Tytułem Wstępu

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Oley [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Tytułem Wstępu

Post autor: Oley »

Witam

To podforum powstało by dyskutować na nim nad Zasadami Turniejowymi "Magii i Miecz"

Proszę o wszelkie sugestie i w miarę możliwośc o testy niektórych rozwiązań.

Sądzę, że można wykorzystać niektóre pomysły z MiM 1.5 i innych zasad .. i odwrotnie - pasjonaci MiM 1.5 niech korzystają z rozwiązań podawanych tutaj jeśłi uznają je za warte uwagi :D


Powstają 2 przyklejone oprócz tego topici: Zasady Ogólne (instrukcje, plansze, organizacja gry i tureniju itd) oraz Zasady Szczegółowe czyli interpretacje Kart, Sp. Zd. Poszukiwaczy, dobór talii itd

Są to tematy podsumowujące gdzie wpisujemy ostateczne zasady (lub przynajmniej wersje 90%)

Kwestie zapisywane w powyższych dyskutujemy w topicach zwyczajnych

Wszelkie uwagi mile widziane

pozdr

Ekipa "MiMem"


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Nowy dział jak zauważyłem xD

IMHO zasady turniejowe (apropos samej rozgrywki) powinny być w 100% zgodne z MiM 1,5 który niestety stoi w miejscu. Z kolei MiM 1,5 powinien być tylko uściśleniem zasad podstawowych i udoskonalaniem, nie zaś przerabianiem na RPG. Tak wiem to ostatnie to off top...


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
Oley [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

Słusznie prawisz

Zasady Turniejowy opwinny wynikać z MiM 1.5, ale skoro powyższy projekt narazie stoi to zasady same ruszą i miejmy nadzieję, że popchną coś na polu MiM 1.5

Oczywiście nie jest to przerabianie MiMa w RPG, ale chodzi o zbalansowanie rozgrywki - przy grze na oryginalne zasady masz 33% szans na wylosowanie Poszukiwacza, który jest barzo słaby i nic nie możesz z tym zrobić.

Równouprawnienie Mocy i Siły ma temu zapobiec itd.

Sądzę, że Zasady Turniejowe powinny być sporym wycinkiem zasad MiM 1.5 i dlatego będę przeglądał dział MiM 1.5 by szukać inspiracji do Zasad Turniejowych

Może ktoś zreferowałby na następnym Zlocie prace nad MiM 1.5 ?


Zablokowany