliZin

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

TaliZin

Post autor: Valdi »

Jako że ostatnio nie mam zupełnie czasu, na nic - przychodzą mi kolejne pomysły do głowy (Sic!)

Co wy na pomysł stworzenia małego fanzina?

Co wy na to? czy znalazłby się ktoś do pisania jakiś tekstów - małych recenzji dodatków (oficjalnych - jak i autorskich)?

Czy ma on rację bytu?
jak tak to jaką?
dwu miesięczny/ kwartalny?
Elektroniczny - papierowy? - jako że nie jestem zwolennikiem fanzinów elektronicznych wolałbym wersję papierową z np. 10 kartami do Talismana.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: TaliZin

Post autor: Bludgeon »

Jakoś nie widzę racji bytu czegoś takiego, sam talisman nie ma dość materiałów żeby na nim oprzeć zin (tak mi się wydaje, może się mylę).


What a view.
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: TaliZin

Post autor: Valdi »

2 w tym roku (powiedzmy licząc kwartalnie) + 4 od przyszłego roku gdzie nową pożywką będzie Talisman 5 ? Myślisz że nie znaleźlibyśmy materiału na 4-8 stron a5 ?
Szczerze na temat mojej strony dawno dawno temu napisałem coś koło 40 stron, pracy inżynierskiej :D

A jak inni czy z świata Talismana było by tyle materiału, aby utrzymać fanzin?
Ostatnio zmieniony środa 31 maja 2017, 21:36 przez Valdi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ­


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: TaliZin

Post autor: abubu »

4-8 stron to i pewnie bez problemu ... pod warunkiem upakowania grafik no i jakieś maksymalnie 2-3 razy w roku ... z tym, że jeżeli papierowa wersja to na jakiej zasadzie dystrybucji? Jako wkładka do już istniejącego (innego) czasopisma? Czy może tylko dla posiadaczy prenumeraty? Szczerze, to nie jestem do tego przekonany. Na początek proponował bym rozruszanie artykułów (właśnie recenzje, felietony, itp.) na stronie.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Re: TaliZin

Post autor: Erestor »

Myślę, że abubu ma rację. Najpierw niech ruszą treści na stronie i będzie wtedy pogląd na to jaka jest baza odbiorców.


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
astrawiator
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Król Goblinów
Mefistofeles - Fear The Stranger
Siewcy Grozy
Posty: 438
Rejestracja: czwartek 06 cze 2013, 11:36
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 48

Re: TaliZin

Post autor: astrawiator »

Też mi się wydaje, że można założyć dział recenzji na forum i wrzucać recenzje na fb. Fanzin byłby niszowy. Maksymalnie pewnie byłoby tylu odbiorców co osób zainteresowanych paczkami okoliczościowymi kart.
Zresztą co do samych recenzji to nie wiem czy jest sens to robić na forum ? Na fb tak, bo nie wszyscy są na forum. Tu jak kogoś zainteresuje jakiś dodatek to śledzi temat. Ale pakiety dodatkowych kart kilka razy w roku mi się podobają :)


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: TaliZin

Post autor: Wiktor »

1. Czy to ma być rentowne, czy dotowane?
2. Czy to ma być przez prenumeratę, czy sprzedawane od numeru do numeru?
3. Jaka ma być tematyka (TMiM tylko, czy też MiM, MM) a może inne gry?
4. Jaka forma? Druk kolorowy, kserówka, papier kredowy?

Jaki jest główny cel wydawania tego?


Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: TaliZin

Post autor: Valdi »

Na stronie narazie ubyło działów, z abubu będę musiał pogadać ale to temat do naszego małego administracyjnego działu :D
astrawiator pisze:Fanzin byłby niszowy. Maksymalnie pewnie byłoby tylu odbiorców co osób zainteresowanych paczkami okoliczościowymi kart.
Respons na poziomie 60 egzemplarzy jak dla mnie byłby ok, - około tylu jest drukowanych paczek okolicznościowych.
zainteresowanie twórczością autorską i dodatkami nie wydanymi w sklepach jest dużo niższy nie spodziewałbym się tu nagle skoku do 200 egzemplarzy, może podpytam się galakty jaki mieli nakład w talismanowym dnż :) nie przewiduje że było to pow 1000 szt. - wydanego oficjalnie dodatku.

Wiktor
ad. 1 narazie mnie nie interesuje, zapewne koszty przesyłki +/- 5 zł
ad. 2 bardziej od numeru do numeru z założeniem że będziemy te numery jakoś sukcesywnie tworzyć (numer 01/2018 - jak by się udało byłby to już 3 numer i mógłby już zawierać autorskie karty do Talisman 5)
ad. 3 jak dla mnie uniwersum Talismana to: T1.0, T2.0, T3.0, T4.0, T4,5 [TMiM], MiM, MM, ale też i TDE, Relict i zapewne nie ominąłbym też HH - ale trzymałbym się tylko tych gier lub budowanych na nich wariacjach (Schron Zero, albo i jeden z moich dzikich projektów Tali-Monopoly :D)
ad. 4 zależy, ale dla mnie klimat mają magazyny czarno-białe, np. tj w tym roku był dostępny informator na Pyrkonie (fakt a3) ale papier 80g/m czarnobiały - nic więcej nie potrzeba żeby poczytać. To nie ma być kolorowy magazyn z kredową okładką (zresztą w tak niskiej cenie, ze prawie umownej) tylko coś właśnie niszowego, tj swego czasu drukowałem Masz Wybór choć tu z kolorową okładką: https://www.dropbox.com/s/d37vcajrtzpte ... 5.JPG?dl=0 to klimat tego był właśnie dlatego że było to takie niszowe.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: TaliZin

Post autor: Visenna »

Imo lepiej po prostu ruszyć z treścią na stronie i FB. Jakieś recenzje dodatków oficjalnych i autorskich, wrażenia z rozgrywki, pomysły na customizację gry, może jakieś gadżety DIY. Fajnie byłoby też organizować raz na jakiś czas jakieś konkursy nie tylko na zasadzie "polub, udostępnij, skomentuj", tylko coś kreatywnego, co rozrusza naszą społeczność. Może fanart, komiks, historyjka, albo mini-dodatek autorski o określonej tematyce? Zmobilizujmy trochę ludzi do działania, może to odkryje twórczą stronę ich duszy :D Sądzę też, że niegłupim pomysłem jest również poszerzenie portalu o więcej gier, zawsze to przyciągnie trochę osób, oraz nie będziemy odstraszać ludzi "kultem Talismana" xD
A tak wracając do treści na stronie, teraz powinnam mieć odrobinę więcej czasu wieczorami (nareszcie skończyłam projekt semestralny), więc dokończę update opisów dodatków autorskich na magiaimiecz.eu.


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: TaliZin

Post autor: Wiktor »

Valdi,
to co napisałeś przekonuje mnie, że ten pomysł ma szansę na realizację z sukcesem.
Sam też wolę drukowany magazyn, który mogę w spokoju fotela przeczytać niż posty na FB. Ziny mają swój klimat, z resztą z biegiem lat z drukowanych na powielaczach i sprzedawanych za grosze, stają się poszukiwanymi białymi krukami, które wędrują na półkę i w okładkę.
Tylko żeby to sprawnie przebiegało, to trzeba dobrze ustalić cykl wydawniczy i redaktorów prowadzących działy.


Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: TaliZin

Post autor: Arthan »

Czy pomysł się przyjmie trudno przewidzieć. Coś czuję, że ciężko będzie znaleźć redaktorów, ale kto wie. Recenzje na forum bym sobie podarował, za to skoro strona jest już taka ładna i w ogóle, wypadałoby ją rozruszać ;) Można by wrzucać na stronę artykuły z TaliZinu po pewnym czasie od ukazania (np. po miesiącu). Ktoś obudzi się po roku to będzie mógł poczytać wcześniejsze artykuły, a strona będzie się rozwijała niejako przy okazji wydawania zina. Z kolei kupując zina dostawać się będzie artykuły znacznie wcześniej plus będzie to jedyny sposób na otrzymanie dodatkowych kart ;)
Pomysł fajny, trzymam kciuki!

Mi osobiście co do nazwy nasuwają się dziwne skojarzenia:
Obrazek


Awatar użytkownika
Visenna
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: TaliZin

Post autor: Visenna »

arthan pisze:(...)

Mi osobiście co do nazwy nasuwają się dziwne skojarzenia:
Obrazek
Tak zwane Państwo Talismańskie xD


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
ODPOWIEDZ