KONWENT - pomysły i propozycje...

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
Awatar użytkownika
Felis
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kontrakty
Posty: 115
Rejestracja: piątek 09 sty 2004, 21:37
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Felis »

A'propos nazwy konwentu. Jak sie nazywa ta miejscowosc? Bo starym zwyczajem jest nazywac Kony od miejsca organizacji :)
Inny pomysl, tak na szybko to "MiM'o'Kon" ;)


Awatar użytkownika
Gamekeeper
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
Inkwizytor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Posty: 962
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 14:42
Lokalizacja: Krakw
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Gamekeeper »

EE no nie za duzo tych KON'ow nie lepiej poprostu MiM i latwo do tego zrobic logo. Hmm a moze .... tak mysle tylko, ale nazwa "Gamekeeper" tez bylaby nie zla, a z mojej strony nie byloby zadnych zastrzezen o wykorzystanie tego hasla.

-EDIT- Dopisano: Sro Paź 27, 2004

AA i jeszcze jedno z mojej strony na 90 % pojechaloby jeszcze 2 dodatkowe osoby.

Porządki Valdi
Ostatnio zmieniony wtorek 25 gru 2007, 12:23 przez Gamekeeper, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Oley
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

Do Felisa:

zadupie to nosi od wieków już pradawnych Radwnice :P i zaczyna się granica jego około 5 metrów za tabliczką kończącą formalnie Wrocław ...

w stronę Oławy (i Opola) dla dociekliwszych ... południowy-wschód ...

Problem jest taki, że tam niestety dojeżdża tylko pewna prywatna linia autobusowa, która korzysyając ze swego monopolu na tym terenie (bo nikt prawie PKS'em nie jeździ) dyktuje straszne ceny: 2,5 uczniowie liceów i niżej a 3 babilony studenci i reszta. Ten problem jest chyba jednak najmniejszy bo jak ktoś zdecyduje się pół Polski przejechać na Konwent to sądzę, że mu 3 PLN różnicy nie zrobi ...

Większy problem to natomiast to, że nocą po ewentualnym wypadzie do miasta czeka delikwenta 20 minutowy spacer od pętli nocnego autobusu (cieszcie się bo jeszcze rok temu były nocne tramwaje, których to pętla w gorszym położeniu jest czytaj 40 minut spacerku) ... prosto co prawda jak po sznurku i chyba nawet niewidomy by trafił, ale zawsze to 20 minut


Co do nazwy: myślę nad nią ... jak coś interesującego komuś wpadnie i tu to napisze to ma u mnie piwo :P albo 2 ...


Do admina:

słusznie z tym logiem ... tylko czy nie będzie dymu o prawa autorskie??


Awatar użytkownika
Nataniel
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 148
Rejestracja: niedziela 01 sie 2004, 11:29
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

MiMkon
Gamekon

Jak zwal tak zwal. Deklaracji co do przyjazdu nie zloze, bo pewnie jak zwykle bede w stanie powiedziec dopiero na miesiac przed. Niemniej jestem chetny i jesli wszystko pojdzie ok, to przyjade.


Wszystko o grach planszowych: www.Gry-Planszowe.pl
Awatar użytkownika
Gamekeeper
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
Inkwizytor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Posty: 962
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 14:42
Lokalizacja: Krakw
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Gamekeeper »

Nazwa "MiM" nie ma oficjalnie zastrzezonego znaku wiec nie ma z tym problemu.


ambar0
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 343
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 21:41
Płeć:

Post autor: ambar0 »

MiM Majsterszaften nrzmi nieźle 8)


Awatar użytkownika
Oley
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

UWAGA !!!!

teraz już zacznę dupy Wam truć to może nie zapomnicie

generalnie jest taka akcja, że nie wiem co prawda jak admin, ale ja robiąc swój projekt utknąłem w miejscu, które nazwać można "brakiem manualnych zdolności" czyli inaczej "kompletni nie umiem rysować"

chciałbym by w przyszłości na tym konie była taka akcja, żeby ludzie rysujący w klimatach fantasy, s-f itd. przywozili próbki swoich prac coby ludzie inni, którzy pomysły mają mogli z nimi jakąś współpracę nawiązać, a dalej ku uciesze wszystkich wydać swe dzieła i być szczęśliwymi jak dzikie świnie.

jeśli admin jeszcze nie znalazł nikogo do swojego projektu to myslę, że też byłby zainteresowany


A co nowego??

pod koniec przyszłego tygodnia wraca pani szefowa tego ośrodka co mamy w nim po Koronę Władzy się ścigać ... do tego czasu bedę motał jeszcze coś na mieście bo raczej dalej od miasta nie ma sensu ...

jest coś na horyzoncie, ale ciiiiiiiichoooooooooooo sza! .. nie zapeszajmy

o dodatkowych planach konwentowych jest trochę w "nowa mim"


Ostatnie podliczenie:

no powiedzmy sobie szczerze, że raczej doborowe towarzystwo będzie ze strony forum mim na konie (BTW: jak na razie ten Gamekeeper może być roboczo jako nazwa)

Admin + 2, Juri, Felis, Stygion + 1, Fallen, Ambar0, Nataniel ... no i ja, draugwen, misty jako organizatorzy

ciekawe czy ktoś jeszcze z ludzi co się zwykli na tym forum "więcej niż raz" odezwać ...


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Genialna inicjatywa :!:
Jednak Wroclaw to dos daleko. Nie bede mogl sie wstawic z kilku powodów. Zaluje bardzo ...


Obrazek
Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: wilczy »

OK, daję głos. Ale niestety nic nie znaczący przy podliczaniu, albowiem ja mam nie dość że daleko (kurde nienawidzę daleko się telepać), to jeszcze na dodatek nie mam zielonego pojęcia czy byłbym w stanie wyłożyć w tym czasie jakieś 200-300 zł (sądzę że przynajmniej tyle wyniesie minimalny koszt licząc przejazdy, żarcie, sam konwent i wszystkie piwa jakie muszę postawić.

Do tej pory się nie odzywałem, bo nie widzę sensu osłabiania zapału organizatorów pustym marudzeniem, ale skoro bardzo chcą wiedzieć...

Tak więc jak widzicie malkontent ze mnie, choć w sumie fajnie by było pojechać... no zobaczymy. W każdym razie jeszcze nic pewnego (a nawet mniej...).

Wiem wiem, są tacy co mają dalej...


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
Oley
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

znaczy wiesz wilczy ...

Bydgoszcz no kapke jest od tego Wrocka ...

nie wiem ile bilet stoi, ale zakładam, że w obie strony poniżej 100 babilonów Cię wyniesie ... a jakbyś zmotał ekipę to byście może samochodem podjechali ... taniej będzie ... jeżeli auto na gaz jeździłoby :P

dodatkowo, załóżmy gorszy wariant, 20 PLN na bilet na Kon ... plus kilka zupek chińskich itd. ... żarcie z domu możesz wziąć przecież bo tam (na konwencie) są kuchnie ze 2 co najmniej ... więc i i normalny obiad da radę zrobić ... służę garami itd.

no piwka wiadomo, że najwięcej wyniosą ... szczególnie jakbyś chciał do miast sobie wyskoczyć ... ale może z hurtowni zakupimy browary coby taniej było

no rzeczywiście 200-300 babilonów ...

nie zmuszam ... ale szkoda, że Cię nie będzie (obym sie mylił) ... byłbyś
myślę aktywnym uczestnikiem wszystkich dyskusji


Awatar użytkownika
Felis
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kontrakty
Posty: 115
Rejestracja: piątek 09 sty 2004, 21:37
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Felis »

Ja wprawdzie mam blizej niz ty wilczy ale tez ostatnio groszem nie smierdze ;)
Pozostaje nam tylko "wariant studencki" tj. autostop. Ja wiem, ze zima do kitu sie jezdzi stopem ale jest to w miare pewny sposob transportu. Najlepiej zlapac jakis tranzyt to czasem i w jednym rzucie sie dojedzie a za oplate tranzytowa wystarczy pogadac z kierowca bo oni sie diablo nudza na dlugich trasach :)
Jak to mawiaja "Gdzie wola tam i sposob" :)


Awatar użytkownika
Oley
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

pragnę poinformować szanownych forumowiczów, iż tak się składa, że 4-6 marca 2005 roku we Wrocławiu będziemy mieć przyjemność gościć inny konwent

zabawny zbieg okoliczności :P ... interesting coincidence

www.coolkon.prv.pl ...

żeby nie było że nie widzę problemu zostawiam powyższego linka, a Waszym umysłom, sumieniom i portfelom zostawiam kwestię wyboru ...


nasz kon odbędzie się w tych samych dniach ...


A NA NASTĘPNY RAZ PROSZĘ MI NAPISAĆ SZANOWNA BRACI, ŻE JAK CHCE SIĘ KONWENT ZORGANIZOWAC TO SIĘ DAJE OGŁOSZENIE NA WALKIRII ... I ŻE TAM W OGÓLE JEST TAKA ROZPISKA DOTYCZĄCA KONÓW TO TEŻ MOŻNABY DAĆ MI ZNAĆ !!!!

spoko już ... ja się nie uniosłem

liczę na Waszą obecność na MiMie, choć zdaję sobie sprawę że położenie Coolkonu jest o pół nieba lepsze niż MiM'a (dalczego tylko o pół?? Zobaczcie na mapę Wrocka) i że mopżecie chcieć raczej tam wydac pieniądze niż na MiM ...


nic to ... nic tak nie popycha rozwoju jak zdrowa konkurencja ... oby zdrowa :?

poza tym jaka to konkurencja jak oni jakiś gigakonwent chcą zrobić i o wszystkim tam a my na max tematyczny ...

EDIT:

wysłałem do wszystkich posiadaczy stron internetowych zalogowanych na tym forum MiMa prośbę i pytanie o umieszczenie na ich stronie (lub tej którą wskazali jako ich) reklamy dotyczącej konwentu, omawianego tu od jakiegoś czasu, czy czegoś w tym rodzaju.


Chcę jednocześnie zaznaczyć że moje niedopatrzenie spowodowac może mylne odebranie tym PM'ów, ale to będę odkręcał w PM'ach ... brdzo przepraszam za zamieszanie


Proszę o udzielenie mi informacji co do możliwości "postawienia" bannera na takiej (przykład tylko) stronce gamekeepera lub innych ... z czy to się wiąże ... co mam zrobić itd.

Porządki Valdi
Ostatnio zmieniony poniedziałek 24 gru 2007, 14:38 przez Oley, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Nataniel
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 148
Rejestracja: niedziela 01 sie 2004, 11:29
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Jako ze dostalem PM'a to odpowiem od razu czesciowo tutaj.

1) Przygotuj banner, inaczej nie wiadomo o czym w ogole rozmawiamy
2) Dokad ten banner ma prowadzic? Czy jest jakas strona konwentu z dokladnymi informacjami na jego temat (lokalizacja, termin, etc.)?
3) Piszesz o konkurencyjnym konwencie we Wroclawiu - moze zamiast konkurowac, lepiej wspolpracowac? Konkurencja konwentow ma dluga i zla tradycje we Wroclawiu (Melkoriada/Szederiada).

EDIT:
I jeszcze jedno - nie wiem Oley jaka planujesz liczbe osob na konwencie, ale jesli ma ich byc 50, to na sponsoring ciezko liczyc. Natomiast przy polaczeniu sil z Coolkonem (co za durna nazwa), jest moze szansa.
Porządki Valdi
Ostatnio zmieniony poniedziałek 24 gru 2007, 14:39 przez Nataniel, łącznie zmieniany 1 raz.


Wszystko o grach planszowych: www.Gry-Planszowe.pl
Awatar użytkownika
Oley
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

sala i ośrodek mogą pomieścić do 120 osób w dzień i myślę, że podobnie jeśli chodzi o noc ... zatem jeśli chodz o typowy sponsoring to się nie zrozumieliśmy ... bardziej o rzucenie 2-3 gier/nagród i wyposażenie (czasowe) gamesroomu ... mieliby po prostu swój pokój ze swoim asortymentem

nie wiem ile osób przyjedzie, ale opcja jest taka, że od 50 wzwyż będzie git

nie wiem czy zajarzyłeś poprzednie posty ale słowo KAMERALNY pojawia się tam stosunkowo często ... jak nie kumasz to sprawdź w słowniku co ono oznacza

co do połączenia obu projektów to mogą być problemy natury takiej, że np. większość użytkowników forum opowiadała się za konem małym i praktycznie stricte planszówkowym, a na tym drugim konie ma być masa innych rzeczy ...

co do strony ... fakt mea culpa ... popisałem się brakiem wyobraźni i nie pomyślałem o stronce na poważnie ... teraz myślę całkiem poważnie z kilku względów ...

co do Twoich Natanielu obiekcji co do bannera ... wiesz ja nie umiem takich rzeczy robić, moi znajomi również ... więc wolę się najpierw upewnić czy jest po co inwestować czas swoich innych znajomych lub kogośtam (i ewentualnie pieniądze) na zrobienie bannera niż zrobić go a później nie mieć gdzie go umieścić

wybacz, że staram się zgodnie z zasadami ekonomii wybadać rynek najpierw, ale w przeciwieństwie do Ciebie nie sram pieniędzmi ani umiejętnościami pisania takich rzeczy a tym bardziej czasem 8)

co do Twojej uwagi o wycięciu się w pień 2 konów we Wrocku: wreszcie coś słusznego napisałeś ... coś całkiem mądrego, ale jak już napisałem wcześniej są obiekcje "ideowe" nazwijmy to ... np. ja chcę kon praktycznie za darmo zrobić (nawet jeśli będą wejściówki to niedroższe niż 10 PLN za 3 dni) a oni za 25. To samo w sobie nie jest wielkim kłopotem bo to tylko pieniądze

bardziej chodzi o pewne zobowiązania wobec użytkowników tego forum ... coś tu sobie ustaliliśmy i nie chciałbym nagle wszystkiego do góry nogami odwrócić ... była już akcja z podłączaniem się pod te Dni fantastyki we Wrocławiu ...

i po zapoznaniu się ze znaczeniem słowa kameralny sprawdź w słowniku jeszcze słówko "prywatny" może ono Ci rozjaśni w jaki sposób powinieneś na Prywatne odpowiadać


przepraszam wszystkich za zamieszanie, ale sam jestem tym wszystkim totalnie zaskoczony i muszę przemyśleć kilka pomysłów, które wynikły z pojawienia się konkurencji


w przyszły weekend widzę się z przedstawicielami Coolkonu wtedy wszystko będzie jasne


I jeszcze dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na moje PM'y - nawet nie wiedziałem, że część z Was pojawia się na tym forum


no i fakt ... nazwę to mają wyjątkowo tendencyjną i głupawą ... kilka osób już mi to mówiło


i pamiętaj Natanielu ... MiM miał być konwentem stricte planszówkowym. Miały się na nim odbywać sesje gier planszowych o tematyce fantasy i może s-f ... reszta akcji jak np pokazówka Warhammera czy sesje prywatne Wampira lub cokolwiek co byś np. sam chciał poprowadzić (coby np innych nieznających tych przedstawianych przez Ciebie gier wkręcić w te systemy) miały być tylko i wyłącznie dodatkami nie ważącymi na głównym celu konwentu czyli na planszówkach. Chdziło o to by na pokazową rozgrywkę np. M:TG nie przyjechało 80 % członków konwentu

a co do liczby uczestników jeszcze raz to myślę, że 80 osób to optimum ...

pamiętaj poza tym, że to tylko przymiarka do przyszłych akcji ... jak to się w miarę uda to myślę, że za rok to rozwiniemy, a jak się nie uda to się będziemy martwić ... pytanie tylko czy rzeczywiście wybrać konkurowanie z Coolkonem ... czy jak admin sugerował przesunąć termin MiM'a czy może się podłączyć ...


Awatar użytkownika
Nataniel
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 148
Rejestracja: niedziela 01 sie 2004, 11:29
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Nie wiem skad w Tobie ta zgryzliwosc i atakowanie mnie. Staram sie Ci pomoc, mowie jakie widze zagrozenia, a Ty na mnie najezdzasz zebym sobie do slownika zajrzec i ze sram kasa. Sorry stary, w ten sposob to sie nie dogadamy.
Oley pisze:sala i ośrodek mogą pomieścić do 120 osób w dzień i myślę, że podobnie jeśli chodzi o noc ... zatem jeśli chodz o typowy sponsoring to się nie zrozumieliśmy ... bardziej o rzucenie 2-3 gir/nagród i wyposażenie (czasowe) gamesroomu ... mieliby po prostu swój pokój ze swoim asortymentem
Wyobraz sobie moj drogi Oleyu, ze wiem jak wyglada sponsoring konwentu i jest wlasnie tym o czym piszesz. Niemniej przemysl sobie co oferujesz w zamian. 50 osob to za malo, aby ktokolwiek sie fatygowal na drugi koniec Polski, poniewaz koszt dojazdu + tych nagrod + poswiecony czas beda niewspolmierne do zysku z takiego przedsiewziecia. Sponsor to nie jest dobry wujek - w zamian za sponsoring chce osiagnac jakies cele - rozreklamowac sie, wystawic stoisko na konwencie, itp. Jesli po rachunku kosztow i zyskow wychodzi, ze sie oplaca - to ok. Jesli nie oplaca sie, to nikogo do tego nie namowisz. Jako, ze srednio raz w tygodniu rozpatruje w REBELu prosby o sponsoring wiekszych i mniejszych konwentow, serwisow itp. moge Ci powiedziec, ze 100 osob to jest absolutne minimum.
Oley pisze:nie wiem ile osób przyjedzie, ale opcja jest taka, że od 50 wzwyż będzie git. nie wiem czy zajarzyłeś poprzednie posty ale słowo KAMERALNY pojawia się tam stosunkowo często ... jak nie kumasz to sprawdź w słowniku co ono oznacza
Alez kumam, drogi Oleyu, kumam jak najbardziej. A teraz Ty idz sobie do slownika i poszukaj slowa KOMERCYJNY i zauwaz ze nie ida one zwykle w parze. Nie sciagniesz sponsora na konwent kameralny - a o tym przeciez rozmawiamy.
Oley pisze:co do połączenia obu projektów to mogą być problemy natury takiej, że np. większość użytkowników forum opowiadała się za konem małym i praktycznie stricte planszówkowym, a na tym drugim konie ma być masa innych rzeczy ...
To tylko propozycja. Niemniej moze warto spytac inne osoby na tym forum co o tym sadza. Kameralny konwent bez nagrod czy normalnyz nagrodami.
Oley pisze:co do strony ... fakt mea culpa ... popisałem się brakiem wyobraźni i nie pomyślałem o stronce na poważnie ... teraz myślę całkiem poważnie z kilku względów ...
Jesli to ma byc konwent kameralny, to moze wystarczy sama informacja na tym forum. Ale po odzewie widze, ze z samego forum to zbierze sie 5-10 osob a nie 50.
Oley pisze:co do Twoich Natanielu obiekcji co do bannera ... wiesz ja nie umiem takich rzeczy robić, moi znajomi również ... więc wolę się najpierw upewnić czy jest po co inwestować czas swoich innych znajomych lub kogośtam (i ewentualnie pieniądze) na zrobienie bannera niż zrobić go a później nie mieć gdzie go umieścić
Jesli zrobisz banner i strone, to z checia ten banner umieszcze na stronie Gry-Planszowe.pl.
Oley pisze:wybacz, że staram się zgodnie z zasadami ekonomii wybadać rynek najpierw, ale w przeciwieństwie do Ciebie nie sram pieniędzmi ani umiejętnościami pisania takich rzeczy a tym bardziej czasem 8)
Nie musisz mnie probowac obrazac moj drogi Oleyu, a takze uczyc zasad ekonomii. Bardzo dobrze ze badasz, a ja Ci odpowiadam, ze czasami trzeba zainwestowac nawet nie majac pewnosci sukcesu.
Oley pisze:co do Twojej uwagi o wycięciu się w pień 2 konów we Wrocku: wreszcie coś słusznego napisałeś ... coś całkiem mądrego, ale jak już napisałem wcześniej są obiekcje "ideowe" nazwijmy to ...
Ok, wizja konwentu to Twoja sprawa i innych uzytkownikow forum. Chcialem Ci tylko wskazac zagrozenia - np. takie, ze na konwent MiM reklamowany na forum MiM przyjedzie 10 osob.
Oley pisze:i po zapoznaniu się ze znaczeniem słowa kameralny sprawdź w słowniku jeszcze słówko "prywatny" może ono Ci rozjaśni w jaki sposób powinieneś na Prywatne odpowiadać
Oj oj, drogi Oleyu, jaki jestes sprytny i elokwentny. Wybacz ale uznalem, ze sprawa jest ciekawa i interesujaca dla innych uzytkownikow tego forum, ktorych byc moze takze interesuje los tego konwentu, pomysl na niego, sposob jego realizacji, itp.
Oley pisze:i pamiętaj Natanielu ... MiM miał być konwentem stricte planszówkowym. Miały się na nim odbywać sesje gier planszowych o tematyce fantasy i może s-f ... reszta akcji jak np pokazówka Warhammera czy sesje prywatne Wampira lub cokolwiek co byś np. sam chciał poprowadzić (coby np innych nieznających tych przedstawianych przez Ciebie gier wkręcić w te systemy)
Ja nie widze specjalnie problemu w organizacji w ramach Qlkonu bloku gier planszowych czy bloku MiM. Chyba ze Waszym celem jest bardziej prywatne spotkanie osob z tego forum niz publiczny konwent - ale to sie kloci z idea zamieszczania bannera gdziekolwiek.
Oley pisze:a co do liczby uczestników jeszcze raz to myślę, że 80 osób to optimum ...
Wierz mi jako wieloletniemu organizatorowi konwentow, ze 80 uczestnikow nie jest latwo zdobyc na konwencie bez wyrobionej marki, renomy i bez dobrej reklamy i wsparcia.

Pozdrawiam niezgryzliwie :P


Wszystko o grach planszowych: www.Gry-Planszowe.pl
Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 50
Kontakt:

Post autor: wilczy »

hmm... Oley... wiesz że masz we mnie sojusznika, ale ja też zauważyłem pewną niechęć, z jaką zwracasz się do Nataniela - i sorry, ale nie doszukałem się niczego, czym mógł Ci zawinić. Poniosło Cię czy jak? Nie fair.

A merytorycznie takie mam uwagi:
Oley pisze: ...jeśli chodz o typowy sponsoring to się nie zrozumieliśmy ... bardziej o rzucenie 2-3 gier/nagród i wyposażenie (czasowe) gamesroomu ... mieliby po prostu swój pokój ze swoim asortymentem
Wg mnie jedynie to drugie (giercownia). Pierwsze, czyli gierki na nagrody to zbytek oraz utopia. Co z tego, że każdy chciałby wygrać pudło, talon, zresztą nie ważne co. Przekonują mnie argumenty Nataniela, sponsor musi kalkulować a nie szarpać się, niby dlaczego miałby bulić na imprezę poniżej te 100 osób?

Panie, Panowie - dla mnie sponsorzy to są zbędne komplikacje. Przynajmniej na razie, gdy sprawa raczkuje (tzn. będzie to debiut konwentu oraz jego organizatorów - jak się domyślam). Machnijmy ręką na zachęcajki, przecież i tak przyjadą najbardziej zapaleni fani. Ja osobiście gdybym się pojawił (a może się pojawię) unikałbym osób przybyłych tylko z ciekawości, wolałbym wypić piwo z fanatykami nie tłumaczyć kolesiom jakie zamieszanie wywołuje jakaś tam karta o enigmatycznym dla nich tytule "poltergeist" na przykład, he he...

Jak ktoś się uprze i zafunduje jakaś planszówkę - to oczywiście nie zaprotestuję, ale dla mnie to dziecinada. Jeden dostanie, reszta nie. Darujmy sobie.
Oley pisze:nie wiem ile osób przyjedzie, ale opcja jest taka, że od 50 wzwyż będzie git
Ja się obawiam, że 30 to będzie dobry rezultat jak na taką imprezę - a to też tylko jeśli Wrocławianie dopiszą, bo dojeżdżających z reszty kraju może nie być nawet 15... Więc tu też wg mnie rację ma Nataniel. Sam podkreślałeś "kameralność" i szczerze mówiąc tak to właśnie widzę. Ja nie jestem pesymistą, właśnie taki zlot najbardziej by mi pasował. Jak już wspomniałem najlepiej minimum przypadkowych osób. Przecież w planie są dyskusje o autorskich dodatkach (z autorami mam nadzieję), Wiekopomna Próba Spisania Poprawionych Zasad (hej Felis!), konkurs strojów o tematyce z Gry (może jednak? Byłoby zabawnie...), Wielki Turniej MiM, powinienem chyba dopisać Całonocny, bo w dzień to może przejdą eliminacje, ale nie oszukujmy się - wszystko jak zwykle rozstrzygnie się o świcie. A może ktoś dłubie własną grę i chciałby poznać opinie i oczekiwania, a może przy piwie podyskutujemy nie tylko o grze ale i o Forum... Nie muszę dodawać, że przecież wszyscy zechcą się ze sobą poznać wreszcie (i obiją sobie twarze?) - do tego wszystkiego sponsor nie potrzebny (chyba że postawi piwo lub kupi kiełbasę na grill).

He he... no, no, popłynałem...
Oley pisze: co do połączenia obu projektów to mogą być problemy natury takiej, że np. większość użytkowników forum opowiadała się za konem małym i praktycznie stricte planszówkowym, a na tym drugim konie ma być masa innych rzeczy ...
Tak... i nie. Dogadaj się z organizatorami QC, ja osobiście uważam, że robienie kontr-imprezy (choćby tylko tak wygladającej) jest, hmm, nieuprzejme... z drugiej jednak strony jeśli mielibyśmy tam przywitać się z wszystkimi po czym zamknąć w swoim pokoju i zająć własnymi sprawami - to też nieuprzejme. Dodatkowo wówczas na bank pojawi się sporo osób przypadkowych, z kolei jednak może się pojawić jakiś Nieoczekiwany Zapalony Miłośnik MiMa, bo przecież wielu jest fanów tej gry, choć nie muszą przecież od razu zapisywać się do jakiegoś forum.
Oley pisze: ...bardziej chodzi o pewne zobowiązania wobec użytkowników tego forum ... coś tu sobie ustaliliśmy i nie chciałbym nagle wszystkiego do góry nogami odwrócić ... była już akcja z podłączaniem się pod te Dni fantastyki we Wrocławiu ...
Daj spokój, "zobowiązania" phy phy... Trzeba zrobić i tyle. W sojuszu albo bez.
Oley pisze:a co do liczby uczestników jeszcze raz to myślę, że 80 osób to optimum ...
Nie ma szans nawet na połowę tego. imho.
Oley pisze:...to tylko przymiarka do przyszłych akcji ... jak to się w miarę uda to myślę, że za rok to rozwiniemy, a jak się nie uda to się będziemy martwić ... pytanie tylko czy rzeczywiście wybrać konkurowanie z Coolkonem ... czy jak admin sugerował przesunąć termin MiM'a czy może się podłączyć ...
No wreszcie stąpamy po ziemi. A zmiana terminu to też jakieś rozwiązanie. A co nam szkodzi? Czyj honor na tym straci? Mam nadzieję że to nie stawka większa niż życie. Zalecam luz.

P.S: u mnie na stronie małe korekty ostatnich kart. Zapraszam i proszę o opinie.
Ostatnio zmieniony piątek 19 lis 2004, 02:00 przez wilczy, łącznie zmieniany 1 raz.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
Juri [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

OK moze i ja sie wypowiem. Osobiscie przyjade na MiMa na pewno - znajac zycie to z kolega, bo troszke dalekawo do Wrocka odemnie, ale czego nie robi sie dla MiMa.

Co do organizacji to proponowalbym polaczenie sie z CiulKonem :twisted: Podstawowa sprawa z tym zwiazana bedzie taka iz bedzie mozna podac ze liczba uczestnikow przekroczy 100 :twisted: :twisted: :twisted: A jak pojawi sie jakis nowy Krzys to znow wydamy go na pastwe Khorna :twisted: :twisted: :twisted:

Pozatym to ze bedziemy zajmowac sie planszowkami i nie interesowac LARPami, nie oznacza iz jakies mruki z nas sa tylko to ze bawimy w swoich klimatach. Ot tyle :)

Zycze milego dnia i "spokojniejszej" dyskusji :)


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Raleen »

I ja dorzucę coś od siebie, choć gościem tu raczej jestem :)

1. Musicie się zdecydować, wybór jest między komercją a konwentem bardziej kameralnym.

2. Ja mogę powiedzieć, że uczestniczę co roku w konwencie bardziej kameralnym - Armagedonie, zrzeszającym miłośników strategii wojennej, rzecz jasna planszówek. Wcale nie jest konieczne, aby na takim konwencie były tłumy, nagrody, sponsorzy. Zależy po co przyjeżdżają ludzie. Jeśli przyjeżdżają po to, żeby pograć, to sama możliwość spotkania ludzi o takich samych zainteresowaniach i pogrania z nimi jest najcenniejsza, a nie to czy ktoś zdobędzie nagrodę. Nie potrzeba też żadnych prelekcji, przedstawień itp. Ludzie mają często kilka dni w roku i chcą je przeznaczyć na to, aby sobie pograć i się spotkać.
wilczy napisał:
Panie, Panowie - dla mnie sponsorzy to są zbędne komplikacje. Przynajmniej na razie, gdy sprawa raczkuje (tzn. będzie to debiut konwentu oraz jego organizatorów - jak się domyślam). Machnijmy ręką na zachęcajki, przecież i tak przyjadą najbardziej zapaleni fani. Ja osobiście gdybym się pojawił (a może się pojawię) unikałbym osób przybyłych tylko z ciekawości, wolałbym wypić piwo z fanatykami nie tłumaczyć kolesiom jakie zamieszanie wywołuje jakaś tam karta o enigmatycznym dla nich tytule "poltergeist" na przykład, he he...
Albo chcecie zrobić konwent, na którym będą elementy tagrów gier, a mniej grania i będzie to przyciągać większe tłumy (i sponsorów reklamujących swoje gry i inne produkty ergo - raczej niezainteresowamych MiM), ale jednocześnie należy powiedzieć, że tłumy osób mało zainteresowanych, albo zrobić bardziej coś dla ludzi znających tą grę i znających te klimaty.

Armagedon nigdy nie osiągnął 100 uczestników, choć 50 przekraczał, a mimo to istnieje 10 lat (w 2004 roku odbył się po raz 10) i nie czuł nigdy nikt niedosytów z tego powodu. Taki konwent może z powodzeniem istnieć i się rozwijać. Co do samego Armagedonu dawniej było trudniej jeśli chodzi o sam rynek gier i inne sprawy, ale mimo wielkich nie raz zawirowań zawsze się odbywał, czy byli sponsorzy, czy nie było. Teraz generalnie są większe szanse - jest choćby internet, który umożliwia nam wszystkim kontakt i propagowanie konwentów, planszówek, etc. Tego dawniej nie było, a przynajmniej nie było to upowszechnione.

3. Wybór należy do Was. Początki zawsze są trudne i nie należy się zrażać.
4.
Pozatym to ze bedziemy zajmowac sie planszowkami i nie interesowac LARPami, nie oznacza iz jakies mruki z nas sa tylko to ze bawimy w swoich klimatach. Ot tyle :)
No pewnie że tak.

Tyle na razie.

Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Juri [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

Wiec moze zamiast konwentu - Zlot Forum, oraz milosnikow gry planszowej "Magia i Miecz" ??? Pare kameralnych partyjek polaczonych ze spozyciem - rzecz jasna niewielkiej :> - ilosci piwa ?? Sami sobie sponsorujemy, a jezeli znajda sie chetni na wejscie to np. - 10 zl i witamy.

Pozdrawiam - Juri


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Pare kameralnych partyjek polaczonych ze spozyciem - rzecz jasna niewielkiej :> - ilosci piwa ??
Dla małolatów oczywiście bezalkoholowego :wink:


Awatar użytkownika
Gamekeeper
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
#Założyciel Forum
Inkwizytor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Posty: 962
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 14:42
Lokalizacja: Krakw
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Gamekeeper »

Juri pisze:Wiec moze zamiast konwentu - Zlot Forum, oraz milosnikow gry planszowej "Magia i Miecz" ??? Pare kameralnych partyjek polaczonych ze spozyciem - rzecz jasna niewielkiej :> - ilosci piwa ?? Sami sobie sponsorujemy, a jezeli znajda sie chetni na wejscie to np. - 10 zl i witamy.

Pozdrawiam - Juri
Jestem ZA


Awatar użytkownika
Felis
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kontrakty
Posty: 115
Rejestracja: piątek 09 sty 2004, 21:37
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Felis »

Zgadzam sie z przedmowcami (RK , Juri, admin). W zasadzie od poczatku myslalem o tym konwencie bardziej jak o "zjezdzie maniakow" :)
Naturalnie nie nalezy ograniczac sie li tylko do czlonkow forum. Ja osobiscie dam cynk moim znajomym graczom i mysle, ze inni forumowicze tez :)
Nie nalezy rowniez przejmowac sie konkurencja. Trzeba to traktowac jak 25 programow w telewizji. Na bank sie zdarzy, ze jakies dwa ciekawe programy beda na siebie zachodzily :) Trzeba sie na cos zdecydowac.
Inna sprawa, ze zmiana terminu MiM-Konu bedzie czysta kurtuazja z naszej strony i nie widze najmniejszych przeszkod by tak zrobic. Wiecej nawet. Jesli zrobimy konwent powiedzmy tydzien czy dwa pozniej to primo: mozemy liczyc na wiecej uczestnikow, secundo: mozemy sie na Coolkonie zareklamowac, za zgoda organizatorow, rzecz jasna :)


Awatar użytkownika
Oley
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 249
Rejestracja: wtorek 27 lip 2004, 20:24
Lokalizacja: Burki Na FasoLa La Mi Do
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Oley »

niestety mam problemy z kompem, a więc też brak dostępu do sieci.... potrwa to najprawdopodobniej do środy... przepraszam więc, że się nie odzywam.. wszystko nadrobię..


Raleen
Necromancer
Necromancer
Necromancer
Posty: 451
Rejestracja: poniedziałek 25 paź 2004, 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: Raleen »

W tym samym terminie to pewnie, że nie ma sensu robić dwóch konwentów. Tym bardziej jeśli tamten jest większy. Lepiej zrobić tydzień później albo dwa tygodnie później i wtedy ludzie z tamtego konwentu mogą przyjść na Wasz.

- raz, że wiecej osób przyjedzie na taki konwent
- dwa - wspomniana reklama
- trzy - lepiej konkurować jakością imprezy (klimatem), tym bardziej, że nie możecie jak z tej dyskusji widać liczyć na tłumy, choćby dlatego, że odbywac się to będzie pierwszy raz.


Awatar użytkownika
Juri [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

Wiec proponuje zrobic zlot Forumowy. Oczywiscie moze on zawierac opcjegry dla gosci z "zewnatrz" - przecierz mamy kompletow MiMa na tyle :P Ale nie nastawiajmy sie na tlumy jak pod ukrainskim parlamentem. Jezeli przyjda inni OK - bedzie super, a jezeli nie to pogramy pare dni w MiMa, popijemy piwa, popalimy... fajki :twisted: Poprostu bedzie to spotkanie pasjonatow tej gry. Za rok mozna sprobowac powiekszyc impreze, a jezeli nie to poprostu spotykac sie cyklicznie w gronie e-znajomych.


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Zablokowany