Konkurs Dodatek-Mechanika

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Chcę przez to powiedzieć, że konkretnych jednolitych kryteriów się przyjąć nie da.
Na upartego by się dało, ale wtedy autorzy zostaliby znacząco ograniczeni. Można by przecież podać w regulaminie, że karty nie mogą nawiązywać do żadnych dodatków, albo tylko do dodatków oficjalnych itd.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Owszem, pisownię w części prac można z drobnym przymrużeniem oka traktować. Zwłaszcza, jeżeli widać, iż błąd ten jest przypadkowy, a nie celowy. Zdarza się, owszem. Ale co innego przypadkowy błąd czy brak przecinka (lub nadmiar przecinków), a co innego nieczytelna połowa pracy. A następnie my, osoby głosujące, musimy się z tym koszmarem męczyć. Jak już mam ocenić 22 prace, to chciałbym przynajmniej nie kląć na co drugiej z nich.

Ponadto, w moim mniemaniu, praca konkursowa powinna była być tak skonstruowana, iż przed grą nie muszę jej poprawiać ani połowy się domyślać, tylko rozkładam TMiM, rozkładam dodatek i gram. Czyli praca konkursowa miała mieć taki kształt, jakbym właśnie kupił ją ze sklepu i chciał zagrać.

Ponadto<sup>2</sup> nie widzę żadnego racjonalnego uzasadnienia w nieużywaniu polskich znaków. Jeżeli ktoś nie posiada polskiej klawiatury (wysyła pracę z zagranicy), to niech na początku lub końcu pracy przeprosi za brak polskich znaków. Na miłość boską, to jest praca. Praca konkursowa. Dostępna publicznie. A nie notka dla siebie.

I jeszcze jedno. Widziałem dodatek z jakimś trójzębem z kart Ekwipunku. Dwa razy czytałem ten dodatek, czy może efekt tego trójzębu czasem mi NIE (z dużych liter, bo była jedna praca, która w jednym, bardzo krótkim, zdaniu popełniła dwa błędy, a autor najwyraźniej nie wiedział, iż w języku polskim używa się zaprzeczeń) umknął. Niestety nie znalazłem efektu. Artur mi powiedział, iż ten trójząb występuje w Morzu Gieferga... ](*,)


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jeśli zdyskwalifikujemy kogoś, kto wpisał "Wytrzymałość" zamiast "Życie", to tak, jakby wywalić kogoś z imprezy, bo ma krawat zamiast muszki. Jest to nietakt, za który można kogoś skrytykować, ale dyskwalifikacja? Jak mówiłem, te obie gry są do siebie tak podobne, że zrobienie tego na MiMa nie niszczy mechaniki. Oceniany powinien być przede wszystkim pomysł i jakość tego pomysłu, dopiero potem oprawa.

Ich Troje i kolędy to to zbyt skrajny przykład... to pasowałoby jakby, ktoś wystawil w konkursie talię do Neuroshimy Hex xD


Obrazek
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Spidi, zacznij wczytywać się w to, o czym piszemy.

"Moim skromnym zdaniem praca odwołująca się do kart, zasad i obszarów, których w TMiM w ogóle nie ma, powinna być od razu zdyskwalifikowana, jako niezgodna z regulaminem."


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6189
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Dla mnie zgłoszenie do konkursu pracy niesprawdzonej to po prostu ignorancja i nic więcej.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Rogo pisze:Dla mnie zgłoszenie do konkursu pracy niesprawdzonej to po prostu ignorancja i nic więcej.
Zwłaszcza, że konkurs jest z nagrodą i to nietanią.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Myślę, że bez względu na tę dyskusję i tak wygra po prostu najlepszy dodatek. ;)


Ocenianie jest upierdliwe, bo prac sporo, jest w co się wczytywać, a ocenić trzeba każdą i to głównie tworzy pewien dyskomfort, no ale...


Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Wiecie gdybym miał dyskwalifikować za to że nie spełnia wymogów TMiM, to by ludzie sie zniechęcali, a mi zależy przede wszystkim nad poruszeniem trochę twórczości ludzkiej :) i tak nie przyjąłem dwóch prac które zakładały dodatek planszowy... owszem ludzie nie dostosowali sie w 100% do wymogów, ale nie będę ich za to piętnował, konkurs głównie dotyczył mechaniki, finalny dodatek będzie i tak dopracowywany.

2 zgłoszenia wysunęły się na 15 punktową przewagę.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
wasqes
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 16 wrz 2012, 10:15
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:

Post autor: wasqes »

Witam, jako że jestem tu nowy, a to mój pierwszy post.
Zgłosiłem tu swoje prace z tego względu też żeby sprawdzić jak wygląda tworzenie dodatków. Powiem szczerze, że miałem spory problem z oddaniem głosów. Większość tych przedstawionych w konkursie bardzo mi się spodobała (brawo dla uczestników!) i chętnie bym po prostu je sobie wydrukował:).
A i pochwalam ideę konkursu, bo dzięki temu sporo ciekawych rozwiązań może się pojawić i urozmaicić grę.

Już się doczekać na wyniki nie mogę;).


Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Po kolejnych głosach i półmetku głosowania dwa dodatki nadal prowadzą ale za to kolejne 4 depczą im po "piętach". Czekamy na kolejne głosy,


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
YoJin
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 210
Rejestracja: sobota 25 kwie 2009, 15:12
Lokalizacja: s-ec
Płeć:

Post autor: YoJin »

cholerka, nie moge wyslać PM'a :/ Jest w katalogu "Do wyslania" i siedzi tam juz kilka godzin :(


Bez Ciebie schnę jak mokry chomik na patelni...
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Z "Do wysłania" przeniesie się do "Wysłanych" dopiero jak adresat otworzy wiadomość :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ano, wiadomość została wysłana, ale Valdi jej jeszcze nie przeczytał :).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Już przeczytał i odnotował
ja już chyba znam zwycięzcę


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Arkon
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Osada
Rycerze Bóstw
WKO
Posty: 831
Rejestracja: środa 13 maja 2009, 12:43
Lokalizacja: okolice Lublina
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Arkon »

Nie mów "hop", zostało jeszcze parę dni :razz:
Będzie konkurs na dodatek planszowy, bo nie mam jakoś zaparcia żeby skończyć ten, który zacząłem, zanim się dowiedziałem, że planszowe nie biorą udziału w konkursie, uffffff.


Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Teraz to ja nie rozumiem.
SPIDIvonMARDER napisał/a:
że autor nie może wykorzystać swoich już raz ukazanych pomysłów.

Dokładnie tak, z mocnym zaznaczeniem SWOICH
Czyli swoich nie może, ale cudze może skopiować? Bo jeśli tak to bez sensu.
Co do pisowni, to na pewno nie będzie to u mnie decydującą rzeczą przy ocenie, ale wezmę to również pod uwagę. O ile można się domyślić że czary to zaklęcia, i że przed "który" miał być przecinek, to zamieszczenie w dodatku obszarów które nie istnieją w Talismanie jest już sporym nieporozumieniem.
Ja zauważyłam za to np. że jeden dodatek to w ogóle ma ponad 10 kart (nie mówię tu o kopiach tych samych kart, lecz o ponad 10 różnych kartach) a jakoś nie został zdyskwalifikowany i nie omieszkam o tym napisać w komentarzach. Uważam, że to już jest spore przegięcie, bo wiele osób na pewno miało pomysł na więcej niż 10 kart.


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Czyli swoich nie może, ale cudze może skopiować? Bo jeśli tak to bez sensu.
Chyba chodziło głównie o to żeby stworzyć coś nowego, a nie wysyłać swój, już opublikowany dodatek.
O ile można się domyślić że czary to zaklęcia, i że przed "który" miał być przecinek, to zamieszczenie w dodatku obszarów które nie istnieją w Talismanie jest już sporym nieporozumieniem.
A, no właśnie :-k W jednym ze zgłoszeń była mowa o obszarze Grodu, a czy Gród przypadkiem nie występował w Magicznym Mieczu? Coś mi się właśnie nie zgadzało :P


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6189
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

A ja nadal uważam, że zagminne mylenie pojęć MMowskich i MiMowskich z TMiMowskimi, to poważny błąd. Piszecie, że można się domyślić, że czary to zaklęcia. Czemu więc się nie domyślicie, że gród to miasto? :P BZDURA :D Poza tym o ile w zdaniach bardziej zożonych można ominąć jakiś przecinek, to takich podstaw jak przecinek przed "który" lub "że" już się nie wybacza, o totalnym braku przecinków już nie wspominając ;) Prace tworzone na odpier...

A co do tego:
arai pisze:Czyli swoich nie może, ale cudze może skopiować?
to wy tylko udajecie takich nieogarniętych, prawda? ;) Swoich nie może, bo to już było i już. A cudzych ma prawo nie znać - sam się prawie wcale nie orientuję w dodatkach autorskich mimo przeszło 4-letniego stażu na forum. Oczywiście jak ktoś będzie kopiował, co będzie bardzo widoczne, powinien moim zdaniem dostać bana w konkursie. Jak będzie kopiował umiejętnie, tak, żeby nie było widać zżynania, to niech go sumienie gryzie, że nie umie się bawić fair, bo tego już mu się raczej nie udowodni i wybroni się, że to wszystko tylko przypadkiem wygląda podobnie.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23517
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ktoś skopiował Sny. Napisałem w komentarzach, iż dodatek ten znany był już w Antyku.

I fakt, było kilka dodatków z większą liczbą kart niż 10, no i te terminy z innych gier, których nie da się połączyć z TMiMem mimo nawet najszczerszych chęci.
Rogo pisze:Prace tworzone na odpier...
Smutne, nawet bardzo, ale prawdziwe.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6189
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Ale przynajmniej wiem, żeby przy następnym konkursie się nie przejmować, że nie mam ambitnego pomysłu, tylko wysyłać byle co, bo i tak będzie poziomem lepsze niż połowa zgłoszeń :D


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

A ja myślałam, że jedno ze zgłoszeń jest twoje Rogo :mrgreen:


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6189
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

A ja myślałem, że własnie to zgłoszenie (chyba mówimy o tym samym xD) jest Twoje, oparte na tym co kiedyś gadaliśmy :P Ja nie wziąłem udziału, bo nie chciałem odstawiać fuszerki - widzę, że niepotrzebnie xD


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Rogo pisze:Ale przynajmniej wiem, żeby przy następnym konkursie się nie przejmować, że nie mam ambitnego pomysłu, tylko wysyłać byle co, bo i tak będzie poziomem lepsze niż połowa zgłoszeń :D
Wiesz Rogo / arai / Nemo / Hunter, to co ludzie zgłaszają jakoś mnie nie mierzi i tj napisałem mogą to być powielone dziesiąty raz Przedpola Piekieł, czemu? bo przede wszystkim to zabawa, bo dodatek można zawsze stworzyć od nowa, bo może to zachęcić do tworzenia kolejnych,

czemu nie może być to SWÓJ pomysł juz publikowany, właśnie żeby autor zgłoszenia coś nowego sam stworzył. Autorskich dodatków mamy na pęczki nie będę kazał ludziom znac wszystkich Przedpól Piekieł - bo to nie możliwe a w konkursie nie chce miec 3 zgłoszeń.
Rogo pisze:bo i tak będzie poziomem lepsze niż połowa zgłoszeń :D
tak pisać można w 1 klasie podstawówki, trzeba było mieć odwagę i wystawić to "byle co" a głosy by zweryfikowały czy Twoje zgłoszenie było poziomem lepsze niż połowa zgłoszeń, czy przez przypadek nie jedno z ostatnich. Narazie w tej edycji konkursu jest najgorszym zgłoszeniem bo niedość że się poddałeś na początku, to jeszcze śmiesz obrażać tych którzy pojęli wyzwanie.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Poczekajmy na wyniki i wtedy będziemy dyskutować :) Ja nie mam nic przeciwko żeby wygrał inny dodatek niż mój, pod warunkiem że będzie to solidna robota a nie byle co. Są lepsze i gorsze pomysły, ale każdy mógł się postarać przynajmniej aby forma w jakiej przedstawi swój pomysł była dopracowana.


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6189
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Valdi, zdobywasz 10 punktów dla Gryfindoru, a jeśli myślisz, że się przejąłem, to muszę Cię zasmucić - nie xD

Od zawsze narzekałem na dodatki roboine na siłę, nieprzemyślane, zupełnie niedopracowane. I kolejną porcję takich dodatków zobaczyłem w tym konkursie. To, że ja nie dorzuciłem się do tej sieczki możesz śmiało nazywać brakiem odwagi czy jak tylko chcesz ;) A ja nadal będę nazywał ignorancją gdy ktoś nie może do konkursu poświęcić 10 dodatkowych minut na sprawdzenie słownictwa, pisowni, ortografii i wrzucanie pomysłów, których prawdopodobnie sam nie zastosuje nigdy w grze. Dodajmy do tego fakt, ze Ty jako organizator dopuszczasz do głosowania prace nie spełniające regulaminu, który sam układałeś. A to też jest ignorancja i nie fair wobec tych, którzy musieli swoje prace uszczuplić, żeby te wymogi spełniały (np. ilość kart)

btw można oddać głosy tylko na część prac?


Ja nawet nie mam Talismana.
ODPOWIEDZ