Towarzyska Liga Graczy

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Misiek [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Towarzyska Liga Graczy

Post autor: Misiek »

Pomysł wynikł z tematu o konkursach Gamekeepera. Promujemy w nich wyłącznie tworzenie autorskich dodatków, a można pociągnąć temat od drugiej strony. Liga taka może zwiększyć zainteresowanie twórczością poprzez granie w istniejące już rzeczy.

Jak to widzę:

- w grudniu ogłosić, że startuje liga na 2011 rok, a wszystkie zebrane raporty z grudnia przejdą na wynik stycznia. informację dać na stronie głównej jak ostatnio z konkursem.

-założyć nowy dział forum Towarzyska Liga Graczy (gdzieś obok szukam graczy) w którym będą przyklejone regulamin, lista akceptowanych gier, szablon raportu do ściągnięcia, wyniki z poszczególnych miesięcy. Nieprzyklejone tematy to raporty zakładane przez użytkowników z opisem gry, fotkami i wypełnionym raportem.

- stworzyć temat w którym administracja podzieli różne gry na powiązane bezpośrednio z tematyką forum/ zbieżne z tematyką i luźne. Będzie to miało znaczenie przy przesyłaniu raportów np do wyniku końcowego + 25% za grę w MiMa, a nic za grę w Warhammera. W kategorii pierwszej widzę MiM,MM,TMiM; w drugiej Talismany 1,2,3,4 Neuroshimę, Dragons Ordeal, Runebound itp, a w trzeciej np szachy. Ważne aby dostać punkty trzeba w rozgrywce mieć dwóch userów z forum, dlatego przykładowa gra w szachy to też sposób na podnoszenie jakości forum, bo userzy zaczną się spotykać.

- wprowadzić też rozgrywki internetowe lecz mniej punktowane. Przykładowo MiM internetowy spada z kategorii 1 do 2giej, a Neuroshima z 2 do 3ciej.

- stworzyć oczywiście prosty szablon raportu do odfajkowania dla grających z informacjami kto i w ile osób grał, w co grał, kto wygrał, kto grał przez całą rozgrywkę, kto dał miejsce na grę, jakie dodatki autorskie były użyte (tu jest pole do myślenia co chcemy promować). Za wszystkie te podpunkty można zdobyć punkty powiększane na ostatku premią procentową za rozgrywkę 1,2 lub 3 kategorii i za fotorelacje.

- ligę rozliczać miesięcznie i stworzyć kolorową rangę najlepszego gracza w miesiącu i autora miesiąca, czyli na podstawie spływu raportów pokazać w czyje dodatki gra się najchętniej. Kwartalnie i na koniec roku można przyznać nagrody rzeczowe.

Tyle narazie choć w głowie mam więcej. Zliczaniem raportów mogę się zająć. Liga będzie tak naprawdę konkursem elastycznym. Mogą w niej uczestniczyć jednocześnie fanowie różnych gier, w różnym natężeniu. Nagrody kwartalne i roczne można fundować takie jakie preferuje zwycięzca, a miesięczne w postaci rangi lidera ligi będą pasowały do każdego.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 15 lis 2010, 11:32 przez Misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Trzeba by było jedynie rozwiązać problem "sąsiadów", znaczy, że dwu kolegów z forum, co mieszkają płot za płotem codziennie będą się spotykać i grać i raporty słać.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Dobra ja Za ale kilka pytań:

1. "zebrane raporty" hmm może to poszerzyć nie o suchy raport a raczej jako relacje z Gry?
2. "w trzeciej np. szachy" nie kategoryczne nie - tylko gry fantasy/przygodowe
3. "trzeba mieć dwóch userów z forum" nie ograniczyłbym tego do ludzi z forum - wystarczy że jeden będzie z forum.
4. Internetowe nie nie nie, aaaa i jeszcze raz NIE! nie godzę się na gry internetowe aby były brane w takich rankingach. Po to właśnie są gry PLANSZOWE aby były PLANSZOWE.

Punktacji w ogólnie jakoś nie mogę sobie wyobrazić ale jak masz to jakoś w głowie to ok.

"znaczy, że dwu kolegów z forum, co mieszkają płot za płotem codziennie będą się spotykać i grać i raporty słać."

Jak dlamnie im więcej sprawozdań z rozgrywek tym lepiej, punktacja zależny co będzie punktowane - na pewno sie da jakoś to rozwiązać.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Misiek [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Nemomon pisze:Trzeba by było jedynie rozwiązać problem "sąsiadów", znaczy, że dwu kolegów z forum, co mieszkają płot za płotem codziennie będą się spotykać i grać i raporty słać.
Myślałem o premii np 100% za grę z kimś z innego miasta. Granie zza płota to też granie i nie należy tego negować, a jedynie promować wysiłki ruszenia się zza tego płota do innych.
Valdi pisze:1. "zebrane raporty" hmm może to poszerzyć nie o suchy raport a raczej jako relacje z Gry?
Relacje fotki w temacie zakładanym przez usera i dodatkowo suchy raport dla mnie do punktacji. Może jeszcze ankieta w każdym temacie aby to użytkownicy przyznawali premię za relację z fotkami. Coś w stylu Jaką premię przyznasz za tę relację A ??punktów, B ?? punktów itd
Valdi pisze:2. "w trzeciej np. szachy" nie kategoryczne nie - tylko gry fantasy/przygodowe
To myślałem aby znalazło się w kategorii 2. Takie szachy, Wh40k czy inne gry to i tak spotkanie dwóch forumowiczów, a to będzie sprzyjało lepszym relacjom na samym forum. Można określić to na jakieś minimalne punkty, ale zawsze jakieś. Dostanie się relację i fotki, no i ruch w giercowaniu.
Valdi pisze:3. "trzeba mieć dwóch userów z forum" nie ograniczyłbym tego do ludzi z forum - wystarczy że jeden będzie z forum.
Nad tym myślałem w ten sposób. Nie blokować punktacji użytkownikom spoza forum, ale jeśli się zarejestruje w niedługim czasie na forum, to wtedy dać punkty za grę im obu. Użytkownik który jest już na forum ściągnie wtedy na nie osobę grającą, bo będzie miał w tym interes, a my będziemy mieli gracza a nie pijawę dodatków.
Valdi pisze:4. Internetowe nie nie nie, aaaa i jeszcze raz NIE! nie godzę się na gry internetowe aby były brane w takich rankingach. Po to właśnie są gry PLANSZOWE aby były PLANSZOWE.
.

ZunTsu, bo o tym głównie myślę już pobudził nieaktywnych do tworzenia własnych plików. To jest świetny sposób na testowanie dodatków, bo nie muszę jechać do Gdańska i drukować hiper zestawu aby zagrać w coś (to są jednak koszta). Zauważ że to My Administracja będziemy legalizować wszelkie formy rozgrywek więc będzie można dopuścić MiMa online a odrzucić szachy online wg Naszego gustu.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Ja tylko boję się sytuacji, że tych dwu graczy zza płota może zdominować ranking swymi codziennymi grami. Może dać jakiś limit, że powiedzmy będą 2 partie na tydzień akceptowane od tych dwu samych graczy.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Misiek [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Ja się bardziej boję naciąganych raportów, bo po prawdzie są nieweryfikowalne. Dlatego położyłbym nacisk na słowo Towarzyska i raczej prestiż niż nagrody rzeczowe. Mogą się wysypać gry kumpli lawinowo, ale nie sądzę aby to był długoterminowy trend. Zwyczajnie nie dadzą rady grać codziennie aby zalewać ranking, a jeśli dadzą to będzie należało się im mistrzostwo ;)

Chciałbym właśnie uniknąć słowa limit, a te same efekty uzyskać premią. Zamiast połowy punktów za grę ze znajomym dać podwójne (potrójne?) punkty za grę z obcymi lub poza miastem. Ogólnie to samo, tylko inaczej powiedziane.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Generalnie fajny pomysł ino nagród rzeczowych jakiś zajebistych za to bym nie dawał bo jeszcze się znajdą "cziterzy". Ciekawe tylko czy by się sprawdził. Może zanim się to ogłosi to zapytać samych użytkowników czy by ich takie coś interesowało?


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Dodam to do listy "zmiany na GK" gdy będe robił temat o konkursach i ligach. Ale to dopiero niedługo.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Misiek [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

SeSim pisze:Może zanim się to ogłosi to zapytać samych użytkowników czy by ich takie coś interesowało?
Nikt raczej nie odpowie, bo nie wie co to będzie. Dajemy pomysł, promujemy go własną postawą, a najwyżej nie zrobi się ligi na 2012 jeśli odzew będzie żaden.

Myślę nad tym długi czas, pewnie od maja i nie jest to jeszcze finał planu. Najpierw chciałem się przekonać sam co do rozgrywek z forumowiczami i przekonałem się wyjeżdżając do Gdańska. Po drugie chciałem zobaczyć jaki odzew na forum odniesie relacja i odzew był. Teraz chciałbym wprowadzić ligę, a prawdziwym celem który będzie można ogłosić za prawie rok jeśli liga ruszy to konwent Gamekeepera na którym można wręczyć nagrody.

Z przedstawieniem schematu punktacji raczej nie dam rady w tym tygodniu, pewnie od poniedziałku zacznę go spisywać.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Mi to się marzy jakiś większy zjazd forumowy gdzie moglibyśmy zrobić mini turniej weekendowy...


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Misiek [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

To tak jak mi, ale wiem że jak się rzuci niepodparte hasło, to pomysł upadnie. Najpierw trzeba poznać ludzi ze sobą na luzie, to chętniej się zbiorą na coś większego.


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

SeSim pisze:Mi to się marzy jakiś większy zjazd forumowy gdzie moglibyśmy zrobić mini turniej weekendowy...
Widać, że mamy podobne marzenia, dokładnie jak na kolektyw przystało ;)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Tylko nauczeni historią, nie tylko tą komunistyczną, wiemy, że pomysły zjazdów zawsze upadają. Ale spróbować można, why not.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

^ wykrakałem :P


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Zablokowany