Na horyzoncie kolejny zjazd

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
Awatar użytkownika
Misiek [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Na horyzoncie kolejny zjazd

Post autor: Misiek »

Heja. Zjazd był i już minął, chętnie kiedyś znów bym się spotkał. Może na początek w ramach luźnych i niezobowiązujących rozmów pomyślimy co można poprawić?

Ze swojej strony widzę zarządzanie eventami, które na luzie przekładane były w nieskończoność, a niektórych rzeczy nie udało się odpalić np gier komputerowych. Nie twierdzę że się nie bawiliśmy, ale skoro umawiamy się np na Obcego to warto by go nie pominąć.

Zarządzanie stołami i przestrzenią. Tam gdzie na spokojnie mieli sobie pokimać ludzie, był największy gwar, ale nie sposób przenieść rozbawionych ludzi gdzie indziej.

Czy miejscówka płatna, ale np z prysznicami będzie lepszą opcją?

Czy ktoś ma podobne miejscówki, by zjazdy mogły się przemieszczać?

Co jaki czas warto się zbierać?

To tak na szybko. Proszę wrzucajcie pomysły które pozwolą nam się znów pobawić w bardziej sprawny sposób.


Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Brak prysznicu nie ma takiej siły odstraszania jak płatna miejscówka. :)

Do zjazdu, który się odbył można mieć zastrzeżenia co do eventów, ale to było do przewidzenia. To pierwsze takie spotkanie, więc nie wiem jak resztę, ale mnie bardziej interesowało, ile ludzi przyjedzie i jak się nam będzie koegzystowało przy planszach, dopiero na kolejnych jeśli takowe się pojawią trzeba by dopracować logistykę gier i stalinizm :)

A co jaki czas warto się zbierać? No cóż. Takie mega duże zjazdy to by się przydały raz na rok co najmniej. I najlepiej takie co zaczynają się od piątku wieczór a kończą w niedzielę po południu, co by więcej gier ogarnąć.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23515
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Myślę, że miejscówka może być płatna, ostatnim razem Misiek sam wszedłeś w koszta, wydaje się więc, że nie ma co obciążać organizatorów/organizatora niepotrzebnymi kosztami. Myślę, że symboliczne nawet 5 zł nie jest kwotą jakąś uber dużą (raptem 2 piwa), a na pewno zostaną spożytkowane w odpowiedni sposób. Czy to właśnie wyrób pieczątki, dyplomów czy innych materiałów pomocniczych, czy też napojów (których nota bene nikt nie pił) lub naprawienie uszkodzeń (za każdym razem jak wchodziłem do szaletu, był on coraz bardziej dewastowany, aż w końcu nic z niego nie zostało).

Prysznic nie jest potrzebny. Jak koniecznie użytkownik chce się umyć, to ma od tego własny dom. Jeden dzień każdy może wytrzymać bez gruntownego prysznicu, pamiętajcie częste mycie skraca życie. A jak koniecznie musicie wziąć prysznic przed snem, to nie idźcie spać.

Eventy, a dokładniej tylko i wyłącznie event turnieju, był przekładany z różnych powodów. Najpierw nie było możliwości ustalenia godziny rozpoczęcia coby wszyscy uczestnicy, którzy aktualnie w coś grają wyrobili się zdążyć zakończyć swoje gry. Po drugie i tak byliśmy w bardzo luźnej atmosferze, więc tym bardziej nie było powodu ustalać jakiejś sztywnej do bólu godziny rozpoczęcia, tylko dopasować się do uczestników. Po trzecie w międzyczasie pojawiły się pizze, które należało zjeść. Moja pizza z różnych przyczyn przyjechała znacznie później niźli pozostałych, co także wpłynęło na czas rozpoczęcia. Jak przez cały dzień się nic nie jadło, to mimo wszystko jakikolwiek posiłek ma pierwszeństwo przed wielogodzinnym eventem. Finalnie w późniejszym okresie termin turnieju przesuwany był tylko i wyłącznie dla jaj i wydaje mi się, że większość zauważyła to po tych milion razy kreślonych ogłoszeniach ;).

Anyway, nie uważam rzecz jasna, że turniej odbył się luksusowo, a jego organizacja była super, ale też nie uważam że było jakoś super tragicznie. Jeżeli jednak było, to proszę uświadomcie mnie :), chociażby poprzez podanie przykładów co konkretnie wam się nie podobało i co byście w nim zmienili. Z mojej strony ja się bardzo cieszę, że podczas turnieju nie było kłótni o zasady gry ani przekomarzania się "ja wiem lepiej".

the MackaN, co masz na myśli poprzez "stalinizm"? ;>


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6184
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

1. Zarządzanie eventami:
Myślę, że przydałby się jakiś wstępnie ustalony grafik wszystkich konkursów, ale tak rozpisany, żeby dało się wziąć udział w kilku z nich (czyli jeśli ma być turniej TMiM, to następny event nie prędzej jak 7 godzin później xD)

2. Zarządzanie stołami i przestrzenią:
Myślę, że ludzie byli na tyle zmęczeni/wstawieni, że ten hałas im nie przeszkadzał. Jeśli byłaby możliwa taka opcja, to możnaby zorganizować też jakieś mniejsze stoliki do grania w Zombiaki, MTG i inne mniejsze gierki ;)

3. Czy miejscówka płatna, ale np z prysznicami będzie lepszą opcją?
To zależałoby od kosztów- jeśli byłyby naprawdę symboliczne, to można wydać trochę więcej, ale im wyższe tym gorzej. Zawsze można wynająć coś osobno tylko po to, żeby tam w ciągu dnia wziąć prysznic i wrócić :D
Ale trzeba przyznać, że dłuższy pobyt bez prysznica popsułby atmosferę (w dosłownym znaczeniu) :P

4. Czy ktoś ma podobne miejscówki, by zjazdy mogły się przemieszczać?
N/A

5. Co jaki czas warto się zbierać?
Coroczny zjazd powinien stać się forumową tradycją, ale nic nie szkodzi na przeszkodzie, żeby najwięksi zapaleńcy spotykali się częściej ;)

Nemomon, poprawiłbym jedno w turnieju: jak odszedłeś od turniejowego stołu, to były problemy z interpretacją Twoich kart xD Ot choćby "gdy wszystkie Wyrocznie znajdą się w grze, kraina zewnętrzna przestaje istnieć" xD Pomińmy fakt, że nie doczytałem tego warunku o wszystkich Wyroczniach w grze, ale skąd my mieliśmy wiedzieć ile ich jest?


Ja nawet nie mam Talismana.
Hellhound
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Magiczne Kamienie
Posty: 1227
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:46

Post autor: Hellhound »

Weźcie pod uwagę jakie gry były najbardziej rozchwytywane. O ile w partyjkę Zombiaków dało się zagrać zawsze i z każdym (via Nick z którym biegaliśmy od planszy MM do Zombiaków) o tyle wielogodzinne partie (MiM, TMiM) były z czasem porzucane na rzecz spokojnego picia piwa. Moja uwaga - na przyszłość więcej króciutkich, prostych i dynamicznych gier (Zombiaki, Machina, Obcy itd) niż trwających po dziesiątki godzin tasiemców (MiM, Gwiezdny Kupiec).


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

No dobra, to lecimy.


LOKALIZACJA
Uważam, że obecna była świetna. Z inną jest o tyle problem, że aby wszyscy mieli szansę przyjechać, to jednak powinno to być gdzieś w centrum Polski, a znowu wymaga to przygotowań, które na odległość nie sposób ogarnąć. :-k


ZARZĄDZANIE EVENTAMI
Tutaj cudów nie będzie. Nigdy nie wiadomo ile osób ostatecznie się zjawi i o której. Dalej ile dana gra zajmie czasu, a może się ktoś dołączy, albo ktoś nie.

Jedyne co powinno być sztywno ustalane to turnieje i konkursy - tutaj byłbym za konkretnymi godzinami ustalonymi z góry.


CO JAKI CZAS I NA JAK DŁUGO
Można by się w sumie pokusić o rozpoczynanie w piątek i kończenie w niedzielę... ale to może być z drugiej strony trudne. Ciężko mi powiedzieć, niektórym może być trudno ze względu na robotę - np mi :mrgreen:


Względem tego jak często, to myślę, że co roku to obowiązkowo :P
Ja bym tam celował w sumie co pół roku ;)


Awatar użytkownika
Sporek
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 524
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 16:04
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 26

Post autor: Sporek »

Ja nie wiem gdzie dokładnie, ale w łodzi było by dobrze :d Tam jest też takie coś, ale nie wiem gdzie, że można tam wszystko ładnie zaplanować, ale nie wiem co to jest, więc nie powiem. To może wtedy i ja się zjawie, i zabiorę Dungeoneera: Krypta Przeklętych :D


"trzeba przeciwdziałać przegięciom" - chaos
John Titor IBM
Awatar użytkownika
nick
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Rozszerzona plansza
ZunTzu - Magiczny Miecz
Posty: 525
Rejestracja: wtorek 01 cze 2010, 14:34
Lokalizacja: Trójmiasto / Leeds
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: nick »

Wiesz ze cos gdzies jest ale nie wiesz co to jest i gdzie to jest. A poza tym i tak nie przyjedziesz wiec po co zawracasz glowe?


asd
Awatar użytkownika
Sporek
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 524
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 16:04
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 26

Post autor: Sporek »

nick pisze:Wiesz ze cos gdzies jest ale nie wiesz co to jest i gdzie to jest. A poza tym i tak nie przyjedziesz wiec po co zawracasz glowe?
Chciałem dobrze :( Poza tym, skąd możesz wiedzieć czy przyjadę, czy nie ?


"trzeba przeciwdziałać przegięciom" - chaos
John Titor IBM
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Jakby wam się chciało jechać do Krakowa to rozejrzę się za miejscówkami, mam sporo znajomych wśród organizatorów konwentów, myślę że coś by się znalazło za friko albo symboliczną opłatą (oczywiście to nie żadna gwarancja, a jedynie obietnica wybadania lokali).

Plusy: na pewno się pojawię.
Minusy: na pewno się pojawię :-"


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Artownik »

Za daleko :P

Wybacz HunteR, ale zajebiście daleko ten Kraków. Z Pomorza to jest jednak kawałek.


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Nie to nie, chciałem być miły i towarzyski dla odmiany :neutral:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

A ja jestem zimnym skurwiadomoco i zapraszam do Wrocławia :) Tutaj też może być RM. :)


Awatar użytkownika
arai
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 1664
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 02:06
Lokalizacja: Wonderland
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: arai »

Mi by tam Kraków pasował :P
Co do pryszniców wiem, że kobiet za wiele nie ma na forum i jakby nie było jestem tu mniejszością, ale w momencie kiedy zlot zbiegnie się z "tymi dniami" to jednak bardzo niekomfortowy jest brak prysznica. Więc jeśli to nie miałyby być duże koszty, a zwłaszcza jakby zlot miał trwać jeszcze dłużej, przykładowo od piątku do niedzieli, to jednak fajnie by było gdyby jakiś natrysk był.
Godziny turniejów powinny być wcześniej ustalone. To by zapobiegło ich przekładaniu, bo każdy mniej więcej mógłby sobie zaplanować tak czas, żeby się wyrobić z graniem w inne gry o odpowiedniej godzinie. Fajnie by było gdyby taki zlot przynajmniej raz w roku miał miejsce.


"Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato."
Awatar użytkownika
Misiek [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Jak namówić większą liczbę forumowiczów na przyjazd? Tym razem mocno wspomógł mnie Art w namawianiu, wydaje się że większa liczba pomagających powinna pomóc. Coś jeszcze?

Jak lepiej organizować dział dojazdów? Wiadomo w kilka osób samochodem taniej.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kaktus+ »

Słów kilka od wujka Kaktusa:

1. Miejscówa.

Zgierzowska była zacna, niewiele gorszą mam w Mielcu, z dużą salą, mniejszymi zamykanymi gdzie spokojnie można spać, mnóstwo stołów, kuchnia itp. itd. Brak prysznica ale są zamykane łazienki, większe niż w Zgierzu więc jakąś formę higieny można zachować, najważniejsze jednak, że spać można w drugiej części budynku z dala od zgiełku.

Minus: MIELEC - do Łodzi: 280 km, Warszawa - 300 km, Gdańsk - 650 km
Powyższe mówi chyba samo za siebie, jednak jeżeli opcji innej nie będzie, zawsze zapraszam do siebie ;)

2. Stoły: pamiętajcie, że nie da się wszystkiego do końca zaplanować i obsuwy zawsze są. Zauważcie również, że był to pierwszy zjazd i przecieranie szlaku zawsze jest trudne. Grunt, że się poznaliśmy i teraz zdecydowanie łatwiej będzie umówić się na gry w gronie ludzi, których już znamy.

3. Kasa - nie mam nic przeciwko odpłatności miejscówy. Zrzuta po parę/naście złotych do zawsze jakiś zastrzyk dla organizatora, który (mowa tu o Tobie, Miśku) zapewnia kawkę, herbatę, kubeczki i pierdylion innych rzecz, które przecież kosztują.

4. Czas: sobota-niedziela jest wystarczający według mnie.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Misiek pisze:Czy miejscówka płatna, ale np z prysznicami będzie lepszą opcją?
Najlepiej zrobić na to ankietę :P Niemniej jak chcemy zachęcić więcej ludzi to chyba lepiej byłoby free. Ewentualnie można zrobić zrzutkę nieobowiązkową na jakieś rzeczy eksploatacyjne -> wspomniane kubki itd. Pamiętajmy, że nie wszyscy pracują, mają kasę, dla niektórych wysupłanie kasy na bilet w te i we w te może być problematyczny.
Misiek pisze:Czy ktoś ma podobne miejscówki, by zjazdy mogły się przemieszczać?
Hmm. Muszę się zorientować, niemniej to long shot.
Co jaki czas warto się zbierać?
Raz na rok, nie częściej.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Niedźwiedź
Kobold
Kobold
Kobold
Uczestnik Zjazdów
Posty: 267
Rejestracja: poniedziałek 27 lut 2012, 14:36
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Niedźwiedź »

Witam wszystkich szanownych zarażonych RM!

Tak na marginesie cieszę się, że nazwa choroba przyjęła się w mowie potocznej!

Dobra dosyć kadzenia, przejdźmy do konkretów:

1) Eventy i organizacja

Dla miodoluba zlot = zabawa, jak niby mogliśmy trzymać się sztywno reguł skoro tak dobrze nam wszystkim razem się bawiło? Przecież nie byliśmy w pracy na rany wiecie kogo. Wszystko wyszło tak jak powinno, ludzie dorośli dogadali się, oczywiście za wstawiennictwem jego nam miłościwie krainy zewnętrznie usuwającego Nemo.
Niektórzy mogą się śmiać, ale duszą tego zjazdu było przyzwolenie na „niech się dzieje”.
Poza tym jak mieliśmy ogarnąć wszystko tak a nie inaczej, gdy rozstrzał partyjek, które się toczyły był tak ogromny.
Wedle mojego spaczonego widzi mi się (Misie? Niedźwiedzie?), wyszło tak jak miało być.
Jeżeli zjazd trwałby dłużej aniżeli 24 godziny, to można by śmiało dać się ludziom wyszaleć w „Day 1”, a na wstępie dnia kolejnego rozpocząć turniejem.
Co do tego obcego i gier komputerowych, polemizowałbym doprawdy. Jestem komputerowym „freakiem”, ale dzięki zajebistości naszego zjazdu ich brak dla mnie był nieodczuwalny. Po co robić coś na siłę? Skoro nie zagrali teraz to może następnym razem.

2) Przestrzeń

Na zlocie zawsze będzie gwar bo to jest jego istotą, jeśli ktoś naprawdę jest sparterowany to i tak padnie bez względu na bodźce zwnętrzne. Jeżeli ktoś potrzebuje większego zaplecza (kobiety mające najazd komunistów, osoby bardziej się pocące itp.) to można pokusić się o znalezienie czegoś takiego dla takich osób w pobliżu. Nie wiem jakie były warunki w tym noclegu ogarniętym przez Miśka, nie wypowiadam się więc.

3) Noclegi płatne

Warto zapewnić taką opcję dla osób mających możliwość wydania nadmiaru złociszy.

4) Lokalizacja

Poznań raczej nie będzie atrakcyjny dla Krakusów dajmy na to. W każdym razie są tanie miejscówki dla osób niewymagających(czytaj prysznic jest, ale bez baru i restauracji). Ewentualnie pod Poznaniem jest fajny ośrodek wczasowy przy jeziorku, gdzie można grillować. Ja będę mógł zapewnić tanie żarcie bo robione przeze mnie i do tego jeszcze wędzone na miejscu. Taka propozycja z mojej strony, jeżeli tylko ustalimy jakąś datę to zobowiązuję się podać szczegóły kosztowo-organizacyjne do ewentualnego rozpatrzenia.

5) Częstotliwość

Ciężko powiedzieć, jeden raz jesteśmy w stanie ogarnąć, można by pokusić się na dwa razy w roku. Na więcej po prostu może być ludzi nie stać, i to nie w sensie ekonomicznym lecz organizacyjnym.

Bądźcie pozdrowieni!


Grammar - The difference between knowing your shit and knowing you're shit!
Awatar użytkownika
Klemi
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Uczestnik Zjazdów
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek 26 mar 2012, 16:41
Lokalizacja: Rzeszówek
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Klemi »

Pozwolę sobie napisać coś odnośnie częstotliwości.
Jak dla mnie taki zjazd raz czy dwa razy w roku powinien stać się tradycją. I ten Zgierz jest całkiem fajny, bo mniej więcej w centrum Polski.

A jakieś takie mniejsze zjaździki i spotkania to już swoją drogą...^^


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Mniejszy zjazd, taki jednodniowy nie byłby złym pomysłem :-k O ile pamiętam, Bludgeon coś wspominał że w najbliższym czasie zawita do Krakowa i byłby chętny na granie. Z okolicy jest jeszcze parę osób więc można by spróbować :)


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Wiktor »

Hej,
niestety nie byłem na zjeździe czego bardzo żałuję. Kwestie zdrowotne.
Rozumiem głosy, które zwracają uwagę na warunki i uważam, że dobrze jest gdy:
1) jest możliwość wyspać się w "normalnych" warunkach. To że taki nocleg może być płatny nocleg to normalne, byle nie za drogi. Czyli - w cenie schroniska, hostelu i.t.p.
2) jest możliwość zadbać o higienę w przyzwoitych warunkach. Umyć się pod czystym prysznicem, załatwić się w czystej toalecie i.t.p.
O ile w/w mogą nie stanowić problemu dla osób, które nie spędzą kilku godzin w podróży w jedną stronę, to już w sytuacji gdy udział w zjeździe wiąże się z 1,5 wyjazdem to może być to co najmniej uciążliwe.
Jasne, można obejść się bez tego o czym piszę. Ale nie każdy może się obejść (vide: post Arai) i niektórzy potencjalni uczestnicy po prostu nie będą mogli przyjechać.


Awatar użytkownika
Gołąb
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Uczestnik Zjazdów
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 25 mar 2012, 20:02
Lokalizacja: Sławków
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: Gołąb »

Hmm... może szybko parę konkretów z mojego punktu widzenia:

MIEJSCE: środek polski niby optymalnym miejscem, ale można się pokusić o mapkę rozmieszczenia ludzi chcących przyjechać i zobaczyć gdzie większość ma najbliżej (pewnie wyjdzie że do Łodzi ;p). Ja jestem jak najbardziej za Krakowem bo mam blisko i studiuje tam, a i na pewno jakaś dobra sala się tam znajdzie.

CZĘSTOTLIWOŚĆ: raz na rok to minimum ;D dwa razy w roku taki krotki zjazd to dobry pomysł imo.

POMIESZCZENIE: było bardzo dobre. W prawdzie ludziom chcącym wypocząć towarzyszył MR (a nie RM ;p) kiedy reszta grała w mafie ale to da się przeboleć. Gorzej rzeczywiście sprawa wyglądała z sanitariatem, ale ja nie narzekam.
A sprawa stołów do gry... no cóż... zaraz jak przyjechaliśmy to na szybko ustawiliśmy z Miśkiem te 4 stoły i... koniec ;p była możliwość większej ilości blatów. A pomysł z kilkoma dużymi stołami i kilkoma małymi jest bardzo dobry i możliwy do zorganizowania.

CENA: chociaż symboliczna opłata powinna być. Zapłacić 5-10PLN to każdy może raz w roku a z tą kasą można już cokolwiek zrobić (chociażby na to picie którego nikt nie pije, pieczątki, dyplomy czy na pokrycie szkód).

A co do samego turnieju... No nawet nie spodziewałem się że ktoś wpadnie na pomysł żeby grać na jednej planszy w 17 osób... Moim zdaniem sprawa do dopracowania.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Bludgeon »

Gołąb pisze:MIEJSCE: środek polski niby optymalnym miejscem
Nie wiem czy takim optymalnym. Gdyby zlot odbywał się co drugi raz trochę bardziej na północ a co drugi trochę bardziej na południe, wtedy część osób (np. ja ale pewnie nie tylko) mogła by przyjechać na co drugi zlot. A tak raczej nie pojawimy się na żadnym.


What a view.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Otóż to. Mnie od przyjazdu odciągnęły sprawy rodzinne, ale zajęty miałem tylko jeden dzień. Gdyby zlot był w okolicy to bym na drugi dzień wpadł, ale jechać kawał drogi żeby posiedzieć parę godzin by się nie opłacało po prostu :wink:

Widzę że już się zbierają chętni na Kraków także zacznę się rozglądać za jakąś miejscówką choćby taką na jeden dzień :)


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
ernin
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Fobie
The Wildlands PL
Posty: 459
Rejestracja: niedziela 24 gru 2006, 15:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 33

Re: Na horyzoncie kolejny zjazd

Post autor: ernin »

Misiek pisze:Czy ktoś ma podobne miejscówki, by zjazdy mogły się przemieszczać?
Jestem w stanie załatwić może nie podobną ale inną miejscówkę na maksymalnie myślę 100 osób wiec się pomieścimy myślę z miejscem na nocleg tzn podłogą na śpiwory/materace oraz z prysznicem co prawda jednym ale zawsze.

W razie co blisko jest hostel 30zł noc dla bardziej wymagających.

Miejsce 7 minut autobusem z dworca głównego w gdańsku.

Okres w jakim można przeprowadzić spotkanie to w sumie lipiec/sierpień .


ODPOWIEDZ