Konkurs Dodatek-Mechanika

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

A ja myślałam, że jedno ze zgłoszeń jest twoje Rogo :mrgreen:


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6188
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

A ja myślałem, że własnie to zgłoszenie (chyba mówimy o tym samym xD) jest Twoje, oparte na tym co kiedyś gadaliśmy :P Ja nie wziąłem udziału, bo nie chciałem odstawiać fuszerki - widzę, że niepotrzebnie xD


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12808
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Rogo pisze:Ale przynajmniej wiem, żeby przy następnym konkursie się nie przejmować, że nie mam ambitnego pomysłu, tylko wysyłać byle co, bo i tak będzie poziomem lepsze niż połowa zgłoszeń :D
Wiesz Rogo / arai / Nemo / Hunter, to co ludzie zgłaszają jakoś mnie nie mierzi i tj napisałem mogą to być powielone dziesiąty raz Przedpola Piekieł, czemu? bo przede wszystkim to zabawa, bo dodatek można zawsze stworzyć od nowa, bo może to zachęcić do tworzenia kolejnych,

czemu nie może być to SWÓJ pomysł juz publikowany, właśnie żeby autor zgłoszenia coś nowego sam stworzył. Autorskich dodatków mamy na pęczki nie będę kazał ludziom znac wszystkich Przedpól Piekieł - bo to nie możliwe a w konkursie nie chce miec 3 zgłoszeń.
Rogo pisze:bo i tak będzie poziomem lepsze niż połowa zgłoszeń :D
tak pisać można w 1 klasie podstawówki, trzeba było mieć odwagę i wystawić to "byle co" a głosy by zweryfikowały czy Twoje zgłoszenie było poziomem lepsze niż połowa zgłoszeń, czy przez przypadek nie jedno z ostatnich. Narazie w tej edycji konkursu jest najgorszym zgłoszeniem bo niedość że się poddałeś na początku, to jeszcze śmiesz obrażać tych którzy pojęli wyzwanie.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Poczekajmy na wyniki i wtedy będziemy dyskutować :) Ja nie mam nic przeciwko żeby wygrał inny dodatek niż mój, pod warunkiem że będzie to solidna robota a nie byle co. Są lepsze i gorsze pomysły, ale każdy mógł się postarać przynajmniej aby forma w jakiej przedstawi swój pomysł była dopracowana.


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6188
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Valdi, zdobywasz 10 punktów dla Gryfindoru, a jeśli myślisz, że się przejąłem, to muszę Cię zasmucić - nie xD

Od zawsze narzekałem na dodatki roboine na siłę, nieprzemyślane, zupełnie niedopracowane. I kolejną porcję takich dodatków zobaczyłem w tym konkursie. To, że ja nie dorzuciłem się do tej sieczki możesz śmiało nazywać brakiem odwagi czy jak tylko chcesz ;) A ja nadal będę nazywał ignorancją gdy ktoś nie może do konkursu poświęcić 10 dodatkowych minut na sprawdzenie słownictwa, pisowni, ortografii i wrzucanie pomysłów, których prawdopodobnie sam nie zastosuje nigdy w grze. Dodajmy do tego fakt, ze Ty jako organizator dopuszczasz do głosowania prace nie spełniające regulaminu, który sam układałeś. A to też jest ignorancja i nie fair wobec tych, którzy musieli swoje prace uszczuplić, żeby te wymogi spełniały (np. ilość kart)

btw można oddać głosy tylko na część prac?


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12808
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Rogo pisze:dopuszczasz do głosowania prace nie spełniające regulaminu, który sam układałeś. A to też jest ignorancja
Może nie tyle ignorancja, tylko to że nie chce ludzi zniechęcać czepianiem się o to że ktoś nie mógł się zmieścić w 10 kartach.
Rogo pisze:można oddać głosy tylko na część prac?
Jak bym się zgodził zapewne byś powiedział że to ignorancja że to wbrew regulaminowi, więc nie nie możesz zagłosować na część prac ;), jednocześnie nie nie musisz głosować bo nie chce Ci się punktować wszystkich dodatków, choć skoro tak negatywnie piszesz o tych najsłabszych zgłoszeniach, to jak mniemam wszystkie przeczytałeś więc już nie problem ocenić wszystkie. Chociażby zawężając te zgłoszenia których nie chciałeś oceniać do kryterium np klimatu.

Albo zrobimy tak jeżeli chcesz oddać niepełny głos możesz go oddać, ale nie wezmę go pod uwagę przy zliczaniu głosów czy, też przy rozdawaniu nagród za głosy. :twisted:

i na koniec punktacja:

Najsłabszy dodatek ma 105 punktów
Najlepsze trzy 207-244 puntów, czyli de facto i tak i tak zgłoszenia które jak to nazywacie wykazały się ignorancją, zostały ocenione słabo. Wasze głosy weryfikują szeroko pojętą jakość dodatku. A nie jedna osoba.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6188
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Valdi pisze:Może nie tyle ignorancja, tylko to że nie chce ludzi zniechęcać czepianiem się o to że ktoś nie mógł się zmieścić w 10 kartach.
No ale co ma sobie pomyśleć taki pan X, który starał się zmieścić w 10 kartach, co mu było nie na rękę, a w pracach do głosowania widzi taką, która tych kart ma 15?

A i oddam pełny głos i jeszcze zapiszę sobie komentarz do tych prac, który wkleję na forum po skończonym głosowaniu. Wyleję swoje żale xD


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12808
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Rogo pisze:i jeszcze zapiszę sobie komentarz do tych prac, który wkleję na forum po skończonym głosowaniu. Wyleję swoje żale xD
No i bardzo dobrze kreatywne komentarze zawsze były bardzo przydatne na forum.
Rogo pisze:10 kartach, co mu było nie na rękę, a w pracach do głosowania widzi taką, która tych kart ma 15?
To że jego praca ma dużo większą szanse na wygranie niż praca która nie spełnia w 100% wymogów.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6188
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

U mnie owszem, bo zgodność z regulaminem będzie jednym z kryteriów oceny. Innymi będą zgodność z grą, interpunkcja i ortografia i sam pomysł, czyli czy chciałbym w taki dodatek grać (na tym kryterium sporo polegnie xD)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Czyli świetny i oryginalny pomysł przygotowany przez osobę z dysleksją ocenisz niżej niż słaby pomysł, ale przygotowany przez gramatycznego nazistę? :-s

Tak tylko pytam :-"


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12808
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

HunteR pisze:gramatycznego nazistę?
To sformułowanie się mi podoba.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6188
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

HunteR, pomysł też jest bardzo ważny. Przede wszystkim czy jest sensowny i grywalny.

Ale jak ktoś nie umie względnie poprawnie złożyć zdania w ojczystym języku i wpisać w google "sprawdzanie pisowni online" to ma sporą szansę stracić trochę punktów. To samo tyczy się słownictwa z TMiM. Ja pamiętam jak z arai przy okazji jakiegoś konkursu pytaliśmy jak jest pisany rzut kostką na kortach - czy są kropki itd. Wszystko jest już na forum, ale niektórym się nie chciało tego poszukać czy choćby zapytać - sam bym dał takiej osobie link do odpowiedniego tematu. Ale nie, po co skoro można zrobić na odpieprz.

A swoją drogą pomysłów, które zasługują na miano świetnego jest tam niewiele :P Ciekawe ilu autrów tych prac będzie z nimi grało :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Ja pamiętam jak z arai przy okazji jakiegoś konkursu pytaliśmy jak jest pisany rzut kostką na kortach
Na kortach się gra, a nie pisze [-X :mrgreen:
A swoją drogą pomysłów, które zasługują na miano świetnego jest tam niewiele :P
Mój pewnie najsłabszy, już się boję twoich komentarzy :P


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6188
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

HunteR pisze:Na kortach się gra, a nie pisze
Z całą pewnością na pracy zgłoszonej do konkursu bym takiej literówki nie przepuścił ;)
Biorę się właśnie za komentowanie wszystkich prac pod względem pięciu kryteriów:
- pomysł
- grywalność
- zgodność z grą
- zgodność z regulaminem konkursu
- poprawna polszczyzna
Zobaczymy co z tego ostatecznie wyjdzie :D


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Rzeczywiście część prac nadawałaby się do dyskwalifikacji (chociażby dodatek z 15 kartami). Nie stało się tak jednak i myślę, że to dobrze.

Już wcześniej w temacie widać było, że kryteria oceny u różnych osób są różne. Zgodność z regulaminem spokojnie może być jednym z nich.


Dla mnie cały ten konkurs to nic innego jak ćwiczenie mięśni twórczych. Trzeba się z jednej strony wykazać się wyobraźnią, a z drugiej umieć to włożyć w sztywne ramy zasad.

Gdyby część dodatków została zdyskwalifikowana, to nie można by ich było skomentować, a na minimalny komentarz, to chyba każdy dodatek sobie zasłużył.


Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Ja napisałam 3 strony komentarzu w wordzie i mi się skasowało -.- Nie chce mi się od nowa pisać, jak ktoś będzie chciał, to skomentuję jego dodatek. Na pewno skomentuję zwycięski dodatek.


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Faktycznie to, czy ktoś napisze Wytrzymałość zamiast życie, Czary zamiast Zaklęcia, a także Gród zamiast Miasto spowodują, że dodatek będzie niegrywalny i ogólnie autor powinien we włosienicy na kolanach iść do Jerozolimy ;)

Zauważmy, że ten konkurs w ogóle nie ocenia warstwy graficznej itd. dodatku, a na opublikowanie pracy (szczególnie w I terminie) było bardzo mało czasu. Za to ważny jest pomysł i działanie tego pomysłu. Uważam Rogo, że trochę za radykalnie podchodzisz do "błądzących" ludzi. :) Ktoś naprawdę ostro myślał i się męczył, aby jego pomysł był czymś... ale zapomniał, że nie wszystkie nazwy w obu grach są tożsame. Szczególnie, że ktoś grał 3 razy w Talismana i 100 w MiM... to wiadomo, co mu się wbiło w pamięć bardziej :)


Obrazek
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5804
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Post autor: abubu »

Spider chyba trafił w sedno.. Wiem że dodatek dotyczył tmim jednak nie każdy go zna... Ja osobiście w MM grałem raz w życiu, w TMiM chyba 7-8, w MiM sporo ... TMiM mam niby wszystkie dodatki oficjalne od ponad pół roku ale planszowych nie ruszyłem.. Tak więc nie wiem czy gród to miasto z MiM czy coś nowego z TMiM itp itd. Moja wiedza na ten temat jest bardzo ograniczona dlatego nie odważyłem się na wysłanie pracy.. Miały być bóstwa / błogosławieństwa.. Poszperalem i znalazłem coś już takiego więc zrezygnowałem ze zgłoszenia... Ale wracając do tematu.. Ze względu na ograniczoną wiedzę swojej osoby, jak również słaba znajomość zasad gramatyki, oceniałem prace pod swoją miarę .. Czyli czy mi się podoba czy też nie, a czy w obecnej formie jest grywalna to mnie to wa*i .. Co nieco przeczytałem wątków z tego forum i wiem że z byle "gie" wspólnymi siłami możecie dopracować naprawdę świetny dodatek... Aaa no i regulamin nie zabrania głosowania tym co nie znają bardzo dobrze ortografii i samego TMiM... :) czyli z złożenia jeżeli praca jest wśród nominowanych to traktuje ją jako prawidłową..

Ortografia... No przepraszam bardzo ale nie odbierał bym punktów za to że ktoś ma 7 lat i słabą znajomość ortografii
/ obsługi słowników online / itp .. Byle miał fantazje i zacięcie i pasje do tego.. Zgłoszenia są anonimowe, więc jak bym śmiał ocenić gorszą według mnie prace lepiej niż lepszą za braj dwóch przecinków (celowa przesada)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Żaden z nas nie wiedział, w którym terminie dany dodatek został zaprezentowany. Nikt nie oceniał więc według tego kryterium.

I raz jeszcze, to, że ktoś napisał "Wytrzymałość" zamiast "Życie" to mały pikuś. Za to zdecydowanie większy pikuś, to np. wrzucenie dodatku autorskiego z MMa - Areny. Przypominam, w TMiM nie ma Areny, więc zgłoszenie z samej natury rzeczy nie może w żaden sposób być zagrane w TMiMie. Nawet, gdybyśmy skonwertowali te nazwy atrybutów.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Nemo a nie ma przypadkiem pojedynczej karty przygody, która się nazywa Arena i jest miejscem?


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Jest, owszem, ale instrukcja w tym dodatku tak była zapisana, iż nie było wątpliwości, iż chodzi o Arenę Miśka.

Zresztą, nawet jeżeli chodziło o Arenę z kart Przygód, z dodatku Żniwiarz, to odwoływanie się do 1 karty z prawie 400 jest jeszcze bardziej niepoważne ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Arkon
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Osada
Rycerze Bóstw
WKO
Posty: 831
Rejestracja: środa 13 maja 2009, 12:43
Lokalizacja: okolice Lublina
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Arkon »

Nemomon pisze:np. wrzucenie dodatku autorskiego z MMa - Areny.
Co Ty pierdzielisz Nemo. W instrukcji dodatku jest wzmianka (hmm, przynajmniej u mnie), że "karta Areny powinna zostać na planszy głównej, wbrew jej opisowi, który nakazuje ją odłożyć", skąd Ci się wzięło odwołanie do MMa?
Nemomon pisze: to odwoływanie się do 1 karty z prawie 400 jest jeszcze bardziej niepoważne
Czyżby? Z jednej strony może owszem, ale z drugiej profesja MOŻE być na tyle potężna, że trzeba jakoś ograniczyć częstotliwość jej występowania. W dodatkach autorskich bywało wiele odniesień do pojedyńczych kart i jakoś nie wywoływało to takiego poruszenia. A jak coś nie pasowało, to forumowicze wspólnymi siłami to prostowali.

Również zgadzam się ze Spidim. Ja oceniałem dodatki ze względu na pomysł i ewentualną grywalność. W TMiMa nie grałem ani razu więc nie zwracałem najmniejszej uwagi na pojęcia, jakieś słowa kluczowe i in., zresztą na błędy również nie. Wszystkie trzy gry są do siebie na tyle podobne, że chyba nie zbyt trudno się domyśleć, o jaki potencjalnie obszar czy pojęcie może chodzić. Poza tym skoro Valdi napisał, że chce "ruszyć" forum to moim zdaniem nie jest problem, żeby później "dopieścić" dodatki, które faktycznie wnoszą coś nowego tak, żeby były grywalne. A faktycznie czasu nie było za wiele, żeby zyskać darmowe punkty:
Nemomon pisze:Żaden z nas nie wiedział, w którym terminie dany dodatek został zaprezentowany. Nikt nie oceniał więc według tego kryterium.
Co nie znaczy, że któryś Autor nie zdążył czegoś przypilnować w swoim dodatku przed upływem któregoś terminu.

Do końca głosowania zostało 3 dni. Sugeruję, żebyście Wy Esteci póki co przestali piep...., a swoje żale wylejecie później. Póki co zniechęcacie innych ludzi do czegokolwiek, szczególnie, że ostatnio jakoś tak ucichła Wasza twórczość (tzn. Nemomona; Rogo jakoś nie kojarzę, żeby coś większego zrobił, a sorry, zapomniałem, że jesteś taki perfekcyjny, że wolisz nie publikować dodatków, które nie są ambitne, a może po prostu boisz się krytyki?). Takie jest moje zdanie.


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Spokojnie, Arkonie, szkoda nerwów. ;)

Tworzenie autorskich kart, dodatków, to przecież taki wspaniały proces. Każdy kto stworzył coś większego, chyba by potwierdził, że zmienia to perspektywę z jakiej patrzy się na grę i jej wykonanie, a zarazem daje też ogromną satysfakcję.

Ja się bardzo cieszę, że aż tyle osób zechciało wziąć udział. Konstruktywna krytyka zawsze się przydaje. Tylko dzięki niej można robić coraz lepsze rzeczy, ale rzeczywiście ten wątek tutaj robi się niesmaczny i zniechęcający.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Zwraca też uwagę na to, na co potencjalni gracze będą zwracać uwagę. Potencjalny gracz, który nie jest analfabetą, także będzie zwracał uwagę na pisownię &c. I o ile może nie denerwować się pojedynczym ortem lub brakiem jednego przecinka, to jeżeli ma przed sobą kartę nieczytelną tylko dlatego, iż autor był leniwy i nie chciało mu się sprawdzić pisowni oraz terminologii, to może się zdenerwować.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6188
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

No a zdarzyły się dodatki napisane tak chaotycznie, że połowy trzeba było się domyślać i mimo, że z założenia nie były złe, to i tak dostaną słabe noty za to, że są niezrozumiałe (i nawet nie mówię o ortografii, interpunkcji ani TMiMowej terminologii). Z kolei był też dodatek, który w TMiMową terminologią stoi na bakier, ale z założenia i wykonania stoi na wystarczająco wysokim poziomie, żeby rywalizować o przydzielenie mu maksymalnej liczby punktów. Ale czas jest do jutra, więc jeszcze wystarczająco dużo czasu na przemyślenie wszystkiego od nowa ;)
Arkon pisze:Rogo jakoś nie kojarzę, żeby coś większego zrobił, a sorry, zapomniałem, że jesteś taki perfekcyjny, że wolisz nie publikować dodatków, które nie są ambitne, a może po prostu boisz się krytyki?). Takie jest moje zdanie.
Nie, zostańmy przy perfekcjonaliźmie :) Wolę nie robić gówna, niż potem być za nie krytykowany - to nie jest lęk tylko świadomość tego co jest godne uwagi, a co nie. A sporo dodatków, które widziałem na tym forum, nie podobało mi się w samych założeniach. I chyba dobrze, że nie jestem taki bezpośredni w krytyce jak Gieferg, bo pewnie podobnie bym skończył xD


Ja nawet nie mam Talismana.
ODPOWIEDZ