Historia forum Magii i Miecza

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Historia forum Magii i Miecza

Post autor: Wiktor »

Odświeżamy temat sprzed 9 lat.

Proszę aby każdy kto uważa, że ma coś sensownego do powiedzenia w temacie "historia naszego forum" wypowiedział się, wpisując swoje spostrzeżenia poniżej.

Chodzi po prostu o to, abyśmy podzielili się tym co uważamy za ważne odnotowania, tym co warto zapamiętać.

Przyjmijmy, że szczególnie interesują nas wydarzenia od 2012 roku

APonieważ różne są podejścia do pisania historii i oceny wagi zdarzeń, nie dyskutujmy tu, czy to co ktoś napisał ważne jest lub nie. Jeśli np. Małgosia zauważyła, że Nemomon nabił ponad 10000 postów, dla Jasia nie jest to ważne i uważa, to że to nie jest historyczne wydarzenie, to lepiej, żeby Jaś sam coś zauważył, np. że uruchomiony został portalowo-forumowy druk na żądanie :) Na dyskusję przyjdzie czas później :)


Awatar użytkownika
Artownik
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Wiedźmińskie Kobiety
Worek Przygód
Posty: 3542
Rejestracja: sobota 04 sie 2007, 14:01
Lokalizacja: Słupsk / Gdańsk
Płeć:
Wiek: 42

Re: Historia forum Magii i Miecza

Post autor: Artownik »

Można by co nieco dodać. Mam w pamięci parę rzeczy, choć głównie tych mniejszych. Są osoby, które co nieco wniosły do mima ogólnie, które kojarzę bardzo dobrze. Są dodatki, które pamiętam bardzo dobrze.
Szkoda, że sam Wiktor niczego nie dodałeś.

Czy jest tutaj w ogóle ktoś ze starszych graczy, którzy wiedzą w jakich latach miały miejsce punkty opisane przez Lensa?
Czyli pamiętają kiedy powstało forum i pierwsze dodatki do niego dodane?

Popatrzę w swoich archiwach bractwa co u mnie było najwcześniej.


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Historia forum Magii i Miecza

Post autor: Wiktor »

Historia została już spisana, ale nie "najnowsza". Dlatego od 2012 podałem.


Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Re: Historia forum Magii i Miecza

Post autor: Kufir »

Podłącze się do tematu ponieważ nie wiedziałem gdzie to napisać ale chyba tutaj to najlepsze miejsce :)

W 2004 roku, razem z użytkownikiem Juri i Gamekeeper rozporządzałem tym forum, ustalałem działy nadawałem uprawienia, tworzyłem grafiki, grzebałem w bazach danych phpBB itp.
Wiem jakie to mozolne i czasochłonne zajęcie, tym bardziej chciałem pogratulować osobom które tak pięknie rozwinęły to wspaniałe forum do którego mam wielki sentyment. Chłopaki szacun i czapki z głów. Wszystko działa świetnie i jest w klimacie MIM !!! :) :) :)


Obrazek
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Historia forum Magii i Miecza

Post autor: Mały Nemo »

Więc... tak się złożyło, że dokładnie 10 lat temu, 4. listopada 2006 r. zarejestrowałem się tutaj. Oryginalnie przybyłem tutaj, ażeby porozmawiać o moim pomyśle na dodatek - Kampanię Kluczy. Już pierwszego dnia naraziłem się Valdiemu (SeSimowi zresztą też, ale jakiś czas później), moja idea dodatku została bodaj zniszczona przez Gieferga i sceptycyzm użytkowników, a ponieważ nie potrafiłem pracować na PS, to nawet nie byłem w stanie stworzyć jej wersji graficznej.

Jako, że nie mogłem stworzyć tej wersji, a ponadto moja inna plansza, Piekła, gdzieś mi zaginęła, postanowiłem zniknąć z forum. Powróciłem bodaj na koniec 2007 czy w 2008 r. i od tamtej pory nigdy więcej z forum nie zniknąłem). Wtedy właśnie TMiM podstawka została wydana. Trochę wtedy na forum pospamowałem, według niektórych nawet pisałem z sensem i generalnie moja nazwa użytkownika stała się znajoma. Wtedy też Valdi myślał nad znalezieniem Moderatora dla TMiM. Było kilku kandydatów, SeSim był przeciw mnie, Stave sceptyczny, acz o ile pamiętam nie negatywny, jedynie Valdi postanowił na mnie postawić (i chyba przegrał na tym zakładzie... :P) i to głównie za jego protekcją zostałem Modem. Na początku 2009. Bardzo szybko stałem się "Squealerem", choć pewnie dlatego też, iż wydawało się, iż z całej Administracji tylko ja miałem pełne pojęcie o wszystkich Talismanowych grach.

Wtedy też zaangażowałem w tłumaczenie Talismana i inne gry Galakty na język polski. Generalnie pod pojęciem "tłumaczenie" mam na myśli redagowanie tłumaczenia (korekta) i sprawdzanie jego poprawności z oryginałem. Z serii Tslismana pracowałem nad wszystkimi jego produktami, prócz very pierwszego wydania (ale nad jego pierwszym dodrukiem już pracowałem). Prócz Talismana pracowałem nad wieloma innymi seriami, np. Warhammer Inwazja, Relic, LOTR LCG, Arkham Horror, Runebound, Bitwy Westetos, jak i pojedynczymi grami jak Dracula, jakieś eurogry &c. W sumie przez moje ręce przeszło ponad 60 tytułów jak nie więcej. W międzyczasie nastąpiły pewne zmiany w gronie playtesterów Talismsna i na początku testów dodatku Dragon John Goodenough zaprosił mnie do współpracy. Potem testowałem Relic, a jak on odszedł, przypadkiem na wędkę złapałem Samuela Bailey. Zobaczyłem któregoś dnia na forum FFG "zagubionego" admina i wysłałem mu PW, czy od teraz to on zajmuje się Talismanem. Okazało się, że tak! A kilka dni później, podczas testów Firelands, dostałem od niego PW, że jestem zbyt agresywny w stosunku do innych testerów :P. Odpisałem mu, że z defaultu jestem wredny, złośliwy i agresywny. Każdy z testerów się do mnie przyzwyczaił, a z czasem byłem znany z 2 rzeczy - ciągłego jęczenia o zmianę czegoś, czasami nawet jak już dodatek poszedł do druku, oraz z "random, stupid idea", które zaprawdę były random, ale i często nie były one stupid... A jakiś czas późnieh zawiązałem współpracę z Nomad Games i CDP.pl, tłumacząc Talisman Prologue i Talisman Digital Edition.

Jakiś czas potem zarówno Valdi jak i SeSim (oraz większość Moderatorów) zniknęła z forum i de facto byłem jedynym, który je moderował. Chciałem od Adminów dostać promocję na Admina, ale obecni byli jak psy ogrodnika i wyjątkowo zgodnie mówili, bym się ugryzł w dupę :P. Poirytowany brakiem obsługi na forum skontaktowałem się z Denverem, założycielem forum, by mnie mianował nowym Administratorem. Na początku nie był zbyt chętny, ale pomarudziłem mu trochę i w końcu się zgodził. Na początku Valdi traktował mnie z góry, ale bardzo szybko się do nowego pomarańczowego przyzwyczaił. Zwłaszcza, że jeszcze wtedy jedną nogą był gdzie indziej. Jako Admin wśród Moderatorów najbardziej byłem znany z tego, że jak demotowałem ich z funkcji, to nie raczyłem im wysłać PW z informacją. Całkiem niedawno demotowałem sam siebie z pozycji Admina, ale ktoś (nawet nie wiem kto, bo nie spojrzałem w logi adminów) przywrócił mi funkcję Admina. I wciąż nim jestem.

tl;dr Wiem, że macie mnie głęboko w dupie, ale jest okazja coś napisać, więc czemu nie.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Historia forum Magii i Miecza

Post autor: abubu »

Nemomon pisze:Więc... tak się złożyło, że dokładnie 10 lat temu, 4. listopada 2006 r. zarejestrowałem się tutaj.
Wszystkiego najlepszego!!! :)
Nemomon pisze:Całkiem niedawno demotowałem sam siebie z pozycji Admina, ale ktoś (nawet nie wiem kto, bo nie spojrzałem w logi adminów) przywrócił mi funkcję Admina. I wciąż nim jestem.
Odejść z tej "sekty" samemu nie jest tak łatwo! Wszędzie cię dopadną! :P


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Historia forum Magii i Miecza

Post autor: Valdi »

W sumie zgodzę się z wszystkim prócz ostatniej linijki :D Gdyby była ona prawdą podejżewam że nie dzwoniłbym do Ciebie jak ostatnio abdykowałeś - Zresztą uprawnień nie miałeś tylko przez parę godzin, potem przywróciliśmy NORMANY stan rzeczy.

Pamiętam że do Darka z Galakty zgłosiłem całą paczkę użytkowników w tym Katiushe, 8janek8, Ciebie, chyba SeSima i kogoś tam jeszcze :) Ostałeś się Ty :D


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Re: Historia forum Magii i Miecza

Post autor: stave »

Proszę proszę jakie wyznania :mrgreen: ale to serio już 10 lat stuknęło?? :lol:

Acz fakt ze starej gwardii to już mało osób się tu ostała aktywna hehe


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Historia forum Magii i Miecza

Post autor: Wiktor »

Dobre. To co Nemomon napisał, trzeba będzie w druku zachować. I poprosić też innych "funkcyjnych" o wypowiedzi. Dzięki temu powstanie nam historia forum wielogłosem opowiedziana. Fajnie. Gdybyś tak Kufirze też popłynął ze wspomnieniami, skoro ponownie zawitałeś po latach to byłby gotowy kolejny materiał do broszury. Pisz póki wróciłeś, bo potem jeszcze znów znikniesz i będziesz milczał długo :)


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Historia forum Magii i Miecza

Post autor: Valdi »

Będzie milczał do Talismana 5.0 :D


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
ODPOWIEDZ