Prywatne fora dla autorów dodatków

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.

Czy zostawić Fora Autorów

Tak - jest ok
5
29%
Jest mi to obojętne
5
29%
Nie - nie sprawdziły się
7
41%
 
Liczba głosów: 17

Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12806
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Prywatne fora dla autorów dodatków

Post autor: Valdi »

Witam od jakiegoś czasu zastanawialiśmy się nad nowym rozwiązaniem, Otóż na forum chcemy wprowadzić prywatne fora dla autorów.
Testowo wprowadziliśmy forum dla Gieferga, jednocześnie przywracając mu uprawnienia użytkownika.
Jeżeli jakiś autor chciałby mieć własne forum to proszę informacje na PM.
Dobrze by było żeby taki autor miał na swoim koncie pare dodatków - na pewno nie będziemy zakładać forum dla autora który ma jeden dodatek. Ale większość zgłoszeń będzie rozpatrywana indywidualnie.

Co do Obecności Gieferga, narazie dostał dostęp tylko do swojego forum, ale z czasem mam nadzieje że udostępnimy mu i inne - dlaczego taka a nie inna decyzja? Z różnych powodów o których nie będę pisał bo to nie temat do tego.

Pozostaje otwarty na propozycje które jak zawsze można wysyłać na PM.

Pozdrawiam
Valdi
Ostatnio zmieniony poniedziałek 29 lis 2010, 01:04 przez Valdi, łącznie zmieniany 2 razy.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6181
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

No na razie niezbyt wiele ujawniłeś jak to ma wyglądać, to może ja napiszę jak ja to widzę:

Po pierwsze dobrze by było, gdyby każdy autor miał w swoim kąciku funkcję medaratoropodobną, w następujących celach:
- gdy ktoś za bardzo zejdzie z tematu w jakiejś dyskusji, a autor na swoim forum chciałby zachować przejrzystość;
- żeby autor nie musiał prosić moderatorów o poruszenie tematu, lub wklejać linku do shoutboxa, gdy przeedytuje ostatni post i będzie chciał tym samym wznowić dyskusję na temat swojego dodatku.
(oczywiście w przypadku nadużywania tej funkcji takiemu delikwentowi ją odebrać)

Po drugie rozumiem, że jeśli ktoś by chciał tworzyć dodatki do kilku edycji (np. i do MiM i później konwersje do TMiM lub na odwrót) to dostanie osobne fora w obu miejscach, żeby nadal na forum pozostał odpowiedni podział wg edycji gry?
Valdi pisze:Dobrze by było żeby taki autor miał na swoim koncie pare dodatków - na pewno nie będziemy zakładać forum dla autora który ma jeden dodatek. Ale większość zgłoszeń będzie rozpatrywana indywidualnie.
Słuszna decyzja ;) Szkoda by było robić dodatkowe zamieszanie na forum dla niewielkich zestawów kart, a tym bardziej dla pojedynczych.

Pomysł uważam za trafiony i mam nadzieję, że autorzy dodatków wyrażą swoją chęć na stworzenie dla nich takich forów i uporządkowanie ich twórczości =D>


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12806
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Rogo pisze:Po drugie rozumiem, że jeśli ktoś by chciał tworzyć dodatki do kilku edycji (np. i do MiM i później konwersje do TMiM lub na odwrót) to dostanie osobne fora w obu miejscach, żeby nadal na forum pozostał odpowiedni podział wg edycji gry?
Zastanawiamy się - i całkiem prawdopodobne że fora autorów będą zamieszczone docelowo w innym forum - dostępnym teraz tylko dla autorów, żeby nie tworzyć paru takich for dla jednego autora.
Pojawiły się głosy że może to wprowadzić bałagan na forach tematycznych, że dodatki będą gdzie indziej. Jednakże to tez udało nam się to też rozwiązać tj jest to teraz zrobione z dodatkami Gieferga Tematy z treścią znajdują się w Dziale autora, a w Ukończonych dodatkach są tylko odnośniki do nich.

Pozostaje sprawa Nieukończonych dodatków które zapewne też zostaną przeniesione w taki sam sposób.

Autor dodatku jaki mod własnego forum - pomyślę ale to będzie najwyżej wprowadzone przyszłościowo - na pewno nie w najbliższym czasie.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Mnie się ten pomysł bardzo podoba. Daje to pewność, że dodatki z danego działu autora są kompatybilne ze sobą i można je wydrukować jako zestaw.

Przyłączam się do prośby Roga o nadanie autorom praw moderatorskich. Odziążyłoby to znacznie pracę moderatorów 'globalnych'. Część autorów już ma swoje własne działy (stave, Misiek) i sprawdza się to całkiem nieźle moim zdaniem.


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12806
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Erestor pisze:Część autorów już ma swoje własne działy (stave, Misiek)
To nie są ich prywatne działy. Są to działy ogólno-forumowe które są pod ich nadzorem i niema to nic związanego że są oni autorami dodatków.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23514
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Rogo pisze:Po pierwsze dobrze by było, gdyby każdy autor miał w swoim kąciku funkcję medaratoropodobną, w następujących celach:
- gdy ktoś za bardzo zejdzie z tematu w jakiejś dyskusji, a autor na swoim forum chciałby zachować przejrzystość;
- żeby autor nie musiał prosić moderatorów o poruszenie tematu, lub wklejać linku do shoutboxa, gdy przeedytuje ostatni post i będzie chciał tym samym wznowić dyskusję na temat swojego dodatku.
(oczywiście w przypadku nadużywania tej funkcji takiemu delikwentowi ją odebrać)
Co prawda jestem jedną z ostatnich osób, która może wypowiadać się w tej kwestii, aczkolwiek z mojego punktu widzenia jest to całkowicie wykluczone. Po pierwsze wtedy co drugi użytkownik byłby zielony na liście aktywnych użytkowników, co by wprowadziło problem, kto tak naprawdę jest Moderatorem i do kogo należy zgłaszać się z problemem, a kto tak naprawdę nim nie jest.
Po drugie tacy Moderatorzy mieliby uprawnienia do przyznawania ostrzeżeń innym użytkownikom, co by mogło wprowadzić chaos.
Po trzecie, co drugi użytkownik nie powinien mieć dostępu do IP innych użytkowników, jak również nie powinien mieć znaczącego wpływu na komentarze innych użytkowników. Należy zauważyć, że to wciąż są tematy o ukończonych dodatkach autorskich, a specjalne fora są jedynie po to, aby łatwiej ich pracę można było odnaleźć. Nic więcej.
W końcu po czwarte, od tego są Moderatorzy działów:

- Stave - Dział MiM
- Misiek - Dział MM
- Nemomon - Dział TMiM

oraz dwaj Moderatorzy Globalni:

- SeSim
- Valdi

których można poprosić o pomoc w moderowaniu własnej deski kreślarskiej. Oczywiście nic się nie stanie, jeżeli poprosisz o pomoc Moderatora innego działu, niźli odpowiedniego dla Twojego działu.
Rogo pisze:Po drugie rozumiem, że jeśli ktoś by chciał tworzyć dodatki do kilku edycji (np. i do MiM i później konwersje do TMiM lub na odwrót) to dostanie osobne fora w obu miejscach, żeby nadal na forum pozostał odpowiedni podział wg edycji gry?
Jak Valdi wspomniał, zastanawiamy się nad tym. Jeżeli mają to być pojedyncze dodatki, to lepiej, aby pozostały one w macierzystym Forum Autora (np. Gieferga Przedpola Piekieł do TMiMa). Jeżeli taki Autor będzie tworzył dodatki "na dwa fronty", to się całkiem serio pomyśli nad odpowiednią deską kreślarską. Póki co jednak problem nie występuje.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Valdi pisze:
Erestor pisze:Część autorów już ma swoje własne działy (stave, Misiek)
To nie są ich prywatne działy. Są to działy ogólno-forumowe które są pod ich nadzorem i niema to nic związanego że są oni autorami dodatków.
Zgadza się, ale jako ogólni mogą moderować również tematy ze swoją twórczością i to wydaje mi się jest pozytywne. Ja wielokrotnie muszę prosić o przesuwanie tematów, kasowanie postów czy podbijanie tematów o własnych dodatkach i przez to Nemo ma więcej roboty.
Oczywiście uważam, że nie powinno się prawa do moderowania rozdawać na prawo i lewo każdemu autorowi bo to by tworzyło większy chaos niż porządek, ale jak komuś by zależało to myślę, że warto rozważyć taką opcję. Powinna ona być obwarowana jakimś regulaminem, i być odbierana przy jego złamaniu.

Jeżeli jednak Administracja uważa, że jest to zbyt duża odpowiedzialność przekazana w ręce, jakby nie patrzeć, zwykłych użytkowników, to jest to zrozumiałe.

Tak czy inaczej sam pomysł wprowadzenia forów dla autorów uważam za bardzo udany :)


EDIT:
Nemomon pisze:Po pierwsze wtedy co drugi użytkownik byłby zielony na liście aktywnych użytkowników, co by wprowadziło problem, kto tak naprawdę jest Moderatorem i do kogo należy zgłaszać się z problemem, a kto tak naprawdę nim nie jest.
Po drugie tacy Moderatorzy mieliby uprawnienia do przyznawania ostrzeżeń innym użytkownikom, co by mogło wprowadzić chaos.
Po trzecie, co drugi użytkownik nie powinien mieć dostępu do IP innych użytkowników, jak również nie powinien mieć znaczącego wpływu na komentarze innych użytkowników
Nie wiem jak to wygląda od kuchni na tym skrypcie forum, ale myślę, że wszystkie te konkretne uprawnienia można dowolnie ustawiać dla danej grupy użytkowników, więc nie byłoby to problemem. Grupa autorów miałaby również inny kolor (wprowadzenie nowej grupy: Autorzy Dodatków, uważam za dobry pomysł niezależnie od nadania funkcji moderatorskich)
Ostatnio zmieniony wtorek 30 mar 2010, 14:10 przez Erestor, łącznie zmieniany 1 raz.


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

Po prawdzie Erestor ma trochę racji. Ja proponuję jeszcze, aby autorzy mający swoje podforum zakładali tematy w twórczości graczy i wysyłali PW do moda, aby przeniósł to do jego deski. Chodzi o pozostawianie odnośników, aby nie było bałaganu. Najlepiej dodać taki zapis do regulaminu.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6181
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Nemomon, zaiste masz wiele racji, a ja myślałem w ten sposób, jaki przedstawił Erestor, a mianowicie, żeby stworzyć osobną grupę i dać jej uprawnienia do:
- przenoszenia postów innych użytkowników (oczywiście tylko na swoim "terytorium"), do specjalnie wydzielonych dla każdego autora "śmietników" (co by nie było, że ktoś z zawiści usuwa posty - pozostaną rzeczowe dowody)
- usuwania swoich postów (może być też tylko na własnym terytorium), co da możliwość podbijania swoich tematów bez zawracania głowy moderatorom.
Oczywiście jeśli nie da rady tego zrobić, to Twoje, Nemomonie, argumenty w zupełności mnie przekonały, że moderatora wszystkim dać nie wolno ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12806
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Rogo pisze:Oczywiście jeśli nie da rady tego zrobić, to Twoje, Nemomonie, argumenty w zupełności mnie przekonały, że moderatora wszystkim dać nie wolno
Nie da się - przynajmniej nie na razie...


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Jednak po przemyśleniu jestem za takim pomysłem.
Chciałbym w jednym miejscu zamieszczać wszelakie dodatki mojego autorstwa. O:)


Obrazek
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12806
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

No i Kufir, założyłem Ci Forum :) ktoś jeszcze chętny?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Ja również poproszę... a co tam :)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23514
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Jak już robisz, to zrób i mi.

Anyway, Użytkownicy działu TMiM, proszę o wysłanie mi prywatnej wiadomości ze wszystkimi tematami, które chcecie, aby pojawiły się w waszej desce kreślarskiej, które chcecie, aby zostały tam przeniesione. Ponadto, jak zdaje się Misiek tutaj, albo w Skarbcu, powiedział, przyszłe tematy prosimy wciąż pisać w odpowiednich forach (Nie)Ukończone Dodatki Autorskie i wysyłajcie PW do Moderatora działu z treścią o przeniesienie tematu do deski kreślarskiej.

A jak wam się nudzi, to możecie również lobbować, aby Administracja zwiększyła wielkość Skrzynki Odbiorczej dla Moderacji, bo zaraz mi się miejsce w niej kończy, a ja jako Bibliotekarz niczego nie usuwam.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

ktoś jeszcze chętny?
A co mi tam... Ten pomysł, żeby w jednym miejscu zamieszczać wszelakie dodatki swojego autorstwa podoba mi się. Także jeśli można, to również jestem chętny. Choć w sumie nie wiem, czy ta moja radosna twórczość jest, na tyle duża 8-[ .


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23514
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Pojawił się w końcu Regulamin Desek Kreślarskich. Można go znaleźć tutaj: http://forum.magiaimiecz.eu/viewtopic.php?t=2995 Jest on wciąż edytowany, więc na dniach jest możliwość, że bardzo minimalnie się zmieni. Ale będą to jedynie zmiany pojedynczych wyrazów. Prosi się więc użytkowników, którzy go niedawno przeczytali, aby zrobili to jeszcze raz, bowiem, tuż przed napisaniem tego posta, Regulamin znów w dwu miejscach się zmienił.

Jednocześnie chciałbym zasugerować, że takie deski kreślarskie są bardzo dobrym pomysłem, i każdy użytkownik, który spełnia te minimalne warunki określone w Regulaminie, powinien rozpatrzyć istnienie swojej deski. Takowe mogą mobilizować do dalszej pracy ;)

Kończąc chciałbym dopowiedzieć, że w Regulaminie znajduje się jeden paragraf dotyczący otagowania w;asnych tematów. Myślę więc, że tydzień czasu starczy użytkownikom na dostosowanie swojej deski kreślarskiej do wymogów Regulaminu (głownie chodzi o te otagowanie).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

(głownie chodzi o te otagowanie).
Oczywiście nikt nikogo nie będzie karał jak w ciągu tygodnia tego nie zrobi ;) Bardzo jednak prosimy żeby zrobić to w miarę możliwości szybko i samodzielnie.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
the MackaN
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty
Pająki
Posty: 745
Rejestracja: środa 17 sie 2005, 15:56
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Kontakt:

Post autor: the MackaN »

Ja mam tylko pytanie, dlaczego do regulaminu nie mają dostępu ludzie, którzy byli by być może zainteresowani posiadaniem takiej deski, ale nie podejmą decyzji bez regulaminu? Bo chyba jakieś małe niedopatrzenie się wkradło. Klikając w podany link ujrzałem zdanie: "Tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą czytać tematy na tym forum." Tak na chłopski rozum, to regulamin powinien być chyba dostępny dla użytkowników z poza deski również... Czyż nie mam racji, czyż? :) No chyba, że takie było zamierzenie, by regulamin był ściśle tajny. ;) :roll: Nadmienię więc, że chętnie bym go przeczytał. Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o jego udostępnienie. Uważam, że korzystnie by było, gdyby był widoczny dla szerszej grupy użytkowników.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23514
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Już wcześniej Sugerowałem Valdiemu, aby Regulamin znalazł się gdzie indziej, ale w natłoku dyskusji najprawdopodobniej to zostało pominięte. Regulamin przedstawia się tak:
Nemo pisze:1. Regulamin For Autorów, zwanych również deskami kreślarskimi, jest uzupełnieniem Regulaminu Forum GameKeeper.

2. "Właściciel" deski kreślarskiej jest jej opiekunem, tym samym staje się odpowiedzialny za treści w niej zamieszczone.

3. "Właściciel" deski kreślarskiej ma limitowaną możliwość jej moderowania, nie jest ono samodzielne, lecz tylko w porozumieniu z odpowiednim dla siebie Moderatorem Działu albo z Administratorem.

4. Ograniczona moderacja forum pozwala na zamykanie tematów, kasowaniu własnych postów oraz przenoszeniu (własnych lub cudzych) tematów z lub do deski kreślarskiej.

5. Jeżeli "właściciel" deski kreślarskiej chce wykonać którąś z wyżej wymienionych akcji moderatorskich, powinien niezwłocznie się skontaktować, poprzez Wiadomość Prywatną, z odpowiednim dla siebie Moderatorem Działu lub Administratorem. Taka Prywatna Wiadomość powinna zawierać link URL do tematu oraz czynność moderatorską. Uzasadnienie nie jest wymagane, aczkolwiek nie zaszkodzi takowe dać.

6. Jeżeli Moderator Działu albo Administrator uzna, że dana akcja moderatorska może zaszkodzić, niźli pomóc, ma prawo jej nie przeprowadzić, aczkolwiek każdorazowo poinformuje o tym "właściciela" deski kreślarskiej.

7. Prosi się o nie wysyłanie Prywatnych Wiadomości z akcją moderatorską do kilku Moderatorów Działów / Administratorów naraz, tylko do jednego, a gdy ten nie odpowiada w ciągu następnych 24 godzin od wysłania Prywatnej Wiadomości, do innego.

8. Odpowiednim dla siebie Moderatorem Działu jest taki Moderator, który opiekuje się działem danej edycji Magii i Miecza (Magia i Miecz / Magiczny Miecz / Talisman: Magia i Miecz), do której "właściciel" deski kreślarskiej tworzy swoje dodatki. W szczególności takimi Moderatorami oraz Administratorami są:

Moderator Działu Magia i Miecz: Stave
Moderator Działu Magiczny Miecz: Misiek
Moderator Działu Talisman: Magia I Miecz: Nemomon
Administrator: SeSim
Administrator: Valdi

9. Tematy dotyczące każdego nowego dodatku autorskiego powinny być tworzone w odpowiednich działach dla nich w forach i/lub podforach Twórczości graczy. Każdorazowo po utworzeniu takiego tematu, "właściciel" deski kreślarskiej powinien niezwłocznie skontaktować się, poprzez Wiadomość Prywatną, z odpowiednim dla siebie Moderatorem Działu lub Administratorem, w celu pozostawienia tak zwanych "cieni linków" w innych forach. Prosi się, aby w tej Prywatnej Wiadomości zamieszczony był link URL do tematu, który powinien zostać przesuwany oraz obowiązkowo status danego dodatku autorskiego (czy jest on ukończony, czy jest on nieukończony) jak również edycja, do której dany dodatek był tworzony. Nie dotyczy to tematów informacyjnych, które same z siebie nie są ani nie są planowane być dodatkami autorskimi.

10. Deska kreślarska może zawierać dodatki do dowolnej gry planszowej. Niezależnie od tego czy dany autor tworzy dodatki do różnych gier, czy też tylko do jednej, jest zobligowany do dodania taga na końcu nazwy każdego tematu-dodatku znajdującego się na jego forum.
Obowiązujące tagi (tagi piszemy z nawiasami!):
dla Magii i Miecza - [MiM]
dla Magicznego Miecza - [MM]
dla Talisman: Magii i Miecza - [TMiM]
dla angielskojęzycznych edycji Talismana - [T2], [T3], [T4], [T4,5]
dla innych gier w nawiasie należy wpisać nazwę gry.

11. Każdy Autor Dodatków, który posiada na swoim koncie przynajmniej 4 dodatki autorskie, ma prawo posiadać swoją "własną" deskę kreślarską. W tym celu prosi się o powiadomienie Administratora o tym fakcie poprzez Prywatną Wiadomość albo poprzez napisanie swej prośby w odpowiednim temacie. Każda taka prośba będzie rozpatrywana indywidualnie. Po otrzymaniu swej "własnej" deski kreślarskiej, jej "właściciel" powinien niezwłocznie skontaktować się, poprzez Wiadomość Prywatną, z odpowiednim dla siebie Moderatorem Działu lub Administratorem, w celu przeniesienia swych tematów do swojej deski kreślarskiej. Prosi się, aby w tej Prywatnej Wiadomości zamieszczone były linki URL do tematów, które powinny zostać przesunięte.

12. Wszelkie dyskusje oraz pomysły na temat desek kreślarskich powinny być przedstawiane w odpowiednim temacie.

13. Nagminne łamanie niniejszego Regulaminu może nawet doprowadzić do utraty "własnej" deski kreślarskiej. Każda taka sprawa będzie rozstrzygana indywidualnie. Wcześniej jednak "właściciel" deski kreślarskiej otrzyma słowne pouczenie o obowiązku dostosowania się do Regulaminu.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Prywatne fora nie działają tak dobrze jak mi sie wydawało że będa. Chocby ostatni przykład wspomniany przez Isztwana - powstaje nowy dodatek do MM, a w dziale powstających dodatków MM nie ma śladu. Trzeba by to jakoś usprawnić, lub w ogóle zrezygnować. Wydaje mi sie, że lepszym rozwiązaniem od obecnego byłoby gdyby autorzy zakładali swoje tematy w swoich działach, po czym byłby one przeniesione do działów ogólnych a pozostawiano odnośnik/cień w forum autora. W ten sposób działało by to chyba lepiej niż w sposób odwrotny, bo w działach ogólnych zawsze u góry byłyby aktualne tematy, a działy autorów są mniejsze i mozna się w nich spokojnie zorientować nawet jeśli kolejnośc tematów by sie nie zmieniała.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12806
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Gieferg pisze:Prywatne fora nie działają tak dobrze jak mi sie wydawało że będa. (...) lub w ogóle zrezygnować.
Szczerze ja z nich w ogóle nie jestem zadowolony i już od dłuższego czasu się zastanawiam nad ich przyszłością. Owszem może i ładnie każdy autor ma je poukładane, ale Działy gier przez to bardziej chyba umarły.

Jakie inni mają odczucia?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Gieferg
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Morze
Północny Ląd
Wyspa
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 13 sie 2006, 15:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Gieferg »

Jak dla mnie można by zamiast nich przyłożyć się do opracowania jakiegoś sensownego spisu dodatków posegregowanego autorami zawierającego odnośniki do tematów poświęconych poszczególnym dodatkom.

Fora autorów miałyby sens, gdybysmy mieli dużo osób zainteresowanych, komentujących, drukujących dodatki - a nie mamy.


FILMOŻERCY- wydania Blu-ray & DVD - promocje/dyskusje/recenzje
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Valdi pisze:Jakie inni mają odczucia?
Moje odczucia znasz, od samego początku pisałem w naszym pierdolniku, że to fatalny pomysł i zdecydowana większość argumentów się jak widać sprawdziła... No ale kto by tam mnie słuchał :P


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Misiek
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Arena
Bestia
Pakiety Rozszerzające
Posty: 3374
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2008, 22:35
Lokalizacja: Burghausen
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Misiek »

a) tylko w niewielu forach się coś dzieje (w moim też nic)
b) pierwotnie proponowałem aby tematy zostały w działach twórczości, a w forach cienie
c) podoba mi się posegregowanie, bo zaglądam do for tych autorów, którzy mają u mnie dobrą renomę.

Można na próbę wybranemu autorowi odwrócić cienie z tematami w odp działach i mieć dzięki temu obraz co lepsze.


Awatar użytkownika
Erestor
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Czas Żniw
Duchy Pradawnych Smoków
Smoki
Posty: 1312
Rejestracja: niedziela 20 lip 2008, 15:50
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Erestor »

Widzę, że tu ostra krytyka poszła dla prywatnych for autorów. Jak jako autor jestem jednak zadowolony z tego, że mam 'swoje miejsce' na forum. Co do kwestii obumarcia działów głównych to jest chyba naturalna zmiana, że jeżeli tematy z dodatkami są w działach autorów to większość dyskusji przeniosła się tam. Pojawia się pytanie czy istotne jest aby działy główne były aktywne czy aby w ogóle była aktywność na forum. Jeżeli to pierwsze to rzeczywiście fora autorów przyczynił się do spadku aktywności w działach głównych, jeżeli to drugie to stworzenie for autorów nie ma tu żadnego związku.
Co do faktu, że w forach autorów niewiele się dzieje, to uważam, że gdyby te tematy były w forum ogólnym to tak samo mało by się w nich działo.

Zalety prywatnych for autorów (moje subiektywne odczucia)
- posiadanie "własnego kącika", myślcie co chcecie, ale dla mnie taka personalizacja jest istotna
- możliwość łatwej nawigacji po swoich dodatkach. Wystarczy, że wejdę w swoje forum i widzę, które dodatki mam ukończone, a które nie. Wszystko na jednej stronie i czytelne. Jakby to było w głównym temacie to moje tematy by poginęły w gąszczu innych.
- możliwość tworzenia tematów dotyczących tylko moich dodatków (jak na przykład problemy z arkuszami, które przygotowywałem, problemy z jakością czy wydrukiem, czy też "słowo od autora" jak to zrobił Kufir. Bez sensu trochę aby takie tematy pojawiały się w dziale ogólnym bo dotyczą pracy tylko konkretnego autora.
- możliwość zakładania tematów, które nie bardzo pasują do innych działów (jak na przykład mój projekt BMiMa)
- i na koniec argument Miśka z którym się całkowicie zgadzam
c) podoba mi się posegregowanie, bo zaglądam do for tych autorów, którzy mają u mnie dobrą renomę.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że ja jako autor mam inne podejście do tej kwestii niż administracja forum. Jakakolwiek będzie Wasza ostateczna decyzja to nie będę marudził :) Chciałem tylko zaznaczyć, że mi się ten pomysł podoba ;)


Blog o nauce języka angielskiego: MeetEnglish
Wszystkie moje dodatki tutaj: OneDrive
ODPOWIEDZ