Turniejowa mechanika

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

No to konwentowo od samego początku nie mam nic przeciwko i nigdy nie miałem. :) Testy na żywca takich mechanik są fajne. (na warka strong i na lecha też :D)


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Misiek pisze:Dla mnie powinno być:
Gracz ABCDE rzuca
Gracz ABCDE porusza się
Gracz ABCDE ciągnie
Gracz ABCDE rozpatruje
Nie rozumiem w jaki sposób oceniasz, że tak będzie szybciej?
Przecież to są te same czynności, co normalnie, tylko kolejność inna :-k

No i nie da się tak rozpatrywać tur bez ingerencji w karty, skoro rozpatrywanych jest pięć tur jednocześnie.


Awatar użytkownika
Misiek [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Nie rozumiem. Gdy idę do sklepu po ziemniaki, a potem dopiero jak wrócę idę po ogórki drugi raz, to w jaki sposób ma być to szybsze niż gdybym kupował jedno i drugie podczas pierwszego wyjścia.


Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Artownik, bo to nie będzie przyspieszać rozgrywki czasowo, a ją udynamiczniać. Chodzi o to, że w tym wariancie gracze częściej będą coś robić, a nie czekać bezczynnie. To ma skracać czas oczekiwania pomiędzy graczami, a nie przyspieszać całą grę.


Awatar użytkownika
Niedźwiedź
Kobold
Kobold
Kobold
Uczestnik Zjazdów
Posty: 267
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 14:36
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Niedźwiedź »

Misiek! Innowacyjność kluczem do rozwoju cywilizacji, tak jest!

Natomiast biorąc pod wzgląd wszystko co powiedziałeś, to odnoszę wrażenie (wedle zasady Browna), "chiałbym zjeść to ciastko i jednocześnie mieć to ciastko".

Trzeba wybrać, czy jedziemy turniej z ludźmi mającymi zbliżony poziom percepcji danej gry (jakakolwiek by ona nie była), czy też organizujemy osobny dla ludzi chcących zagrać ze wszystkimi/z częscią/bez dodatków. Nigdy wszystkim na raz nie dogodzisz, to fakt.

Żebym to ja wiedział, to sam z chęcią zagrałbym z tobą "tutoriala" w Talizman-a ^^.

Następnym razem jestem pewien, że miast grać w Talizman-a to dorwę ludzi mających MiM-a i ich będę męczył, co by ze mną zagrali, a swojego udostępnię innym.

Tak naprawdę, gdybyśmy więcej czasu mieli to na spokojnie zagrałbyś parę gier w Talizman-a i kwestia przestałaby już być aż tak drażliwa.

Ja tam nie żałuję, że popłynąłem tak jak "rzeka przypadkowości" nakazała mi płynąć.

Na następny raz będziemy już wiedzieć czego się mniej więcej spodziewać i tyle w tym temacie sądzę. :badgrin:


Grammar - The difference between knowing your shit and knowing you're shit!
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6181
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

A ja powiem tak:
równoczesne rzuty kostką - niby ok, zamiast każdy w swojej turze osobno, to wszyscy naraz, więc szybciej, ale
równoczesny ruch - zacznie się analizowanie rzutów pozostałych graczy, czy opłaca się iść na dany obszar, czy wtedy pójdę tam, gdzie może pojawić się dużo silnieszy gracz, który po prostu skopie mi tyłek. I tego przyspieszeniem rozgrywki nie nazwę :P
równoczesne czytanie kart - to owszem przyspieszy rozgrywkę ;) aczkolwiek też mogą pojawić się smaczki, że w wyniu badania karty przez gracza A (bo rozumiem, że mimo wszystko jakaś kolejność musi być), zginą gracze B i C i oni nawet nie powinni wtedy wyciągać kart.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Dynamika może i by była większa, ale czasu na tym Misiek nie zaoszczędzisz zbyt wiele, bo jest spora szansa, że będą komplikacje.


Tak czy inaczej nie obejdzie się bez modyfikacji kart. Więc pytanie brzmi po prostu czy warto.

Trzeba przetestować.


Awatar użytkownika
Misiek [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Po tych postach wnoszę że nie czytaliście założeń. Sorry. ale nic nie odnosi się do pomysłu.


Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Misiek ale chodziło mi o turniej, a nie o cały zlot. Nie mam nic przeciwko, żeby poza turniejem toczyły się partie z autorskimi dodatkami, kartami itp., ale jeśli na turnieju byłyby tylko te oryginalne, przyspieszy to rozgrywkę. Nie oszukujmy się, większość osób ma jakieś doświadczenia z Talizmanem, a jak się trafi kilka takich na turniej jak ty Miśku, którzy nie grali wcześniej, nie znają kart to i tak nie taka wielka starta czasu jk rozpatrywanie kart, których nikt nie rozumie oprócz ich twórcy.


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
nakago
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 178
Rejestracja: poniedziałek 16 sty 2012, 13:54
Lokalizacja: Gliwice
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: nakago »

Ja tam jestem za tym, żeby grać turniej Talismana przestrzegając bezwzględnie zasad oryginalnych, w partiach rozgrywanych tak jak pisałem w swoim wcześniejszym poście (do 4 osób przy grze) i będzie fajna zabawa na pewno, a co do nowej mechaniki - proponuję założyć osobny temat - "Tworzymy nowatorską grę przygodową".


Awatar użytkownika
Misiek [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Jako że was polubiłem i wolę tego nie zmieniać zamykam temat. Odpieranie zarzutów niedotyczących pomysłu jest męczące. Widać wszystkich poza mną zadowala czekanie na swój rzut kostką i pchnięcie pionka, ja zdałem sobie sprawę że mi to nie wystarcza w spotkaniu z inną osobą podczas dowolnej gry. W sumie to jest straszny kibel bo mam sentyment do MMa, lubię jego klimat, poszukiwania w sieci, a filar jakim jest satysfakcja z samej gry jest w kawałkach. Konwent pokazał co innego niż chciałem w sobie obudzić niestety, a bez fundamentu domu nie zbuduję.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Jak dla mnie to proponowane przez Ciebie Miśku na początku tego wątku zmiany są o tyle nie fajne, że to już nie będzie MiM/TMiM... Zwłaszcza jeżeli rozmawiamy o zasadach turniejowych To jest podstawowy argument. Błąd, który popełniliście polegał na wrzuceniu tak ogromnej liczby graczy do jednego stołu. Jakoś jak były organizowany kilka lat temu, bodaj we Wrocku, turniej przez o ile dobrze pamiętam kilofa i olo to nie było takich problemów. Tylko tam raz że byli sędziowie przy stołach, którzy szybko rozstrzygali problemy, dwa było mało osób per stół. A zawsze w turnieju można zrobić ograniczenie czasowe i podliczyć na koniec ustalone wcześniej punkty zwycięstwa. Ograniczenie czasowe może być w partiach nie będących finałem, ale niech finał zakończy się jednak zdobyciem korony :D
Artownik pisze:Gracze muszą znać grę i znać właśnie karty, żeby nie trzeba było czytać.
To dzięki, nigdy nie zagram na turnieju TMiMa bo nie znam tych kart na pamięć :> Głupia zasada. Ograniczasz grono graczy tylko do ludzi, którzy naprawdę grają nałogowo. Nikt nowy nie będzie mógł zagrać. Nie przesadzajmy, karty w MiMie a tym bardziej TMiMie są krótkie (no chyba, że gra się z kartami nemo... :P).
Misiek pisze:Ciężko np w Hexie, Carcassone biegać po sali. Gramy, skupiamy się, angażujemy dlaczego? Nagle staliśmy się inną osobą, czy może zasady gry to dają?
Być może dlatego że MiM jest bardziej grą socjalno-społecznościową? :D Proste zasady i generalnie chwila na oddech jak się czeka na turę pozwalają na pogadanie czy komentowanie gry. To mnie zawsze w MiMie urzekało.

Jak tak bardzo chcecie modyfikować grę na turniej to zawsze można każdemu Poszukiwaczowi dodać możliwość modyfikacji rzutu kostką podczas ruchu o ileś oczek wtedy gra byłaby trochę mniej losowa a nie straciłaby za bardzo na sednie mimosprawy :)

Btw Misiek wyluzuj trochę bo mam wrażenie, że nic nie można powiedzieć w opozycji do Ciebie bo Ci od razu ciśnienie skacze do 200 :P


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Misiek [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Tym bardziej że temat sam zakończyłem, a także pisałem poprawkę że pomysł dotyczy nie turniejowania a grania zjazdowego ogólnie, ale dalej i dalej wałkowane jest to w błędnym kontekście. Mi nie trzeba było tuzina osób przy stole by czuć braki gry. Gra się ciągnie i mija nam czas na możliwość pogrania z kim innym. Nie jest intensywnie, a najlepiej rozmawia się nie przy grze gdzie cię poganiają, a w kanciapie z czajnikiem ;)


Zablokowany