Konkurs na Postać/Poszukiwacza miesiąca - Maj

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Oczywiście poniższe punkty oznaczają miejsca ;)

01 Mnich Plagi (autor: Grajki)
02 Kolekcjoner Czaszek (autor: nillu)
03 Łowca (autor: pretorianstalker)
04 Czart (autor: stave)
05 Łowca Skarbów (autor: PoKrAk)
06 Berserker (autor: czeski_)
07 Banita (autor: pillowbookworm)
08 Dekurion (autor: Leviathan)
09 Alchemik (autor: Lens)
10 Hoplita (autor: Michael)
11 Rycerz (autor: gural)
12 Beholder (autor: Isztwan)
13 Łowczyni (autor: mriswith)
14 Kapłanka Świtu (autor: Anomer)
Ostatnio zmieniony wtorek 12 cze 2007, 22:35 przez SeSim, łącznie zmieniany 1 raz.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
Lens
Astropata
Astropata
Astropata
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Anarchia
Karty
Poszukiwacze z Misją
Posty: 888
Rejestracja: środa 06 kwie 2005, 16:34
Lokalizacja: Karczma Pod 6 Twarzami Przeznaczenia
Płeć:

Post autor: Lens »

1 miejsce 13 pkt – Łowca
W tym zestawie po prostu najlepszy. Dodatkowo dobrze wykonany. Nie mam większych zastrzeżeń, na pewno go wydrukuje
2 miejsce – Czart
Gdyby ten punkt mocy był po każdej zmianie charakteru bylby to numer 1, no ale nie jest... Mysle, ze po tych kilku sugestiach stave jednak to zmieni...
3 miejsce – Łowca Skarbów
Przemyślany i większych zastrzeżeń nie mam, może ciut za duzo tych zdolności u niego. To jednak bardziej wada niż zaleta imo
4 miejsce – Mnich Plagi
obiektywnie musze przyznać, że nie jest zły, acz nie w moim guście.
5 miejsce – Dekurion
nie ma zbyt dobrych notowań jak do tej pory, ale nie jest to zla postać. Ten patrol dosc ciekawa zdolność
6 miejsce – Banita
dwie bardzo fajne cechy 5 i 6, a poza tym wrażenie, że niestety przekombinowany. Niestety ten Robin Hood mi nie podchodzi mimo iż twórczość pillowa bardzo sobie cenie. A i grafika tez nienajlepsza.
7 miejsce – Rycerz
być może gdybym bardziej orientowal się w swiecie MM lepiej bym go ocenil, bo to calkiem sympatyczny poszukiwacz, zdaje się być. Punkt z za wybrankę serca 
8 miejsce – Beholder – niezły
9 miejsce – Hoplita
To pierwsze skojarzenie z gladiatorem mu raczej nie pomaga, nie mniej na jego plus przemawia, że nie jest przebajerowany, ot taki swojski
10 miejsce – Kolekcjoner Czaszek –
Pomysl jest, ale no cóz do dopracowania
11 miejsce- Kapłanka Świtu
Duzo tych zdolności, a przy okazji każda do doszlifowania, żeby z kaplanki powstala solidna postac. I nie zachowana konwencja mimowska w dużych literach (Poszukiwacz, Obszar, Wytrzymałość)
12 miejsce – Łowczyni
13 miejsce 1 punkt - Berserker


Czasem ty jesz niedźwiedzia, a czasem to niedźwiedź je ciebie.
Awatar użytkownika
pillowbookworm
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karty Smoków
Poszukiwacze
Posty: 229
Rejestracja: wtorek 20 lut 2007, 15:45
Lokalizacja: Miasto
Płeć:

Post autor: pillowbookworm »

1. Łowca skarbów: prosto z mostu njalepsza postać pokraka do tej pory
2. Łowca: brak tu jednaj naprawdę fajnej ciekawej zdolności, ale wykonanie prima sort to raz, mam sentyment do doomtroopera to 2, Bonner rzeczywiście grafiki ma świetne. Gdzie jest Kosa Semai ja sie pytam
3. Alchemik: naprawdę fajna postać dopóki się nie popatrzy się na grafikę. Włos staję dęba. to już naprawdę nie ma w sieci alchemika w normalnych spodniach?
4. Czart: to już niestety jest postać która potrzebuje zmian. Konkretnie to w drugiej umiejętności. Ale poza tym to wykonanie i graficzka ok
5. Łowczyni. skoro ustaliliście że postać nie jest zabugowana. Graficzka ma trochę dziwny styl..
6. Beholder uważam że z tej postaci można by wycisnąć więcej.
7. dekurion: starcie między nim a hoplitą było zaciekłe dekurion wygrał bo zdolności ciekawsze
8. hoplita: znalazł się zaraz za nim. poprzednia wersja grafiki była lepsza. ta jest niepotrzebnie zmniejszona
9. Rycerz: Grafika ekstra i 4 zdolność ekstra. reszta niestety zupełnie mnie nie przekonuje
10 Kolekcjoner czaszek: niestety grając nim nie czyłbym się morderczym wymiataczem. ;] mówię też nie oblewaniu grafiki tekstem i takim dziwnym plamom czy co to za cholerstwo na dole
11. Berserker: czeski preferuje zupełnie inny styl tworzenia postaci niż ja. Uznaję i szanuję ale.. Dodatkowo berserker ma dzwienie umiejscowoiony napis Specjalne Zdolności. I ta gigantyczna spacja w 3 skillu
12. Mnich plagi: mam spora zagwozdkę z tą postacią. primo to kolejny szczur. a secundo był dość długo rzeźbiony na forum i jak wyczytałem grafikę dostosowywał Pokrak. Postaci to się przysłużyło ale ja bym darował sobie wystawianie w konkursie
13 Kapłanka Świtu. NIe przemawia do mnie. Trzeba by wprowadzić zmiany. O co chodzi z tym wyśrodkowaniem 3 linii od końca?? A wokół postaci są jakieś dziwne żółte zmazy


gry Sfery kupuję ekonomicznie Podziemia+Miasto+Jaskinia=9 mz;podstawka MM=5mz
Awatar użytkownika
Leviathan
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
500 Kart Przygód
Pieczara Kanibali
Wyspy Przeznaczenia
Posty: 615
Rejestracja: sobota 06 sty 2007, 08:02
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Leviathan »

13 pkt: Rycerz – być może to będzie dla niektórych zaskoczeniem, ale właśnie ten Poszukiwacz przypadł mi w tym miesiącu najbardziej do gustu. Rycerz to postać niezwykle klimatyczna i wykonana na najwyższym poziomie. Ciekawe, odpowiednio powiązane zdolności i świetna grafika! Nie mam też w zasadzie żadnych zastrzeżeń, dotyczących sposobu sformułowania zdolności.

12 pkt: Banita – kolejna świetna postać Pillowa. Wyśmienity pomysł i eleganckie wykonanie. Robin z Sherwood wkracza do gry! Mam w zasadzie tylko dwa zastrzeżenia przez które to nie jest mój numer 1: (1) grafika jest kiepskiej jakości. Można było nad nią popracować; (2) zdolność szósta wymaga uściślenia. Jej założenie jest wprawdzie oczywist]e, ale jej literalna interpretacja nakazuje podwoić Siłę Stróżów Prawa w KAŻDEJ walce – a nie w każdej walce toczonej z Tobą. Oznacza to ni mniej ni więcej tylko tyle, że dopóki Banita jest w grze i ma List Gończy, każdy Stróż Prawa z którym przychodzi walczyć któremukolwiek Poszukiwaczowi podwaja swoją Siłę...

11 pkt: Łowca – bardzo lubię świat Doomtroopera. Jestem fanem Warzone’a i Dark Edena i Pretoriański Łowca zawsze był jedną z moich ulubionych postaci. Generalnie Poszukiwacza został naprawdę solidnie wykonany i dobrze oddaje charakter Łowcy. Czytając zdolności mam jednak wrażenie, że jest tego wszystkiego nieco za dużo – powstaje lekki przesyt, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że suma S+M daje w jego przypadku 7. Uwagi dotyczące wykonania: (1) brak kropki na końcu trzeciej i czwartej zdolności; (2) samotne „i” oraz „W” na końcu wersów w zdolnościach trzeciej i piątej.

10 pkt: Alchemik – kolejny świetny poszukiwacz Lensa. Zdolności napisane przejrzyście i w pełni oddająca klimat postaci. Kosmetyczne uwagi dotyczące wykonania: (1) po wynikach rzutu kostką w zdolności drugiej pojawiają się średniki – powinny być myślniki bądź dwukropki; (2) samotne „w” na końcu trzeciego wersu w drugiej zdolności; (3) nie do końca prawidłowo sformułowane ostatnie zdanie w trzeciej zdolności –słowo „już” w jego pierwszej części odnosi się także do części drugiej, traktującej o Alchemiku, a powinno się odnosić tylko do Aptekarza.

9 pkt: Mnich Plagi – pierwszy Skaven był oryginalny, ten mimo wszystko przywodzi na myśl pierwszego stąd niższa pozycja niż miesiąc temu. Generalnie postać dobrze wykonana i z pomysłem, zdolności dobrze ze sobą współgrają. Mam kilka uwag co do tekstu: (1) błąd ortograficzny w drugiej zdolności – jest „w skutek”, a powinno być „wskutek”; (2) w zdolności trzeciej słowa od „doda” powinny być już nowym zdaniem; (3) angielska forma pisowni Czempiona; (4) w ostatnim zdaniu ostatniej zdolności zamiast „tą” lepiej pasuje „jej”.

8 pkt: Łowczyni – tylko dwie zdolności, ale bardzo fajnie zrobione i dobrze oddające charakter postaci. Szczególnie spodobał mi się pomysł z możliwością wyboru zastawianej pułapki. Nie mam też żadnych uwag, dotyczących układu tekstu i pisowni.

7 pkt: Czart – elegancko wykonany i taki swojski Poszukiwacz. Ma świetny klimat i zdolności dobrze ze sobą współgrają. Kosmetyczna uwaga dotycząca wykonania: samotne „i” wiszące na końcu wersu w trzeciej zdolności.

6 pkt: Kapłanka Świtu – moim zdaniem przegięta, ale umieszczam ją stosunkowo wysoko w hierarchii bo drzemie w niej olbrzymi potencjał. Bardzo dobry pomysł na Poszukiwacza, a i wykonanie niezłe. Mimo to mam jednak kilka uwag: (1) w czwartej zdolności słowo „wytrzymałości” powinno być pisane z dużej litery; (2) w piątej zdolności wymaga doprecyzowania czym jest poranek; (3) piąta zdolność MUSI zostać ograniczona tak aby nie można było z niej korzystać co turę.

5 pkt: Łowca Skarbów – ciekawy Poszukiwacz, ale wymienieni powyżej bardziej przypadli mi do gustu. Nie za bardzo podoba mi się grafika, poza tym mam kilka uwag, dotyczących sposobu sformułowania zdolności: (1) Spacja pomiędzy cyfrą porządkową zdolności i pierwszym słowem zdolności jest inna w zdolności pierwszej, a inna w pozostałych; (2) samotne „w” na końcu pierwszego wersu w czwartej zdolności; (3) słowo „przedmiot” w czwartej zdolności powinno być pisane z dużej litery; (4) siła i moc w piątej zdolności powinny być pisane z dużej litery; (5) samotne „i” na końcu wersu w ostatniej zdolności.

4 pkt: Beholder – dobrze wykonane i interesujące „straszydło” (przypomnieli mi się HOM&M). Mimo to w moim odczuciu brak tej dodatkowej iskierki, która sprawia, że postać staje się wyjątkowa i ma w sobie to coś. Drobna uwaga: słowo „oczywiście” w drugiej zdolności jest totalnie zbędne.

3 pkt: Hoplita – bardzo klimatyczny Poszukiwacz ze świetnie dobraną grafiką. Niestety kilka niedociągnięć w zakresie sposobu opisania zdolności obniża jego jakość. Moje uwagi: (1) Spacja pomiędzy cyfrą porządkową zdolności i pierwszym słowem zdolności jest inna w zdolności pierwszej, a inna w zdolnościach drugiej i trzeciej; (2) samotny przecinek po słowie „Miecz” w pierwszej zdolności. Powinien być do tego słowa „przytulony”; (3) Brak kropki na końcu pierwszej zdolności; (4) samotne słowa „o” i „W” na końcu wersów w trzeciej zdolności – powinny być wyrzucone do kolejnego wersu; (5) w wersie „wypadku przegranej oprócz” spacje pomiędzy wyrazami są zdecydowanie za duże; (6) W ostatniej zdolności pomiędzy słowami „udział” i „walce” powinno być jeszcze słowo „w”.

2 pkt: Kolekcjoner Kości – moje pierwsze wrażenie po zobaczeniu tego Poszukiwacza było takie: „O! Łowczyni Głów!”. O ile Paladyn był moim zdaniem jedną z najlepszych postaci w ostatnim miesiącu, o tyle niestety nie mogę powiedzieć tego samego o Kolekcjonerze. Nie chodzi ty bynajmniej wyłącznie o podobieństwo do Łowczyni. Jest szereg innych bugów, które w moim oczach obniżają jakość tego Poszukiwacza. Poniżej one: (1) o toporze napisano już sporo więc nie będę pisał tego samego; (2) grafika jest marnej jakości. Można było nad nią popracować; (3) „rutyał” zamiast „rytuał” w pierwszej zdolności; (4) quest ze zbieraniem czaszek jest baaaardzo trudny do wykonania, a nagroda znowuż nie taka wyśmienita; (5) samotne „z” na końcu wersu w trzeciej zdolności; (6) brak odpowiedniego justowania w zdolności drugiej; (7) w zdolności trzeciej zamiast „Przyjaciół – człowieka” powinno być „Przyjaciół – ludzi”.

1 pkt: Berserker – mimo całej sympatii do czeskiego_ muszę to powiedzieć: ta postać jest słabiutka. Bez większego pomysłu, z mało ciekawymi zdolnościami i raczej marną grafiką. Jedynym plusem jaki przychodzi mi do głowy w porównaniu z pozostałymi Poszukiwaczami w konkursie to brak błędów literowych i prawidłowy układ zdolności. Niestety, to trochę za mało...


"A son seul aspect n'est-on pas terrasse?
Nul n'est assez hardi pour l'exciter"
Job 40:28
Awatar użytkownika
nillu
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Karczma
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 01 maja 2007, 15:33
Lokalizacja: Gdynia
Płeć:

Post autor: nillu »

W kolejności od najlepszego:

1. Czart - świetna postać, urzekająca grafika. Duży plus za dostosowanie do Przedpól Piekieł. Chcę nim grać!
2. Banita - idealnie dobrane zdolności czynią go bardzo dobrze wkonanego Poszukiwacza.
3. Mnich Plagi - mimo, że kolejny szczurołaz, to postać bez zastrzeżeń. Ciekawy
4. Łowca Skarbów - ucieszyło mnie że jest z rasy krasnoludów. Szkoda że grafika tego dobrze nie pokazuje. Ale interesujący, zdolności idealne dla łowcy skarbów
5. Łowca - zaiste grafika godna podziwu. Zdolności przemyślane
6. Łowczyni - po prostu interesująca postać
7. Kapłanka Świtu - następna "czarująca" kobitka, mi pasuje
8. Alchemik - chyba ciut za dobry, sama zdolność alchemii to kolosalna przewaga od samego początku
9. Hoplita - interesujący średniak. Klimatyczny, choć nie powala
10. Beholder - typowe dla świata fantasy ochydne latające oko. Ale wydaje mi sie że ma niewykorzystany potencjał - źle dobrane zdolności
11. Dekurion - niedopuszczalna grafika, ale spokojnie można ją poprawić
12. Rycerz - nie podobają mi się jego zdolności. Nie adekwatne.
13. Berserker - powinien mieć zdolność związaną z powtórnym atakiem w związku z szałem bitewnym (odsyłam do Heroes of MiM IV). Nie tak wyobrażam sobie tego tępego i szalonego barbarzyńcę


Awatar użytkownika
gural
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Bestiariusz
Kurhan
Świątynia
Posty: 1031
Rejestracja: sobota 23 wrz 2006, 15:32
Lokalizacja: Szczecin
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: gural »

1. [13] Kolekcjoner Czaszek - podoba mi się bardzo koncepcja, ciekawa misja trwająca dłużej niż np. znalezienie tylko 1 Przedmiotu jak to bywało u niektórych Postaci. Nie wiem co prawda ilu jest Przyjaciół - Ludzi w MiMie, ale może i 5 czaszek to za dużo jak na 1 rytuał? W każdym razie nr 1.
2. [12] Łowczyni - ciekawa Postać, daje nam spore możliwości kombinowania, która pułapka nam się bardziej w danej chwili przyda.
3. [11] Kapłanka Świtu - od wystawienia na forum mnie urzekła, ciekawe skille, nieźle razem dobrane. Niektórzy zarzucają, że przepakowana Postać - ja sądzę, że jedynie troszeczkę i dostarczy to jedynie większych emocji podczas prób zabicia jej.
4. [10] Dekurion - podobają mi się oba skille dot. Dekurii, zwłaszcza, że tracimy losowego jej członka po przegranej, co może czasem skłaniać do zastanowienia się kogo posłać w bój.
5. [9] Beholder - można było może i ciut lepsze skille dobrać, ale nie jest źle, podobają mi się 2 pierwsze, które oddają jego naturę. Przyjemna grafika.
6. [8] Alchemik - wydaje się być troszkę monotonną Postacią, dodatkowo nie jest napisane co się dzieje z Medżkiami, z których wyciągniemy esencję. Ale Postać na plus.
7. [7] Czart - podoba mi się, że są obszary, na których ma łatwiej i takie, których powinien unikać jak ognia. No i szczerze 2 skill powinien po 1 zmianie nas dopalać.
8. [6] Banita - ciekawy skill z obdarowywaniem wieśniaków, poza tym nie ma się do czego przyczepić, ale również bez zachwytu.
9. [5] Łowca Skarbów - nie wiem czemu, ale nic mnie nie urzekło. Poza przyzwoitym wykonaniem raczej nie widzę rewelacji, choć Postać jest dobra. Plusik za 5 skilla.
10. [4] Łowca - szczerze to niczego ciekawego nie widzę w tej postaci. Nie lubię WKOwych postaci, 4 skill przydatny praktycznie tylko w Puszczy, 5 skill troszę bez sensu, bo z sąsiedniego Obszaru mamy obowiązek ataku, a z tego samego już nie? Nie przypadł mi do gustu.
11. [3] Mnich Plagi - już był podobny pan wcześniej, poza tym jak już wspominano, Postać jest po gruntownych przeróbkach dlatego tak nisko.
12. [2] Berserker - jednak zmarnowany potencjał, jednak plus za 3 skilla bo mi się podoba idea rzutu 3 kostkami, choć co do Przyjaciół i Przedmiotów zrobiłbym go inaczej.
13. [1] Hoplita - grafika mi się nie podoba, formatowanie tekstu kuleje, poza tym skille średnie (co do 3, który jest też u Dekuriona to różnica jest taka, że tamten jest fajny, bo tracimy Przyjaciela losowo).


:arrow: Świątynia
:arrow: Bestiariusz
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

Poziom tego etapu jest niski :) Praktycznie każda postać ma jakieś ALE i praktycznie wszedzie są jakieś niedostatki.
Poważniejsze błedy tylko u jednej znalazłem, pozostałe postaci to po prostu niedokładności, brak pomysłów, niespójnośc lub podobne minusy - każdy praktycznie coś ma :)

13pkt - Łowca Skarbów - nikt nic nie znalazł, nikt niczego się nie czepił poza grafiką i ja też nic nie znajduję. Postać z pomysłem, zdolności sugerują taktykę gry. Pierwszy, który spokojnie może zejść do Jaskini, nie obawiając się o Tunel Grozy czy Czaszkę.

12pkt - Alchemik - w sumie niewiele można zarzucić. Podstawowy minus to grafika - niezbyt szałowa i niedokładnie wycięta.
Ponadto - zastąpiłbym destylację jakimś innym zwykłym słowem jak "wydobywać" or something, albo chociaż na chromatografię jonowymienną XD Jakoś mi nie pasuje to określenie w stosunku do magicznej mocy, chociaż faktycznie taką metodą produkuje się magiczne napoje ;)

11pkt - Banita - kilka niedostatków jest, ale w sumie drobne sprawy. 7 zdolności to przesada - nikt tyle nie ma i tu też nie musiało tyle być ;) Można było połączyć np pierwszą i drugą. Albo odpuścić ostatnią :) Zdolności pasują do postaci i też podsuwają jakąś taktykę gry.
Ponadto - grafika jak dla mnie ok, to nie pierwszy raz jak ktoś w MiMie tyłem stoi :) Pierwsza zdolność brzydką polszczyzną zapisana - "jest stanie się" brzmi dziwnie.

10pkt - Czart - pomysł był niezły, ale wykonanie już gorsze. Grafika niezła :) Pomysł z drugą zdolnością też fajny, ale niestety ta zdolność ciężka jest do wykorzystania. W praktyce bonusa zgarnąć można pewnie raz czy dwa podczas jednej gry - trochę za mało moim zdaniem. Wrażenie pozytywne.

9pkt - Dekurion - postać spójna. Grafika zbiorowa mnie nie razi specjalnie, chociaż można było wyciąć tego żebraka ;) 2 - słabsza wersja Gladiatora. 3 - coś nowego, co można wykorzystać częsciej niż kilka razy w grze. 4 - trochę bez sensu, zwłaszcza kiedy podczas wojny siedzi np w Podziemiach ;)

8pkt - Kolekcjoner Czaszek - pomysł niezły. Grafika - powinna być dokładniej zrobiona (nie wchodzić na tekst i cień z lewej też nie powinien być tak duży, żeby nie mieścic się na karcie). Byłby bardziej grywalny, gdyby czaszek mniej potrzebował ;) 5 czaszek to kupa roboty, a dostać za to pkt WT - można się zdenerwować :) Ma jednak jakąś misję w życiu, więc nawet literówka (rutyał) ani dziwna forma wyrażenia (Z każdego wroga możesz zabrać trofeum) nie odebrały punktów.

7pkt - Hoplita - kolejny Rzymianin. Nie lubię ich, a ostatnio coraz więcej. Dajcie już nimi spokój :) Nic nowego. Zdolność pierwsza kończy swój żywot wraz z rozpoczęciem gry, druga to ograniczenie, a ostatnia to słabsza zdolność gladiatora. Grafika mogłaby być bardziej w centrum karty. Na pierwszy rzut oka pozytywne wrażenie, ale w gruncie rzeczy niespecjalnie ciekawy.

6pkt - Beholder - zdolności nie brakuje, ale brakuje dla nich zastosowań. 1 - zaskakiwanie jest rzadko spotykane, jeżeli nie może tego zrobić żaden z poszukiwaczy biorących udział w grze, to prawdopodobnie nie przyda się więcej niż raz w grze. 2 - podobnie. 3 - tylko ograniczenie. 6 - działa w odniesieniu do jednej karty. 3 - taki gość powinien mieć IMO więcej ograniczeń, np jazda konna. 4 - ok, ale to jedna z najbardziej standardowych zdolności. 5 - jedyna przydatna nowość. Kolejną nowością jest angielska nazwa - za to też minus.

5pkt - Rycerz - zdolności również sporo, ale mało co można wykorzystać. 1 - kończy żywot na początku gry, pozostaje tylko ograniczenie. 2 - kończy żywot na początku. 3 - jedyna zolność na jakiej można się opierać podczas gry. 4 - ograniczenie, może być dość poważne. 5 - kolejne ograniczenie w połączeniu z 1. No i mało oryginalny pomysł postaci Rycerza :)

4pkt - Berserker - gdyby nazywał się inaczej, to byłby pewnie wyżej. Nie pasują mi te zdolności do Berserkera (i nie tylko mi). Po drugie, mam nieodparte wrażenie, że to jakiś krewny Górala (Zdolność o Skałach, Wzgórzach i Szarża w walce ;) ).

3pkt - Łowczyni - zdolności zdecydowanie wykorzystywane będą czesto - nawet zbyt często :) Trochę to przegięcie, że te pułapki można wszedzie zastawić i to zawsze dowolne. Zabijanie wszystkich przyjaciół (bo tak wynika ze zdolności) to lekki hardcore :) Każda walka będzie rozpoczynać się dodatkowym rzutem, nawet jak to my atakujemy, co jest lekko dziwne :P Atakujemy kogoś na pustyni i zakładamy pułapkę :) Każdy wróg -pułapka. Może być uciążliwe i z pewnością trochę zbyt mocne.

2pkt - Mnich Plagi - oceniłbym wyżej, bo postać wykonana nieźle, ale... No właśnie - są pewne ale. Geneza postaci - to po pierwsze. Za dużo ludzi maczało tu palce ;) Druga sprawa to kolejny Skaven w kolejnym etapie konkursu. Postać wykonana jest dobrze, ma niezłą grafikę, zdolności nie są jakieś nowatorskie (z zarazą jest fajna), ogólnie fajny Poszukiwacz. Ale jak napisałem - to grupowe szlifowanie przed konkursem, powoduje, że nie mogłem ocenić tej postaci tak jak oceniam inne.

1pkt - Kapłanka Świtu - pomysł nizły, dobra grafika i wykonanie od storny technicznej też ok. Ale jest to jedyna postać jaką nie do końca da się grać po wydrukowaniu. Zdolność 5 wszystko psuje. A w połączeniu z 4 powoduje, że postać jest zdecydowanie zbyt mocna. Ktoś, kto może zrezygnować z ruchu i np leczyć się na full gdzieś w WKO jest zbyt mocna i niespecjalnie można z nią walczyć :) Jak będzie miała takie życzenie to może się zaszyć w jakiejś norze i pakować do momentu, aż moc osiągnie poziom pozwalający na udanie się po koronę władzy. Co wiecej zgromadzi pewnie kilka czarów w zapasie, które będzie mogła wykorzystywać jako pkt WT. Miała być żywotna, ale wyszedł nieśmiertelny :/


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
czeski_
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Kraina Snu
Kraina Umarłych
Puszcza
Posty: 630
Rejestracja: sobota 02 gru 2006, 19:02
Lokalizacja: Opole
Płeć:
Kontakt:

Post autor: czeski_ »

Czart - 13 - Najlepsza postać tego miesiąca.
Banita - 12 - Równie dobry ale Czart przebija go pomysłem.
Łowczyni - 11 - Bardzo ciekawa ostatnia umiejętność.
Hoplita - 10 - Fajny pomysł z falangą.
Beholder - 9 - Poprostu dobry.
Dekurion - 8 - Hoplita był pierwszy ;-)
Mnich Plagi - 7 - ok.
Kolekcjoner czaszek - 6.
Kapłanka Świtu - 5.
Łowca skarbów - 4 - Pokrak robi świetne postacie ale ja niecierpie fabularyzowania MiMa.
Rycerz - 3.
Alchemik - 2.
Łowca - 1.

Kilka uwag :

1. Postacie od 6 punktów w dół uważam za raczej słabe lub przekombinowane.
2. Łowca - uwielbiam Doom Troopera i pomysł z przeniesieniem go do MiMa uważam za zły. Wolałbym raczej odrębną planszówkę. Sam kiedyś robiłem takową - na bazie "Bogowie Wikingów".
3. Moja postać wypadła bardzo blado w tym etapie i obiecuje jakieś zmiany. Dzięki za uwagi.


Awatar użytkownika
stave
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Projekt Wielka Magia I Miecz
Posty: 3070
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 18:33
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 45
Kontakt:

Post autor: stave »

Coz u mnie na pierwszym miejscu bym wpisal 2 Poszukiwaczy ale zasady sa zasadami to prosze moj ranking jest taki:
1. Alchemik - dla mnie rewelacja chociaz ta grafiki hm.. ale juz zauważyłem że Lens ją zmienił na zdecydowanie lepszą. Ta postac na pewno wskoczy do projektu i bedzie druknieta,
2. Łowca Skarbów - kolejna swiena postac, którą takze za zgoda autora mam zamiar umnieścic w projekcie.
3. Łowca - jako, ze bardzo lubię WKO po przeczytaniuzdolnosci wiedzialem, że mi się spodoba i bedzie w pierwszej trojce. Sadze, że jesli autor takze nie bedzie mial nic przeciwko to bym go zamiescił w projekcie.
4. Banita - najlepszy jak narazie Banita ze wszytkich jakich widziałem a wiem o 3 istniejących już. Aczkolwiek troszkę przekombinowany te 7 zdolności, niestety za dużo. W MiM max to 6 a jak mnie pamiec nie myli z tyloma zdolnosciami nie ma zbyt duzo Poszukiwaczy.
5. Mnich Plagi - tez jedna z fajnych postaci, zastrzezen jako takich nie mam. Aczkolwiek bym tego jegomoscia dodał do Statutu Miejskiego punkt 9.No i najwazniejsze postac byla wczesniej juz szlifowana.
6. Kolekcjoner Czaszek - EDIT "na pewno fajniejszy od tego, którego ja znam"-pomylka znam K.Kości- thx Valdi. Oprocz wykonania, które bym poprawil mam zastrzezenia do pierwszego punktu. Mozna by to z lekka zmienic.
7. Hoplita - coz lubie takich zwykłych osobnikow aczkolwiek pierwsze primo grafika przypomina mi Legionistę i drugie nasuwaja mi sie takze skojarzenia z Gladiatorem.
8. Dekurion - małe nowum jak dla mnie, jedynie graficzkę bym zmienił.
9. Rycerz - cóż najlepsza postac z prezentowanych tu z Magicznego Miecza.
10. Łowczyni - fajna postac chociaż bym tutaj troszkę pokombinował jeszcze.
11. Kapłanka Świtu - wiem, że niektórych zdziwę ale podoba mi się ta postac mimo ewidentnego przekombinowania. Napewno bede chciał ja zamiescic w projekcie lecz po przeróbka bo jak na razie granie ta postacia jest z lekka niewykonalne. To spowodowała, ze jest tak nisko w mym rankingu.
12. Beholder - cóż kompletnie mnie ta posta nie przekonuje.
13. Berserker - no cóz ta zdolnosc z wymykaniem hm.... napisze tak: czeski_ napisz tą postac od nowa bardzo cie prosze bo naprawde nijak ma się do stanu faktycznego Berserkerów.
Ostatnio zmieniony środa 20 cze 2007, 19:10 przez stave, łącznie zmieniany 1 raz.


Stagraf Studio - Łódzki Sklep Figurkowy :: Forum :: Facebook :: Cennik :: Wargamesmat
Wielka Magia i Miecz - Gigantyczny dodatek autorski
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Leviathan pisze:2 pkt: Kolekcjoner Kości
stave pisze:6. Kolekcjoner Kości
Rozumiem Panowie że chodzi o Kolekcjonera Czaszek


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Lord Yves
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 176
Rejestracja: czwartek 10 mar 2005, 10:01
Lokalizacja: Stalowa Wola
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: Lord Yves »

1. Alchemik - 14 pkt
2. Rycerz - 13 pkt
3. Łowca - 12 pkt
4. Beholder - 11 pkt
5. Łowca Skarbów -10 pkt
6. Łowczyni - 9 pkt
7. Mnich Plagi - 8pkt
8. Kolekcjoner Czaszek - 7 pkt
9. Banita - 6 pkt
10. Kapłanka Świtu - 5 pkt
11. Czart - 4 pkt
12. Dekurion - 3 pkt
13. Hoplita -2 pkt
14. Berserker - 1 pkt

Berserkera nie wziąłem początkowo pod uwagę, gdyż nie było jego karty a tylko nazwa.
Ostatnio zmieniony piątek 22 cze 2007, 09:28 przez Lord Yves, łącznie zmieniany 2 razy.


wisnia
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 140
Rejestracja: poniedziałek 27 cze 2005, 02:11
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: wisnia »

1. czart- 14pkt. super robota Stave, przemyslana postac, szalenie klimatyczna, kuszenie zlotem za zmiane charakteru- mistrzostwo.
2.alchemik- 13 pkt.- rowniez klimatyczna postac, bardzo ciekawa zdolnosc wysysania magii z przedmiotow magicznych, cos mi tu pachnie WoW- em, mam racje? ;-)
3.banita- 12 pkt. super zdolnosci, witamy robin hoda w mimie. gdyby nie grafika (poszukiwacz od tylu) byloby pierwsze miejsce.
4.Łowca- 11 pkt.- tak na zachęte, by rozbudowywac swiat WKO, oraz wykorzystywac grafiki Bonnera (tez bardzo lubie jego grafiki w DT oraz WZ).zdolnosci bez zachwytu.
5.Mnich plagi- 10 pkt.- fajnie,ze korzystasz doglebnie z potencjalu Warhammera, z samych skaywenow starczy ci peweni pomyslow na nastepnych 5 poszukiwaczy, czekam z niecierpliwosci na szarego proroka, technika oraz niewolnika \:D/
6.kolekcjoner czeszek-9 pkt. iscie diabelska postac z klimatem i ciekawymi zdolnosciami. taki predator mimowski. Mala korekta umiejetnosci dotyczacej nagrody (moze zmniejszyc ilosc czaszek do 3? nagroda powinna byc min. mozliwosc zwiekszenia sily ) i gotowy do druku, bardzo dobra grafika
7.Łowca skarbów- 8 pkt.- jakos nie czuje tego goscia, choc oczywiscie graficznie jest wykonany perfekcyjnie.
8.Kapłanka świtu-7 pkt. postac gotowa do gry, bardzo ciekawa, oczywiscie po usunieciu ostatniej zdolnosci [-o< spoko pomysl z czarami, ktorych esencja chroni przed utrata wytrzymalosci.
Dalej kolejnosc jest czysto umowna no moze poza ostanim miejscem ;-)
9.Rycerz- 6 pkt.
10.Dekurion- 5 pkt.
11.Łowczyni- 4 pkt.
12Hoplita- 3 pkt.
13. Beholder (ble co za maszkaron, kto by chcial grac tym "czyms")- 2 pkt.
14.Berserker- chyba czeski juz zalapal "w czym rzecz".- 1 pkt.
EDIT: "uciekl" mi jeden bardzo dobry poszukiwacz,skorygowalem liste
EDIT 2. poprawiona punktacja(bez zmiany kolejnosci)
Ostatnio zmieniony piątek 22 cze 2007, 14:08 przez wisnia, łącznie zmieniany 2 razy.


wisnia
Awatar użytkownika
pretorianstalker
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 757
Rejestracja: piątek 14 lip 2006, 23:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Płeć:
Kontakt:

Post autor: pretorianstalker »

2 ostatnie głosy chyba oceniają tylko po 13 zawodników :)


UWAGA! Cenzura na forum! :-#
BYKOM STOP!
Awatar użytkownika
Anomer
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 19 mar 2007, 13:52
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Post autor: Anomer »

1. Rycerz – 13 pkt –Świetna grafika, bardzo ciekawe, oryginalne umiejętności. Nie grałem w MM, ale wydaje mi się zbalansowany. Bardzo fajny poszukiwacz.
2. Czart – 12 pkt – Bardzo ciekawy pomysł, wykonanie dobre. Zbalansowany. Poprawki wymaga tylko 2 zdolność.
3. Mnich plagi – 11 pkt – Kolejny bardzo dobry szczur.
4. Alchemik – 10 pkt – Ciekawe umiejętności. Trochę za silny. Byłby wyżej, gdyby grafika była dobrze obrobiona.
5. Łowca – 9 pkt – Postać ciekawa. Grafika dobra. Bardzo przegięty. 6 siły i bardzo silne umiejętności. Dlatego dopiero na 5 miejscu.
6. Kolekcjoner czaszek – 8 pkt – Bardzo ciekawy pomysł. Wykonanie średnie. Złe formatowanie w ostatnich linijkach 1 umiejętności, literówki. Grafika fajna, ale słabej jakości.
7. Banita – 7 pkt – Nie zachwyciła mnie ta postać. Wykonanie bardzo dobre, nie ma się do czego przyczepić. Zmieniłby grafikę.
8. Łowca skarbów – 6 pkt – Nie przemawia do mnie ten poszukiwacz. Nie lubię aż takiego fabularyzowania MiMa. Przegięta – 7 punktów + same dobre skille.
9. Hoplita – 5 pkt – Choć postać jest wtórna do bólu, spodobała mi się. Zbalansowana. Kilka literówek i nie najlepsze formatowanie. Fajna grafika
10. Beholder – 4 pkt – Przeciętniak. Nie jest zły. Po prostu powyższe postacie są lepsze.
11. Łowczyni – 3 pkt – jw.
12. Dekurion – 2 pkt – Nie podoba mi się.
13. Berserker – 1 pkt – Wiadomo o co chodzi. Liczę na nową, poprawioną wersję.


Kiedy umysł śpi, budzą się upiory...
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

No niestety wisnia i Lord Yves, narazie niemoge wziąść waszych głosów pod uwagę powody podesłałem na PM, przeredagujcie posty najlepiej tak jak to zrobił Anomer,
1. Nazwa postaci 14pkt
2. Nazwa innej postaci 13 pkt

I tak dalej, no i głosujcie na wszystkich poszukiwaczy i postacie, 14 pozycji jeżeli nie jesteś autorem.

Pozdrawiam Valdi


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
NoWay
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Władca Podziemi
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek 07 sie 2006, 23:18
Płeć:

Post autor: NoWay »

1. Kapłanka Świtu 14 pkt
2. Kolekcjoner Czaszek 13 pkt
3. Czart 12 pkt
4. Rycerz 11 pkt
5. Alchemik 10 pkt
6. Łowca Skarbów 9 pkt
7. Hoplita 8 pkt
8. Berserker 7 pkt
9. Beholder 6 pkt
10. Łowczyni 5 pkt
11. Mnich Plagi 4 pkt
12. Dekurion 3 pkt
13. Łowca 2 pkt
14. Banita 1 pkt


Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Łowca Skarbów -
WYKONANIE: charakter i start zlewają się ze sobą, są za blisko siebie, grafika wygląda mi bardziej na charakter zły niż neutralny.
GRYWALNOŚĆ: na pewno mocny start będzie miał, wyposażony w sporo punktów; wykorzystanie zdolności... do jaskini nie chodzicie podobno... nie ma żadnych ujemnych zdolności, ale za takie można wziąć to, że odnoszą się w większości do kart lub pojedynczych obszarów więc ok.
POMYSŁY: W większości standard (tzn. standard odwołanie do pojedynczych kart, obszarów i dobranie ich pod naszą postać), lecz pasujący do postaci Łowcy Skarbów, oryginalnych zdolności 1.
SUBIEKTYWNA OCENA: zdolność 6 - śpiew syreny; nie nie chodzi o to, że często występuje. Po prostu krasnoludy kojarzą mi się z istotami które morza nie cierpią... więc nie wiem po co byłaby im taka zdolność. Gość wygląda na niezłego wymiatacza, podoba się grafika jak i możliwość zostania takim Łowcą Skarbów.
PORÓWNANIE Z WYŻEJ OCENIONYM:

Hoplita
WYKONANIE: brakuje kropki, pojedyncze wyrazy na końcu wersu, zgubione "a" i "w", grafika odpowiadająca nazwie, żywiołowa.Czcionek nie oceniam, praktycznie każdy z was w MiM ma inną.
GRYWALNOŚĆ: Start powinien mieć dobry, wydaje się postacią po środku jeśli chodzi o jego siłę na początku. Pierwsza zdolność może stać się nieprzydatna przy niefortunnych wydarzeniach, druga jest z tych osłabiających postać. mimo 3ciej zdolności wydaje się, że będzie się z czasem wolniej rozwijał od innych, po tym gdy zabraknie miejsc dla nowych przyjaciół (źle sformułowałem, chodzi o to, że nie dostaniemy już więcej bonusów za tą zdolność) ale sama w sobie jest mocna ta zdolność.
POMYSŁY: 3cia zdolność wydaje się oryginalna. Ciekawie opisane. Wszystkie zdolności pasują.
SUBIEKTYWNA OCENA: Kampania marketingowa + :) fajna nazwa, falanga... falanga... fajna grafika, wystawiłeś postać z niewielką liczbą zdolności, nie upychasz ile się zmieści, to chyba plusik. Lubię rzymskie klimaty.
PORÓWNANIE Z WYŻEJ OCENIONYM: W-/G-/P=/S+ 2 do 1 na korzyść Łowcy Skarbów.

Rycerz
WYKONANIE: Jak najbardziej poprawne, jedynie "dobra" w pierwszej zdolności powinno być wielką literą.
GRYWALNOŚĆ: Na starcie na pewno nie zostanie z tyłu za innymi, wyposażony w broń, zbroje itd., bardo przydatna zdolność 3 pozwalająca sprawnie się rozwijać naszej postaci.
POMYSŁY: 2 oryginalne pomysły, których znaczenie bez problemu pojmuję. Adekwatne do nazwy.
SUBIEKTYWNA OCENA: choć nie lubię zbiorowych grafik to ta akurat jakoś przypadła mi do gustu.
PORÓWNANIE Z WYŻEJ OCENIONYM:

Beholder
WYKONANIE: 1 samotna literka na końcu wersu, grafika w porządku, należy docenić dorysowanie łapek i chyba jeszcze cienia jak mi się wydaje. Standard zachowany.
GRYWALNOŚĆ: zdolności 4 i 5 sprawiają, że Postać jest na tyle silna by móc nią grać.
POMYSŁY: 2 zdolności które mi się podobają, są oryginalne (lub po prostu nie spotkałem się z takimi) 1 i 5. Nie do końca pojmuję sytuacje zaliczające się do "zaskoczenia".
SUBIEKTYWNA OCENA: zawsze doceniam gdy ktoś zanim wklei grafikę, popracuje jeszcze trochę nad nią. Lubie grać istotami nie humanoidalnymi więc chętnie bym nim pograł.
PORÓWNANIE Z WYŻEJ OCENIONYM:

Dekurion
WYKONANIE: Troche za gęsto to to napisane, dostaję oczopląsu :p żadnych bugów w treści nie widzę, grafika dobra (jeśli chodzi o jakość).
GRYWALNOŚĆ: start standardowo dobry, ma sporo siły. Do tego miecz i hełm. Podobny do Hoplity, 2ga zdolność ma ograniczony bonus ale sama w sobie jest mocna ta zdolność, więc to chyba dobrze, 3cia zdolność daje spora możliwości.
POMYSŁY: 2 oryginalne (w moim pojęciu, nie łatwo nie powtórzyć jakiejś zdolności, za takie uznaje te z którymi nigdy się nie spotkałem, ciekawe, lub takie w których widać, że autor chciał jakoś fajnie, niebanalnie opisać zdolność, stworzyć coś innego)
SUBIEKTYWNA OCENA: ta grafika zbiorowa w przeciwieństwie do Rycerza mi nie odpowiada, tam od razu po spojrzeniu na obrazek wiadomo kim gramy (Rycerzem nie koniem), tu trzeba najpierw przeczytać nazwę, po prostu 2 ludzkie postacie na 1dnym obrazku - to mi nie odpowiada. Lubię rzymskie klimaty.
PORÓWNANIE Z WYŻEJ OCENIONYM:

Alchemik
WYKONANIE: jedna samotna literka "w", gdyby nie to byłby ideał.
GRYWALNOŚĆ: Przeciętniak na początku, ale może się nieźle dopakować na moc, gdy tylko przyłączy się do niego Alchemik. Ale jako, że nie walczy magicznie to nie jest to przegięcie. Siły wiele nie ma ale za zrobione zloto może się wyleczyć bez problemu.
POMYSŁY: aż 3 oryginalne! wszystko napisane jasno i pasuje do postaci.
SUBIEKTYWNA OCENA: Od razu bardzo mi się spodobał. Grafika mi się podoba, i w ogóle klimatyczny, aż chcę nim pograć.
PORÓWNANIE Z WYŻEJ OCENIONYM:

Czart
WYKONANIE: w 3 zdolności "l" zamiast "ł", samotne "i" na końcu wersu. reszta bez zarzutu, grafika diabelnie dobra.
GRYWALNOŚĆ: na starcie nie wybija się ponad innych, 3 mieszki złota się straci, zdolność 3cia bardzo przydatna zwłaszcza na Przedpolach, zdolność 2 - wg. mnie żeby można było na niej coś ugrać powinno być za każdą zmianę charakteru lub żeby zmiana char. następowała bez rzutu kostką.
POMYSŁY: 1 oryginalna zdolność-2 zdolność , niejasno trochę napisana - nie wiem czy to zamiast walki, po wygranej walce czy jak, zdolność 5 dwa punkty wytrzymałości to jak dla mnie o 1 za dużo...
SUBIEKTYWNA OCENA: "grafika diabelnie dobra" ale wolałbym czerwony strój, mnie specjalnie nie przekonuje ale jeśli chodzi o wyważenie wydaje się na porównywalnym poziomie z oryginalnymi postaciami (i tu plus)
PORÓWNANIE Z WYŻEJ OCENIONYM:

Łowca
WYKONANIE: brakuje dwóch kropek (ale się czepiam:P). Grafika fajna, taka bojowa, wykonanie nie odbiega od norm, siły ma dużo (ale wydaje mi się, że chyba potrzebuje dużo skoro start ma w kosmicznej Otchłani)
GRYWALNOŚĆ: jakiś "małomocny" mi się wydaje, zdolności albo go osłabiają albo odnoszą się do kilku obszarów czy kart, jedyne cz czego pożytek to zd.5.... to IMO mało.
POMYSŁY: w sumie ok ale nie rozumiem czemu Przyjaciól nie może miec, przez paskudną gębę? :) niejasności nie ma, 1 zd. orygin.
SUBIEKTYWNA OCENA: eee... nie taki zły co ja tu wyżej wypisuje :P
PORÓWNANIE Z WYŻEJ OCENIONYM:

Mnich Plagi
WYKONANIE: grafika lux, za dużo maczku jak dla mnie.
GRYWALNOŚĆ: nie wydaje mi się mocny, lecz chyba dobrze wyważony tak... zd.3 za czesto nie uzyjesz ( jesli wogole) ale 2, i w sumie też 1 i owszem
POMYSŁY: jasne i klarowne, mimo, że drugi skaven to i cos oryg. sie znajdzie, 2 zd. orygin.
SUBIEKTYWNA OCENA: drugi skaven... no i widać, że PoKrAk maczał w tym palce ale cóż, było to dozwolone w tym etapie, by wprowadzac zmiany
PORÓWNANIE Z WYŻEJ OCENIONYM:

Kolekcjoner Czaszek
WYKONANIE: jakoś nie pasi taka grafika, może przez to to, "rutyal" zamiast rytual, z justowaniem na bbakier prrawdop. z powodu wcinajacego sie w text topora
GRYWALNOŚĆ: punktty na start ma ok, zdolności które można wykorzystywać często i dostosować taktykę, to lubię :)
POMYSŁY: wszystko kręci się wokół czaszek, wlasciwie ciezko ocenic czy oryg. pomyslow jest 1 czy 3... no w kazdym razie wszystko zbudowane jest na dobrym pomysle
SUBIEKTYWNA OCENA: gdyby nie ta grafika... a tam.. przezyje, chetnie bym zagral dla samej idei zbieracza czaszek
PORÓWNANIE Z WYŻEJ OCENIONYM:

Berserker
WYKONANIE: "prawie" bez zastrzezen, za dluga przerwa 3 zd. trzeba "kost" jeszcze wcisnac do drugiego wersu. Podpis bym starl. Siły + 1 miec on powinien oj tak, za duza przerwa w 3 zdolnosci
GRYWALNOŚĆ: slaby on, oslabia sam siebie, walki sa rowniez z wrogami, pare walk a potem strach by na nic nie wpasc nieoczekiwanego
POMYSŁY: w sumie to jedna oryg., mogłyby być ciekawsze
SUBIEKTYWNA OCENA: grafike to on ma fajna, i malo zdolnosci co lubie.. gdyby jeszzc e byly sensowniejsze.
PORÓWNANIE Z WYŻEJ OCENIONYM:

Kapłanka Świtu
WYKONANIE: no nie mam zastrzezen
GRYWALNOŚĆ: nie wiem mam takie odczyucie ze granie nia to chodzenie, przegrywanie wlak leczenie sie i tak dalej... mozee sie myle ale musialbym pograc by to stwierdzic
POMYSŁY: 3 oryg zdolnosci! ciekawe i jasne
SUBIEKTYWNA OCENA: od razu mi sie ona podobać :) nie wiem czemu
PORÓWNANIE Z WYŻEJ OCENIONYM:

Banita
WYKONANIE: nie bardzo grafika tylem
GRYWALNOŚĆ: nie wie,.. jak dla mnie mocny to on niejest, no chyba ze dac mu luk
POMYSŁY: 2 zdolnosci oryginalen
SUBIEKTYWNA OCENA: zawsze chcialem zostac Robin Hoodem
PORÓWNANIE Z WYŻEJ OCENIONYM:
Ostatnio zmieniony sobota 30 cze 2007, 23:55 przez mriswith, łącznie zmieniany 3 razy.


Awatar użytkownika
Emil
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Posty: 578
Rejestracja: czwartek 26 kwie 2007, 11:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 37
Kontakt:

Post autor: Emil »

14pkt. Czart (autor: stave) - bardzo mi sie spodobała ta postać. Wykonana jest bez jakichkolwiek zarzutów. Zdolności ma jakie ma ja uważam że ma dobre. Podoba mi sie innowacyjność tej postaci :) dlatego maxa dostaje ona. Zakochałem sie w niej od pierwszego wejrzenia :-p
13. Rycerz (autor: gural) - spodobała mi się zdolność z wybranką :D to taka nowość dla mnie. Ogólnie postać bez jakichkolwiek wad i grac na pewno będzie sie nią miło. Jedyne moje takie małe zastrzeżenie to ten koń w grafice ale po dłuższym patrzeniu się na tą kartę i ten koń mi nie przeszkadzał.
12. Łowczyni (autor: mriswith) - dla mnie jest to naprawdę dobra postać. Jedynie ten błąd z sokołem ale autor zagwarantował że to poprawi. Druga umiejętność jak dla mnie bomba. Jedni twierdzą że nie da sie nią grać hmmm ja twierdze zgoła co innego :D Bardzo mi sie podoba i na dniach zagram nią w MM.
11. Łowca Skarbów (autor: PoKrAk) - co tu dużo mówić. Wykonanie b.dobre. Postać dobra bo wykorzystuje potencjał jaskini, którą bardzo lubię. Grafika fajna :D przypomina mi takiego złego krasnala co chodzi po jaskiniach i szuka złota :D jedynie co ja bym widział inaczej to chyba te 7pkt to troszkę za dużo :) ale to szczegół.
10. Hoplita (autor: Michael) - Niby prosta postać bez zachwytu a mi wpadła w oko. Nie mam zastrzeżeń co do wykonania. Ogólnie mocny średniak. Wiem że trochę przypomina gladiatora ale jak kto woli :) wolałbym zagrać hoplitą niż gladiatorem ;)
9. Łowca (autor: pretorianstalker) - Jako że nie lubię postaci z Kosmosu to jednak ta postać zasługuje na to miejsce. Przypadła mi do gustu czytając ją. Bez zarzutów wykonanie. Graficzka też niczego sobie. A małych błędów nie będę przytaczał bo zrobił to Leviathan w swojej wypowiedzi :)
8. Mnich Plagi (autor: Grajki) - ort w drugiej zdolności – jest „w skutek” powinno być „wskutek” tyle mych zastrzeżeń do mnicha.
7. Banita (autor: pillowbookworm) - prawie jak Robin Hood jednak to za mało dla mnie.
6. Alchemik (autor: Lens) - niby wszystko pasuje, jest fajnie ale jak już zdobędzie sie alchemika to naprawdę nizłego kopa sie dostaje przy odrobinie szczęścia ;)
5. Beholder (autor: Isztwan) - on może walczyć mieczem? ale jaja :P
4. Dekurion (autor: Leviathan) - grafika nie podoba mi się i ogólnie to sam nie wiem czemu tak nisko. Ci co są wyżej po prostu dla mnie są lepsi.
3. Kolekcjoner Czaszek (autor: nillu) - "możesz odprawić rutyał" rytuał powinno być oraz "spotkanego Poszukiwacza, możesz" po co taka duża przerwa? ta grafika wrzynająca się w tekst też robi swoje.
2. Kapłanka Świtu (autor: Anomer) - za dużo dobrego chciałeś i wyszło więcej złego. Musisz nad nią jeszcze popracowac.
1. Berserker (autor: czeski_) - grafika z podpisem autora

Od razu pisze że nie odpowiadam na żadne pytania i inne stwierdzenia dlaczego XXX jest tak wysoko albo YYY tak nisko. Jest jak jest i to są moje głosy. Proszę je uszanować i zrozumieć.


Są ludy co dojrzały do śmierci Z rąk ludów niedojrzałych do życia.

Nie cierpię lizustwa :/
Awatar użytkownika
Grajki
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 49
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2007, 13:18
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Grajki »

1. Banita (autor: pillowbookworm) – 13pkt - bezdyskusyjnie najciekawsza postać, Robin Hood w MiM tego jeszcze nie było, świetne umiejętności, szkoda tylko że grafika taka mało ciekawa.
2. Alchemik (autor: Lens) – 12pkt - też super postać z ciekawymi umiejętnościami, tylko jedno ale: nie było lepszej grafiki?
3. Rycerz (autor: gural) – 11pkt - Fajna sprawa z wybranką serca, postać prosta i czytelna
4. Łowca Skarbów (autor: PoKrAk) – 10pkt oj opuszczasz się pokrak, zaczynam rozumieć o co chodziło kiedy ktoś mi zarzucał że moja postać jest za bardzo nastawiona na dodatki.
5. Kapłanka Świtu (autor: Anomer) – 9pkt kojarzy mi się z kapłankami shallyi z fabularnego młotka, czyli dobrze mi się kojarzy
6. Kolekcjoner Czaszek (autor: nillu) – 8pkt mroczny, zły i okrutny czyli wszystko co najlepsze ale jakoś nie palę się żeby nim pograć
7. Czart (autor: stave) – 7pkt - najgorsze jest to w tej postaci że chyba 10 razy zmieniałem jego miejsce na tej liście – to chyba jakiś czarci urok. Fajna postać, a trafiła tak nisko gdyż nie pasuje mi do klimatu, gdyby to był jakiś zły kapłan, albo jakiś kusiciel –byle człowiek. Było by wyższe miejsce.
8. Hoplita (autor: Michael) – 6pkt - ciekawszy gladiator
9. Dekurion (autor: Leviathan) – 5 - jw
10. Łowczyni (autor: mriswith) – 4pkt - strasznie zagmatwana 2 zdolność, tych łowczyń to już było kilka
11. Łowca (autor: pretorianstalker) – 3pkt - Doom Trooper i MiM, nie nie takie połączenie mi się nie podoba, nie lubię otchłani i nie gram z nią bo nie podoba mi się krzyżowanie klimatu SF i fantasy – dlatego tak słabo oceniłem postać mimo że jest dobrze zrobiona
12. Beholder (autor: Isztwan) – 2pkt - pomysł jest ale ciekawych umiejętności zabrakło
13. Berserker (autor: czeski_) – 1pkt - coś lichy ten berserker, nie rozumie czemu nie może korzystać z przedmiotów i przyjaciół w czasie szału


Awatar użytkownika
myraellen
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 67
Rejestracja: piątek 01 gru 2006, 14:02
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Post autor: myraellen »

14 p. Łowca – fajniusi, milusi, cudny(to tak w ramach kompetentnej i podbudowanej faktami oceny pracy rąk ludzkich). Jak dla mnie wszysto jest tu OK. – postać wyważona, przemyślana, świetnie dobrana grafika. Umiejętności niby zwyczajne, brzmią znajomo, ale autorowi udało się odnaleźć złoty środek =D>

13 p. Łowca Skarbów – ciekawa, zmyślna postać, dużo różnorodnych umiejętności, zmniejszyłabym jedynie bazową moc do 2.

12 p. Banita – postać bardzo klimatyczna, pillowbookworm trzyma pewnie gdzieś w butelce zaklętego ducha Mim’a, albo ma dostęp do jakiś zaginionych lub niewydajnych kart poszukiwaczy. No pillow, przyznaj się… Ciekawe umiejętności, skomponowane w sposób wyważony, wszystko pasuje do charakteru banity, może poza strzelaniem z łuku. Osobiście trudno mi ocenić, na ile częstym zdarzeniem może być takowy strzał, ale to i stylistyczne usterki i powtórzenia w pierwszym i drugim punkcie to właściwie jedyne zgrzyty w obcowaniu z kartą tego poszukiwacza.

11 p. Mnich Plagi – ja również kocham zapach morowego powietrza, stęchliznę, plugastwo, robactwo i inne obrzydliwości, ale nie stąd wysoka nota. Poszukiwacz jest solidnie zrobiony, pomimo przynależności do „szczurzej rodziny”, co mogłoby grozić stworzeniem klonu Skavena z poprzedniej tury konkursu, bohater rozwija swe zdolności zgodnie z charakterem, a jednak oryginalnie.

10 p. Czart – świetna postać, ujmująca grafika – kupił sobie u mnie 5 miejsce ;-)

9 p. Alchemik – bardzo dobra, spójna postać, zdolności sprawnie i precyzyjnie sformułowane, sprawia jedynie wrażenie zbyt mocnej.

8 p. Kolekcjoner Czaszek – ciekawa postać, która mając wyższą bazową siłę niż moc, dzięki umiejętnościom może wzmacniać to drugie. Całość spójna, bez niedomówień.

7 p. Beholder – dobrze zrobiona postać, umiejętności adekwatne, sprawnie opisane, dysonans tworzy jednak jej nieprzystająca do świata MiMowego natura.

6 p. Łowczyni – jest tu potencjał na znakomitą postać, bardzo dobra grafika, jednak jak dla mnie drugi punkt jest na tyle niejasny, że wymaga całkowitego przeformułowania. Miejsca jest mało, stad zapewne skróty myślowe i fragmentaryczność informacji - to sprawia, że karta staje się nieczytelna, a gra nią bez poprawek - jak dla mnie - niemożliwa.

5 p. Kapłanka Świtu – zarzutem w stosunku do tej postaci jest zbyt wiele wzmacniających zdolności. Kapłanka może mieć dużo czarów, co pewnie pozwoli jej długo zachowywać bazową wytrzymałość. Niejednoznaczna fraza dotycząca „dowolnej żywej istoty” w punkcie 4. Podoba mi się pomysł z walką z poszukiwaczem, której konsekwencja jest zmiana charakteru, co jednak w przypadku walki przy użyciu siły? Pomysł bardzo dobry, zabrakło jednak precyzji przy wypełnianiu miejsc niedookreślenia.

4 p. Hoplita – podobny do Dekuriona i… co tu zrobić, co tu zrobić…, Dekurion rozwija swe umiejętności, ale Hoplita wydaje mi się bardziej wyważony.

3 p. Dekurion – jak dla mnie zbyt podobny do Gladiatora, którego zawsze nisko ceniłam wśród MiMowych poszukiwaczy - zawsze podchodziłam sceptycznie do umiejętności dotyczącej wystawiania przyjaciół do walki, jak dla mnie rozrośnięta wataha przyjaciół daje zbyt dużą przewagę.

2 p. Rycerz – dużo pomysłów, mało miejsca na ich opisanie, co zaowocowało chaosem i niejednoznacznością. Dobrym pomysłem wydaje mi się rozwijanie umiejętności w oparciu o honor, zabrakło jednak polotu oraz zmyślnego i ujmującego istotę rzeczy w sposób skondensowany języka.

1 p. Berserker – zdolności zbyt przewidywalne, bardzo schematycznie, siła 4 i moc 1 aż proszą się o dodanie jakiejś oryginalnej umiejętności pozwalającej coś wycisnąć z tej postaci. Mam również wrażenie, że bitewny szał, który powinien stanowić o specyfice tej postaci daje jej niewiele profitów – czy musi tracić punkt wytrzymałości? :grin:


Awatar użytkownika
Rops
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
ZP i LK
Posty: 101
Rejestracja: środa 18 maja 2005, 15:43
Lokalizacja: North
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: Rops »

14 pt. --> KOLEKCJONER CZASZEK (Naj postać z tego grona um. sam rysunek bombowy jak i wykonanie stawiają na 1 miejscu u mnie w rankingu)

13 pt. --> BANITA (Byłoby to 1 miejsce dzięki naprawdę fajnym um. ale niestety nie podoba mi sie sam rysunek postaci)

12 pt. --> ALCHEMIK (Postać niezła i um. tez całkiem fajne niestety tylko na 3 miejsce)

11 pt. --> ŁOWCA (Ostatnio jakoś spodobały mi sie postacie z KO (chyba dlatego ze ich niewiele sie robi a reszta już trochę nudnawa jest))

10 pt. --> CZART (Niezła niezła i pomysł z odnośnikiem tej postaci do PP jest fajnym dodatkiem)

9 pt. --> RYCERZ (Grafika na 5, um. (w tym 4) naprawdę godne 9 pt.)

8 pt. --> KAPŁANKA ŚWITU (Całkiem fajna lasia wśród "męskiej" rzeszy poszukiwaczy)

7 pt. --> HOPLITA (Rysunek + niezłe um. dają mu 7pt)

6 pt. --> ŁOWCZYNI (Grafika samej postaci taka sobie ale um. sa całkiem całkiem)

5 pt. --> DEKURION (to samo co wyżej i jedno pytanie. 2 poprzednie konkursowe postacie były super (oczywiście moim zdaniem) wiec dlaczego tym razem tak cienko (grafika postaci nieco leży)

4 pt. --> BEHOLDER (niema w zasadzie sie do czego przyczepić nie wiem czemu w zasadzie tak mało pt. chyba dla tego że jest wiecej lepszych postaci tak wyszło sorki)

3 pt. --> ŁOWCA SKARBÓW (Grafika średnia (niewiem czy kuca czy siedzi czy co.... + do tego niecałe 2 um z 6 odnosza sie do jego nazwy/profesji... dziwne. ino 3 pt)

2 pt. --> MNICH PLAGI (nic nie mam do szczurołaków ale nastepna w podobnym klimacie jak poprzednia?.... )

1 pt. --> BERSERKER (gdyby to była postac z podstawowej wersji gry byłaby w ok, ale tu to nieco za mało)


Thats All
mam nadzieje ze zdążyłem zagłosować (dopiero teraz miałem czas wejść i sprawdzić co i jak na forum)


"Moc w połączeniu z ignorancją rodzi zło"
-Ursula LeGuin
Awatar użytkownika
Valdi [Autor tematu]
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12809
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Zgłoszonych poszukiwaczy / postaci: 14
Głosujących: 22 (w tym 1 głos niestety nieuznany, niepodano punktacji głos niepełny)

Klasyfikacja za Maj:
Miejsce / Nazwa postaci / Autor / Liczba uzyskanych punktów:

1. CZART / stave / 205
2. ALCHEMIK / Lens / 204
3. BANITA / pillowbookworm / 202
4. ŁOWCA SKARBÓW / PoKrAk / 196
4. ŁOWCA / pretorianstalker / 196
6. MNICH PLAGI / Grajki / 176
7. KOLEKCJONER CZASZEK / nillu / 169
8. RYCERZ / gural / 155
9. KAPŁANKA ŚWITU / Anomer / 136
10. BEHOLDER / Isztwan / 132
11. HOPLITA / Michael / 131
12. ŁOWCZYNI / mriswith / 123
13. DEKURION / Leviathan / 121
14. BERSERKER / czeski_ / 59


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Zablokowany