TURNIEJ - Dyskusja: Zasady Ogólne

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Oley [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

TURNIEJ - Dyskusja: Zasady Ogólne

Post autor: Oley »

draugwen pisze:
10) I Runda rozgrywana jest 3 godziny i po tym czasie określa się zwycięzców.
Draugwen: uważam. że 3 godziny to za dużo. zwłaszcza jeśli jest dużo chetnych, a mało stołów i trzeba grać 3 rundy.
11) Na 20 minut przed początkiem Turnieju nie można już się do niego zgłosić.
Draugwen: to przesada, zwłaszcza, że niektórzy pędzą na turniej na ostatnią chwilę z Larpów itp.
Ostatnio zmieniony sobota 17 lis 2007, 08:01 przez Oley, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
plazmonik
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 32
Rejestracja: sobota 07 sty 2006, 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: plazmonik »

Chyba tutaj mam zg³aszaæ uwagi, tak?

To mam pytanie: czy tylko mi nie podoba siê pomys³ zwiêkszania mocy przez pokonowanie duchów, oraz podzia³ poszukiwaczy na "wojowników", "magów" i "równych"?
Oley, w którym¶ z w±tków twierdzisz, ¿e postacie walcz±ce na moc s± s³absze, ale ja siê z tym nie zgadzam; wiêkszo¶æ z nich ma du¿o mo¿liwo¶ci czarowania, a to umiejêtnie u¿yte w grze mo¿e daæ du¿o wiêcej. Ja w ka¿dym razie wolê takie postacie ni¿ "miê¶niaków".
Ale wa¿niejszy argument jest taki, ¿e to jest wg. mnie zbyt du¿a zmiana w stosunku do orginalnej instrukcji. Zasady Turniejowe powinny wg. mnie u¶ci¶laæ to, co w instrukcji jest powiedziane niejasno, oraz naprawiaæ ewidentne bugi w niej (np. rzucanie czarów), nic wiêcej.


"Mieduwalszczycy skarmi± na widok Czarnego Beata, Buwaja Piecyty" S.I.Witkiewicz
Awatar użytkownika
Oley [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

w Podstawce masz mniej więcej 1/3 poszukiwaczy "magicznych"

stąd masz mniej więcej 33% szans na to, że wylosujesz postać znacznie słabszą niż reszta.

Ilu jest poszukiwaczy którzy w każdej chwili mogą czarować? 2-3 max

Owszem to jest duża przewaga, ale ich jest 3 (leśny duszek, Czarnoksiężnik .. chyba czarownica).

Oprócz tego masz kilku z pojedynczym Czarem startowym .. z całym szacunkiem ale to jest g...no a nie przewaga, bo nawet troll może mieć później czar pojedynczy.

Dużo możliwości czarowania? Dla tych co nei mają zagwarantowanego czaru? ile? 5 na 150 kart przygód? Maksymalnie. Jak dla mnie to niewiele.

Głupim jest też dla mnei fakt że Leśny DUSZEK musi atakować Siłą Trolla.

dalej: Wrogów walczących na siłę jest około 3 razy więcej (jak nie jeszcze więcej) niż tych od Mocy co sprowadza każdą rozgrywkę do kwestii "kto ma więcej siły".


Zróżnicowanie profesji i sposobów rozwoju postaci i rodzajów walki pociąga utaktycznienie rozgrywki przez co można na początku obrać inną strategię (a nawet trzeba) grając Trollem a inną Kuglarzem.

Bez rozdziału Moc/Siła nie ma nic ciekawego w Turnieju.

PS: odnośnie zbyt dużego odejścia od zasad oryginalnych: nie zastanawiamy się jak tu dodać coś by przypadkiem zasad oryginalnych nie naruszyć tylko jak zmienić zasady oryginalne by były ciekawe turniejowo.


Zablokowany